صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 53

موضوع: (ارشیو شده)اطلاعیه : سفارت اتریش مدارک دانشجویان را تا اطلاع ثانوی تحویل نمی گیرد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعیه : سفارت اتریش مدارک دانشجویان را تا اطلاع ثانوی تحویل نمی گیرد.

دوستان اعتراضات عده ای جلوی درب سفارت اتریش که در پاسخ به رفتار کاترین اشتون که چند روز قبل با افرادی داخل این سفارت ملاقات کردند سبب شد امروز سفارت بدلایل امنیتی تعطیل بشه.

پیش فرض پاسخ : اطلاعیه : سفارت اتریش مدارک دانشجویان را تا اطلاع ثانوی تحویل نمی گیرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight19 نمایش پست ها
    آخه یعنی چه؟خب سفارت اتریش 40 یورو برای هر مدرک میگیره و سه هفته هم وقت خب خودش فارسیش رو هم تطبیق بده دیگه، سفارت آلمان همین کار رو مجانی و یک روزه انجام میده!
    الان من همه مدارکم رو فرستادم اما نقص مدرک خوردم و یک نامه عدم ممانعت میخوام بفرستم یعنی باید صبر کنم ببینم دعواهای سفارت و وزرات امور خارجه کی تموم میشه؟؟
    دوست عزیز شما سعی کنید در ابتدا فارسی مدرکی که نیاز دارید را هر چه سریعتر تهیه کنید و ترجمه رسمی نمایید
    خود این قضیه زمان بر هست و احتمالا تا اون موقع این بحث ها به یک نتیجه ای رسیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahereh نمایش پست ها
    دوستان اعتراضات عده ای جلوی درب سفارت اتریش که در پاسخ به رفتار کاترین اشتون که چند روز قبل با افرادی داخل این سفارت ملاقات کردند سبب شد امروز سفارت بدلایل امنیتی تعطیل بشه.
    بله کاملا درسته
    چهارشنبه سفارت به دلیل دلایل امنیتی تعطیل بود .
    اما مشکلی نیست شما نگران نباشید گویا اتفاق خاصی نیفتاده امروز پنج شنبه سفارت خیلی معمولی به درخواست ها رسیدگی می کرد و حتی عده زیادی برای دریافت ویزا اومده بودن. پس فعلا از این بابت ها نگرانی نیست

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

نقل قول نوشته اصلی توسط FrageQuestion نمایش پست ها
    سلام،
    در خصوصِ این مشکلِ جدید ِتاییدِ مدارک : من امروز صبح (سه شنبه 9 مارس) با سفارت برای دریافتِ وقتِ اقامت دانشجویی تماس گرفتم. که کارمند سفارت این مسئله ای که جدیداً بوجود اومده رو برام توضیح داد،

که:
    . مشکل بین وزارت های امور خارجه ی ایران و اتریشه و در یک جمله اینه که : تاییدِ (مدارک) وزارتِ امورِ خارجه ی ایران بنا به دلایلی دیگه موردِ تاییدِ وزارتِ امور خارجه ی اتریش نیست!!!

حالا این یعنی چی؟:

. داستان از این قراره که وزارت امور خارجه ایران، به عنوان مثال، ترجمه ی شناسنامه رو تایید میکنه، اما روی کپیِ شناسنامه که به فارسی هست و به مدارک پانچ شده مهر تایید نمی زنه . وزارت امور خارجه اتریش هم به صحتِ مدارکِ قبل از ترجمه، شک داره. یعنی میگه آقا آیا خودِ این شناسنامه ی فارسی ای که متقاضی برده ترجمه کرده درست هست؟ و از وزرات امور خارجه ی ایران می خاد که مدارک فارسی رو هم تایید کنه که این کار برای وزارت امور خارجه ی ایران بی شک یک پروسه ی زمانبَره و اصلا این کارو انجام نمیده.

. حالا وزارت امور خارجه ی اتریش میگه که بسیار خب، ما مدارک رو قبول می کنیم اما خودمون باید تایید شون کنیم. به این شکل که یک وکیل می گیریم (در اتریش) و این وکیل از طریقِ سفارت ایران و ارتباطات دیپلماتیک با ایران و غیره به دنبال تایید مدارک متقاضی می افته تا وقتی که صحتِ مدارک برای اتریش تایید بشه. هزینه ی وکیل با شخص متقاضی خواهد بود و زمان مورد نیاز برای تمام این داستان نا معلوم. یه چیزی مثل یکی دو سال یا کم و بیش.!!!

. اتریش داره این قانون رو از اول ژانویه (2014) برای تمام پرونده ها چه به دست MA 35 رسیده باشه چه نه اجرا میکنه، یعنی برای تمام متقاضیانی که وضعیت شون تا این تاریخ مشخص نشده باشه. اما سفارت اتریش در تهران تازه از این ماجرا با این جزییات خبردار شده و چند روزه که موقع تماس تلفنی این موارد رو با متقاضی در میون میزاره. و اینکه سفارت مدارک رو برای تایید قبول میکنه اما مسئله دیگه تایید سفارت نیست، برای همین چه مدارکتون قبلا تایید شده باشه چه نشده باشه، چه الان تایید بشه برای دولت اتریش فرقی نداره و اون موارد همچنان پابرجاست. در واقع قانون ایجاد شده اصلا ربطی به تایید سفارت نداره، که در موارد گفته شده واضحه.

. شما می تونید هر نوع وقت مصاحبه ای که می خواهید بگیرید، و مدارکتونو تحویل بدید،و مدارکتون برای اتریش فرستاده میشه ، خلاصه همه چیز مثلِ قبل، اما هیچ چیز در رابطه با نتیجه ی درخواستتون معلوم نیست. و طبق موارد گفته شده حتی باید انتظار داشته باشید که اتریش ازتون مبلغی رو برای پروسه ی تاییدِ مدارک در خواست کنه.

. حالا می خواهید وقت بگیرید: من هم جواب دادم بله و یه وقت اقامت دانشجویی گرفتم.

اینا مواردی بود که کارمند سفارت به من گفت. حالا نظرات شخصیه خودم و پیشنهاداتم رو اضافه میکنم (با اجازه) :

. از دیدِ من هیچ چیزِ این داستان با توجه به اینکه خیلی تازه است مشخص نیست.
    . این مته ای که اتریش داره به خشخاش میزاره بی دلیل به نظر نمیاد و راه حلی هم که براش در نظر گرفته (وکیل و این صحبتا) تو همون نگاه اول انقدر ناقص و مشکل دار به نظر میاد که معلومه بر قرار نمی مونه.
    . البته نا گفته نمونه که من مقصر اصلی رو سهل انگاریِ اداریِ ایران میدونم و تفاوت سیستم اداریِ ایران و اروپا که دیگه گفتن نداره.
    . حالا خلاصه تصمیم نهایی خودم این بود که نوبت اقامت رو بگیرم و مدارکمو تحویل بدم و پروسه به هر حال شروع بشه و بعد ببینم باید چی کار کرد و پیشنهادم هم به بقیه همینه، شاید حتی فقط بشه منتظر موند، نمی دونم.

پایان!!
    مرسی بابت متن جامع و کامل
    ولی این کارشون واقعا خیلی خیلی مسخره است ، این یعنی زیر سوال بردن وزارت امور خارجه
    من شوک شدم ولی در هر صورت کاری که از ما بر میاد ارسال مدارکه ولی دوستان گفتند که تعدادی از بچه ها مدارکشون برگشت خورده و قبولش نکردن پس اون چیه و این که شما می گین چیه ؟؟؟؟
    راستی به شما کی وقت دادند ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_bahram666 نمایش پست ها
    ببینید این حرف خیلی غیر منطقی در مورد ویزا به خاطر اینکه مدارکی که برای ویزا داده میشه برای تایید به سفارت شناسنامه ، عدم سو پیشینه هست .
    که اصلا معنایی نداره کسی اصالت اینها را بررسی کنه. چون طرف نمیاد شناسنامه کسی دیگه ای را ترجمه کنه تحویل سفارت بده. و یا اینکه مثلا عدم سو پیشینه چیزی نیست که وکیل اتریشی بتونه اصالتش را بررسی کنه و یه مدرکی هست که کلی ارگان پشت سرش هستن برای صدور و وزارت امور خارجه در این مورد هیچ کارس که بخواد با یه مهر روی کپی اون اصالتش را تایید کنه.
    منظور اونها بیشتر مدارک دانشجویی و اینهاست که مربوط به دریافت پذیرش از دانشگاه هست و نه قسمت ویزا ولی گویا فعلا خشک و تر را می خوان با هم بسوزونند.
    در ضمن من با MA 35 صحبت کردم این قضیه گویا اونجا اصلا مطرح نیست و سفارت داره قضیه را بزرگ میکنه . دلیلشم اینه که خیلی دلشون میسوزه از بس این موسسات مدرک جعلی بهشون انداختن و اینا تایید کردن رفته.
    موافقم که چجوری اون وکیل می خواد آمار بگیره وقتی وزارت امورخارجه رو قبول ندارند ؟؟؟؟ می خوان از پلیس آگاهی تاییدیه بگیرند ؟؟؟؟؟!!!!!!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

سلام
    MA35 انقدر سرش شلوغه که جواب در خواست های معمولی و پارت بندی شده را مدت ها بعد میده تا برسه یه اینکه درخواستی خارج از عرف را بخواد پاسخ بده . کلا بروکراسی اداری وحشتناک یواش اتریش جون آدم را به لبش می رسونه برای انجام هر کاری.شما اگر شش ماه فرصت دارید نگران نباشید و کارتون را انجام بدید این قضیه موقتی هست .
    کاملا موافقم ولی ضرر که نداره ، همه یه نامه رو که یکدست تهیه میشه جدا جدا ارسال کنیم که سیل ایمیل ها باعث بشه بهش ترتیب اثر بدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط HataMo نمایش پست ها
    کاملا موافقم ولی ضرر که نداره ، همه یه نامه رو که یکدست تهیه میشه جدا جدا ارسال کنیم که سیل ایمیل ها باعث بشه بهش ترتیب اثر بدن.
    دوست عزیز
    ضرر که نداره ، اما حتی ممکن این کار باعث حساسیت بیشتر روی موضوع بشه. و خیال کنن چه خبر شده. در ضمن MA35 اصلا کاری به این موضوع نداره و این موضوع اصلا اونجا مطرح نیست شما می تونید بپرسید از خودشون . جایی که گیر داده به این موضوع سفارته.

Banned
    رشته و دانشگاه
    IT Klagenfurt

دوست عزیز
    ضرر که نداره ، اما حتی ممکن این کار باعث حساسیت بیشتر روی موضوع بشه. و خیال کنن چه خبر شده. در ضمن MA35 اصلا کاری به این موضوع نداره و این موضوع اصلا اونجا مطرح نیست شما می تونید بپرسید از خودشون . جایی که گیر داده به این موضوع سفارته.
    اینم حرفیه
    در هرصورت من که دارم وقت میگیرم برم مدارک بدم نتیجه ام اینجا می گم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Bio- Dehli

دوست من 16 بهمن مدارک را فرستاده...به نظرتون اونم به مشکل برمیخوره یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ana1388 نمایش پست ها
    دوست من 16 بهمن مدارک را فرستاده...به نظرتون اونم به مشکل برمیخوره یا نه؟
    نه انشاالله اون به مشکل نمی خوره. چون دیگه مدارک را سفارت تایید کرده. مشکل اینه که سفارت الان مدارک را به شکل فعلی تایید نمی کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)