صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: فرقمعدل مکانیک که توش معدل آوردن سخت تره بامعدل رشته های دیگه

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : فرقمعدل مکانیک که توش معدل آوردن سخت تره بامعدل رشته های دیگه

..............جواب سوال تاپیک اینه که کسایی که رزومه رو می خونند (وقتی اپلای میکنید) هم به رشته نگاه می کنند هم به دانشگاه فارغ التحصیلی-------------کسی نمیاد مثلا رشته .... دانشگاه ....نور رو با رشته مکانیک دانشگاه مثلا فلان مقایسه کنه- اوه چقدر سانسور

Member aminbii آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مكانيك-ساخت و توليد/تهران مركز

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در محدوده تورنتو دانشگاههای UOIT و رایرسون رو امتحان کنید ولی اگر معدلتون زیر 14 باشه در هر حال شانستون خیلی زیاد نیست. با استادهای اونجا تماس بگیرید ببینید میتونند کمکتون کنند. کدام دانشگاه لیسانس گرفتید؟
    ممنون بابت راهنماي...تهران مركز خوندم...(اين كه شانسم زياد نيست دقيقا يعني چي؟موردي مشابه من ميشناسيد كه تو رشته من تورنتو پذيرش گرفته باشه؟راهي هست كه شانسمو ببرم بالا؟)

Junior Member

با سلام
    من هم مهندسی مکانیک خوندم.راستش رو بخواید معدل شما در درجه سوم و چهارم اهمیته.پیش از همه محل فارغ التحصیلی ، رزومه کاری ومقالات وریز نمرات دانشگاهی و نمره زبان آموزشی مهم هستند.البته برای شرایطی که بخواید بورسیه بشید وفاند بگیرید.در غیر اینصورت پذیرش گرفتن حداقل 4 برابر ساده تر میشه.برای مثال من کسانی رو میشناسم که از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با معدل های متوسط و پایین از دانشگاه های torin ایتالیا،concordia کانادا ،polytechnicنیویورک، Munich آلمان و madrid اسپا نیا در رشته های مربوط به مکانیک پذیرش گرفته اند. البته فراموش نکنید که دانشگاه های خوب خارجی و مراکز مربوط به ارزشیابی مدارک تحصیلی اونها وضعیت دانشگاههای مختلف رو به طور مستمر بررسی میکنند .برای مثال بسیاری ازدانشگاههای ازاد به تازگی از نظر دولت استرالیا در رده دانشگاه های A و B دانشگاههای ایران قرار گرفت.دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات در رده A درکنار امیرکبیر و فردوسی مشهد و برای مثال دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در رده B در کنار دانشگاه هایی مثل شهید باهنر و تربیت مدرس ودانشگاه آزاد تهران جنوب.بنابراین اگر دانشگاه شما دانشگاه سخت گیری باشه حتما در امتیازات اونها تاثیر داره.

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط 13375 نمایش پست ها
    با سلاممن هم مهندسی مکانیک خوندم.راستش رو بخواید معدل شما در درجه سوم و چهارم اهمیته.پیش از همه محل فارغ التحصیلی ، رزومه کاری ومقالات وریز نمرات دانشگاهی و نمره زبان آموزشی مهم هستند.البته برای شرایطی که بخواید بورسیه بشید وفاند بگیرید.در غیر اینصورت پذیرش گرفتن حداقل 4 برابر ساده تر میشه.برای مثال من کسانی رو میشناسم که از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با معدل های متوسط و پایین از دانشگاه های torin ایتالیا،concordia کانادا ،polytechnicنیویورک، Munich آلمان و madrid اسپا نیا در رشته های مربوط به مکانیک پذیرش گرفته اند. البته فراموش نکنید که دانشگاه های خوب خارجی و مراکز مربوط به ارزشیابی مدارک تحصیلی اونها وضعیت دانشگاههای مختلف رو به طور مستمر بررسی میکنند .برای مثال بسیاری ازدانشگاههای ازاد به تازگی از نظر دولت استرالیا در رده دانشگاه های A و B دانشگاههای ایران قرار گرفت.دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات در رده A درکنار امیرکبیر و فردوسی مشهد و برای مثال دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در رده B در کنار دانشگاه هایی مثل شهید باهنر و تربیت مدرس ودانشگاه آزاد تهران جنوب.بنابراین اگر دانشگاه شما دانشگاه سخت گیری باشه حتما در امتیازات اونها تاثیر داره.
    اين خيلي جديد بودا . . . حداقل براي ارشد اين حديث مسلمه كه معدل از اهم واجباته، حتي مقاله هم جزو مستحباته و دوستاني بودن كه با معدل نجومي بدون مقاله براي ارشد فاند هم گرفتن (نتايج پذيرش). رزومه كاري هم براي پذيرش زياد مهم نيست.البته اينها ربطي به تاپيك نداشت، در جواب عنوان تاپيك هم بگم كه ما مكانيكي ها با هم قياس ميشيم براي پذيرش اينها نه با عمراني ها، در ضمن هيچ كس هم هر دو رشته رو نخونده كه بگه كدوم سخت تره (انصافا مكانيك سخته) و اگه منظور اين باشه كه با معدل كمتون پذيرش بگيريد چون مكانيكي هستيد و مكانيك رشته سختيه اين فرضيه باطله چون اگه اينطور بود دپارتمان مكانيك دانشگاهها شرط معدلش رو كمتر در نظر ميگرفت (مثلا 2.5 از 4) كه اينطور نيست...
    ویرایش توسط FDR : August 20th, 2011 در ساعت 04:54 AM
    شکست، نردبان پیروزی است.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط 13375 نمایش پست ها
    برای مثال من کسانی رو میشناسم که از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با معدل های متوسط و پایین از دانشگاه های torin ایتالیا،concordia کانادا ،polytechnicنیویورک، Munich آلمان و madrid اسپا نیا در رشته های مربوط به مکانیک پذیرش گرفته اند.
    کنکوردیا کلا از نظر پذیرش از همه جای دیگر کانادا آسانتره. پذیرش دانشگاههای بهتر کانادا با معدل پائین به این راحتی نیست ولو اینکه بقیه رزومه تان خوب باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    اين خيلي جديد بودا . . . حداقل براي ارشد اين حديث مسلمه كه معدل از اهم واجباته، حتي مقاله هم جزو مستحباته و...
    اصلا موافق نیستم با حرفتون. اصلا مقایسه معدل های دانشگاههای ایران با امریکا یا کانادا خیلی کار ساده ای نیست. من الان امریکا تحصیل میکنم و سیستم خیلی متفاوته. همه اصولا نمره A میگیرن و کسانی که میخوان ارشد بخونن معدلشون اکثرا بالای 3.9 هستش (آمریکایی ها رو میگم). نمره B از نظر اونا نمره بدیه ولی توی ایران نمره 15 (که معادل B هست) نمره متوسطیه و میانگین نمره کلاسا توی مکانیک معمولا کمتر از اونه.
    موقع پذیرش دادن این رو میدونن که خیلی نمیتونن معدل رو ملاک قرار بدن. درسته که کسی که معدلش نجومی باشه راحت پذیرش میگیره. چون مشخصه که موفق بوده ولی این دلیل نمیشه که معدل ملاکه.

تجربه من این بوده که توی امریکا نمره GRE خوب میتونه تقریبا هر کم و کاستی توی معدل رو جبران کنه. من معدلم 16 بود و GRE 510 شدم (وربال) و از همه کسایی که معدل 17 داشتن و GRE معمولی بهتر پذیرش میگرفتم. شاید در نیمی از مواقع هم از اونایی که معدل 18 با GRE معمولی داشتن هم بهتر پذیرش میگرفتم.

چون سنجیدن معدل سخته و میدونن که حالت استانداردی نداره و نمیشه بین دانشگاهها به راحتی مقایسه کرد به GRE که استاندارده بیشتر نگاه میکنن.

اگه آدم شریف درس خونده باشه برای فاند گرفتن کمک می کنه. اینجا من به هر استادی بگم شریف بودم جور دیگه ای به من نگاه میکنه. دانشگاه تهران رو هم میشناسن ولی به جز این دو تا اکثر استادا هیچ دانشگاه دیگه ای رو نمیشناسن.

مقاله هم توی فاند گرفتن خیلی تاثیر داره چون استادا در نهایت دنبال کسی هستن که براشون research انجام بده و مقاله بده. اگه مقاله در زمینه تحقیقاتی استاد داشته باشین خیلی کمک میکنه.

ولی در نهایت از همه چیز مهمتر ایمیل زدنه.

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : فرق معدل مکانیک که توش معدل آوردن سخت تره بامعدل رشته های دیگه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    اصلا موافق نیستم با حرفتون. اصلا مقایسه معدل های دانشگاههای ایران با امریکا یا کانادا خیلی کار ساده ای نیست. من الان امریکا تحصیل میکنم و سیستم خیلی متفاوته. همه اصولا نمره A میگیرن و کسانی که میخوان ارشد بخونن معدلشون اکثرا بالای 3.9 هستش (آمریکایی ها رو میگم). نمره B از نظر اونا نمره بدیه ولی توی ایران نمره 15 (که معادل B هست) نمره متوسطیه و میانگین نمره کلاسا توی مکانیک معمولا کمتر از اونه.موقع پذیرش دادن این رو میدونن که خیلی نمیتونن معدل رو ملاک قرار بدن. درسته که کسی که معدلش نجومی باشه راحت پذیرش میگیره. چون مشخصه که موفق بوده ولی این دلیل نمیشه که معدل ملاکه.تجربه من این بوده که توی امریکا نمره GRE خوب میتونه تقریبا هر کم و کاستی توی معدل رو جبران کنه. من معدلم 16 بود و GRE 510 شدم (وربال) و از همه کسایی که معدل 17 داشتن و GRE معمولی بهتر پذیرش میگرفتم. شاید در نیمی از مواقع هم از اونایی که معدل 18 با GRE معمولی داشتن هم بهتر پذیرش میگرفتم.چون سنجیدن معدل سخته و میدونن که حالت استانداردی نداره و نمیشه بین دانشگاهها به راحتی مقایسه کرد به GRE که استاندارده بیشتر نگاه میکنن.اگه آدم شریف درس خونده باشه برای فاند گرفتن کمک می کنه. اینجا من به هر استادی بگم شریف بودم جور دیگه ای به من نگاه میکنه. دانشگاه تهران رو هم میشناسن ولی به جز این دو تا اکثر استادا هیچ دانشگاه دیگه ای رو نمیشناسن.مقاله هم توی فاند گرفتن خیلی تاثیر داره چون استادا در نهایت دنبال کسی هستن که براشون research انجام بده و مقاله بده. اگه مقاله در زمینه تحقیقاتی استاد داشته باشین خیلی کمک میکنه.ولی در نهایت از همه چیز مهمتر ایمیل زدنه.
    حرف شما درست. تو فروم هم هميشه گفته شده كه آمريكا نسبت به معدل انعطاف خوبي داره و تجربه عملي شما هم اين موضوع رو تاييد كرد و اهميت امتحان GRE رو ميرسونه (برام جالب بود)
    اما در مورد كانادا (كه موضوع بحث بالا بود) هميشه گفته شده كانادا به معدل حساسه، (همينطور به مينيمم تافل)، در ضمن اونها GRE ندارن كه بشه معدل رو جبران كرد . من فكر مي كنم حرفم در مورد كانادا (حداقل براي ارشد كانادا) درسته و مهمترين عامل پذيرش معدله اونجا.
    ویرایش توسط FDR : August 21st, 2011 در ساعت 01:08 AM
    شکست، نردبان پیروزی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    حرف شما درست. تو فروم هم هميشه گفته شده كه آمريكا نسبت به معدل انعطاف خوبي داره و تجربه عملي شما هم اين موضوع رو تاييد كرد و اهميت امتحان GRE رو ميرسونه (برام جالب بود)
    اما در مورد كانادا (كه موضوع بحث بالا بود) هميشه گفته شده كانادا به معدل حساسه، (همينطور به مينيمم تافل)، در ضمن اونها GRE ندارن كه بشه معدل رو جبران كرد . من فكر مي كنم حرفم در مورد كانادا (حداقل براي ارشد كانادا) درسته و مهمترين عامل پذيرش معدله اونجا.
    درسته برای کانادا معدل اهمیت بیشتری پیدا میکنه. من خودم کانادا اپلای نکردم ولی وقتی به بچه هایی که کانادا رفتن نگاه میکنم میبینم اصولا کسی فاند گرفته که تونسته با یه استادی ارتباط برقرار کنه. حتی اگه بچههای دیگه ای با معدل بالاتر اونجا برای همون پوزیشن اپلای کرده باشن.

کلا تجربه من این بوده که توی 90 در صد مواقع کسایی که فاند گرفتن با یه استادی از اون دانشکده در ارتباط بودن.
    من خودم یه بار به یه استادی تو دانشگاه مریلند میل زدم و بهم جواب داد که رزومه من رو از همه بیشتر دوست داشت ولی چون من باهاش تماس نگرفته بودم به یه نفر دیگه آفر داد.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    درسته برای کانادا معدل اهمیت بیشتری پیدا میکنه. من خودم کانادا اپلای نکردم ولی وقتی به بچه هایی که کانادا رفتن نگاه میکنم میبینم اصولا کسی فاند گرفته که تونسته با یه استادی ارتباط برقرار کنه. حتی اگه بچههای دیگه ای با معدل بالاتر اونجا برای همون پوزیشن اپلای کرده باشن.

کلا تجربه من این بوده که توی 90 در صد مواقع کسایی که فاند گرفتن با یه استادی از اون دانشکده در ارتباط بودن.
    من خودم یه بار به یه استادی تو دانشگاه مریلند میل زدم و بهم جواب داد که رزومه من رو از همه بیشتر دوست داشت ولی چون من باهاش تماس نگرفته بودم به یه نفر دیگه آفر داد.
    هادی جان یه سوال Case Study میپرسم. مربوط به خودم هست
    اول اینکه معدل لیسانسم 14 هست فوق جبران کردم شده 18 و خورده ای.. اگه تو ایمیل ها بتونم نظر استادی رو جلب کنم میتونه برام پذیرش بگیره ؟ منظورم امریکا هست.. به عبارت دیگر اگر نظر استادی رو تو ارتباطات ایمیلی مساعد کنم و اوکی بده میتونه معدل پایین لیسانس رو waive کنه؟؟
    ویرایش توسط mahmoudb : August 22nd, 2011 در ساعت 02:26 PM

به نظرم اینکه توی ارشد جبران کردی خیلی خوبه. به نظرم حتما میتونی با این اوصاف پذیرش بگیری. فکر نمیکنم خیلی حتی نیاز باشه توجیه کنی معدل لیسانست رو. اگه من بودم وقتی ایمیل میزدم اصلا حرف معدل لیسانس رو نمیزدم و فقط در مورد معدل ارشد و پروژه و تز و این چیزا حرف میزدم. استادا وقت ندارن و نمیان ریز نمراتت رو نگاه کنن. بعدا وقتی اپلای کردی توی SOP میتونی مطرح کنی که مثلا به فلان دلیل توی لیسانس معدلم کمتر شد ولی تو ارشد جبران کردم.
    من خودم ارشد نخونده بودم. معدلم 16 بود ولی دو سال اول نمرههام اصلا خوب نبودن. فقط توی SOP یه جمله نوشتم گفتم که بعد از سال دوم درسا تخصصی شد و من بیشتر motivate شدم.
    یه متن ایمیل آماده کنید و ایمیل بزنید. اگه جواب ندادن مایوس نشید و ادامه بدید چون روزی 100 تا ایمیل برای هر استادی میاد و احتمال اینکه ایمیل رو نخونه زیاده.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)