صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: استفاده از گوشی موبایل شخصی در ترکیه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    سخت افزار، دانشگاه تهران

پیش فرض استفاده از گوشی موبایل شخصی در ترکیه

طبق قانون جدیدی که دو سه سالی است توی ترکیه اجرا میشه، شما می تونید از گوشی شخصی که از خارج از ترکیه خرید کردید به صورت توریستی یکی دو هفته با استفاده از سیم کارت های ترکیه ای استفاده کنید. و بعد از اون گوشی دیگه قابل استفاده نیست.
    چاره اش دو راهه :
    راه اول اینه که از داخل ترکیه گوشی بخرید که باید بدونید قیمت لوازم الکترونیکی از جمله گوشی توی ترکیه حدود یک و نیم برابر قیمت جهانی است. حتی اگر بخواهید قسطی بخرید ( کاری که اغلب جواناشون انجام میدن ) این قیمت به دو برابر میرسه.

راه دوم رجیستر کردن گوشی خودتون با پرداخت هزینه اشه. کل هزینه حدود 150-160 لیر ترکیه است. این مبلغ برای همه گوشی ها ثابته و بنابراین هرچی گوشیتون گرونتر باشه به صرفه تره.برای محدوده قیمت 400-500 تومان ( در ایران ) فرقی نمی کنه گوشی از ترکیه بخرید یا رجیستر کنید، پولش یکسان میشه و بنابراین بهتره بدون دردسر از اینجا بخرید. اما برای گوشی های گرون مخصوصا بالای یک تومن رجیستر کردن بصرفه تره.

رجیستر کردن گوشی این محدودیت ها را داره :
    1- فقط خارجی ها می تونن اینکارو بکنن و البته هر خارجی هر دو سال یکبار می تونه یک گوشی ثبت کنه.
    2- باید ظرف مدت 30 روز از آخرین ورودتون به ترکیه این کارو انجام بدید. این قانون سفت و سخت اجرا میشه و باید حواستون باشه که مثلا اگر دانشجو هستید و وارد ترکیه میشید نباید صبر کنید تا دفترچه اقامت و بعدش شماره ملیتون بیاد. چون قطعا دیر میشه و نمی رسید. بمحض دریافت درفترچه اقامت ( که معمولا سه هفته طول میکشه ) می تونید اینکارو پیگیری کنید. حتی من از مسئول سازمان مخابراتشون BTT شنیدم که اگر داره یکماه رد میشه بدون دفترچه اقامت هم به اداره BTT مراجعه کنید براتون نامه میزه که اپراتورها گوشیتون را رجستر کنن.

پروسه کار با روال عادیش اینه :
    1- مراجعه به یک سازمان مالیاتی و پرداخت پول مالیات که فکر کنم حدود 110 لیره است.
    2- مراجعه به اپراتور و پرداخت هزینه رجستر کردن، که فکر کنم اونم 40-50 لیره باشه.

پاسپورت، دفترچه اقامت، کپی برگه پاسپورت اخرین ورودتون به ترکیه هم همراهتون باشه.
    قیمت خود سیم کارت ترکسل ( یا بقیه اپراتور ها ) هم در حدود 40 لیره است.

آدرس اداره مالیات در آنکارا : اینجا کلیک کنید
    آدرس مرکز BTT در آنکارا (شما در حالت عادی نیازی به مراجعه به اینجا ندارید ) : اینجا کلیک کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : استفاده از گوشی موبایل شخصی در ترکیه

نقل قول نوشته اصلی توسط refigh60 نمایش پست ها
    طبق قانون جدیدی که دو سه سالی است توی ترکیه اجرا میشه، شما می تونید از گوشی شخصی که از خارج از ترکیه خرید کردید به صورت توریستی یکی دو هفته با استفاده از سیم کارت های ترکیه ای استفاده کنید. و بعد از اون گوشی دیگه قابل استفاده نیست.
    چاره اش دو راهه :
    راه اول اینه که از داخل ترکیه گوشی بخرید که باید بدونید قیمت لوازم الکترونیکی از جمله گوشی توی ترکیه حدود یک و نیم برابر قیمت جهانی است. حتی اگر بخواهید قسطی بخرید ( کاری که اغلب جواناشون انجام میدن ) این قیمت به دو برابر میرسه.

راه دوم رجیستر کردن گوشی خودتون با پرداخت هزینه اشه. کل هزینه حدود 150-160 لیر ترکیه است. این مبلغ برای همه گوشی ها ثابته و بنابراین هرچی گوشیتون گرونتر باشه به صرفه تره.برای محدوده قیمت 400-500 تومان ( در ایران ) فرقی نمی کنه گوشی از ترکیه بخرید یا رجیستر کنید، پولش یکسان میشه و بنابراین بهتره بدون دردسر از اینجا بخرید. اما برای گوشی های گرون مخصوصا بالای یک تومن رجیستر کردن بصرفه تره.

رجیستر کردن گوشی این محدودیت ها را داره :
    1- فقط خارجی ها می تونن اینکارو بکنن و البته هر خارجی هر دو سال یکبار می تونه یک گوشی ثبت کنه.
    2- باید ظرف مدت 30 روز از آخرین ورودتون به ترکیه این کارو انجام بدید. این قانون سفت و سخت اجرا میشه و باید حواستون باشه که مثلا اگر دانشجو هستید و وارد ترکیه میشید نباید صبر کنید تا دفترچه اقامت و بعدش شماره ملیتون بیاد. چون قطعا دیر میشه و نمی رسید. بمحض دریافت درفترچه اقامت ( که معمولا سه هفته طول میکشه ) می تونید اینکارو پیگیری کنید. حتی من از مسئول سازمان مخابراتشون BTT شنیدم که اگر داره یکماه رد میشه بدون دفترچه اقامت هم به اداره BTT مراجعه کنید براتون نامه میزه که اپراتورها گوشیتون را رجستر کنن.

پروسه کار با روال عادیش اینه :
    1- مراجعه به یک سازمان مالیاتی و پرداخت پول مالیات که فکر کنم حدود 110 لیره است.
    2- مراجعه به اپراتور و پرداخت هزینه رجستر کردن، که فکر کنم اونم 40-50 لیره باشه.

پاسپورت، دفترچه اقامت، کپی برگه پاسپورت اخرین ورودتون به ترکیه هم همراهتون باشه.
    قیمت خود سیم کارت ترکسل ( یا بقیه اپراتور ها ) هم در حدود 40 لیره است.

آدرس اداره مالیات در آنکارا : اینجا کلیک کنید
    آدرس مرکز BTT در آنکارا (شما در حالت عادی نیازی به مراجعه به اینجا ندارید ) : اینجا کلیک کنید
    من از 2 -3 تا ترک شنیدم که رجیستر کردن هر شش ماه باید دوباره انجام شه درسته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vezovius نمایش پست ها
    من از 2 -3 تا ترک شنیدم که رجیستر کردن هر شش ماه باید دوباره انجام شه درسته؟
    نه خير يك بار رجيستر ميكنيد شك نكنيد

Junior Member

ولی فکر میکنم اگه گوشیمونو آنلاک کنیم دیگه احتیاجی نیست این هزینه رو پرداخت کنیم و رجیستر کنیم

Junior Member

برای رجیستر کردن گوشی باید اول دفترچه اقامت باشه یا بدون اون هم میشه کاراشو انجام داد ؟ اگه کسی هست که اطلاعاتی دقیق راجب هزینه و روندش داره توضیح بده . ضمنا اگر این گوشی رو ثبت کردیم دیگه نمیشه گوشی دیگه ای ثبت کرد با این حساب؟

با سلام

دوستان. گوشی های که از خارج بیان بعد 15 روز دیگه آنتن نمیدن و همونطور که دوستمون گفت باید رجیستر بشن
    این بخاطر این هست که ترکیه کشور شنود هست و شدیدا تمام مردمش رو زیر نظر داره .بخاطر اینکه بتونه کنترل کنه شما رو مجبور هستید رجیستر کنید موبایلتون رو

در اکثر موبایل فروشی ها و تعمیراتی ها با تغییر IMEI و پرداخت 30 تا 50 لیر بسته به مدل گوشی شما رو از رجیستر کردن بی نیاز میکنن

به نظر من بهترین و به صرفه ترین راه همین هست. که نهایتا دو ساعت وقت تونو میگیره

Member
    رشته و دانشگاه
    TOBB ETU & UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط reza10 نمایش پست ها
    با سلام

دوستان. گوشی های که از خارج بیان بعد 15 روز دیگه آنتن نمیدن و همونطور که دوستمون گفت باید رجیستر بشن
    این بخاطر این هست که ترکیه کشور شنود هست و شدیدا تمام مردمش رو زیر نظر داره .بخاطر اینکه بتونه کنترل کنه شما رو مجبور هستید رجیستر کنید موبایلتون رو

در اکثر موبایل فروشی ها و تعمیراتی ها با تغییر IMEI و پرداخت 30 تا 50 لیر بسته به مدل گوشی شما رو از رجیستر کردن بی نیاز میکنن

به نظر من بهترین و به صرفه ترین راه همین هست. که نهایتا دو ساعت وقت تونو میگیره
    این فقط برای بعضی از گوشیها کاربرد داره.
    The greater the challenge, The greater the gain

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Computer Science at Sabanci University

مشکل گوشی رو حتما میشه حل کرد ؟ چون
    IMEI آیفون رو نمیشه تغییر داد
    اگه قانونی بخوام اقدام کنم اون مالیات رو یکبار میدیم یا 6 ماه یکبار ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    TOBB ETU & UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidkk نمایش پست ها
    مشکل گوشی رو حتما میشه حل کرد ؟ چون
    IMEI آیفون رو نمیشه تغییر داد
    اگه قانونی بخوام اقدام کنم اون مالیات رو یکبار میدیم یا 6 ماه یکبار ؟
    نه فقط یکبار
    The greater the challenge, The greater the gain

Junior Member

رجیستر گوشی در ترکیه :
    1- از لحظه ای که شما یک سیمکارت ترک در گوشی تون بندازید به مدت 2 ماه فرصت خواهید داشت از آن گوشی استفاده کنید. و بعد از آن گوشی شما NO service یا operator blocked خواهد شد . زمان دقیق بسته شدن گوشی توسط یک پیام کوتاه از سوی اداره مخابرات ترکیه اعلام میشه .
    2- شما در حین این 2 ماه و یا بعد از آن میتوانید اقدام به ثبت گوشی خود نمایید . به شرطی که از آخرین ورود شما به ترکیه 2ماه بیشتر نگذشته باشد . اگر این تاریخ گذشته باشد میتوانید از پاسپورت دوستان و آشنایان استفاده کنید و یا با خروج و ورود دوباره به ترکیه این کار را انجام دهید.
    3- مراحل ثبت
    -مبلغ 131.5 لیره ترک را از طریق یکی از بانک های معتبر ترکیه پرداخت میکنید -ziraat bankasi -isbankasi-garranti-vakifbank... با گفتن دقیق شماره IMEI
    -با در دست داشتن پاسپورت یا کارت اقامت به یکی از دفاتر ترکسل ، ودافن ، آوآ مراجعه کنید ( تمامی دفاتر مجاز به کار ثبت نیستند اول باید بپرسید) هزینه : 70 لیر
    - با گرفتن رمز e-devlet با هزینه 2 لیر خودتان مراحل ثبت گوشی را از اینترنت انجام دهید . (هزینه : مجانی ، مدت ثبت : 12 ساعت ) از دفاتر PTT در سطح شهر قابل دریافت میباشد.
    نکته : اگر با پاسپورت گوشی ثبت کنید تنها مجاز به استفاده از یک سیمکارت در گوشی هستید، با کارت اقامت ثبت کنید میتوانید سیم کارت های متفاوت روی گوشی استفاده کنید
    - هر دوسال یک بار مجاز به ثبت گوشی هستید .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)