صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: مشاوره برای انتخاب بین گرایشهای مختلف مدیریت

saboori
    Guest

پیش فرض مشاوره برای انتخاب بین گرایشهای مختلف مدیریت

من فارغ التحصیل MBA هستم با معدل 17.5 و نمره تافل 112 دارم. مشغول خوندن برای GMAT هستم.
    اگر برای دکترای مدیریت (همه گرایشها) در امریکا بخوام اقدام کنم شانسم چقدره؟
    همچنین اگه بخوام بدونم کدوم دانشگاهها راحت تر پذیرش و فاند میدن یا کدوم استاد ها فاند دارن چکار باید بکنم؟
    مرسی

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

تا اونجایی که من می دونم خیلی از دانشگاه ها MBA ایران رو به عنوان master قبول نمی کنن که بعدش برین دکتری .. باید دنبال دکتری های 5 ساله باشین ... برای اینکه MBA برای اونوری ها رشته research نیست که بعدش دکتری بخونن و MBA اونجا اصلآ تز و پایان نامه نداره ... بعدMBA ، می رن برای DBA که اونم خیلی توش سابقه کاری حرفه ای مهمه ... باید بی خیالش بشین ...

اگه بخواین تمام گرایش ها رو هم اپلای کنین اصلآ استراتژی خوبی نیست برای اینکه بالاخره باید یه ذره به یکیشون بیشتر علاقه داشته باشین یا یه مقاله ای واسش داشته باشین ... پیشنهاد می کنم گرایش های مختلف رو ببینین و یه بررسی خودتون با توجه به علاقمندی هاتون داشته باشین ... برای هر کاری بهتره که دقیقآ بدونین چی می خواین تا بهتر جواب بگیرین ...

نمره تافل تون کافیه .. GMAT رو باید هر چی می تونین بالاتر بگیرین ..
    معلوم نیست کدوم استادا فاند دارن ... برعکس رشته های فنی department به شما فاند می ده ... نباید دنبال میل زدن به استاد باشین ..
    بستگی به معدل و رشته لیسانستون بهتره یه range دانشگاه رو انتخاب کنین برای اپلای کردن ... رنک های خیلی پایین رو هم با دقت انتخاب کنین که خیلی competitive تر از رشته های فنی ه .. !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saboori
    من فارغ التحصیل MBA هستم با معدل 17.5 و نمره تافل 112 دارم. مشغول خوندن برای GMAT هستم.
    همچنین اگه بخوام بدونم کدوم دانشگاهها راحت تر پذیرش و فاند میدن یا کدوم استاد ها فاند دارن چکار باید بکنم؟
    مرسی
    همونطور که حسین(Some14myself) گفت به رشته لیسانستون ربط داره...شاید بعضی وقتها مهمتر از فوق باشه...معدل لیسانستون چنده؟ مقاله چندتا داری؟

saboori
    Guest

مهندسی عمران علم و صنعت - معدل 5/15 - ولی این که ربطی به مدیریت قاعدتا نداره؟ چطور میتونه مبنای قضاوت دکترا بشه؟
    مقاله مدیریتی 4 تا دارم البته سه تاش فارسی است. ولی هر چهارتا accept شده. یکی جورنال سه تا کنفرانس.
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط saboori
    مرسی
    سلام
    به نظر من شما می تونید برای دکترا هم اقدام کنید و جای نگرانی نیست. من از بچه های همکلاسی (MBA شریف) بسیار دیده ام دوستانی را که از امریکا یا کانادا پذیرش با فاند گرفتن. اگر پایان نامه داشته باشید، راحت می تونید برای دکترا اقدام کنید. البته از اساتید شنیده ام که حتی بدون پایان نامه هم می شه، و مقاله می تونه خیلی کمک کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : حسابداری

با سلام و روز به خیر
    سودابه هستم و تازه عضو این پیج شدم
    من فوق حسابداری از دانشگاه آزاد با معدل 18 / یک مقاله ISI و لیسانس حسابداری از دانشگاه سراسری با معدل 15.71 دارم. سه سال سابقه حسابرسی و تدریس مختصری هم در دانشگاه دارم.
    می خوام برای دکترا اقدام کنم. فعلاً رو نروژ زوم کردم. ب خاطر مسایل مالی و اقامتش

منتها می خوام بدونم برای دکترا تو چه گرایشی اقدم کنم؟ فاینانس یا مدیریت یا حسابداری .. آینده کاریشون چطوره؟
    هیچ اطلاعی از وضعیت و آینده این رشته ها و نحوه پذیرششون ندام
    خیلی ممنون و سپاسگزار میشم راهنمایی و کمک کنین

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض پاسخ : مشاوره برای انتخاب بین گرایشهای مختلف مدیریت

سلام دوست عزیز ... خوشحالم که به اپلای ابرود اومدی ... به صورت کلی باید گفت که رشته مالی تو همه زیرشاخه های مدیریت رشته تاپ تری هست، بازار کار و صد البته رنج حقوقی بهتری داره و در مقابل پذیرش گرفتن هم توش سختتره ... با توجه به اینکه حسابداری خوندین به نظرم یا برید خود حسابداری یا مالی ...معدل لیسانستون متوسطه اما نگزان کننده نیست و معدل ارشد هم خوبه ... در مورد نروژ باید بگم که طبق اطلاعاتی که بچه ها میدن جدیدا به سختی به ایرانیا ویزا میده و یه خورده ریسکش زیاد شده اما باز بیشتر سوال کنید مطمئن بشید ... نروژ چند بیزینس اسکول خیلی خوب داره که میتونید اقدام کنید مثل NHH، BI و دانشگاه برگن .. فاندشون هم خیلی خوبه (کلا فاندهای کشورهای اسکاندیناوی مخصوصا نروژ و دانمارک خیلی بالاست) ... به نظرم رو تافل/آیلتس و نمره جیمت یا GRE خوب کار کنید ... پروپوزال هم به شدت مهمه و یکی از ارکان اصلی پذیرش تو کشورهای اسکاندیناوی هست و البته ارتباط با اساتید ... دانمارک رو هم بررسی کنید مخصوصا دانشگاه آرهوس و Copenhagen Business School که اونها هم رنکهای خیلی خوب و فاندهای عالی دارن ...

از سابقه پژوهشیتون نگفتید اما مقاله هم سعی کنید به رزومه تون اضافه کنید ... در مورد آینده شغلی هم گفتم که فایننس و حوزه های مالی آینده کاریشون خوبه اما در نهایت همه چی به توان و رزومه شخصی شما بعد فارغالتحصیلی داره ... موفق باشید
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

سلام من فوق مدیریت منابع انسانی هستم. می خوام یه کم کاربردی تر تو زمینه های مدیریتی و بیزینس کار کنم و یه سری مهارتها رو یاد بگیرم توصیه می کنین انرژیم رو بزارم روی مباحث حسابداری یا مارکتینگ یا مدیریت پروژه؟

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض پاسخ : مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra213 نمایش پست ها
    سلام من فوق مدیریت منابع انسانی هستم. می خوام یه کم کاربردی تر تو زمینه های مدیریتی و بیزینس کار کنم و یه سری مهارتها رو یاد بگیرم توصیه می کنین انرژیم رو بزارم روی مباحث حسابداری یا مارکتینگ یا مدیریت پروژه؟
    سلام ... به نظرم این انتخاب بستگی به علاقه خودتون داره ... چرا HRM رو نمیخواین ادامه بدین؟ فیلد خیلی خوبی هست و چه تو ایران و چه در آمریکا، کانادا و استرالیا بازار کارش به نسبت رشته های دیگه بهتره و کاملا هم کاربردی هست ... با توجه به ارشدتون توصیه نمیکنم سمت حسابداری یا مدیریت پروژه برید و مارکتینگ بهتره ... ولی کلا باز توصیه میکنم همون فیلد خودتون رو ادامه بدین و برای کار و همچنین تحقیقات رو موضوعاتی مثل مدیریت استعدادها، مدیریت دانش و طراحی ساختار سازمانی کار کنید
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره برای انتخاب بین گرایشهای مختلف مدیریت

سلام من فوق mba گرایش مالی دارم و لیسانسم فیزیک هست با معدل خیلی کم .در این مدت به مدیریت منابع انسانی هم علاقه مند شدم.البته از اساتید داخلی شنیدم که در این رشته امیدی برای ادامه در دانشگاههای سراسری اینجا ندارم.آیا با وجود مقاله خوب میتونم در این گرایش ادامه بدهم.البته مدیریت مالی هم اولویت من هست اما خوب به دلیل اینکه مالی هم بسیار پرطرفدار هست و هم اینکه من در ارشد ام بی ای نمیتوان گفت که چندان درسی از اونو خونده باشم این تصمیمو گرفتم.و یه سوال دیگه. من شنیدم پژوهشگاههای اقتصادی در اروپا هست که اگر مقاله خوبی داشته باشی برای کار پژوهشی(نه تحصیل) جذب میکند درسته؟ آیا من شانسی دارم؟ از راهنماییهاتون سپاسگذارم.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)