صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 85

موضوع: تجربيات آزمون آيلتس در مرکز "عصر دین و دانش"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربيات آزمون آيلتس در مرکز "عصر دین و دانش"

سلام دوستان
    من ۲ بار آیلتس تهران امتحان دادم و یک بار دین و دانش. به نظرم هیچکدوم خوب نبودند و طبق تجربیاتم ایرسافام بهترین سنتر ایران هست. مثلا آیلتس تهرانی ها خیلی عقده ایند و دین و دانشی ها امکاناتشون بده، تو اتاق کلاس ساعت نبود موقع ازمون کتبی‌! ساعت ها رو هم گرفتند و ......

Junior Member

سلام
    من 3 دسامبر دين و دانش امتحان دادم. 2 بار هم ايرسافام . به نظرم ايرسافام بهتر بود از نظر نظم روز آزمون . ولي بقيه موارد فرقي نداشت. كنار ساختمون عصر دين و دانش يه برج داره ساخته ميشه كه سروصداش خيلي آزار دهنده بود روز امتحان. اسپيكينگ با يه آقاي جوون بود كه اسمش رو نميدونم . خيلي حرفه اي بود و اصلا نكنه منفي نميتونم بگم راجع بهش. نمره من 8 شد.

دوستان من بخاطر نزدیکی به خونمون میخام این سنتر امتحان بدم واسه 23 بهمن. بار اوله آیلتس میدم. با توجه به هزینه بالای آزمون بنظرتون سنتر خوبیه؟ البته مشکل پرداخت آنلاین دارن که از داخل پروفایل امکان پذیر نیس بپردازم. و به من شماره کارت دادن. آیا صدای ساختمون که میسازن ممکنه کامل تمرکزمونو بهم بریزه یا قابل تحمله. خواهش میکنم را هنمایی کنید سریعتر که به آزمون 23 بهمن برسم

سلام دوستان من امروز تو این مرکز امتحان اسپیکینگ دادم. سوالاش همه تازه بود و من همه آیلتس بلاگ رو خونده بودم اما واقعن سخت بود سوالاش. با خانم اخوان بود امتحانم خیلی نان استاپ سوال میپرسید خیلی استرس داشتم و اصلا نفهمیدم واقعن گرامرم درسته یا نه خیلی نگران شدم کسایی که تجربه با این خانوم رو دارن بگن خوب نمره میده؟ بظاهر مهربونه ولی اصلا بلافاصله رفت رو سوالات اصلی و باعث استرس من شد

نقل قول نوشته اصلی توسط sarvenaz1365 نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز تو این مرکز امتحان اسپیکینگ دادم. سوالاش همه تازه بود و من همه آیلتس بلاگ رو خونده بودم اما واقعن سخت بود سوالاش. با خانم اخوان بود امتحانم خیلی نان استاپ سوال میپرسید خیلی استرس داشتم و اصلا نفهمیدم واقعن گرامرم درسته یا نه خیلی نگران شدم کسایی که تجربه با این خانوم رو دارن بگن خوب نمره میده؟ بظاهر مهربونه ولی اصلا بلافاصله رفت رو سوالات اصلی و باعث استرس من شد
    خانم لادن اخوان از اگزمینرهای قدیمی هست و در مرکز ایران آیتس بودند و ایشون خوب نمره می دهند. نگران نباشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آزمون آیلتس"عصر دین و دانش "( پروفايل-ثبت نام- ايميل اطلاع رساني-باز شدن مركز)

سلام.
    چند وقت پیش عصر دین و دانش برای اولین بار در امتحان آیلتز شرکت کردم . البته با توجه به اینکه اکثرا ایرسافام شرکت میکنند ، کمی دو دل بودم ، ولی یکی دونفر که اعتماد داشتم به من توصیه کردن برا ی همین منم این مرکز رو امتحان کردم.
    در کنار مرکز یک ساختمان بزرگی در حال ساخت هستش که خدا رو شکر اتاق هایی که امتحان برگزار میشد فکر کنم عایق صوتی داشت چون عملا هیچ صدایی داخل نمی اومد و کاملا ساکت بود .
    مراقب های چند خانم خوش برخورد بودن
    من خیلی اذیتشون کردم ولی هر بار با روی باز به من پاسخ میداند ، دستماا کاغذی ، اب ، بیسکویت و غیره مهیا بود .
    لیسینیگ کفیت خوبی داشت .
    تنها نکته منفی در دست ساخت بودن 4 تا دستشویی بود که افرادی زیادی مجبور بودن در صف دستشویی باشن ! البته فکر کنم الان دیگه دستشویی ها تمکیل شده باشه .
    اسپیکین با یک اقای جوانی بودم ، سوالات بخش دو و سه اصلا قابل لمس نبود و مربوط به مسائل اجتماعی بود از مرکز اصلی فرستاده شده بود .
    به نظر خودم پرفکت جواب ندادم ، ولی ممتحن هرجا خطا میگفتم با ایما و اشاره به من نشون میداد که دارم چرت و پرت میگم

خلاصه همه چیز خوب بود ، به بقیه دوستان هم توصیه میکنم
    از نمره ای که
    گرفتم کاملا راضی هستم مخصوصا اسپیکینگ
    چون کلا خود خوان جلو رفتم .
    s=7
    L=7.5
    wr=6.5
    R=8.5
    overall=7.5
    امیداورم با تلاش و انرژی مثبت به نتیجه دلخواهتون برسید .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_reza نمایش پست ها
    سایت های خارجی برای ریدینگ ایلتز IELTS reading site https://www.theguardian.comwashington posthttps://www.sciencedaily.com/Huffington posthttps://www.scientificamerican.com/سایت زیاده ولی سایت هایی که برای من جالب بودن و از خوندشون لذت بردم موارد بالا رو یادم اومد.هر صفحه ای که به انگلیسی با دقت بخونید، سطح زبان شما رو افزایش میده و برای ریدینگ نمره بالا باید هزاران صفحه بخونید و از خوندن لذت ببرید .
    ممنون از شما و راهنماییتون. یه سوالم داشتم ممنون مبیشم جواب بدین اینکه وقتی مفالات را میخونیم اگه کلمات را بعضی هاشو بلد نیستیم بهتره اول کلمات رو معنیشو بیدا کنیم ویا بدون توجه به اون کل متن را بخونیم؟

این کارتا هم مقالات اینگلیسی داره فکر میکنین خوبه؟

Junior Member

وقتی در منزل متن میخونید حداقل از هر متن 70-80 درصد رو باید متوجه بشید .
    موقع تست زدن مخصوصا قسمت اخر ریدینگ لغات های زیادی وجود خواهد داشت که معنیش رو نمیدونید، زیاد مهم نیست ، اول باید سرعت مطالعه بالا بره بعد درک مطلب و در اخر اضافه کردن لغات جدید . پس نیاز نیست از همون اول هر لغتی دیدید ترجمه کنید . فقط لغات کلیدی که سوالات متن بر محور اون لغات میچرخه رو باید حتما بلد باشید و یا یاد بگیرید .

من شنبه آزمون کتبیم رو توی موسسه دین و دانش دادم و از این قرار بود:
    +برای رزرو زمان آزمون نیازی نیست یه دور توی سایت idp ثبت نام کنید یه دور توی سایتشون و دور سرتون بچرخونید. ثبت نام تو خود سایت موسسه کافیه.
    -زمان امتحان اسپیکینگ رو نمیشه تعیین کرد. البته من نمیدونم در موسسات دیگه میشه یا نمیشه، ولی امتحان من افتاده بود سه شنبه ساعت ده، و عملا یک روزِ کاریم کاملا بر فنا رفت. بگذریم که یک ساعت و نیم هم توی ترافیک بودم برا رسیدن!
    +ممتحن شفاهیِ من آقای میانسالی بودن که کاملا پوکرفیس امتحان رو برگزار کردن، اصلا به هیچ کدوم از شوخی های من نخندیدن و من حس بطالت و بی مزگی محض بهم دست داد، ولی اصلا استرس به آدم وارد نمی کردن، تو حرفم نمی پریدن، شمرده صحبت می کردن و در مجموع فکر می کنم راضی کننده بودن. البته من ماک که می دادم ممتحن با لبخندی به پهنای صورت و «عشقم تو میتونی نگران نباش» طور با آدم روبرو می شدن که من تصورم چیزی تو اون مایه ها بود ولی متوجه شدم که استانداردش چیز دیگریست :دی
    -مکان موسسه بالای پارک ساعی، توی یه کوچه بن بست بسیار باریکه که با یه خیابون بن بست به ولیعصر متصله. :دی هر دو امتحان شفاهی و کتبی همونجا برگزار میشه. علاوه بر بدمسیر بودن، و بد ترافیک بودن، و توی طرح بودن، و یک طرفه بودنِ ولیعصر، سر کوچه بن بست مذکور یه ساختمون عظیم در حال ساخته. من خیلی احساس امنیت نمی کردم اونجا، با توجه به اینکه صبح امتحان کتبیم هم نیم ساعتی بیرونش علاف بودم.
    -روز امتحان اسپیکینگ، من بیست دقیقه به ده رسیدم-که دقیقا بیست دقیقه قبل از آزمونمه که گفته بودن بیا-و ده و نیم مصاحبه م شروع شد. مصاحبه کنندگان نیومده بودن؟ دیر اومده بودن خسته بودن؟ نمیدونم. :دی دوستانی که بار چندمشون بود امتحان می دادن گفتن همیشه اینطور نیست.
    +برخورد پرسنل عالی. باحوصله، مودب و کاملا علاقه مند به راه انداختنِ کارتون و با خیال راحت میشد بهشون نشون داد یک آماتورِ خنگِ استرسی هستی که فکر می کنی تمام روند رو اشتباه اومدی. :دی
    -روز امتحان کتبی قرار بود ساعتِ یک ربع به هشت در باز بشه و هشت و ربع در ها رو ببندن. هشت و ده دقیقه در ها باز شد! و من هفت و نیم رسیده بودم اونجا. :|
    +-همون دم در آبمیوه و بیسکوییت موجود بود صبحانه طور، هرچند میتونست کمی متنوع تر باشه و ضمنا بیسکوییت از این جعبه ای گنده ها بود که میذارن تو پذیراییِ خونه، یعنی نمیتونستی یه بسته بیسکوییت برداری ببری بالا بگی بعدا می خورم. من به هر دو طعم آبمیوه ها آلرژی داشتم و چیزی برنداشتم. توی سالن انتظار اسپیکینگ هم خاکشیر، نسکافه، چای، های بای، شربت آبلیمو و آب خالی (:دی) در دسترس بود.
    -از وقتی که ما رفتیم تو، تا وقتی که امتحان لیسنینگ شروع بشه، چیزی نزدیک به چهل و پنج دقیقه بیکار بودیم. یه موسیقی رو اعصابی هم تمام مدت پخش میشد. و همه وسایلمون رو هم تحویل داده بودیم و با مداد پاک کنمون و هدست خاموش، تا سر حد مرگ حوصله مون سر رفت.
    +مداد پاک کن خودمونو بردیم. من به شخصه اینطوری راحت ترم. البته میشد از خودشونم مداد پاک کن گرفت.
    +-کیفیت میز صندلی و ارتفاعش خوب بود. یکی از دوستان هم درخواست داد میزش رو عوض کنن و یه میزِ بلند براش آوردن. البته طراح صندلی واقعا مشخص بود تستش نکرده، یک تخته یک متر در نیم متر رو جوش داده بود به صندلی دسته دار و اگه مثلا پاک کنت میفتاد و مراقبِ بزرگوارِ امتحان نمی پرید بیاردش، باید وسایلت رو میریختی رو پات، تخته رو بلند می کردی، پاک کن رو برمیداشتی. :|
    +کیفیت هدفون ها خوب بود. رو گوشی بود، ولی نه از این گنده یغور ها. خیلی نازک و سبک بود. یه مقدار صداش برای من زیر بود و من عادت به صداهای بم دارم بیشتر، برای همین خیلی نتونستم صدای هدفونم رو بلند کنم که خاطرم جمع باشه. هرچند با همون وضعیت به مشکلی هم بر نخوردم ولی اولش استرس داشتم از این بابت.
    -من گشنه م بود! :دی بعد از تحویل دادن وسایل و نشستن سر جام، یه بطری آب معدنی داشتم فقط. فراموش نکنید که بیسکوییت آبمیوه ها دم در بودن. آخر لیسنینگ گفتم فشارم افتاده و یه سینی شکلات بهم تعارف کردن که دو تا برداشتم. وسط ریدینگ بیسکوییت دادن از همون جعبه ای ها و خب اونم دو تا برداشتم گذاشتم یه گوشه که تو دست و پا نباشه، و اول رایتینگ هم شیرینی دانمارکی که خب نوچ و چرب بود و من بازم برنداشتم چون همه جا رو کثیف می کرد. :دی
    +صدای ساختمون در حال ساخت اصلا به گوش نمی رسید. در واقع توی ساختمونی که ما بودیم به شکل مرگباری ساکت بود.

در مجموع به نظرم از نظر کیفیت آزمون، مخصوصا آزمون کتبی، چیزی شبیه آزمون های قلمچی دوران دبیرستانم بود. تمام سعیشون رو می کنن که مرتب و حرفه ای برگزار کنن، ولی خب خیلی راه دارن که به این دو هدف برسن و خب فاجعه خاصی هم رخ نمیده معمولا. :دی
    با این حال از زحماتشون متشکرم و امیدوارم بتونن کیفیت نحوه برگزاری آزمون هاشون رو بالا ببرن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng, safety and environmental

سلام دوستان. کسی امروز 28 اکتبر اکادمیک امتحان داده؟
    اگر سوالی جنبه عمومی داره، بهتره تو فروم بپرسیم، چون احتمالا سوال خیلی از افراد دیگه هم هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)