صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 31

موضوع: مشاوره برای انتخاب بین گرایشهای مختلف مدیریت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره برای انتخاب بین گرایشهای مختلف مدیریت

سلام.
    من تازه عضو این سایت شدم.من لیسانس مدیریت دولتی دارم از دانشگاه ازاد تهران مرکز و الان مدیر فروشگاه صنایع دستی هستم و 7 سال سابقه کار حسابداری دارم و میخوام بپرسم که کدوم رشته تو مدیریت الان بازار کارش بهتر هست تو اروپا و من میخوام برای کشور بلژیک شهر گنت یا بروکسل یا انتورپ اقدام کنم .و به نظر شما کدوم کشور سطح مدرک دانشگاهی مدیریتی بالای داره والان دارم زبان میخونم.و اینکه میشه از دانشگاه های بلژیک کمک هزینه دانشجویی گرفت؟فکر کنم خیلی سوال کردم ؟

Junior Member

سلام . من رشته لیسانس مدیریت دولتی با معدل 15.25 دارم و نمیدونم برای فوق کدوم گرایش رو انتخاب کنم و البته من سابقه کار حسابداری دارم.کدوم دانشگاه بهتر و میتونم فاند بگیرم برای کمک هزینه تحصیلی......دارم زبان میخونم.

Junior Member

سلام دوستان.
    واقعا که فروم فعالی هست و آدم هرچی توش بیشتر میگرده احساس میکنه کمه هنوز.
    من پاسخ سوالم رو علیرغم اینکه تمام بخش های مدیریت رو خوندم نتونستم بصورت واضح بگیرم و بنابراین تصمیم گرفتم سوالم رو بپرسم.
    بنده لیسانس برق از خواجه نصیر با معدل 16/23 و شاگر سوم و ارشد قدرت از همون خواجه (بدون کنکور قبول شدم) با معدل 17/54 و شاگرد سوم هستم.
    تز ارشدم درباره موضوعاتی بود که مبنای مقایسم دو بعد فنی و اقتصادی داشت که بخاطرش بخشی از کتاب اقتصاد مهندسی دکتر اسکویی رو هم خوندم.
    مقاله فارسی چهار تا دارم (همه کنفرانس) و احتمالا از تز ارشدم هم که موضوعش اقتصادیه تا اواخر همین ماه یکی سابمیت کنم.
    با شرط معدل و رنکینگم توی هردو مقطع و همچنین اگر مقالم اکسپت بشه، برای سال بعد میتونم توی همین ایران به سادگی دکترا رو ادامه بدم. اما راستش مدت زیادی هست که حس میکنم دکترا اون هم توی رشته های مهندسی در ایران واقعا وقت تلف کردنه. و با اینهمه خروجی دکترا در بهترین حالت شاید بشه توی یک شهرستان هیئت علمی شد و...
    از طرف دیگه شخصیت، نوع بیان و علاقم بیشتر به سمت رشته های مدیریتی و مخصوصا رشته هایی هست که نسبت به رشته های مهندسی ابعاد گسترده تر و ارتباطات بیشتری داره. و بطور کلی با شخصیت من در ارتباط بیشتری هست.
    اگر بخوام برای پاییز 2015 پذیرش بگیرم میتونم تمامی مدارک(از جمله زبان) رو تا آخر آبان یا آذر آماده کنم که از نظر ددلاین ها اوکی هست.

حالا سوالم از شما عزیزان اینه که بنظرتون با توجه به بک گراند علمی و شخصیتی من:
    اولا پیشنهاد میکنید که برای ادامه تحصیل در یکی از رشته های مدیریت برای خارج از کشور اپلای کنم یا خیر ؟
    اگر بله کدوم گرایش؟
    و ثانیا شانسم رو برای هریک از رشته های مدیریت چطور ارزیابی میکنید؟
    اگر دوستان مهندسی (احیانا) در این انجمن رفت و آمد داشتن شانسم رو برای مهندسی چقد میدونن و چه دلایلی هست که من رو قانع کنه برای دکترای مهندسی قدرت که رشته خودم هست اپلای کنم؟

برای دوستانی هم که احتمالا میخوان پاسخ بدن به علاقت توجه کن میگم که علاقم سمت و سوی مدیریتی داره و مطمئنم با بک گراند مهندسی که دارم میتونم در زمینه های مدیریتی پیشرفت چشمگیر داشته باشم. خیلی ممنون از پاسختون دوستان.

دوستان کسی پاسخگو نیست؟
    از مدیریت انجمن تقاضا دارم اگر این انجمن فعال نیست لطفا اطلاع بدن تا من سوالم رو از این انجمن حذف کرده و در بخش دیگه ای بپرسم.
    دانستن پاسخ این سوال خیلی حیاتیه برام.
    ممنونم..
    ویرایش توسط Olympia : May 31st, 2014 در ساعت 06:29 AM دلیل: ادغام

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ftstar نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    واقعا که فروم فعالی هست و آدم هرچی توش بیشتر میگرده احساس میکنه کمه هنوز.
    من پاسخ سوالم رو علیرغم اینکه تمام بخش های مدیریت رو خوندم نتونستم بصورت واضح بگیرم و بنابراین تصمیم گرفتم سوالم رو بپرسم.
    بنده لیسانس برق از خواجه نصیر با معدل 16/23 و شاگر سوم و ارشد قدرت از همون خواجه (بدون کنکور قبول شدم) با معدل 17/54 و شاگرد سوم هستم.
    تز ارشدم درباره موضوعاتی بود که مبنای مقایسم دو بعد فنی و اقتصادی داشت که بخاطرش بخشی از کتاب اقتصاد مهندسی دکتر اسکویی رو هم خوندم.
    مقاله فارسی چهار تا دارم (همه کنفرانس) و احتمالا از تز ارشدم هم که موضوعش اقتصادیه تا اواخر همین ماه یکی سابمیت کنم.
    با شرط معدل و رنکینگم توی هردو مقطع و همچنین اگر مقالم اکسپت بشه، برای سال بعد میتونم توی همین ایران به سادگی دکترا رو ادامه بدم. اما راستش مدت زیادی هست که حس میکنم دکترا اون هم توی رشته های مهندسی در ایران واقعا وقت تلف کردنه. و با اینهمه خروجی دکترا در بهترین حالت شاید بشه توی یک شهرستان هیئت علمی شد و...
    از طرف دیگه شخصیت، نوع بیان و علاقم بیشتر به سمت رشته های مدیریتی و مخصوصا رشته هایی هست که نسبت به رشته های مهندسی ابعاد گسترده تر و ارتباطات بیشتری داره. و بطور کلی با شخصیت من در ارتباط بیشتری هست.
    اگر بخوام برای پاییز 2015 پذیرش بگیرم میتونم تمامی مدارک(از جمله زبان) رو تا آخر آبان یا آذر آماده کنم که از نظر ددلاین ها اوکی هست.

حالا سوالم از شما عزیزان اینه که بنظرتون با توجه به بک گراند علمی و شخصیتی من:
    اولا پیشنهاد میکنید که برای ادامه تحصیل در یکی از رشته های مدیریت برای خارج از کشور اپلای کنم یا خیر ؟
    اگر بله کدوم گرایش؟
    و ثانیا شانسم رو برای هریک از رشته های مدیریت چطور ارزیابی میکنید؟
    اگر دوستان مهندسی (احیانا) در این انجمن رفت و آمد داشتن شانسم رو برای مهندسی چقد میدونن و چه دلایلی هست که من رو قانع کنه برای دکترای مهندسی قدرت که رشته خودم هست اپلای کنم؟

برای دوستانی هم که احتمالا میخوان پاسخ بدن به علاقت توجه کن میگم که علاقم سمت و سوی مدیریتی داره و مطمئنم با بک گراند مهندسی که دارم میتونم در زمینه های مدیریتی پیشرفت چشمگیر داشته باشم. خیلی ممنون از پاسختون دوستان.
    Can you afford one and half years studying without funding? j
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

سلام. بستگی به هزینه و شرایط دانشگاه دارد اما به صورت کلی مشکلی نخواهم داشت.
    فکر میکنم منظورتان حضور در یک دوره یک سال و اندی بصورت مستر و بعد برای دکترا است. اتفاقا خودم هم به آن فکر کرده بودم. بنظر شما شرایط خوبی خواهد بود؟ و آیا به هیچوجه امکان فاند گرفتن وجود ندارد؟
    ممنون از پاسختان.

سلام دوستان
    من رشتم مکانیک بود(لیشانس-آزاد-معدل 13.72) سربازی هم رفتم و الان مشغول کار مربوط به رشتم هستم و سابقه بیمه هم متعاقبا تا زمانی که توی ایران باشم خواهم داشت
    راستش الان با این معدل کم و نگران کنندم امید به این دارم که فوق یک رشته ای رو (مثل mba یا مکانیک-ترجیحا mba ) در ایران بخونم و این منوط به اینه که من مطمئنن برای مقطع دکتری جایی رو در کشورایی که هزینه تحصیلیشون هم پایین هست رو بخوام ادامه تحصیل بدم
    آیا معدل لیسانس من مزاحم این کار میشه ؟
    من باید حتما دانشگاه سراسری بخونم یا آزاد هم میشه ؟
    معدل فوق چثدر تأپیر داره توی پذیرش ؟(تقریبا از چه محدوده ای پذیرش میشن دانشجوها)
    کدوم کشور ها در حال حاضر برای من مناسب تر هستن ؟(باتوجه به مسأله مالی و رشته و شرایط)
    ممنون میشم راهنماییم کنید عزیزان

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_soozer نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشتم مکانیک بود(لیشانس-آزاد-معدل 13.72) سربازی هم رفتم و الان مشغول کار مربوط به رشتم هستم و سابقه بیمه هم متعاقبا تا زمانی که توی ایران باشم خواهم داشت
    راستش الان با این معدل کم و نگران کنندم امید به این دارم که فوق یک رشته ای رو (مثل mba یا مکانیک-ترجیحا mba ) در ایران بخونم و این منوط به اینه که من مطمئنن برای مقطع دکتری جایی رو در کشورایی که هزینه تحصیلیشون هم پایین هست رو بخوام ادامه تحصیل بدم
    آیا معدل لیسانس من مزاحم این کار میشه ؟
    من باید حتما دانشگاه سراسری بخونم یا آزاد هم میشه ؟
    معدل فوق چثدر تأپیر داره توی پذیرش ؟(تقریبا از چه محدوده ای پذیرش میشن دانشجوها)
    کدوم کشور ها در حال حاضر برای من مناسب تر هستن ؟(باتوجه به مسأله مالی و رشته و شرایط)
    ممنون میشم راهنماییم کنید عزیزان
    What is your purpose of getting PhD? Are you just want to become a fculty member? j
    If yes where? I am asking because if you just interested in teaching you can do it with masetr and work experience
    If you want to work it is much better to start working with a master degree
    and admission for master is much easier
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ftstar نمایش پست ها
    سلام. بستگی به هزینه و شرایط دانشگاه دارد اما به صورت کلی مشکلی نخواهم داشت.
    فکر میکنم منظورتان حضور در یک دوره یک سال و اندی بصورت مستر و بعد برای دکترا است. اتفاقا خودم هم به آن فکر کرده بودم. بنظر شما شرایط خوبی خواهد بود؟ و آیا به هیچوجه امکان فاند گرفتن وجود ندارد؟
    ممنون از پاسختان.
    You can get admission from higher ranked universities for masetr
    Then with a good GPA and known recommender you can apply for other institutes
    Business schools generally prefer to accept other schools' students

Junior Member

من از دانشگاهه UNIVERSITY OF AUTONOMA BARCELONA برای مستر پذیرش گرفتم (Iinternational business management) البته official نیست مستره پراکتیکاله یعنی میگن با این مستر فقط تو اسپانیا نمیتونی phd بخونی اما کشورهای دیگه ممکنه بشه. خواستم ببینم با داشتنه این مستر و تافل و GRE شانسی اصلا واسم هست برای گرفتنه FUND یا هر اسکولارشیپی؟ اصلان شانسم برای اکسپت شدن واسهmaster چقدره؟برای PHD شانسی دارم؟

من لیسانسم در رشتهٔ آمار هست و اینم لینک رشتم در دانشگاه

http://www.uab.cat/web/postgraduate/...n/param2-2004/

سلام خدمت دوستان
    من دانشجوی ام بی ای دانشگاه علوم اقتصادی هستم معدلم تا الان 17.66 لیسانسم برقه از دانشگاه آزاد با معدل 13.83 تافل 105 و جی آر ایی 153 وربال و کوانت 163 دارم میخواستم ببینم میتونم برای PHD یا DBA با فاند برای اروپا یا کانادا شانسی داشته باشم؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)