صفحه 23 از 27 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 263

موضوع: ریجکتی‌های بند ۲۱۲ بخش (a)(3) (a)(i) (تجربه‌ها و دلایل)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکتی‌های بند ۲۱۲ بخش (a)(3) (a)(i) (تجربه‌ها و دلایل)

سلام بر همه دوستان. میدونم که این موضوع سوال خیلی ها هست که وقتی با بند 212A3 مشهور که به انتقال تکنولوژی و خرابکاری ربط داره رد بشیم آیا دوباره میتونیم ویزا بگیریم یا نه؟ خب جواب: من یکی از اون 7-8 مکانیکی هستم که در سال 2012 از سفارت ازبکستان به طور وحشیانه ای با این بند رد شدیم. پست های من را دنبال کنید میبینید که چه ها بر ما گذشت. من سال بعدش هم رفتم آنکارا و بدون تغییر دانشگاه و حتی استاد دوباره اقدام کردم و دوباره هم با همون بند رد شدم. کلی سال 2015 من واسه یه پوزیشن دکتری مشترک دانشگاه ایسلند و ای تی اچ زوریخ با فاند 3300 دلار در ماه قبول شدم و از اون موقع ایسلند ساکن بودم و یه سال اینده هم قراره سوییس باشم. همزمان از یه دانشگاه دیگه توی یو اس پذیرش با فاند کامل گرفتم و از همین سفارت امریکا توی ایسلند اقدم کردم واسه ویزا. با خیال خ راحت و بی تفاوت واسه مصاحبه حاضر شدم. افیسر (کلا یه باجه داشت و 5 مراجعه کننده که اروپایی و ژاپنی یودند) با حوصله گپ زد باهام و رزومم را که خواست من به طور کامل شامل کلی مقاله چاپ شده روی دیسک های دوار و ارتعاشات اونها در اختیارش گذاشتم!!!! گفت ایسلند چیکار میکنی گفتم پروژه بیومکانیکی شکست استخوان انجام میدم واسه دانشگاه و بیمارستان. بعدش گفت کیست نیاز به بررسی بیشتر داره اما من قول میدم تسریعش کنم. خلاصه گذشت تا دیروز به من زنگ زدند و پاسمو خواستن و بردم و امروز هم ویزای مالتیپلمو گرفتم. هر چند به لطف ترامپ نمیدونم این ویزا مفیده یا نه :دی
    نتیجه اخلاقی: اگه شرایطتون عوض بشه حتی اگه با بند مخوف 212 رد شده باشین ویزا میدن! نتیجه2: ایسلند اینقد خوبه که شاید موندم همینجا. بهشته روی زمینه! ارامش مطلق! زندگی عالی ادمهای خوب و مهربون و خندون. بدون جرم و جنایت. ....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکتی‌های بند ۲۱۲ بخش (a)(3) (a)(i) (تجربه‌ها و دلایل

سلام دوستان
    من در حال حاضر امریکا دارم تحصیل میکنم سال ۲۰۱۳ با ویزای دانشجویی سینگل اومدم. میخوام ریسکشو بپذیرم یه سر بیام ایران. I-20 ماه می ۲۰۱۸ تموم میشه. روی microplasma simulation کار میکنم و ۲ تا مقاله دارم. به نظرتون زمينه كاريم حساسه؟ تا حالا كسي اين ريسكو كرده؟ ممنون ميشم اطلاعات بهم بدين. البته همسرم تو امريكا دانشجو هست و من به اين اميد كه ممكنه راحت تر ويزا بدن چون همسرم اينجاست ميخوام اين كارو بكنم. كدوم سفارت برم بهتره؟خيلي گشتم ولي بحثي كه فقط مربوط به returning students باشه پيدا نكردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط arghav نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در حال حاضر امریکا دارم تحصیل میکنم سال ۲۰۱۳ با ویزای دانشجویی سینگل اومدم. میخوام ریسکشو بپذیرم یه سر بیام ایران. I-20 ماه می ۲۰۱۸ تموم میشه. روی microplasma simulation کار میکنم و ۲ تا مقاله دارم. به نظرتون زمينه كاريم حساسه؟ تا حالا كسي اين ريسكو كرده؟ ممنون ميشم اطلاعات بهم بدين. البته همسرم تو امريكا دانشجو هست و من به اين اميد كه ممكنه راحت تر ويزا بدن چون همسرم اينجاست ميخوام اين كارو بكنم. كدوم سفارت برم بهتره؟خيلي گشتم ولي بحثي كه فقط مربوط به returning students باشه پيدا نكردم.
    نیا آقا نیا!
    شما بگیر ریسک نزدیک به صفر
    همونشم کفایت میکنه که نیای
    همسرتون هم هیچ امتیازی محسوب نمیشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط arminmoharrer نمایش پست ها
    سلام
    نه جاي نگراني نيستش ... كي گفته بايد مقالاتو حذف كرد نانو هم بودن و كلير هم شدن در ضمن تو اين فروم بعضيا خيلي با قاطعيت نظر ميدن كه انگار كارمند سفارتن و متوجه هم نيستن كه باعث نگراني ماها ميشن ...
    ++++
    واقعا درست می فرمایید! اینکه اینجا مدام می گویند مقالاتت را حذف کن و ...خب با یک سرچ ساده ی گوگل می شود به مقالات دست یافت. مگر آنکه کنفرانسی باشد که چندان مهم نبوده و تنها در حد پرزنتیشن و پوستر بوده و مقاله هم چاپ نشده است و خب سابقه ی کار بدون بیمه را هم می شود حذف کرد! اما اینکه کلا رزومه را از سر تاپا تغییر دهیم و کلی از آن را حذف کنیم براستی غیر قابل قبول است. در ضمن اینکه دوستان می گویند افیسر به انرژی و مواد و توربوماشین و توربین و...حساس است خب واقعا دانشجویان رشته ی مهندسی همگیشان درگیر اینجور موارد هستند تزشان و مقالاتشان و....به نظرم مهمترین نکته یکی سابقه ی کار غیر دولتی و بی خطر است و دیگری ریکام لتر از رییس دانشکده که دقیقا بگوید که شما دسترسی به تکنولوژی حساس و...ندارید. و البته اینکه در مصاحبه صادقانه پاسخ دهید و اصلا استرس نداشته باشید ریلکس! باور کنید با رشته های خیلی خیلی حساس و خفن طرف ویزا گرفته فقط امید داشته باشید.

Junior Member

سلام آیا زمینه کاری multi agents با کاربرد رباتیک پزشکی مشکل ساز و جزو زمینه های حساس محسوب میشه؟

سلام
    یکی از دوستان بنده با بند 212 بخش (a) (3) (A) (i) ریجکت شده و امکان waive هم تو گزینه اخر بهش داده نشده. دوستان کسی بوده که این شرایط رو داشته و بعدا مجذذا روی یک استاد یا دانشگاه دیگه تونسته باشه ویزا بگیره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط BabakArsenali نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دوستان بنده با بند 212 بخش (a) (3) (A) (i) ریجکت شده و امکان waive هم تو گزینه اخر بهش داده نشده. دوستان کسی بوده که این شرایط رو داشته و بعدا مجذذا روی یک استاد یا دانشگاه دیگه تونسته باشه ویزا بگیره؟
    سلام
    بستگی دارد..اما یک پرسش درجا ریجکت شده و یا نه در کلیرنس؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    بستگی دارد..اما یک پرسش درجا ریجکت شده و یا نه در کلیرنس؟!
    بعد از سه ماه تو کلیرنس با این بند از ارمنستان رد شد. چطور مگه فرقی میکنه؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط BabakArsenali نمایش پست ها
    بعد از سه ماه تو کلیرنس با این بند از ارمنستان رد شد. چطور مگه فرقی میکنه؟؟؟
    بله خیلی فرق می کند. اگر در همین فروم به تاپیکهای در اینمورد بنگرید می بینید که ریجکت در کلیرنس با ریجکت درجا یک فرقهایی دارد و بر طبق تجربیات دوستان که در این فروم بیان شده کار را سخت تر می کند. چرا که وقتی ریجکت درجا می شوید می شود در مصاحبه بعدی آفیسر را اینگونه قانع کرد که آفیسر قبلی اشتباه کرده و به خاطر فلان چیز اینگونه برداشت کرده و.... و خب دیده ام دوستانی که با چنین بندهایی درجا ریجکت شدند و بعد در مصاحبه بعدی درجا ویزا گرفتند!
    وقتی کیس شما می رود کلیرنس یعنی اف بی آی چک و....همه ی اینها لحاظ می گردد و می رود واشنگتن و خب در مصاحبه بعدی آفیسر این را می داند و خب کار سخت تر می شود چون از نگاه او کیس شما توسط یک آدم یعنی آفیسر قبلی رد نشده بلکه تصمیم واشنگتن بوده ...
    کی ریجکت شده؟ چون فورا بعد از ریجکتی نباید اقدام کرد. اینجور ریجکتی ها را معمولا چند ماهی فاصله می اندازند (این البته توصیه یک آفیسر به یکی از بچه ها بود) چون باید کیس را کامل عوض کرد.
    می شود اطلاعاتی در مورد رشته و رزومه و پژوهشی که قرار بود در امریکا انجام دهد بگویید؟ اینگونه دوستانی که بیشتر تجربه دارند می توانند بهتر کمک کنند.

رشته مهندسی مکانیک ، تو رزومه هیچ چی نبود بجز دو مقاله ISI در زمینه کار عددی در احتراق و پژوهش امریکا هم کلمات کلیدی اش جریان چند فاز، اسپری و الودگی محیط زیست بود.

فکر میکنم تنها راه برای اینکه بفهمیم شانسی مثلا برای سال بعد هست یا نه، تماس با واشنگتن هست، نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)