صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 53

موضوع: (ارشیو شده)اطلاعیه : سفارت اتریش مدارک دانشجویان را تا اطلاع ثانوی تحویل نمی گیرد.

پیش فرض پاسخ : اطلاعیه : سفارت اتریش مدارک دانشجویان را تا اطلاع ثانوی تحویل نمی گیرد.

ببینید این حرف خیلی غیر منطقی در مورد ویزا به خاطر اینکه مدارکی که برای ویزا داده میشه برای تایید به سفارت شناسنامه ، عدم سو پیشینه هست .
    که اصلا معنایی نداره کسی اصالت اینها را بررسی کنه. چون طرف نمیاد شناسنامه کسی دیگه ای را ترجمه کنه تحویل سفارت بده. و یا اینکه مثلا عدم سو پیشینه چیزی نیست که وکیل اتریشی بتونه اصالتش را بررسی کنه و یه مدرکی هست که کلی ارگان پشت سرش هستن برای صدور و وزارت امور خارجه در این مورد هیچ کارس که بخواد با یه مهر روی کپی اون اصالتش را تایید کنه.
    منظور اونها بیشتر مدارک دانشجویی و اینهاست که مربوط به دریافت پذیرش از دانشگاه هست و نه قسمت ویزا ولی گویا فعلا خشک و تر را می خوان با هم بسوزونند.
    در ضمن من با MA 35 صحبت کردم این قضیه گویا اونجا اصلا مطرح نیست و سفارت داره قضیه را بزرگ میکنه . دلیلشم اینه که خیلی دلشون میسوزه از بس این موسسات مدرک جعلی بهشون انداختن و اینا تایید کردن رفته.

پیش فرض پاسخ : اطلاعیه : سفارت اتریش مدارک دانشجویان را تا اطلاع ثانوی تحویل نمی گیرد.

''مهر های تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ایران''

Stamp . Department of Official Translator's Affairs of the Judiciary of the islamic republic of .jpgStamp . Ministry of Foreign Affairs . Registration and Personal of the Islamic republic of Iran,.jpg

بسیار خب، آقایون و خانم ها،

همگی احتمالا با این دو تا مهری که اینجا آپلود شده آشنایید . اگه یه نگاهی به مدارکتون بکنید که به تاییدِ وزارت امور خارجه و دادگستری رسیده باشه، این مهر ها رو می بینید.

خب تو این مهر ها چی نوشته شده: (ببخشید به انگلیسیه)

. مهر دادگستری یا به اصطلاح اداره امور مترجمان رسمی قوه قضایه:

.Only the authenticity of the seal and signature of the Official Translation is certified
    .This certification does note include confirmation of the accuracy of the translation and the authenticity of the translated document
    Department of Official Translator's Affairs of the Judiciary of the Islamic republic of Iran

.
    مهر وزارت امور خارجه:

.The authenticity of the seal & Signature marked(x) is certified without any consideration to the content

خب، میبینید که آقایون در وزارت امور خارجه و دادگستری ،خیلی زحمت کشیدن و عملا بدون تاییدِ هیچ چیز ، یه مهرِ تایید روی همه چیز میزنن.!!!!! که برای اروپایی ها از جمله اتریش مسلما کافی نیست که حق هم دارن. و این مشکل اصلیه این داستانِ تاییدِ مدارکه. برای همین اتریش یه مهر معتبرتر می خاد، که صحت مدرک فارسی رو تایید کنه، که خب با توجه به این سیستم ایران که تو تمام مهرها هیچ مسئولیتی پذیرفته نمی شه فعلا بلا تکلیفه. مگه اینکه براش یه فکری بشه یا هر شخص خودش به دنبال معتبر کردن مدارکش بره که فعلا نمی دونم چطور می شه این کارو کرد.
    ویرایش توسط FrageQuestion : March 10th, 2014 در ساعت 12:29 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط FrageQuestion نمایش پست ها
    ''مهر های تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ایران''

Stamp . Department of Official Translator's Affairs of the Judiciary of the islamic republic of .jpgStamp . Ministry of Foreign Affairs . Registration and Personal of the Islamic republic of Iran,.jpg

بسیار خب، آقایون و خانم ها،

همگی احتمالا با این دو تا مهری که اینجا آپلود شده آشنایید . اگه یه نگاهی به مدارکتون بکنید که به تاییدِ وزارت امور خارجه و دادگستری رسیده باشه، این مهر ها رو می بینید.

خب تو این مهر ها چی نوشته شده: (ببخشید به انگلیسیه)

. مهر دادگستری یا به اصطلاح اداره امور مترجمان رسمی قوه قضایه:

.Only the authenticity of the seal and signature of the Official Translation is certified
    .This certification does note include confirmation of the accuracy of the translation and the authenticity of the translated document
    Department of Official Translator's Affairs of the Judiciary of the Islamic republic of Iran

.
    مهر وزارت امور خارجه:

.The authenticity of the seal & Signature marked(x) is certified without any consideration to the content

خب، میبینید که آقایون در وزارت امور خارجه و دادگستری ،خیلی زحمت کشیدن و عملا بدون تاییدِ هیچ چیز ، یه مهرِ تایید روی همه چیز میزنن.!!!!! که برای اروپایی ها از جمله اتریش مسلما کافی نیست که حق هم دارن. و این مشکل اصلیه این داستانِ تاییدِ مدارکه. برای همین اتریش یه مهر معتبرتر می خاد، که صحت مدرک فارسی رو تایید کنه، که خب با توجه به این سیستم ایران که تو تمام مهرها هیچ مسئولیتی پذیرفته نمی شه فعلا بلا تکلیفه. مگه اینکه براش یه فکری بشه یا هر شخص خودش به دنبال معتبر کردن مدارکش بره که فعلا نمی دونم چطور می شه این کارو کرد.
    دوست عزیز
    حرف شما درسته اما حتی خود سفارت اتریش که 40 یورو پول مفت برای تایید مدارک ایرانی میگیره همین وضعیت را داره وفقط مهر امور خارجه ایران را تایید میکنه. برای سفارت آلمان هم همینطور
    ببینید این حرف سفارت منطقی نیست. بالاخره باید یه جا اعتماد کرد و یه مقدار از این مسائل مربوط به خود سیستم سفارت اتریش هست . سفارت به راحتی می تونه همزمان با ترجمه اصل مدارک را هم تحویل بگیره مثل سفارت آلمان و یه مترجم خبره هم برای بررسی مدارک بزاره . خوب دیگه چه مشکلی می تونه پیش بیاد. اگر هم پیش بیاد مهم نیست چون هر سیستمی خطایی داره . نمیشه کل قضیه را کنسل کرد و همه را برای عده ای محدود که اکثرا موسسات هم هستن زیر سوال برد.

Member
    رشته و دانشگاه
    mekanike sanaye.elmi karbordi

با سلام خدمت دوستان
    من یکی از دوستام واسه هفته دیگه وقت سفارت داره.تلفنی تماس گرفته از سفارت بهش گفتن که مدارکتو که واسه ویزا میاری اگه تایید بشه که خوب.اگه تایید نشه خودشون یک وکیل واسه تایید مدارک میگیرن که هزینه اون وکیله 1500 یورور میشه.فکر کنم با این حساب ویزای اتریش هم داره یه رویا میشه

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

به نظر من هم این مسئله غیر منقطیه ولی اگر صحت داشته باشه بازم فک نکنم زیاد جای نگرانی باشه. با توجه به همه ی مواردی که گفته شد حق دارن سخت گیری کنن اما اون پروسه ی یکی دو ساله برای تایید مدارک اصلا با عقل جور در نمیاد. اینکه خودشون برای این مشکل راه حل وکیل برای تایید مدارک فارسی را پیشنهاد دادند نشون میده به فکر حل این مشکل هستند. الان زوده قضاوت کنیم یکم زمان بگذره بهترین راه حل را ارائه خواهند داد. منتها با پول من و شما. در ضمن به این موضوع هم توجه کنین که اگه این قضیه به همین شکلی که خودشون گفتن صحت داشته باشه اکثر دانشجو ها گزینه ی اتریش را از انتخابهاشون حذف میکنن و از اونجایی که این کشور کلی داره از دانشجو ها به خصوص ایرانیا پول در میاره بعیی میدونم این مسئله به این شکل ادامه داشته باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_bahram666 نمایش پست ها
    ببینید این حرف خیلی غیر منطقی در مورد ویزا به خاطر اینکه مدارکی که برای ویزا داده میشه برای تایید به سفارت شناسنامه ، عدم سو پیشینه هست .
    که اصلا معنایی نداره کسی اصالت اینها را بررسی کنه. چون طرف نمیاد شناسنامه کسی دیگه ای را ترجمه کنه تحویل سفارت بده. و یا اینکه مثلا عدم سو پیشینه چیزی نیست که وکیل اتریشی بتونه اصالتش را بررسی کنه و یه مدرکی هست که کلی ارگان پشت سرش هستن برای صدور و وزارت امور خارجه در این مورد هیچ کارس که بخواد با یه مهر روی کپی اون اصالتش را تایید کنه.
    منظور اونها بیشتر مدارک دانشجویی و اینهاست که مربوط به دریافت پذیرش از دانشگاه هست و نه قسمت ویزا ولی گویا فعلا خشک و تر را می خوان با هم بسوزونند.
    در ضمن من با MA 35 صحبت کردم این قضیه گویا اونجا اصلا مطرح نیست و سفارت داره قضیه را بزرگ میکنه . دلیلشم اینه که خیلی دلشون میسوزه از بس این موسسات مدرک جعلی بهشون انداختن و اینا تایید کردن رفته.
    سلام،
    ممنون مى شم بگين شما به MA35 دقيقا چى گفتين و اونا چى جواب دادن؟ من يه پيشنهادى دارم، مى تونيم همه به MA35 يه ايميل رسمى بزنيم و زيرش اسم مون و دانشگاهى كه ازش پذيرش داريم و بنويسيم و امضا كنيم و بگيم كه ازونجايى كه تاريخ شروع ترم مون كمتر از شش ماه ديگه ست، اگه با روند تاييد قبلى موافقت دارن اينو به سفارت اطلاع بدن و يا ازسفارت بخوان كه مدارك مارو قبول كنن. بعد كپى جواب MA35 رو با مدارك مون تحويل سفارت بديم كه وقتى مدارك رفت اتريش مشكلى نباشه. به نظرتون اين جواب مى ده؟

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    University of Vienna

من 2 ماه پیش مدارک تحصیلیم رو دادم واسه تایید. الانم تایید شده تحویل گرفتم. یعنی با اینا نمیشه اپلای کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elmiravega نمایش پست ها
    سلام،
    ممنون مى شم بگين شما به MA35 دقيقا چى گفتين و اونا چى جواب دادن؟ من يه پيشنهادى دارم، مى تونيم همه به MA35 يه ايميل رسمى بزنيم و زيرش اسم مون و دانشگاهى كه ازش پذيرش داريم و بنويسيم و امضا كنيم و بگيم كه ازونجايى كه تاريخ شروع ترم مون كمتر از شش ماه ديگه ست، اگه با روند تاييد قبلى موافقت دارن اينو به سفارت اطلاع بدن و يا ازسفارت بخوان كه مدارك مارو قبول كنن. بعد كپى جواب MA35 رو با مدارك مون تحويل سفارت بديم كه وقتى مدارك رفت اتريش مشكلى نباشه. به نظرتون اين جواب مى ده؟
    سلام
    MA35 انقدر سرش شلوغه که جواب در خواست های معمولی و پارت بندی شده را مدت ها بعد میده تا برسه یه اینکه درخواستی خارج از عرف را بخواد پاسخ بده . کلا بروکراسی اداری وحشتناک یواش اتریش جون آدم را به لبش می رسونه برای انجام هر کاری.شما اگر شش ماه فرصت دارید نگران نباشید و کارتون را انجام بدید این قضیه موقتی هست .

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_shafiee نمایش پست ها
    من 2 ماه پیش مدارک تحصیلیم رو دادم واسه تایید. الانم تایید شده تحویل گرفتم. یعنی با اینا نمیشه اپلای کرد؟
    چرا شما می تونید اپلای کنید و هیچ مشکلی وجود نداره . این مورد ها را جدیدا سفارت در آورده و بعد از اینکه جون همه را به لبشون رسوند مدارک را تایید می کنه که یعنی همون کاری که برای شما 2 ما پیش به راحتی انجام دادن. شما این مرحله را زودتر از این مشکلات رد کردید و خیلی خوش شانس بودید. پس با خیال راحت هر چه سریعتر اپلای کنید.

آخه یعنی چه؟خب سفارت اتریش 40 یورو برای هر مدرک میگیره و سه هفته هم وقت خب خودش فارسیش رو هم تطبیق بده دیگه، سفارت آلمان همین کار رو مجانی و یک روزه انجام میده!
    الان من همه مدارکم رو فرستادم اما نقص مدرک خوردم و یک نامه عدم ممانعت میخوام بفرستم یعنی باید صبر کنم ببینم دعواهای سفارت و وزرات امور خارجه کی تموم میشه؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)