صفحه 28 از 30 نخستنخست ... 18192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 293

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Dalhousie

Member Lili0721 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Dalhousie

نقل قول نوشته اصلی توسط ARVINN نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون.
    ببخشیددو تا سوال داشتم:
    اگر استاد پیدا کرده باشیم لازمه که این pre-application رو پر کنیم؟
    و اینکه شما پذیرفته شدید بعد از این؟ یعنی الان دانشجوی اونجا هستید؟
    فکر کنم اگر استاد پیدا کرده باشید نیازی به پر کردن اون پری اپلیکیشن نیست. باز هم می تونید از استادی که پیدا کردید یا گرد کوردینیتور بپرسید.
    بله من دالهاوزی هستم.
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Lili0721 نمایش پست ها
    فکر کنم اگر استاد پیدا کرده باشید نیازی به پر کردن اون پری اپلیکیشن نیست. باز هم می تونید از استادی که پیدا کردید یا گرد کوردینیتور بپرسید.
    بله من دالهاوزی هستم.
    یه سوال دیگه هم برام پیش اومد و نتونستم جوابم رو در تاپیک های دیگه پیدا کنم.
    یکی از مدارکی که دانشگاه می خواد STATEMENT OF RESEARCH INTEREST هستش. ولی من نتونستم نمونه نوشته شده ای پیدا کنم.
    ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید.

و اینکه کدوم یک از اعضای دپارتمان سریع تر جواب میدن که سوالاتم رو ازش بپرسم؟ David Iron خیلی دیر جوب میده.

رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

یه سوال دیگه هم برام پیش اومد و نتونستم جوابم رو در تاپیک های دیگه پیدا کنم.
    یکی از مدارکی که دانشگاه می خواد STATEMENT OF RESEARCH INTEREST هستش. ولی من نتونستم نمونه نوشته شده ای پیدا کنم.
    ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید.

و اینکه کدوم یک از اعضای دپارتمان سریع تر جواب میدن که سوالاتم رو ازش بپرسم؟ David Iron خیلی دیر جوب میده.
    David Iron گرد کوردینیتور هست و برای کارهای اپلای اون مسئوله و باید جواب بده. تجربه من می گه منشی گرد ماریا خیلی سریع تر و بهتر جواب میده. به ماریا ایمیل بزنید.
    برای اون متن هم من خودم متنم دو بخش داشت یکی کار پژوهشی ام در دوره ارشدم در ایران و بخش دوم هم اینکه می خوام دوره دکترا چی کار کنم و ترجیح می دم با کدوم استاد کار کنم.
    شما از کدوم استاد دپارتمان ریاضی جواب گرفتید. می تونم بپرسم؟
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

Junior Member

David Iron گرد کوردینیتور هست و برای کارهای اپلای اون مسئوله و باید جواب بده. تجربه من می گه منشی گرد ماریا خیلی سریع تر و بهتر جواب میده. به ماریا ایمیل بزنید.
    برای اون متن هم من خودم متنم دو بخش داشت یکی کار پژوهشی ام در دوره ارشدم در ایران و بخش دوم هم اینکه می خوام دوره دکترا چی کار کنم و ترجیح می دم با کدوم استاد کار کنم.
    شما از کدوم استاد دپارتمان ریاضی جواب گرفتید. می تونم بپرسم؟
    درسته. متوجه شدم. پس من به ایشون ایمیل میزنم. بازم ممنون از راهنماییتون.

کارهای پژوهشی که انجام دادم رو تو CV نوشتم. لازمه دوباره توضیح بدم؟

بله حتما. من از Theodore Kolokolnikov تاییدیه گرفتم. شما میشناسیدشون؟

رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

درسته. متوجه شدم. پس من به ایشون ایمیل میزنم. بازم ممنون از راهنماییتون.

کارهای پژوهشی که انجام دادم رو تو CV نوشتم. لازمه دوباره توضیح بدم؟

بله حتما. من از Theodore Kolokolnikov تاییدیه گرفتم. شما میشناسیدشون؟
    فکر می کنم تو سی وی کارهای پژوهشی رو تحت عنوان مقالات و ... و به صورت تایتل می نویسیم و جزییات نمی نویسیم. به هرحال شما وقتی research intent می نویسی باید یه جوری ربط بدید چرا به کار پژوهشی این استاد علاقه مند هستید.

بله می شناسم این استاد رو.

Junior Member

فکر می کنم تو سی وی کارهای پژوهشی رو تحت عنوان مقالات و ... و به صورت تایتل می نویسیم و جزییات نمی نویسیم. به هرحال شما وقتی research intent می نویسی باید یه جوری ربط بدید چرا به کار پژوهشی این استاد علاقه مند هستید.

بله می شناسم این استاد رو.

متوجه شدم.
    من مدارکم رو پست کردم و سه تا سوال دیگه برام پیش اومد:

۱- اونطور که تو سایتشون نوشته باید ۱ ماه دیگه جواب بدن. آیا زودتر هم امکان داره جواب بدن؟ اگر میشه از طریق استاد باید پیگیری کنم یا دانشکده؟
    ۲- چه قدر نسبت به نمره زبان حساسیت دارن؟ حداقل زمانی که فرصت میدن برای نمره چه قدر میتونه باشه؟
    ۳- با توجه به شناختتون از این استاد، آیا ممکنه مثلا تا یک ماه آینده فراموش کنه؟ و اینکه با شرایط دانشجو کنار میاد یا خیلی سخت گیره؟

ممنون میشم به آخرین سوال هام (البته احتمالا) جواب بدید.

رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

متوجه شدم.
    من مدارکم رو پست کردم و سه تا سوال دیگه برام پیش اومد:

۱- اونطور که تو سایتشون نوشته باید ۱ ماه دیگه جواب بدن. آیا زودتر هم امکان داره جواب بدن؟ اگر میشه از طریق استاد باید پیگیری کنم یا دانشکده؟
    ۲- چه قدر نسبت به نمره زبان حساسیت دارن؟ حداقل زمانی که فرصت میدن برای نمره چه قدر میتونه باشه؟
    ۳- با توجه به شناختتون از این استاد، آیا ممکنه مثلا تا یک ماه آینده فراموش کنه؟ و اینکه با شرایط دانشجو کنار میاد یا خیلی سخت گیره؟

ممنون میشم به آخرین سوال هام (البته احتمالا) جواب بدید.
    1- جواب سوال اولتون رو نمی دونم. برای خود من بیشتر از یک ماه طول کشید تا جواب بدن اگر اشتباه نکنم دوماه شد حداقل. ولی فکر می کنم فقط پذیرش استاد ملاک نیست و خود FGS هم باید مدارک شما رو بررسی کنه که مثلا مینیمم های لازم برای ادمیت شدن رو داشته باشید چون نامه رسمی پذیرش و بعد فاندینگ رو FGS صادر می کنه نه دپارتمان.

2- در مورد نمره زبان من خودم مشکلی نداشتم چون نمره ام از مینیممشون بالاتر بود ولی می دونم پذیرش کاندیشنال می دن. در این مورد به نظرم از ماریا و از خود FGS هم می تونید ایمیل بزنید بپرسید.

3-من نمی دونم چه جوابی به شما داده اگر گفته که شما رو می پذیره فکر نمی کنم فراموش کنه. منظورتون از شرایط دانشجو دقیقا چیه؟ سوالتون برام واضح نیست که منظورتون از سخت گیری در چه مورده.

پ. ن: FGS: Faculty of Graduate Studies

Junior Member

1- جواب سوال اولتون رو نمی دونم. برای خود من بیشتر از یک ماه طول کشید تا جواب بدن اگر اشتباه نکنم دوماه شد حداقل. ولی فکر می کنم فقط پذیرش استاد ملاک نیست و خود FGS هم باید مدارک شما رو بررسی کنه که مثلا مینیمم های لازم برای ادمیت شدن رو داشته باشید چون نامه رسمی پذیرش و بعد فاندینگ رو FGS صادر می کنه نه دپارتمان.

2- در مورد نمره زبان من خودم مشکلی نداشتم چون نمره ام از مینیممشون بالاتر بود ولی می دونم پذیرش کاندیشنال می دن. در این مورد به نظرم از ماریا و از خود FGS هم می تونید ایمیل بزنید بپرسید.

3-من نمی دونم چه جوابی به شما داده اگر گفته که شما رو می پذیره فکر نمی کنم فراموش کنه. منظورتون از شرایط دانشجو دقیقا چیه؟ سوالتون برام واضح نیست که منظورتون از سخت گیری در چه مورده.

پ. ن: FGS: Faculty of Graduate Studies
    خیلی ممنونم واقعا بابت راهنمایی هایتون.

منظورم این هست که به دانشجو فرصت میده با شرایط جدید خودش رو وفق بده و میتونه تغییر محیط و شرایط جدید دانشجو رو درک کنه یا خیلی سخت گیرانه تر برخورد میکنه؟
    ببخشید میتونم بپرسم استاد راهنمای شما کدوم استاد هستن؟

رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

خیلی ممنونم واقعا بابت راهنمایی هایتون.

منظورم این هست که به دانشجو فرصت میده با شرایط جدید خودش رو وفق بده و میتونه تغییر محیط و شرایط جدید دانشجو رو درک کنه یا خیلی سخت گیرانه تر برخورد میکنه؟
    ببخشید میتونم بپرسم استاد راهنمای شما کدوم استاد هستن؟
    استاد من هم همین استاد هست. صرف نظر از اینکه استاد شما کیه تجربه شخصی خود من می گه که برای اینکه با محیط وشرایط وآشنا بشید و وفق پیدا کنید حتما سعی کنید از نیمه آگست حداقل تو کانادا باشید. در صورتی که ویزاتون یک درصد دیر شد و به این تاریخ نرسیدید توصیه من به شما دیفر کردن هست مخصوصا که قراره مستر بخونید و باید شش تا کورس پاس کنید و این یعنی احتمالا سه کورس خواهید داشت ترم اول.

موفق باشید

Junior Member

استاد من هم همین استاد هست. صرف نظر از اینکه استاد شما کیه تجربه شخصی خود من می گه که برای اینکه با محیط وشرایط وآشنا بشید و وفق پیدا کنید حتما سعی کنید از نیمه آگست حداقل تو کانادا باشید. در صورتی که ویزاتون یک درصد دیر شد و به این تاریخ نرسیدید توصیه من به شما دیفر کردن هست مخصوصا که قراره مستر بخونید و باید شش تا کورس پاس کنید و این یعنی احتمالا سه کورس خواهید داشت ترم اول.

موفق باشید

مچکرم از همه راهنمایی ها و توصیه های با ارزشتون. شما هم موفق باشید.
    من از تجربه ی اپلای خودم تا اینجا و همچنین راهنمایی با ارزش Lili0271 یه خلاصه مینویسم، باشد برای آیندگان مفید باشد
    برای اپلای ارشد ریاضی:
    -پیدا کردن استاد راهنما
    -پر کردن pre-application
    -بعد از دریافت پاسخ، اقدام برای پر کردن اپلیکیشن اصلی و اپلای از طریق دانشگاه.
    * توجه کنید که سیستم اپلای این دانشگاه متفاوته. در پروسه اپلای آنلاین، فقط مشخصات عمومی و ملیت شما پرسیده میشه و در نهایت باید اپلیکیشن فی رو پرداخت کنین. بعد از اون منتظر بمونید. به مدت یک هفته یا بیشتر تا از طرف دپارتمان برای شما ایمیلی بیاد که تایید کننده اپلیکیشن باشه و راهنمای مراحل بعدی. در صورتی که سوال داشتین با
    Maria Elder در میون بذارین. ولی کلا سیستم اپلای این دانشگاه کنده. خیلی صبور باشید، هر چند سخته. ولی حتما با ایمیل با اونها در تماس باشید که در جریان پروندتون قرار بگیرید.
    -در ایمیل تاییدیه از طرف دپارتمان براتون مشخص میشه چه مدارکی رو باید پست کنین. بد نیست که از اونها بخواین که اگر امکانش باشه در این مرحله پست نکنین، به ویژه اگر مدارکتون اصل نباشه.

در توضیح مدارکتون هم باید بگم که از شما انتظار میره که statement of research interest در یک صفحه ارائه بدید. من تا این لحظه نمونه مطمینی از این پیدا نکردم ولی مراقب باشید که محتوای متفاوتی با sop داره وقبل از نوشتن حتما تحقیق کنین. چیزی که به نظر من رسید اینه که باید نقطه ی اول شروع تحصیلتون رو به نقطه ای که دارین براش اقدام میکنین متصل کنین. از آینده و تصورتون بگین و انگیزه ی اصلیتون در تمام مسیر. یه کمی هم از خودتون تعریف میتونین بکنین ولی خیلی کم
    در ضمن چون جایی برای معرفی کردن استاد راهنمایی که باهاش صحبت کردین وجود نداره، تو همون متنی که مینویسین میتونین معرفیش کنین.

حتما فایل Graduate handbook رو هم از سایت دپارتمان یه نگاهی بندازین، اطلاعات خوبی میتونین پیدا کنین.
    امیدوارم مفید باشه.
    ویرایش توسط ARVINN : November 10th, 2018 در ساعت 01:47 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)