صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 106

موضوع: متقاضیانی که در کلیرنس با بند 214B ریجکت شده‌اند

پیش فرض پاسخ : متقاضیانی که در کلیرنس با بند 214B ریجکت شده‌اند

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad2225 نمایش پست ها
    در پی صحبت های دوستان باید عرض کنم که استادم گفت این افسرها خودشون میدونن که 90 درصد برنمی گردن ولی نمی خوان برای خودشون دردسر درست کنن. پس با داشتن جاب آفر دستش باز تر هست و بهونه کمتری داره و داشتنش ضرر نداره.
    راستی دوبی معمولا با هر بندی که ریجکت شده باشید با 214ب ریجکت میکنه. ارمنستان که برید اونجا با هر بندی باشید با همون ریجکت میکنه و ان شالله که با هیچ بند دیگه ای قرار نیست ریجکت بشین

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده هم دقیقا طبق تجربیاتی که از خوندن خیلی از ریجکتها بدست آوردم به این نتیجه رسیدم و حتی در مورد خیلی از کیسها که بعد از ریجکت در دفعه بعدی با این مدارک وارد کلیرنس شدن وارد پروفایلشون شدم تا ببینم پستهای نهاییشون راجع به موفقیت و سفر به امریکا هست یا نه و متاسفانه اینطور نبود.
    ضمنا دوست عزیز شما در جایگاهی نیستید که خودتون رو آدم سنجیده و دیگری رو نسنجیده بدونید. من هم حرف یکی از اساتید که برام خیلی جالب بود رو عنوان کردم و جمع بندی خودم از دیدگاه افیسرها رو گفتم.
    در مجموع شما هرگز و تحت هیچ شرایطی حق ندارید بطور مستقیم یا غیر مستقیم فردی رو تفسیر کنید و صرفا میتونید نظر محترم خودتون رو بیان کنید
    امیدوارم متوجه شده باشید که این در این مکان هرکس طبق اتفاقاتی که برای خودش افتاده و تجربیات دیگران رو هم جمعبندی کرده میتونه در مورد مشکل شخص دیگه ای صرفا نظر بده و نه متقاعدش کنه و نفر بعدی و نفر بعدی هم همینطور. فکر میکنم استفاده از کلماتی مثل نسنجیده و جهالت برای دیگران و صداقت و سنجیده و دانایی برای خودتون اصلا کار جالبی نباشه.
    دوست من، فرمایشات شما کاملا متین و منطقی هست و در راستای عرایض بنده حقیر. ولی ایشون روی صحبتشون با بنده بوده نه شما. به خودتون نگیرید بگذریم...

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar64 نمایش پست ها
    سلام
    این بند یا بخاطر قانع نشدن افیسر بخاطر اهداف تحصیلی شماست و یا نداشتن تای واسه برگشتن و یا سابقه کار در شرکت تحریمی. شما باید تا لغو تحریم ها صبر کنید واز سفارت دیگر اقدام کنید. این بار با مدارک محکمتر برید واسه تای و جاب افر داشته یاشین یعنی ی موقعیت شغلی خوب و در کنارش سند ملکی موثر بنام خودتون ک بفهمن برمیگردین و خانوادتون اینجا هستن. SOP تون توضیح بدین ک چ اهداف تحصیلی دارین و بعد اتمام درس میخاین برگردین هم پیش خانواده هم موقعیت شغلی دارین. ی نفر اون بالا اومده نسنجیده نوشته ک مگه جاب افر و سند به کسی کمک میکنه! اره به خیلی ها کمک کرده و بودنش موثر و بهتر از نبودنش هست. شما هر چی مدارکت محکمتر باشه بهتر و ضرر هم نداره. اینو گفتم ک این شخصی ک اون یالا اینو نوشته بفهمه ک بهتر قبل از اینکه اینجا بیاد بنویس خودش بشینه ی ذره فکر کنه ک چی میگه و بره اول تاپیک ها رو کامل بخونه و بعد بیاد نظر بده و از تجربه امثال من ک در کمال صداقت دارم تجاربم در اختیار بقیه میگذاریم استفاده کنه ن اینکه حرف نسنجیده بخاطر عدم اگاهی و جهالت بزنه.
    من یک "سوال" مطرح کردم و کاملا هم "سنجیده" بود:

استدلال عالمانه شما برای تاثیر چیزی مثل "سند ملک" یا "جاب آفر" چی هست دوست عزیز؟

خوشحال می شم از تجربه شما استفاده کنم و بفهمم به چه "دلیل سنجیده ای" چنین چیزهایی اهمیت یا تاثیر دارند؟

ارشدم خستگی مکانیکی بود با کاربرد در خودرو- دکترا هم در مورد یه موادی که میتونن در ساختمونا برای کم کردن خطر زلزله استفاده بشن

مسئله اینه که من با 214b رد شدم، یعنی نتونستم ثابت کنم که میخام برگردم، اونم بیش از 6ماه در کلیرنس! خیلی نباید ربطی به پروژه ارشد و دکترا داشته باشه
    مورد شما دوست عزیز به نظر امنیتی میاد بیشتر و مورد معمول 214 حساب نمیشه. به عبارتی همین طوری 214 رو روش زدن. چون 214 معمول، در جا رد میشه عمدتا و تازه در موردهایی هست که کیس شما رو شامل نمیشه به هیچ وجه.
    ولی! همونطور که قبلا هم عرض کردم، شما اطلاعات کامل نمیدی از پروندت. قطعا پرونده شما همین "2 خط" نبوده. پرونده هیچ کس "2 خط" نیست. مثلا:

شما در پستی اشاره کردی "1 ساله ارشد شما تمام شده و سربازی 3 ماه." یعنی شما حداکثر 9 ماه خدمت داشتی؟
    کسری داشتی؟
    قبلش رفته بودی چند ما؟
    پروژه داشتی؟
    تو بسیج بودی؟
    سربازی کجای نیروی انتظامی بودی؟
    خانواده شما کی هستن؟
    کجا هستن؟
    سفر خارجی داشتید؟
    مقاله های شما متنش چی بوده؟
    کاربرد دوگانه میتونسته داشته باشه؟
    استاد شما اونور کی بوده؟
    استاد شما این ور کی بوده؟

اینها و ده ها سوال ریز درشت دیگه هست که شما و هیچ یک از افرادی که رد میشن بهش اشاره ای نمیکنن. ولی جواباش برای فردی که اونجا نشسته مهم هست.

خودتون بهتر میتونید گیر کار رو پیدا کنید.

البته احتمال داره با یه مصاحبه مجدد خیلی راحت حل بشه.

در پی صحبت های دوستان باید عرض کنم که استادم گفت این افسرها خودشون میدونن که 90 درصد برنمی گردن ولی نمی خوان برای خودشون دردسر درست کنن. پس با داشتن جاب آفر دستش باز تر هست و بهونه کمتری داره و داشتنش ضرر نداره.
    تصیحیح میکنم: "افسرها خودشون میدونن که 99.9 درصد برنمی گردن"

اما! > اون 99.9% به دو دسته اصلی تقسیم میشن:

1- کسانی که ادم حسابی هستند و پس از تحصیل از راه های قانونی و به راحتی اقامت اخذ میکنند و به امریکا خدمت می کنن! چنین افرادی رو خیلی راحت میشه شناخت و هیچ اهمیتی براشون نداره برنگردند. اتفاقا اگر یک جوری ثابت کنید که حتما بر می گردید بیشتر مشکل ساز میشه! قطعا اونا ترجیح میدن کسی که از mit میاد بیرون همون جا بمونه و این کاملا واضحه.

2- کسانی که افراد زاقارت هستند و احتمالا در پی راه های انحرافی برای ماندن و برنگشتن. به عبارت بهتر probably will seek illegal residence. این افراد شامل کسانی مثل پذیرش مشروط بدون فاند مستر دانشگاه داغوزاباد رشته گوسفند چرانی میشند. این افراد احتمال اینکه بتونن کار و زندگی قانونی در امریکا پیدا کنند ضعیف هست و اینها اون کسانی هستند که باید اثبات کنند بر می گردند. در واقع باید ثابت کنند: will not seek illegal residence under any circumstance. که خب البته چون به هیچ وجه نمی تونند این رو حداقل با اسناد ابلهانه ای نظیر سند ملک و ... ثابت کنند با بند 214 رد میشن.

البته مرز بین این دو دسته خیلی واضح نیست و همین موضوع باعث قضاوت شخصی افرادی که مسئول ویزا هستند میشه. ای بسا مورد از دسته 2 ویزا گیرش بیاد و یکی از دسته 1 سرش بی کلا بمونه.

البته شما دسته یکی هستی

البته خیلیها با پذیرش فول فاند از دانشگاه های خیلی تاپ با این بند ریجکت میشن! و خیلیها با رشته گلابی مستر دوم رنک پایین بدون فاند ویزا گرفتن! والا ما که دیگه منطقی پیدا نکردیم!!!
    وزارت امور خارجه در این زمینه خیلی روی بحث Public Charge شدن خارجیها حساس هست. وقتی شما ای20 داری و سویس برات تعریف شده یعنی از نظر مهاجرتی مشکل نداری ولی وزارت امور خارجه وظیفه داره از پابلیک چارج شدن خارجیها بخصوص ماها! تو امریکا جلوگیری کنه

چیزای جالبی که هست اینه که وقتی سند میبری میگه اوه چقدر شما پول دارین پس میتونی بفروشیشون بمونی اونجا! وقتی نبری میگه تو ساوشیال تای نداری
    بی اس خوب میبری ومیگی خونوادت پول دارن میگه اوه پس تو انقدر پول داری میری میمونی اگر کم ببری یا نبری میگه تو پول نداری نمیشه پس
    وای خدا اینها رو به راه راست هدایت کن فقط

اون افراد تاپ احتمالا مشکلشون مثل این دوستمون بوده و مورد غیر از بحث خوده تای بوده.

بحث تای به خودی خودش همین هست که عرض کردم. یه جای اون مرز که گفتم دیگه قضاوتش با ویزا دهنده هست و "حسی" میشه اوضاع

ولی خب اگر به دلایل دیگه ای بخوان به شما ویزا ندن مثلا حس کنن شما چیزی رو پنهان دارید می کنید ولی نتونند تعیین کنند چی هست اون چیز، ممکنه این بهانه های الکی رو مطرح کنند.
    ویرایش توسط BenFranklin : November 28th, 2015 در ساعت 01:57 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک دانشگاه تهران تبدیل انرژی- -PhD Mech. Eng.

روی سخن من اصلا به شما نبوده و من با کاربر Benfranklin صحبت میکردم.عجیب هست ک شما به خودتون گرفتید چون هیچ کدام از جملات من در متن شما موجود نبود. متاسفم ک شما ی طرفه راجع یه من قضاوت کردی در حالیکه من حرف یدی به کسی نزدم و من قبلا شما رو چند بار راهنمایی کرده بودم انتظار چنین واکنشی از شما نداشتم.اونجا هیچ عکس العملی نشون ندادید اما اینجا ک نیازی به پاسخ شما نبود اماده عکس العمل نشون دادن علیه من بودید. متاسفم ک افرادی مثل من اینجا جواب راهنمایی ک میکنیم عوض تشکر با توپ و تشر امثال شما مواجه میشیم. ضمنا شما ک گفتین "
    در مجموع شما هرگز و تحت هیچ شرایطی حق ندارید بطور مستقیم یا غیر مستقیم فردی رو تفسیر کنید و صرفا میتونید نظر محترم خودتون رو بیان کنید" پس چرا کاربر Benfranklin نظر مرا تفسیر کردند من ک فقط نظر خودم گفته بودم در ایتدا چطور این حق رو برای من قایل نیستید اما این کاربر این حق را دارند؟
    کاربر Benfranklin من قصد جسارت به شما رو نداشتم اما لحن حرف زدن شما ک گفتین ی دره فکر کنید و استدلال منو احمقانه تفسیر کردی جالب نیود. انچه ک من گفتم صرفا نظر من نیست بلکه نظر و تجربه سالها صدها دانشجو و متقاضی ویزاست ک گفتم. اگر تاپیک را از ایتدا کامل بخوانید متوجه میشید ک من بیراه نگفتم و مدارک ک از نظر شما احمقانه هست قبلا در اینجا ذکر شده و به خیلی ها واسه گرفتن ویزا کمک کرده و بودن اونها بهتر از نبودنشون هست ولو اینکه هیچ اثری نداشته باشن و ارائه این مدارک هیچ ضرری ندارد کما اینکه مدارک فرد را کامل و محکم میکند. وقتی افیسر بفهمه ک شما موقعیت شغلی خوب داری و خانوادت در ایرانن و میخای بخاطر اونها برگردی شانس متقاعد کردنش بیشتر میشود ک قصد ماندن بخاطر کار یا زندگی نداری و هدفت تحصیل است ولو اینکه او فکر کند ک 99.9% برنمیگردند این مدارک هیچ ضرری ندارند و اگر شانس گرفتن ویزا را بیشتر نکنند کمتر هم نمیکنند اما تجربه نشان داده ک شانس گرفتن ویزا را زیاد کرده اما اینکه اخیرا به دلایل سیاسی از دبی تعداد زیادی ریجکت شدن با همین بند 214 داستان دیگریست ک دلیل بر غلط بودن صحبت های من مینی بر ارائه این مدارک نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده هم دقیقا طبق تجربیاتی که از خوندن خیلی از ریجکتها بدست آوردم به این نتیجه رسیدم و حتی در مورد خیلی از کیسها که بعد از ریجکت در دفعه بعدی با این مدارک وارد کلیرنس شدن وارد پروفایلشون شدم تا ببینم پستهای نهاییشون راجع به موفقیت و سفر به امریکا هست یا نه و متاسفانه اینطور نبود.
    ضمنا دوست عزیز شما در جایگاهی نیستید که خودتون رو آدم سنجیده و دیگری رو نسنجیده بدونید. من هم حرف یکی از اساتید که برام خیلی جالب بود رو عنوان کردم و جمع بندی خودم از دیدگاه افیسرها رو گفتم.
    در مجموع شما هرگز و تحت هیچ شرایطی حق ندارید بطور مستقیم یا غیر مستقیم فردی رو تفسیر کنید و صرفا میتونید نظر محترم خودتون رو بیان کنید
    امیدوارم متوجه شده باشید که این در این مکان هرکس طبق اتفاقاتی که برای خودش افتاده و تجربیات دیگران رو هم جمعبندی کرده میتونه در مورد مشکل شخص دیگه ای صرفا نظر بده و نه متقاعدش کنه و نفر بعدی و نفر بعدی هم همینطور. فکر میکنم استفاده از کلماتی مثل نسنجیده و جهالت برای دیگران و صداقت و سنجیده و دانایی برای خودتون اصلا کار جالبی نباشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    دوست من، فرمایشات شما کاملا متین و منطقی هست و در راستای عرایض بنده حقیر. ولی ایشون روی صحبتشون با بنده بوده نه شما. به خودتون نگیرید بگذریم...

من یک "سوال" مطرح کردم و کاملا هم "سنجیده" بود:

استدلال عالمانه شما برای تاثیر چیزی مثل "سند ملک" یا "جاب آفر" چی هست دوست عزیز؟

خوشحال می شم از تجربه شما استفاده کنم و بفهمم به چه "دلیل سنجیده ای" چنین چیزهایی اهمیت یا تاثیر دارند؟

مورد شما دوست عزیز به نظر امنیتی میاد بیشتر و مورد معمول 214 حساب نمیشه. به عبارتی همین طوری 214 رو روش زدن. چون 214 معمول، در جا رد میشه عمدتا و تازه در موردهایی هست که کیس شما رو شامل نمیشه به هیچ وجه.
    ولی! همونطور که قبلا هم عرض کردم، شما اطلاعات کامل نمیدی از پروندت. قطعا پرونده شما همین "2 خط" نبوده. پرونده هیچ کس "2 خط" نیست. مثلا:

شما در پستی اشاره کردی "1 ساله ارشد شما تمام شده و سربازی 3 ماه." یعنی شما حداکثر 9 ماه خدمت داشتی؟
    کسری داشتی؟
    قبلش رفته بودی چند ما؟
    پروژه داشتی؟
    تو بسیج بودی؟
    سربازی کجای نیروی انتظامی بودی؟
    خانواده شما کی هستن؟
    کجا هستن؟
    سفر خارجی داشتید؟
    مقاله های شما متنش چی بوده؟
    کاربرد دوگانه میتونسته داشته باشه؟
    استاد شما اونور کی بوده؟
    استاد شما این ور کی بوده؟

اینها و ده ها سوال ریز درشت دیگه هست که شما و هیچ یک از افرادی که رد میشن بهش اشاره ای نمیکنن. ولی جواباش برای فردی که اونجا نشسته مهم هست.

خودتون بهتر میتونید گیر کار رو پیدا کنید.

البته احتمال داره با یه مصاحبه مجدد خیلی راحت حل بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    اون افراد تاپ احتمالا مشکلشون مثل این دوستمون بوده و مورد غیر از بحث خوده تای بوده.

بحث تای به خودی خودش همین هست که عرض کردم. یه جای اون مرز که گفتم دیگه قضاوتش با ویزا دهنده هست و "حسی" میشه اوضاع

ولی خب اگر به دلایل دیگه ای بخوان به شما ویزا ندن مثلا حس کنن شما چیزی رو پنهان دارید می کنید ولی نتونند تعیین کنند چی هست اون چیز، ممکنه این بهانه های الکی رو مطرح کنند.
    خیلی دنبال منطق و نظم در کار دولت امریکا نگردید
    از نظر اونها ما جهان سومی هایی هستیم که از کشور به اصطلاح حامی "تر و ری سم" اومدیم. پس هر کاری دوست داشته باشن باهامون میکنن. تحصیل کرده شریف با پذیرش فول فاند از دانشگاه تاپ ریجکت میشه تحصیل کرده دانشگاه ... از دانشگاه ضعیف هم کلیر میشه یا حتی در جا میگیره. مثلا شما فکر میکنی کسی که رشته اش مواده و رو کامپوزیت کار کرده یا مکانیکه رو توربین کار کرده آدم بد و خطرناکی هست؟ یا اونی که سربازی اجبارا افتاده سپاه حتما ریگی به کفشش هست؟ چیزی که ما دیدیم و شنیدیم هر کسی که موارد این چنینی رو پنهان کرد ویزا گرفت و رفت اونایی هم که واقعا بی خطر بودن و صادق، گرفتار شدن

روی سخن من اصلا به شما نبوده و من با کاربر Benfranklin صحبت میکردم.عجیب هست ک شما به خودتون گرفتید چون هیچ کدام از جملات من در متن شما موجود نبود. متاسفم ک شما ی طرفه راجع یه من قضاوت کردی در حالیکه من حرف یدی به کسی نزدم و من قبلا شما رو چند بار راهنمایی کرده بودم انتظار چنین واکنشی از شما نداشتم.اونجا هیچ عکس العملی نشون ندادید اما اینجا ک نیازی به پاسخ شما نبود اماده عکس العمل نشون دادن علیه من بودید. متاسفم ک افرادی مثل من اینجا جواب راهنمایی ک میکنیم عوض تشکر با توپ و تشر امثال شما مواجه میشیم. ضمنا شما ک گفتین "
    در مجموع شما هرگز و تحت هیچ شرایطی حق ندارید بطور مستقیم یا غیر مستقیم فردی رو تفسیر کنید و صرفا میتونید نظر محترم خودتون رو بیان کنید" پس چرا کاربر Benfranklin نظر مرا تفسیر کردند من ک فقط نظر خودم گفته بودم در ایتدا چطور این حق رو برای من قایل نیستید اما این کاربر این حق را دارند؟
    کاربر Benfranklin من قصد جسارت به شما رو نداشتم اما لحن حرف زدن شما ک گفتین ی دره فکر کنید و استدلال منو احمقانه تفسیر کردی جالب نیود. انچه ک من گفتم صرفا نظر من نیست بلکه نظر و تجربه سالها صدها دانشجو و متقاضی ویزاست ک گفتم. اگر تاپیک را از ایتدا کامل بخوانید متوجه میشید ک من بیراه نگفتم و مدارک ک از نظر شما احمقانه هست قبلا در اینجا ذکر شده و به خیلی ها واسه گرفتن ویزا کمک کرده و بودن اونها بهتر از نبودنشون هست ولو اینکه هیچ اثری نداشته باشن و ارائه این مدارک هیچ ضرری ندارد کما اینکه مدارک فرد را کامل و محکم میکند. وقتی افیسر بفهمه ک شما موقعیت شغلی خوب داری و خانوادت در ایرانن و میخای بخاطر اونها برگردی شانس متقاعد کردنش بیشتر میشود ک قصد ماندن بخاطر کار یا زندگی نداری و هدفت تحصیل است ولو اینکه او فکر کند ک 99.9% برنمیگردند این مدارک هیچ ضرری ندارند و اگر شانس گرفتن ویزا را بیشتر نکنند کمتر هم نمیکنند اما تجربه نشان داده ک شانس گرفتن ویزا را زیاد کرده اما اینکه اخیرا به دلایل سیاسی از دبی تعداد زیادی ریجکت شدن با همین بند 214 داستان دیگریست ک دلیل بر غلط بودن صحبت های من مینی بر ارائه این مدارک نیست.
    بازهم مرسی از فروتنی شما! امثااال ما؟ فقط میتونم تشکر کنم از حسن نیت شما. متاسفانه جای امثال ما نباید اینجا میبود کلا.

چرا اینقدر عصبانی هستی دوست عزیز؟ شما به چند نفر "راهنمایی" کردی این اسناد رو ببرند و من هم نظرم رو گفتم که این اسناد ارزشی نه مثبت نه منفی نداره و وقت و پول خودتون صرف جمع کردن اونها نکنید.
    همونطور که گفته شد اگر بخواهند به شما ویزا ندهد نمی دهند و با نشان دادن این جور اسناد بهانه های تازه می تراشند.

Junior Member

دوستان عزیز بنده بعد از ۱۵۸ روز با بند ۲۱۴(ب) ریجکت شدم. تخصص من ژیو مکانیک هست. پذیرش پی اچ دی. فول فاند. مسترز رو از آمریکا گرفتم. آفیسر قدبلند باجه ی ۶. زمان مصاحبه مدرکی برای سوشیال تای از من نخواست.
    ترم من ۱۵ ژانویه شروع میشه به نظرتون با توجه به این که یک ماه تا شروع ترم مانده جای دیگه ای برم برای مصاحبه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)