صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: زندگی در مونیخ

پیش فرض زندگی در مونیخ

سلام به همه دوستان
    موضوعی دیدم تحت عنوان زندگی در شهرهای مختلف آلمان. با توجه به وسعت شهر ، موقعیت جغرافیایی ، توسعه اقتصادی و صنعتی، و اینکه شهر مربوطه مالتی کالچرال باشه یا نه بالطبع میزان هزینه ها و نوع زندگی در هر شهری متفاوت هست و نمیشه صرفا با یک تاپیک این موضوع کلی رو بررسی کرد. واسه همین خودم اول از همه اومدم این بخش جدا رو مطرح کردم تا اولین تاپیک در رابطه با زندگی تو مونیخ باز شه .

تو این تاپیک مسائلی مثل مسکن ( که برای دانشجویان مونیخ یک معضل هست ) هزینه های روتین زندگی دانشجویی یا عادی، سیستم حمل و نقل شهری ، کار ، دیدنی های شهر ، آدرس های مهم مثل کنسول گری و ... و هر موضوع مهمی که مربوط به زندگی در این شهر میشه ( تاکید میکنم صرفا مونیخ ! ) مطرح خواهد شد . خواهشا دوستانی که تجربه دارن به ما کمک کنن.
    ویرایش توسط MMoHH : March 21st, 2014 در ساعت 12:52 PM

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : زندگی در مونیخ

من فقط میدونم که مونیخ بسیار بسیار بسیار گران است!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

کاملا تایید میکنم که این شهر بی نهایت گرونه!!! یعنی واقعا متعجبم دانشجوها چیکار میکنن اونجا! :O

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس مهندسی کشاورزی

با میانگین 12.50 یورو برای هر متر مربع مکان برای زندگی، مونیخ گرانترین شهر در آلمان می باشد. هزینه بالای اجاره و زندگی در مونیخ همیشه مشکلات اساسی برای دانشجویان خارجی در این شهر داشته است. فرانکفورت با 11.40 و هامبورگ با 10 یورو در مکانهای بعدی قرار دارند. این مطلب از سایت رسمی Bloomberg استخراج شده است. لذا بسیاری از دانشجویان به دلیل گرانی به شهرهای دیگر آلمان یا حتی کشورهای اطراف مانند اتریش برای تحصیل مهاجرت می کنند. دوستان اگر کسی نظری داره، خوشحال می شم عنوان کنه.
    http://www.bloomberg.com/news/2011-0...bild-says.html

Member Perl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, TU Munich

به عنوان یک ساکن مونیخ باید بگم حرف های شما درسته. اجاره خونه در اینجا وحشتناک بالا هست و پیدا کردن خوابگاه بسیار مشکل. ولی اگر خوابگاه گیرتون بیاد (بعد از یک ترم معمولا میتونید گیر بیارید) خرجتون خیلی کمتر میشه. گرونی مونیخ بیشتر مال همون خونه و محل اسکان هست. هزینه خوابگاه در مونیخ فکر نمیکنم فرق چندانی با بقیه شهرها داشته باشه (بین ۲۳۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه). به علاوه خریدتون هم از مراکزی مثل ALDI, LiDL, Penny, Netto انجام میدید که فکر کنم در این مورد هم فرق چندانی با بقیه شهرها نداشته باشه. ولی غذاهای بیرون مثل رستورانها و دکه های غذا فروشی بسیار گرونتر هست. همچنین غذای دانشگاه هم از یک یورو شروع میشه و بسته به خودتون ممکنه تا ۵ یورو هم در وعده خرج بکنید.

ولی از طرف دیگه مونیخ یک شهر بزرگه و مثل اکثر شهرهای دیگه آلمان خیلی خسته کننده نیست. هر چند از ساعت ۸ شب به بعد کلیه فروشگاه های تعطیل میکنند و اعصاب بعضی ها مثل من از این قضیه خورد هست. مونیخ دو دانشگاه بسیار خوب داره LMU و TUM. به علاوه موقیت های کاری و پیشرفت در مونیخ بسیار خوب هست به خصوص اگر رشته های مهندسی پر متقاضی مثل کامپیوتر باشید. یک شرکت در بیرون از دانشگاه به یک برنامه نویس دانشجو ساعتی بین ۱۲ تا ۱۵ یورو حقوق میده که از بقیه شهرها بیشتر هست. شرکت های بزرگ و معتبری (مثل BMW, Siemens, Intel, IBM, Google) این شهر هست و همچنان شرکت های جدیدی نیز در حال احداث هستند. مونیخ یک شهر خیلی امن و تمیزی هست . طبق آمار مونیخ چهارمین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی هست هر چند بعضی وقت ها چیزهای خیلی ساده و بدیهی هم پیدا میشه که یکم رو اعصاب آدم هست.
    Wish you were here

نقل قول نوشته اصلی توسط Perl نمایش پست ها
    به عنوان یک ساکن مونیخ باید بگم حرف های شما درسته. اجاره خونه در اینجا وحشتناک بالا هست و پیدا کردن خوابگاه بسیار مشکل. ولی اگر خوابگاه گیرتون بیاد (بعد از یک ترم معمولا میتونید گیر بیارید) خرجتون خیلی کمتر میشه. گرونی مونیخ بیشتر مال همون خونه و محل اسکان هست. هزینه خوابگاه در مونیخ فکر نمیکنم فرق چندانی با بقیه شهرها داشته باشه (بین ۲۳۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه). به علاوه خریدتون هم از مراکزی مثل ALDI, LiDL, Penny, Netto انجام میدید که فکر کنم در این مورد هم فرق چندانی با بقیه شهرها نداشته باشه. ولی غذاهای بیرون مثل رستورانها و دکه های غذا فروشی بسیار گرونتر هست. همچنین غذای دانشگاه هم از یک یورو شروع میشه و بسته به خودتون ممکنه تا ۵ یورو هم در وعده خرج بکنید.

ولی از طرف دیگه مونیخ یک شهر بزرگه و مثل اکثر شهرهای دیگه آلمان خیلی خسته کننده نیست. هر چند از ساعت ۸ شب به بعد کلیه فروشگاه های تعطیل میکنند و اعصاب بعضی ها مثل من از این قضیه خورد هست. مونیخ دو دانشگاه بسیار خوب داره LMU و TUM. به علاوه موقیت های کاری و پیشرفت در مونیخ بسیار خوب هست به خصوص اگر رشته های مهندسی پر متقاضی مثل کامپیوتر باشید. یک شرکت در بیرون از دانشگاه به یک برنامه نویس دانشجو ساعتی بین ۱۲ تا ۱۵ یورو حقوق میده که از بقیه شهرها بیشتر هست. شرکت های بزرگ و معتبری (مثل BMW, Siemens, Intel, IBM, Google) این شهر هست و همچنان شرکت های جدیدی نیز در حال احداث هستند. مونیخ یک شهر خیلی امن و تمیزی هست . طبق آمار مونیخ چهارمین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی هست هر چند بعضی وقت ها چیزهای خیلی ساده و بدیهی هم پیدا میشه که یکم رو اعصاب آدم هست.

سلام ممنون از پاسخ خوبتون . می خواستم بدونم چیزی راجع به رشته برق قدرت و تقاضای کار اون تو مونیخ میدونین ؟ کسی که فوق از TUM داشته باشه و 6-7 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی چقدر شانس پیدا کردن کار تو مونیخ داره ؟

پیش فرض زندگی در مونیخ

خوب . من 16 سپتامبر وارد مونیخ شدم . سعی میکنم تجربیاتم و اینجا بنویسم تا بلکن چراغی باشد برای آیندگان !

در مورد ثبت آدرس :
    هر کسی در بدو ورود به آلمان باید آدرس خونشو ثبت کنه . این مدرکی هست که بعدا برای باز کردن حساب بانکی و تمدید ویزا به کار میاد . بنا براین باید قبل از هر کاری ثبت آدرس کرد . حالا یا شما یک خونه ای از قبل از اومدنتون پیدا کردین یا اینکه با یکی از دوستاتون هماهنگی میکنین و آدرس اون دوست رو به عنوان آدرس خودتون ثبت میکنین . البته بعدا باید بعد از پیدا کردن جای دائم آدرس جدید و به عنوان آدرس خودتون ثبت کنین
    1- اصلا نیازی به داشتن قرارداد اجاره با لند لرد نیست .
    2- شما در روزهای اول ورود به مونیخ تشریف میربرید به ایستگاه POCCISTR که براحتی توسط خط مترو U6 یا U3 در دسترس هست .
    3- شما باید به سازمانی به اسم KVR مراجعه کنید که در خیابان RUPERT هست
    4- مدارک مورد نیاز شامل پاسپورت و ویزا و مدرک ثبت نام دانشگاه هست
    به همین راحتی .
    یک فایلی هم پیوست میکنم که آدرس به طور دقیق و همیچنین ساعت کاری در روزهای مختلف هفته توش نوشته شده . دوستانی که آدرسشن فرایزینگ یا جاهای دیگه مونیخ هست دقت داشته باشند که باید به آدرسهای دیگه مراجعه کنن .

این هم فایل ثبت آدرس
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط omid2015 : April 22nd, 2016 در ساعت 09:19 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

سلام دوستان
    من یک سوال برام پیش اومده.با توجه به اینکه شما میگید گرفتن خوابگاه برای حداقل ترم اول سخته، و اجاره خونه و هزینه زندگی در مونیخ بالاست یعنی هزینه زندگی معمولی برای یک دانشجو از ماهی حدودا 700 یورو بیشتر میشه؟
    اگر امکان داره دوستانی که ساکن مونیخ هستن اطلاعات بیشتر و دقیق تری درباره انواع هزینه ها در این شهر قرار بدن.
    با تشکر

سلام دوستان
    سوپری ترک یا ایرانی که بشه توش برنج ایرانی پیدا کرد توی مونیخ کجا هست؟

دوستان می فرمایند که مونیخ خیلی گرونه ! من یه آلمانی (برلینی) توی فرودگاه دیدم اونم تاکید کرد گرونه !! یعنی ما که مشکل مالی داریم دور مونیخ رو خط بکشیم ؟ یا دانشگاه مونیخ ارزشش رو داره ؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)