صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: دوستانی که نمره رایتینگ بالای 4 گرفتن لطفا پاسخ دهید !!!!

Junior Member

Post دوستانی که نمره رایتینگ بالای 4 گرفتن لطفا پاسخ دهید !!!!

دوستانی که نمره رایتینگ بالای 4 گرفتن لطفا راهنمایی کنید که
    1- چه منابعی رو مطالعه کردید
    2- در متنتون چند تا لغت نوشتید
    3- چقدر از لغات سخت بکاربردید یا نبردید
    4- بزرگترین مشکل توی رایتینگ چی می تونه باشه که باعث از دست دادن نمره بشه
    مرسی

دوستان ممنون می شم یه کمکی بکنید، چون من آخر می امتحان دارم .
    بازم مرسی
    ویرایش توسط Simon : April 9th, 2014 در ساعت 06:39 AM

پیش فرض پاسخ : دوستانی که نمره رایتینگ بالای 4 گرفتن لطفا پاسخ دهید !!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط toefl91 نمایش پست ها
    دوستانی که نمره رایتینگ بالای 4 گرفتن لطفا راهنمایی کنید که
    1- چه منابعی رو مطالعه کردید
    2- در متنتون چند تا لغت نوشتید
    3- چقدر از لغات سخت بکاربردید یا نبردید
    4- بزرگترین مشکل توی رایتینگ چی می تونه باشه که باعث از دست دادن نمره بشه
    مرسی

دوستان ممنون می شم یه کمکی بکنید، چون من آخر می امتحان دارم .
    بازم مرسی
    سلام، راستش من رایتینگم رو 3.5 شدم نه 4، ولی کلا روش رایتینگ خوندنم رو براتون میگم، چون با همین روش رایتینگ آیلتسم رو هم 8 شدم. وقتی از امتحان جی آر اومدم بیرون، فک میکردم رایتینگ رو 2 بگیرم خیلیه. چون مفهوم سوال رو کاملا چپکی فهمیده بودم، و معنیه اولین لغت رو تو متن سوال اصلا نمیدونستم چیه.

کلا کاری که برای رایتینگ کردم این بود یه سری فایل ورد تو کتابخونه همین سایت پیدا کردم که جمع آوری نمونه رایتینگ های نوشته شده مربوط به امتحان جی آر ای بود + کل موضوع رایتینگ های امتحان جی آر ای که تو یه فایل ورد با درصد احتمال اومدن هر رایتینگ در امتحان جی آر ای آورده شده بود.

من یه نگاه کلی به موضوعات انداختم (موضوعات مشابه توش زیاد بود)، دیدم واقعا بعضی از عنوان ها رو اصلا نمیفهمم. با توجه به یک ماه و نیم وقتی که داشتم سعی کردم 5 تا رایتینگی رو که نمیتونستم حتی یه خطم راجبهش ینویسم انتخاب کردم. نمونه رایتینگ نوشته شده برای این 5 تا موضوع رو پیدا کردم و خوندم. اولش از رو خوندشم برام مشکل بود و بعضی لغات و اصطلاحات رو نمیفهمیدم، ولی اینقد خونده بودمشون، اینقد تو کاغذ نوشته بودم که دیگه میتونستم از بر براتون بگم تک تک جملاتش رو، یعنی تک تک جملاتش رو برا خودم آنالیز کرده بودم که یارو چه جوری متن رو پیش برده. این حفظ کردن 5 تا رایتینگ سخت جی آر ای، بهم کمک کرد که بتونم بفهمم چه جوری یه موضوع رو باید استدلال کنم و پیش ببرم، چه جوری Introduction بنویسم، Conclusion، بادی پاراگراف، چه جوری ارتباط بین پاراگراف های مختلف رو حفظ کنم که پرت و پلا ننویسم. نه تنها ساختار کلی رایتینگ رو فهمیدم، بلکه کلی عبارت های سخت یاد گرفته بودم + لغت های سختی که یه نفر تونسته بود باهاش نمره 6 بگیره. من تقریبا هر روز این 5 تا رایتینگ رو تکرار کردم و مینوشتم تک تک جملاتش رو، تا بتونم گرامر ها و جملات ترکیبی رو راحت بنویسم. فقط خوب بلد شدم این 5 تارو، یه موضوع جدید انتخاب کردم و با توجه به چیزایی که یاد گرفته بودم سعی کردم یه رایتینگ بنویسم و حتما از عبارت هایی که تو این 5 تای حفظ شده بود،استفاده کنم. نوشتم رایتینگ رو و دادم یکی برام تصحیح کرد و فقط و فقط همون یه رایتینگ رو دو سه بار دیگه نوشتم تا بتونم به بهترین نحو بنویسمش.

همین کارو برای رایتینگ دو جی آر ای انجام دادم(Argument)، با این تفاوت که فقط یه رایتینگ واسش حفظ کردم، یه رایتینگی که حس کردم خیلی ترتمیز نوشته شده بود و میشد به موضوعات متفاوت دیگری تعمیمش داد. چون ساختار این نوع رایتینگ (Argument)، برای تمام موضوعات تقریبا یکسانه و فقط باید استدلال های خودت رو لابلای رایتینگی که حفظ شدی، اضافه کنی. و فک مکینم رایتینگ شماره 2 رو من 4 شدم و اولی رو که موضوعش رو بد فهمیده بودم یا بهتره بگم اصلا نفهمیدم، 3 شدم که سر مجموع شدم 3.5.

1- من رایتینگ هایی که تو کتابخونه سایت AA هست رو خوندم و دو تا رایتینگ خود کتاب ای تی اس رو هم در کنار اینها حفظ کرده بودم (دو تا رایتینگی رو که تو فصل اول داره درس میده و نوشته)البته به نظر من پیچیده نوشته شده بود و من نمیتونستم قلقش رو بفهمم که نویسنده چه جوری موضوع رو آنالیز کرده و چه جوری پاراگراف به پاراگراف پیش برده.

2- یادم نیست چند تا لغت نوشته بودم، ولی یادمه کل صفحات برگه جی آر ایم که مربوط به رایتینگ بود پر شده بود (البته خیلی بد خط و با فاصله نوشته بودم)، شاید برای هر رایتینگی 4 صفحه نوشته باشم. ولی فک میکنم به این ربط داره که شما بتونی تو چند تا جمله خواننده رو متقاعد کنی. ولی همه رایتینگهایی که خونده بودم و حفظ کردم 5 تا 6 پاراگرافه بودن و 500 تا لغت رو حتماداشتن.

3- ساده نویسی براتون نمره 4 رو نمیاره، اگه هم لغتای ماورایی نمیخواید بکار ببرید، باید لااقل از عبارات غیر ساده و ترکیبی استفاده کنید تا بتونید حداقل 3 رو بگیرید. یعنی برای هر اسمی یه صفت خوب ، یا برای فعل هاتون یه قید مناسب بیارید. کلا سعی کنید کلماتتون رو توصیف کنید.

4- به نظر من استفاده از ساختار های ساده هست که نمره رو پایین میاره. همینطور استفاده نادرست از کلماته قلمبه سلمبه. منظورم اینه که یه لغتی رو یه جا حفظ کردی و کاربردشو تو جمله نمیدونین، حالا فک کنی چون معنیش به این متن میخوره و لغت سختیه بذار بیارمش تو جملم، که نویسنده فک کنه خیلی لغت بلدم. ولی به خاطر کاربرد غلط اون کلمه توی یه جمله نا مرتبط، بیشتر نمره ازتون کم میشه. واسه همین بهتره لغت ها رو در جمله های درست یاد بگیرید و حفظ کنید حداقل برای رایتینگ.

اینا فقط نظرات من بود و امیدوارم کمی بهتون کمک کنه، هرچند ممکنه هر کسی روش درس خوندنش متفاوت از دیگران باشه.

موفق باشید.
    ویرایش توسط nilo0far : April 13th, 2014 در ساعت 07:05 PM دلیل: اصلاح عنوان

Junior Member

روش خیلی خوبیه ولی اینکه تا چه حد رایتینگ هایی که می خونیم ممکن شبیه تاپیک امتحان باشه یا نه که بشه از اون لغات نوشت یک مقدار نگران کننده است، ولی اینکه از ساختار های سادشون بشه استفاده کرد خیلی فکر خوبیه که به نظرم بشه توی هر رایتینگی از اونها استفاده کرد. blue_heart عزیز یعنی شما با توجه به اون ریدینگ هایی که خونده بودید و حفظ کرده بودی چند مدل تمپلیت برای نوشتن رایتینگ ها در آورده بودید که در وقت هم صرفه جویی بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue_Heart نمایش پست ها
    سلام، راستش من رایتینگم رو 3.5 شدم نه 4، ولی کلا روش رایتینگ خوندنم رو براتون میگم، چون با همین روش رایتینگ آیلتسم رو هم 8 شدم. وقتی از امتحان جی آر اومدم بیرون، فک میکردم رایتینگ رو 2 بگیرم خیلیه. چون مفهوم سوال رو کاملا چپکی فهمیده بودم، و معنیه اولین لغت رو تو متن سوال اصلا نمیدونستم چیه.

کلا کاری که برای رایتینگ کردم این بود یه سری فایل ورد تو کتابخونه همین سایت پیدا کردم که جمع آوری نمونه رایتینگ های نوشته شده مربوط به امتحان جی آر ای بود + کل موضوع رایتینگ های امتحان جی آر ای که تو یه فایل ورد با درصد احتمال اومدن هر رایتینگ در امتحان جی آر ای آورده شده بود.

من یه نگاه کلی به موضوعات انداختم (موضوعات مشابه توش زیاد بود)، دیدم واقعا بعضی از عنوان ها رو اصلا نمیفهمم. با توجه به یک ماه و نیم وقتی که داشتم سعی کردم 5 تا رایتینگی رو که نمیتونستم حتی یه خطم راجبهش ینویسم انتخاب کردم. نمونه رایتینگ نوشته شده برای این 5 تا موضوع رو پیدا کردم و خوندم. اولش از رو خوندشم برام مشکل بود و بعضی لغات و اصطلاحات رو نمیفهمیدم، ولی اینقد خونده بودمشون، اینقد تو کاغذ نوشته بودم که دیگه میتونستم از بر براتون بگم تک تک جملاتش رو، یعنی تک تک جملاتش رو برا خودم آنالیز کرده بودم که یارو چه جوری متن رو پیش برده. این حفظ کردن 5 تا رایتینگ سخت جی آر ای، بهم کمک کرد که بتونم بفهمم چه جوری یه موضوع رو باید استدلال کنم و پیش ببرم، چه جوری Introduction بنویسم، Conclusion، بادی پاراگراف، چه جوری ارتباط بین پاراگراف های مختلف رو حفظ کنم که پرت و پلا ننویسم. نه تنها ساختار کلی رایتینگ رو فهمیدم، بلکه کلی عبارت های سخت یاد گرفته بودم + لغت های سختی که یه نفر تونسته بود باهاش نمره 6 بگیره. من تقریبا هر روز این 5 تا رایتینگ رو تکرار کردم و مینوشتم تک تک جملاتش رو، تا بتونم گرامر ها و جملات ترکیبی رو راحت بنویسم. فقط خوب بلد شدم این 5 تارو، یه موضوع جدید انتخاب کردم و با توجه به چیزایی که یاد گرفته بودم سعی کردم یه رایتینگ بنویسم و حتما از عبارت هایی که تو این 5 تای حفظ شده بود،استفاده کنم. نوشتم رایتینگ رو و دادم یکی برام تصحیح کرد و فقط و فقط همون یه رایتینگ رو دو سه بار دیگه نوشتم تا بتونم به بهترین نحو بنویسمش.

همین کارو برای رایتینگ دو جی آر ای انجام دادم(Argument)، با این تفاوت که فقط یه رایتینگ واسش حفظ کردم، یه رایتینگی که حس کردم خیلی ترتمیز نوشته شده بود و میشد به موضوعات متفاوت دیگری تعمیمش داد. چون ساختار این نوع رایتینگ (Argument)، برای تمام موضوعات تقریبا یکسانه و فقط باید استدلال های خودت رو لابلای رایتینگی که حفظ شدی، اضافه کنی. و فک مکینم رایتینگ شماره 2 رو من 4 شدم و اولی رو که موضوعش رو بد فهمیده بودم یا بهتره بگم اصلا نفهمیدم، 3 شدم که سر مجموع شدم 3.5.

1- من رایتینگ هایی که تو کتابخونه سایت AA هست رو خوندم و دو تا رایتینگ خود کتاب ای تی اس رو هم در کنار اینها حفظ کرده بودم (دو تا رایتینگی رو که تو فصل اول داره درس میده و نوشته)البته به نظر من پیچیده نوشته شده بود و من نمیتونستم قلقش رو بفهمم که نویسنده چه جوری موضوع رو آنالیز کرده و چه جوری پاراگراف به پاراگراف پیش برده.

2- یادم نیست چند تا لغت نوشته بودم، ولی یادمه کل صفحات برگه جی آر ایم که مربوط به رایتینگ بود پر شده بود (البته خیلی بد خط و با فاصله نوشته بودم)، شاید برای هر رایتینگی 4 صفحه نوشته باشم. ولی فک میکنم به این ربط داره که شما بتونی تو چند تا جمله خواننده رو متقاعد کنی. ولی همه رایتینگهایی که خونده بودم و حفظ کردم 5 تا 6 پاراگرافه بودن و 500 تا لغت رو حتماداشتن.

3- ساده نویسی براتون نمره 4 رو نمیاره، اگه هم لغتای ماورایی نمیخواید بکار ببرید، باید لااقل از عبارات غیر ساده و ترکیبی استفاده کنید تا بتونید حداقل 3 رو بگیرید. یعنی برای هر اسمی یه صفت خوب ، یا برای فعل هاتون یه قید مناسب بیارید. کلا سعی کنید کلماتتون رو توصیف کنید.

4- به نظر من استفاده از ساختار های ساده هست که نمره رو پایین میاره. همینطور استفاده نادرست از کلماته قلمبه سلمبه. منظورم اینه که یه لغتی رو یه جا حفظ کردی و کاربردشو تو جمله نمیدونین، حالا فک کنی چون معنیش به این متن میخوره و لغت سختیه بذار بیارمش تو جملم، که نویسنده فک کنه خیلی لغت بلدم. ولی به خاطر کاربرد غلط اون کلمه توی یه جمله نا مرتبط، بیشتر نمره ازتون کم میشه. واسه همین بهتره لغت ها رو در جمله های درست یاد بگیرید و حفظ کنید حداقل برای رایتینگ.

اینا فقط نظرات من بود و امیدوارم کمی بهتون کمک کنه، هرچند ممکنه هر کسی روش درس خوندنش متفاوت از دیگران باشه.

موفق باشید.
    ویرایش توسط nilo0far : April 13th, 2014 در ساعت 07:05 PM دلیل: اصلاح عنوان

نقل قول نوشته اصلی توسط toefl91 نمایش پست ها
    روش خیلی خوبیه ولی اینکه تا چه حد رایتینگ هایی که می خونیم ممکن شبیه تاپیک امتحان باشه یا نه که بشه از اون لغات نوشت یک مقدار نگران کننده است، ولی اینکه از ساختار های سادشون بشه استفاده کرد خیلی فکر خوبیه که به نظرم بشه توی هر رایتینگی از اونها استفاده کرد. blue_heart عزیز یعنی شما با توجه به اون ریدینگ هایی که خونده بودید و حفظ کرده بودی چند مدل تمپلیت برای نوشتن رایتینگ ها در آورده بودید که در وقت هم صرفه جویی بشه؟
    سلام، من دو سه تا تمپلیت تو ذهن خودم درست کرده بودم و هر موضوعی رو سعی میکردم تو یکی ازاون قالب ها بنویسم، این تمپلیت ها هم با توجه به این بود که سوالات رایتینگ در فرمت های متفاوتی پرسیده میشن. مطمئن نیستم در وقت صرفه جویی بشه یا نه، چون من تا لحظات آخر در حال نوشتن و اصلاح کردن بودم. ولی شاید اگه یه همچین قالبی در ذهنم نبود حتی انشام به انتها نمیرسید، چون یه جوریی پاراگراف Introduction و Conclusion رو (مخصوصا برای رایتینگ دوم جی آر ای Argument) میشه هر کسی از روی رایتینگ هایی که قوی نوشته شدن برای خودش تمپلیت درست کنه.

اگه فقط به لغت های همین 5 تا رایتینگ اکتفا کنی که واقعا هم جای نگرانی داره، به هر حال کسی که داره برای جی آر ای میخونه، یه سری لغات نسبتا سخت با کاربرد درستشون رو باید در ذهن داشته باشه، لغاتی که ساختار اصلی متن رو تشکیل میده و لغات تخصصی مربوط به اون تاپیک خاص، در واقع لابلای این ساختار اصلی گنجونده میشه. نمیگم ذهنت رو روی یک تمپلیت فیکس کنی، میگم سعی کن ذهنت رو با ساختار های متفاوتی که در رایتینگ های نوشته شده مختلف میبینی درگیر نکنی و به ذهنت جهت درستی بدی که بفهمه با سوالات متفاوت رایتینگ چه جوری برخورد کنه.

ولی در هر حال خوندن رایتینگ های نمره بالا، جمله سازی درست و پیچیده رو بهتون یاد میده. حالا اگه شما وقت کردید تا 10 هم بخونی که خیلی خوبه، ولی به نظر من از یک تعدادی بیشتر خوندن (که بستگی به توانایی ذهنی هر کسی داره)، فقط گیج شدن رو برات بهمراه میاره و فقط یه توهمی از چیزی که خونده بودی تو ذهنت باقی میمونه و نمیتونی موقع رایتینگ نوشتن از چیزایی که خونده بودی با دقت استفاده کنی.
    ویرایش توسط nilo0far : April 13th, 2014 در ساعت 07:04 PM دلیل: اصلاح عنوان

Member asiyasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Genetics

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue_Heart نمایش پست ها

موفق باشید.

سلام.خیلی ممنون از توضیحاتتون. در مورد مثال آوردن چیکار باید کرد؟باید برای هر کدوم از نظرتمون حتما مثال بیاریم؟
    ویرایش توسط nilo0far : April 13th, 2014 در ساعت 07:04 PM دلیل: اصلاح عنوان

نقل قول نوشته اصلی توسط asiyasi نمایش پست ها
    سلام.خیلی ممنون از توضیحاتتون. در مورد مثال آوردن چیکار باید کرد؟باید برای هر کدوم از نظرتمون حتما مثال بیاریم؟
    سلام، تا جایی که من از رایتینگ ها برداشت کردم، معمولا بیشتر به توصیف خود موضوع میپرداختن تا بخوان برای هر توضیحی یک مثال بیارن.

فرض کنید موضوعی که میخواهید تو بادی پاراگراف اول راجبهش بحث کنید رو انتخاب کردید و فرض کنید میخواید تو این پاراگراف با موضوعه داده شده موافقتتون رو نشون بدید. حدود یک جمله راجبه به پایه بحث تون بنویسید. در ادامش حداقل دو تا دلیل بیارید که چرا با این موضوع موافقت کردید، به اصطلاح نظر خودتون رو ساپورت کنید. به نظر من همین ساپورت کردن خودش خیلی کافیه اگه درست بیان شده باشه و دلایل محکمی باشه که بتونه خواننده رو متقاعد کنه. حالا مثالتون اگه کلی هستش میتونه در پایان تمام توضیحاتتون بیاد، اگه نه فقط واسه یکی از دلایلتون میتونید مثال بزنید در ادامه همون دلیل بیاریدیش.

فک نمیکنم مثال بخشی از ساختار رایتینگ باشه، ولی خب نظر اگزمینر ها رو که میخوندم وقتی یکی یه مثال قشنگ تو نوشته هاش آورده بود، حس کردم خیلی تو نظرشون اثر مثبت گذاشته.

من خودم کلا موضوع رایتینگ امتحانمون رو چپکی فهمیده بودم، معنی یه واژه که رسوایی بود من تهمت فرضش کرده بودم. ولی تو یکی از پاراگراف هام (بادی پاراگراف آخر) که با فرض نویسنده داشتم مخالفت میکردم، یادمه دلایل پاراگرافم رو کلا با مثال های نقض راجبه به نظر نوسنده بیان کردم، چون توانایی آوردن دلیل نداشتم سعی کردم فقط با مثال ساپورتش کنم. خیلی از موضوع اصلی پرت بودم، واسه همین فک میکنم مهمترین چیزی که نمره یه نفر رو پایین نمیاره استفاده از ساختار های پیچیده تر و جملات مرکب و مخصوصا ترکیبات مرکب هست. مثلا عوض اینکه بگین education system بهتره بگین An unstructured education system. ترکیبات مرکب بیارید و اونا رو توصیف کنید با صفت یا قید.
    ویرایش توسط nilo0far : April 13th, 2014 در ساعت 07:03 PM دلیل: اصلاح عنوان

Member asiyasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Genetics

سلام دوستان. امیدوارم خوب باشید. من دستی در جی ار ای دادن دارم. برای کامل شدن ادمیشنم نیاز بود که نمره 3.5 تو جی ار ای بیارم و واسه همین مجبور سدم سه بار جی ار ای بدم که نهایتا اخری نمرم شد 3.5. حالا تو این مسیر من چی کار کردم رو میخوام خوب توضیح بدم.
    نکته اول: غیر ممکن نیست که نمره 3.5-4 بیارید. من دوبار نمره ام 3 شد و نهایتا با استفاده از یکسری از استراتژی ها نمره ام 3.5 شد.
    1) قسمت رایتینگ خیلی ایده محور هست. یعنی مساله اصلی توی نمره گرفتن این هست که شما جنبه های مختلف موضوع رو بررسی کرده باشید. با خوندن تاپیک های نمره 3 و 4 فهمیدم نمره 3 خیلی بیشتر از کلمات قلمبه سلمبه استفاده کرده.ولی واضح ننوشته. دوستی هم داشتم که ارشد زبان بود و اوضاع زبانش خفن بود ولی رایتینگش 4 شد. چون با وجود اینکه کلمات خیلی خفن استفاده کرده بود ایده پردازی خوبی مداشت. باید بتونید هم جنبه های مثبت و هم جنبه های منفی موضوع رو ئر نظر بگیرید.ایده های کاملا واضح داشته باشید و نهایتا بتونید اون ها رو بخوبی و واضح بیان کنید. ببینید من تافلم 110 شده. پس اوضاع زبانم بد نست ولی چون ایده هام منطقی نبودند، واضح نمینوشتم و خواننده رو قانع نمیکردم نمره ام کم میشد.در ضمن رایتینگ شما بوسیله یه کامپیوتر و بعد بوسیله یه آدم تصحیح میشه و میانگینش نمره تونه. پس باید واضح بنویسید تا کامپیوتر بفهمه و ادمه هم که کلا 2 دقیقه وقت میذاره رو رایتینگتون منظورتون رو خوب بفهمه.
    2) من چندتا ویدئو توی یوتیوب دیدم که بسیار بسیار کمکم کرد. یعنی خیلی خوب هم تو قسمت ارگیومنت و هم توی قسمت ایشو یاد میده که چطور باید نوشت. اینها رو اگه بتونم اپلود میکنم و اگر نه آدرسش رو میذارم.

این ویدئوها 8 تا هستند که وقتی اینو باز کنید 7 تای دیگه رو ساجست میکنه. حتماااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااا نیگا کنید. به ترتیییب.

3) من در ابتدا قشنگ نشستم و این ویوئو های رو نگاه کردم. اول ویدئوهای ایشو چون به نظرم ایشو سخت تر از ارگیومنت میباشد. بعدش شروع کردم و هر روز 10 تا تاپیک ایشو رو برین استورم کردم. یعنی دلایلی که برای موافقت با موضوع دارم و دلایلی که برای مخالفت با موضوع دارم رو نوشتم و بعد اونی که توضیح دادنش آسونتر بود رو انتخاب کردم. این همون استراتژی هست که توی ویدئوها توضیح داده. حتما ازشون استفاده کنید و کاملا نگاه کنید. اگر موضوعی به نظرم سخت بود، میرفتم سراغ سمپل رایتینگ ها(که توی کتابخونه فروم هست) و نگاه میکردم که اون نویسنده چه ایده هایی داره.
    4) بعد باید ویدئوهای ارگیومنت رو نگاه کنید. این ویدئو ها خیلی کمک میکنند. من حتی شروع کردم و از لیستی که توی کتابخونه فروم بود و تاپیک ها رو بر اساس احتمال اومدنشون طبقه بندی کرده بود رو برین استورم کردم.
    5) توی مرحله بعدی شروع کردم به نوشتن رایتینگ. ببینید. من بعد از مدت ها بررسی و خوندن فهمیدم که استفاده از جملات و کلمه های قلمبه سلمبه کمک زیادی به شما نمیکنه. یعنی اگر وضع انگلیسی شما متوسط هست. وقتتون رو بگذارید روی اینکه چطوری ساده بنویسید و طوری که منظورتون رو کاملا منتقل کنید. Smooth نوشتن خیلی مهمه. سعی کنید خیلی از کلمات doubtlessly-obviously-consequently-as a result-simply and… استفاده کنیدو جملات رو پشت سرهم و خیلی ساده بنویسید.
    6) تاپیک های ای تی اس تکراری هستند. پس اگر وقت کافی بگذارید به اینکه تمامی تاپیک های ایشو و رگیومنت رو بخونید و ایده پردازی کنید به علائه یه تمپلیت داشته باشید برای نوشتن رایتینگ مشکلتون رو حل میکنه.
    7) توی قسمت ارگیومنت یه نوع سول متفاوت هست. که جوابای متفاوتی رو میخوان.من همواره فکر میکردم کلا باید توی ارگیومنت بگیم مشکل منطقی نتیجه گیری چیه و چرا. درحالیکه این کاملا اشتباهه. توی ویدئوها کاملا توضیح میده که چطور بنویسید.
    8) من البته 4 تا رایتینگ به یه معلم زبان فرستادم. برای آنلاین تصحیح میکرد و اشکالاتم رو میگفت. حرفاش به شدت کمکم کرد. اگر بخواید معرفی اش میکنم.
    9) توصیه آخرم اینه که یاد بگیرید با چه عبارتی بهتره مثال بیارید. چطوری علت معلول رو توضیح بدید و چطور رفرنس بدید. چون اینها توی develope کردن پاراگراف ها کمک میکنن.
    ویرایش توسط Simon : May 15th, 2014 در ساعت 10:00 AM دلیل: لینک ***** در کلمات گنجانده شد

Member asiyasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Genetics

دوستان این هم رایتینگای خودم که اون معلم محترم برای تصحیح کردن. هر تصحیح یک توضیح هم داره.یعنی argument خود رایتینگه و the task wants you...اصلاحیه و توضیحات معملمه. argument 2رایتینگمه و argument correction تصحیح معلمه.

http://bayanbox.ir/id/810496423622685607?info
    http://bayanbox.ir/id/1768954957908715360?info
    http://bayanbox.ir/id/7387176973070585973?info
    http://bayanbox.ir/id/5299484057987014676?info
    http://bayanbox.ir/id/5625170497543885488?info
    http://bayanbox.ir/id/2761043229212503447?info
    http://bayanbox.ir/id/2244451161264830900?info

اینم یک نمونه از ویدئوهای معروف.
    http://bayanbox.ir/id/3812551070689281345?info

سلام. من 4 شدم. راستش هیچ روش خاصی رو هم استفاده نکردم. فقط توضیحات خود کتاب آفیشال گاید رو خوندم و 5-6 تا رایتینگ قبل امتحان نوشتم. کلا تو نوشتنم سعی کردم منطقی باشم و مثال های واقعی معروف آوردم. همین. رایتینگ تافل هم شدم 28.

میشه کسایی که نمره ی خوبی گرفتن یه نمونه ( مثل اون دوستمون که گذاشتن) از رایتینگاشون و بذارن که ببینیم چجوری نوشتن؟

ممنون

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)