صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: نرخ خرید ماشین برای اتباع خارجی مقیم ترکیه چقدر است؟

Junior Member

Wink نرخ خرید ماشین برای اتباع خارجی مقیم ترکیه چقدر است؟

سلام. تا جاییکه میدونم، قیمت خودرو برای اتباع خارجی ارزونتر از خود اتباع ترکیه درمیاد.
    ولی با وجود ارزونتر بودن، هنوز بنظرم گران هستش، و واسه یه دانشجوی خارجی (مثل من) گران خواهد بود.
    کسی تجربه موثق یا شخصی داره در این زمینه در اختیار ما هم بذاره؟

یه لینک خارجی در زمینه قیمت ارزانتر برای خارجی های مقیم ترکیه

یه سایت هم برای جستجوی قیمت ماشین ها در ترکیه برای خارجی ها

یه سایت خارجی دیگه برای قیمت خودرو

پیش فرض پاسخ : نرخ خرید ماشین برای اتباع خارجی مقیم ترکیه چقدر است؟

ممنون از لینک های معرفی شده. یه مشکل خرید این ماشین اینه که بعدا هم باید به یه خارجی بفروشیش که شاید کمی سخت باشه.
    از ورود و خروج این نوع ماشین از ترکیه به ایران یا اروپا اطلاع دارید که قوانینش مثل خودروهای عادیه؟

Junior Member

آره، تا جاییکه میدونم ماشینی که دست یه خارجی بوده باید به یه خارجی فروخته بشه. ولی نظر شخصی ام اینه که بنظرم اگه مالیات هایی که یه شهروند ترکیه میده، برای ماشینی که مالکش یه خارجی بوده و مالیات پرداخت نکرده، میشه اون ماشین رو به یه شهرمند ترکیه فروخت. شاید برعکش هم صادق باشه.
    توی این سایت که برای اتباع انگلیس هست، نوشته که اگه تو واجد یکسری شرایط باشی، میتونی ماشینت رو بدون دادن مالیات طی مدت اقامتت، و یا اگه اقامت نداری طی مدت 180 روز در ترکیه استفاده کنی. و از این حیث گمان میکنم که پس یک فرد خارجی (مثلا انگلیسی) میتونه مسلما پس از مدت اقامتش ماشینش رو که از خارج از خاک ترکیه وارد ترکیه کرده، با خودش به کشور دیگری ببره. پس متعاقبا، اگر یک خارجی (مثلا ایرانی) ماشینی رو در خاک ترکیه ولی البته بدون پرداخت مالیات خریده باشه، از اونجایی که مالک قانونی اون ماشین هست و تا زمان اقامت قانونی اش حق داره اون ماشین رو در ترکیه بدون پرداخت مالیات استفاده کنه، و در پایان مدت اقامتش استفاده از اون ماشین مشمول جریمه سنگین میشه، بنظرم معقول هست که بتونه ماشین خودش رو به کشور دیگری ببره. ولی اگه اون کشور ایران باشه، کلی باید پول گمرکش رو بدی

Junior Member hamidmech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

متاسفانه کشور ترکیه تا انجایی که میدونم مانند ایران تنوع اتومبیل کم و قیمت آن نسبتا بالاتر از نرم بازار جهانی است و مردم عموما برای تقویت تولید ملیشون باید ماشین تولیدی توسط خودشون رو بخرن چون مالیات سنگین داره مثل ایران واردات

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmech نمایش پست ها
    متاسفانه کشور ترکیه تا انجایی که میدونم مانند ایران تنوع اتومبیل کم و قیمت آن نسبتا بالاتر از نرم بازار جهانی است و مردم عموما برای تقویت تولید ملیشون باید ماشین تولیدی توسط خودشون رو بخرن چون مالیات سنگین داره مثل ایران واردات
    خب، بله که مالیات داره. عنوان اصلی سئوال من هم همین بود. اونطور که من از منابع معتبر خوندم. اتباع خارجی (مثلا ایرانی ها) از پرداخت بخشی از هزینه های سنگین مالیات ترکیه معاف هستند. به عبارت دیگه، من به عنوان یک ایرانی، ماشین رو ارزانتر از آنچیزی میخرم که یک شهروند ترکیه ای میخره
    من میخوام بدونم کسی تجربه شخصی و یا موثق در تایید این مطلب که من از منابع معتبر خوندم داره؟ "شنیدن کی بود مانند دیدن (یا خوندن)"

خوبه سئوال در مورد ترکیه پرسیدم خوبه راجع به گوآتمالا نپرسیدم
    یعنی توی این فروم کسی ترکیه نرفته؟؟؟ کسی ماشین نخریده ؟؟؟ همه فقط میان واسه خوندن مطالب ؟؟؟ کسی وقت گرانبهاش رو برای اطلاع رسونی خرج نمیکنه؟؟؟

Junior Member hamidmech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

دوست عزیز من چنین قانونی وجود داره ولی میزان تخفیف مالیاتی و اینکه واقعا چقدر تاثیر داره رو باید در سفری که میری اونجا از ایرانیا بپرسی ولی قطعا بدون ماشین از ایران ارزون تر هست ولی رانندگی بد ترکیه ها شاید خرج دستت بده

Junior Member

عزیز همچین قانونی هست. خودم بارها خوندمش. توی لینک هایی که گذاشتم هم اشاره شده.
    دیدگاه خاصی راجع به گرونتر یا ارزونتر بودن ماشین ندارم. چون با پرداخت مالیات شاید گرونتر از ایران بشه، ولی با احتساب معافیت از مالیات قیمتش بنظرم ارزونتر میشه.
    تا اونجایی که من دیدم، تنوع ماشین از ایران بیشتره، توی ایران پیکان و پراید (هر یک در سه مدل جعلی)، پژو (در دو مدل)، کیا (در چند مدل)، سمند (در چند مدل جعلی)، و چندین مدل ماشین از شرکت های مختلف خارجی که در قیاس با دیگر مدل های رایج در ایران نادر محسوب میشن. ولی اونجا من کلی مدل متفاوت از شرکت های مختلف دیدم.

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

با توجه به لینکهایی که دوستانمون گذاشتن متوجه شدم که افت قیمت ماشین کارکرده در ترکیه بیشتر از ایرانه و ماشین چند سال کارکرد ارزونتر از همون مدل در ایرانه.
    در مورد گواهینامه وضعیت چطوره؟چطور باید اقدام کرد؟
    گواهینامه ایران اگر بین المللی بشه چقدر اعتبار داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmech نمایش پست ها
    تنوع خودرو تو تركيه خيلي بهتر از ايران و خيلي از كشورهاي اروپايي يا حتي شايد امريكا هست تنها ايرادش عرضه خودرو ها با موتورهاي كم حجم تر هست كه اون هم بعلت گروني سوخت و قانون وضع ماليات سالانه بر حسب حجم موتور هست. در كل قيمت ماشين ها از ايران پايينتره (البته ماشين هاي خيلي أرزون مثل پرايد رو ندارن)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arman7165 نمایش پست ها
    خب، بله که مالیات داره. عنوان اصلی سئوال من هم همین بود. اونطور که من از منابع معتبر خوندم. اتباع خارجی (مثلا ایرانی ها) از پرداخت بخشی از هزینه های سنگین مالیات ترکیه معاف هستند. به عبارت دیگه، من به عنوان یک ایرانی، ماشین رو ارزانتر از آنچیزی میخرم که یک شهروند ترکیه ای میخره
    من میخوام بدونم کسی تجربه شخصی و یا موثق در تایید این مطلب که من از منابع معتبر خوندم داره؟ "شنیدن کی بود مانند دیدن (یا خوندن)"

خوبه سئوال در مورد ترکیه پرسیدم خوبه راجع به گوآتمالا نپرسیدم
    یعنی توی این فروم کسی ترکیه نرفته؟؟؟ کسی ماشین نخریده ؟؟؟ همه فقط میان واسه خوندن مطالب ؟؟؟ کسی وقت گرانبهاش رو برای اطلاع رسونی خرج نمیکنه؟؟؟
    براي خارجي ها ماشين ارزونترين از خود تركيه آي هاست اما مشكل شما در اين خواهد بود كه بايد بر أساس حجم موتور و سال ساخت ماشين ضمانت نامه بانكي يا وجه نقد نزد أداره جهانگردي بزاريد كه در عمل قيمت همون ميشه ولي هر وقت ماشين رو به يك خارجي فروختيد و يا از تركيه خارج كرديد اين پول رو بهتون پس مي دن، مقدار اين ضمانت رو مي تونين با سرچ Turing teminat.pdf تو گوگل پيدا كنيد

البته مشكل اصلي به نظر من زمان فروش خودرو تو پيدا كردن خريدار هست. پر رو نق ترين ماشين تو اين نوع معاملات بنز هست و خصوصا بنزهاي با موتور ١٨٠٠ تا ٢٢٠٠ سيسي. مدل ٢٠٠٣ تا ٢٠٠٥ تو دست دوم ها هست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)