صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: استفاده از گوشی موبایل شخصی در ترکیه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : استفاده از گوشی موبایل شخصی در ترکیه

سلام میخواستم بدونم من که اقامت ندارم هم میتونم گوشی رو رجیستر کنم فقط با پاسپورت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط milad8991 نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم من که اقامت ندارم هم میتونم گوشی رو رجیستر کنم فقط با پاسپورت؟
    فقط 6 ماه برای 1 شماره مشخص میتونید با حدود 150 لیر ریجستر کنین، بعذ مجددا باید همان مبلغ را برای 6 ماه بعدی واریز کنین.

Junior Member

قیمت الان فرق کرده .. فقط اداره مالیات بابت ثبت گوشی 500 لیر می گیره ( همین چند روز پیش اقدام کردم) .. برای ثبت توسط اپراتور ترکسل هم قیمت 400 لیر( ترکسل شعبه پاساژ جواهر) رو به من دادن یعنی جمعاً 900 لیر !!!
    البته اپراتور ترکسل که کلاً دزد تشریف داره و بنده اکیداً پیشنهاد می کنم از این اپراتور استفاده نکنید چون به کارمنداش یاد داده مشتریای خارجی رو بچاپن .. خود من اویل که ساکن شده بودم برای خریدن یک سیم کارت شرکتی 500 لیر هزینه کردم که بعداً متوجه شدم اینکار رایگان هست و اصولاً باید برای سیم کارت شرکتی قبض بیاد و فقط هزینه مکالمه پرداخت کرد
    همین هزینه 400 لیر برای رجیستر توسط اپراتور ترکسل رو بنده با 50 لیر انجام دادم و اگر شما برنامه e-devlet رو روی گوشیتون نسب کنید فکر کنم کمتر از 10 لیر بتونید انجامش بدید.
    برای سیم کارت شخصی هم ، ترکسل بسته ها رو جوری ارائه میده که شما مدت زمان مکالمه بالا ولی با حجم اینترنت کم می تونی خریداری کنی و چون الان اکثر مشتریان استفاده بیشتری از اینترنت دارن ، خود به خود باعث می شه هزینه ماهانه خرید بستتون بسیار بالا در بیاد و بارها مجبور به شارژ بشید
    بنده این اشتباه رو انجام دادم و ضرر بسیاری کردم ، شما نکنید
    البته با قیمت کنونی لیر که حدود 2200 تومن هستش ، بهتره که گوشیتون رو توی ایران بفروشید و مجدداً توی ترکیه گوشی بخرید چون در هر صورت باید 500 لیر هزینه مالیات رو برای رجیستر گوشی به دولت بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط sendaha نمایش پست ها
    قیمت الان فرق کرده .. فقط اداره مالیات بابت ثبت گوشی 500 لیر می گیره ( همین چند روز پیش اقدام کردم) .. برای ثبت توسط اپراتور ترکسل هم قیمت 400 لیر( ترکسل شعبه پاساژ جواهر) رو به من دادن یعنی جمعاً 900 لیر !!!
    البته اپراتور ترکسل که کلاً دزد تشریف داره و بنده اکیداً پیشنهاد می کنم از این اپراتور استفاده نکنید چون به کارمنداش یاد داده مشتریای خارجی رو بچاپن .. خود من اویل که ساکن شده بودم برای خریدن یک سیم کارت شرکتی 500 لیر هزینه کردم که بعداً متوجه شدم اینکار رایگان هست و اصولاً باید برای سیم کارت شرکتی قبض بیاد و فقط هزینه مکالمه پرداخت کرد
    همین هزینه 400 لیر برای رجیستر توسط اپراتور ترکسل رو بنده با 50 لیر انجام دادم و اگر شما برنامه e-devlet رو روی گوشیتون نسب کنید فکر کنم کمتر از 10 لیر بتونید انجامش بدید.
    برای سیم کارت شخصی هم ، ترکسل بسته ها رو جوری ارائه میده که شما مدت زمان مکالمه بالا ولی با حجم اینترنت کم می تونی خریداری کنی و چون الان اکثر مشتریان استفاده بیشتری از اینترنت دارن ، خود به خود باعث می شه هزینه ماهانه خرید بستتون بسیار بالا در بیاد و بارها مجبور به شارژ بشید
    بنده این اشتباه رو انجام دادم و ضرر بسیاری کردم ، شما نکنید
    البته با قیمت کنونی لیر که حدود 2200 تومن هستش ، بهتره که گوشیتون رو توی ایران بفروشید و مجدداً توی ترکیه گوشی بخرید چون در هر صورت باید 500 لیر هزینه مالیات رو برای رجیستر گوشی به دولت بدید
    برای افرادی که اقامت ندارن و یا به صورت موقت و توریستی هستن در پست های قبل توضیح داده شده.

ولی در مورد افرادی که اقامت دارن، خوب باید اطلاعات خودشون را بروز نگه دارن، تمامی اپراتورها برای انجام کارهای ریجستری مبلغی معادل 50 تا 100 لیر میگیرن.

اگر شما کارت بانکی، شماره مالیاتی داشته باشین هیچ هزینه ای پرداخت نمیکنید (به غیر از هزینه ثبت) یعنی حتی اون 50 تایی که پرداخت کردین هم اضافه هست. فقط برای بار اول 1.5 لیر بابت دریافت رمز دولت الکترونیکی یا E-Devlet باید پرداخت کنید که برای گرفتن این رمز هم باید اقامت معتبر داشته باشید.

در مورد افزایش هزینه بله به 500 لیر افزایش پیدا کرده ولی همچنان برای گوشیهای پرچمدار به صرفه هست. البته باید دوستان بدونن هر دو سال تقویمی یکبار میتونند گوشی ثبت کنن.

در مورد شرکت ترکسل این شرکت گرون ترین تعرفه ها را داره ولی بهترین کیفیت را هم ارائه میده، عزیزان میتونند با توجه به بودجه و خدماتی که میخوان از بین سه اپراتور موجود یکی را انتخاب کنن، کمترین قیمت و کیفیت متعلق به ترک تلکام و بالاترین قیمت و کیفیت برای ترکسل هست. شرکت ودافون هم بین این دو هست. برای بسته های ترکسل هم شما میتونید میزان اینترنت را انتخاب کنید و مکالمه برای تمامی بسته ها یا 500 و یا با 5 لیر تفاوت 1000 دقیقه و میزان پیامک هم 1000 عدد هست.

Junior Member

دوستان من حدود 8 ماه پیش با یک گوشی دوسیمکارت وارد ترکیه شدم و بعد از 4 ماه یکی از IMEI های گوشیم غیر فعال شد سیمکارت رو در اسلات دوم قرار دادم و اون هم چند روز پیش و بعد از 4 ماه غیر فعال شد . حالا هر دو IMEI غیر فعال شدن . با توجه به اینکه اقامت قانونی دارم خواستم گوشی رو رجیستر کنم ولی در سایت دولت الکترونیک ترکیه نوشته نباید بیش از 120 روز از اخرین ورود شما به ترکیه گذشته باشه ! حالا تکلیف ما چی هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAVIA نمایش پست ها
    دوستان من حدود 8 ماه پیش با یک گوشی دوسیمکارت وارد ترکیه شدم و بعد از 4 ماه یکی از IMEI های گوشیم غیر فعال شد سیمکارت رو در اسلات دوم قرار دادم و اون هم چند روز پیش و بعد از 4 ماه غیر فعال شد . حالا هر دو IMEI غیر فعال شدن . با توجه به اینکه اقامت قانونی دارم خواستم گوشی رو رجیستر کنم ولی در سایت دولت الکترونیک ترکیه نوشته نباید بیش از 120 روز از اخرین ورود شما به ترکیه گذشته باشه ! حالا تکلیف ما چی هست ؟
    با سلام

تکلیف اینه که یکبار ورود و خروج داشته باشید.

بالا رفتن قیمت ریجیستر گوشی در ترکیه. امروز 31 مرداد 98 قیمت رجیستر گوشی شده 1500 لیر.

Junior Member

واقعا که مسخرست. از دوستان راهی بلد هستن که گوشی اندروید رو دور بزنیم تا این هزینه رو متحمل نشیم.
    وطنم پاره تنم زمین

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)