صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: نحوه جواب دادن به ۵ سوال ارسالی کنسول‌گری دبی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer science buali sina university of hamedan

پیش فرض پاسخ : نحوه جواب دادن به ۵ سوال ارسالی کنسول‌گری دبی

سلام دوستان
    من وقت سفارتمو هفته پیش گرفتم و ایمیل تاییدش همون لحظه برام اومد ولی برای من هیچ ایمیلی مبنی بر اسال رزومه یا rp نیومده. این ایمل رو کی میفرستند؟

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

سلام

17 می 2015

لازم دونستم یه توضیحی بدم

یه سری از دوستان که فلوشیپ داشتن یا TA بودن یا استاد نداشتن متنی مشابه از دبی دریافت کردند:

Dear Applicant,

We have additional information about the status of your U.S. visa.

Please provide the following information: who is the US professor with whom you will conduct your research with and which US professor will serve as your advisor, What research lab at XXXXX you will work in?

If you are required to email additional information, please send complete information as soon as possible in order to avoid further delays. Incomplete or vague answers may result in further delays in your case.

Non-Immigrant Visa Section
    U.S. Consulate Dubai
    دقت کنید که اگر استاد ندارید یا TA و Fellowship دارید بدون هیچ ترسی بگید که ندارید و استاد مشخص نشده و غیره. اگر proof هم دارید بفرستید.

در مورد مصاحبه هم آمادگی داشته باشید که چنین سوالی بپرسند.

قبلا سابقه داشته نامه بزنند بپرسند که حالا که استاد نداری خودت دوست داری رو چه زمینه ای کار کنی و با کدوم استاد؟ دقت کنید که خیلی از این افراد که این سوال کدوم استاد رو خودت دوستداری (نه اینی که بالا زدم) و کدوم زمینه ازشون شده ریجکت 212 خوردند. یعنی حساسیتی روشون بوده که گیر رو دادند. خیلی دقت کنند این افراد.

در ضمن دقت کنید تو مصاحبه هم ممکنه بپرسند که چه استادایی تو این دانشگاه تو فیلدت کار می کنن؟ معمولا اگر بخواد بپرس با سوال چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی میپرسه.

موفق باشید.
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

سلام دوستان میشه خواهش کنم بهم کمک کنید؟

خیلی استرس گرفتم ممنون میشم زود جواب بدین.
    من امروز مصاحبه داشتم که شرح اونو براتون گذاشتم. بعد از مصاحبه ایمیل 5 سوال برام اومد. حالا یه مشکل اساسی دارم. اونم اینکه من خودم یه ریسرچ پلن نوشته بودم ( چون تا 3 روز قبل مصاحبه استاد نداشتم) و ارائه دادم موقع مصاحبه به افیسر . حالا الان ایمیلم رو چک کردم دیدم استادی که چند روز پیش باهام مصاحبه کرده چند ساعت قبل مصاحبه برام ریسرچ پلن رو فرستاده رو یه موضوعی جدا از اونچیزی که من امروز ارائه دادم. واقعا نمیدونم باید چکار کنم، همون ریسرچ پلن خودم رو بفرستم در جواب این ایمیل 5 سوال یا اینکه این ریسرچ پلن جدید رو.
    با توجه به اینکه موضوع خودم سافتور تستینگ بود و این چیزی که استاده فرستاده پارالل و های پرفرمنس کامپیوتینگ سیستم است.
    رشته : کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط rirah نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه خواهش کنم بهم کمک کنید؟

خیلی استرس گرفتم ممنون میشم زود جواب بدین.
    من امروز مصاحبه داشتم که شرح اونو براتون گذاشتم. بعد از مصاحبه ایمیل 5 سوال برام اومد. حالا یه مشکل اساسی دارم. اونم اینکه من خودم یه ریسرچ پلن نوشته بودم ( چون تا 3 روز قبل مصاحبه استاد نداشتم) و ارائه دادم موقع مصاحبه به افیسر . حالا الان ایمیلم رو چک کردم دیدم استادی که چند روز پیش باهام مصاحبه کرده چند ساعت قبل مصاحبه برام ریسرچ پلن رو فرستاده رو یه موضوعی جدا از اونچیزی که من امروز ارائه دادم. واقعا نمیدونم باید چکار کنم، همون ریسرچ پلن خودم رو بفرستم در جواب این ایمیل 5 سوال یا اینکه این ریسرچ پلن جدید رو.
    با توجه به اینکه موضوع خودم سافتور تستینگ بود و این چیزی که استاده فرستاده پارالل و های پرفرمنس کامپیوتینگ سیستم است.
    رشته : کامپیوتر
    سلام ریسرچ پلن جدید.
    راستی به کدوم ایمیل شما 5 سوال اومد؟
    اونکه وفت سفارت رو گرفتین یا اونکه ds رو پر کردین؟؟؟

سلام آقای هایزنبرگ
    من وقت و ds رو آژانس برام انجام داد.
    برام ایمیل تایید وقت اومد ولی مال ds نه و نمیدونم به کدوم میل 5 سوال میاد؟؟
    به نظر شما چکار کنم؟؟

Junior Member

سلام،

کسی هست که اخیرا بعد از مصاحبه براش 5 تا سوال از طرف سفارت دبی بهش ایمیل شده باشه؟ من 24 جون مصاحبه داشتم و 28 جون این 5 تا سوال واسم ایمیل شد و من هم reply کردم و چیزایی که خواسته بود رو فرستادم واسشون ولی هنوز ایمیل تاییدی واسم نیومده. لطفا بچه هایی که این ایمیل رو دریافت کردن بگن که بعد از reply کردن واسشون ایمیل تایید فرستاده شده یا نه؟ ممنون

بايد براتون ايميل تاييد بياد.
    از طريق سايت دوبي بفرست همون كه رو برگه زرد نوشته.
    تا4و5 روز بايد ايميل بياد كه مدارك دريافت شد و به افيسر تحويل داده شد.

سلام،
    برای سوال 5، من تو نامه DS2019 خودم اسپانسر هستم ولی از وزارت علوم هم کمک نامه کمک هزینه دارم و اینو تو مصاحبه گفتم.
    1. چی جواب بدم؟
    2. BS من از بانک قوامینه، مشکلی ایجاد میشه؟
    3. تو نامه وزارت علوم دانشگاه رو زده : Harvard-MIT division of health science & technology، اما نامه DS2019 من از یه جای دیگه که زیر نظر این بخش هست صادر شده و تو invitation letter این موضوع توضیح داده شده. مشکلی پیش میاد؟
    ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    ماهیت سوالات ارسالی دبی مشابه با 11 سوال ایروان و 16 سوال آنکارا هست!

چنین تاپیکی تا به حال موجود نبود (بر خلاف ایروان و آنکارا) و سوالات معمولاً بین تاپیک های کلیرنس پرسیده میشد و توجه خوبی بهشون نمیشد!

متن سوالاتی که معمولاً با اختلاف کمتر از 2 هفته ارسال میشه:

Complete résumé
    Complete list of publications
    Detailed descriptions of the proposed research or work in the United States;
    Letters of invitation from the United States sponsor (this letter should be from an academic contact, not the foreign student advisor);
    Letters of support from the financial sponsor.

برای سوال 1:
    ترجیحا به جای resume شما CV بفرستید!

برای سوال 2: میتونید لیست کامل مقالات رو در CV بیارید! اگر می خواهید محکم کاری کنید میتونید جداگانه بفرستید ولی پیشنهاد نمیشه! شاید شانس آوردید CV رو دقیق نخوندند و قصر در رفتید!

برای سوال 3: این همون Research Plan هست که میتونید از استاد بگیری بفرستید. اگر استاد ندارید SOP رو بفرستید و یه جوری نشون بدید که در جواب سوال سه فرستادیدش!

برای سوال 4: میتونید I-20 و یا بهتر از I-20 نامه ادمیشن و یا فاندینگ رو بفرستید! کاملاً کفایت می کنه! اگر استاد دارید که RP هم میتونه همین کار رو بکنه!

برای سوال 5: اگر اسپانسر شما مادر پدر هستند میتونید Bank Statement رو بفرستید.. اگر دانشگاه هست میتونید نامه ادمیشن (اگر راجع به فاند گفته) بفرستید. اگر تو I-20 فاند رو ذکر کرده I-20 هم کفایت می کنه! اگر نامه RA یا TA یا Scholarship یا Fellowship دارید اون ها رو هم بفرستید!

لطفاً سوالات و تجربیات خود را در رابطه به سوالات دریافتی از دبی در این تاپیک عنوان کنید!
    سلام

من بتازگی در دبی مصاحبه داشتم و پنج سوال همان روز برایم ارسال شد. من در روز مصاحبه RP نداشتم اما پس از دریافت پنج سوال با استاد صحبت کردم و از آنجایی که این بنده خدا انسان بسیار خوبی هست کل فایل پروپوزالی را که برای دریافت فاند (از NSF) در آمریکا تهیه کرده بود برام فرستاد که بدم آفیسر. فقط این پژوهش شامل دو دانشگاه با همکاری در زمینه بخش نرم افزاری و بخش سخت افزاری (ساخت) دستگاه های بایو مدیکال هستش. دانشگاه من در بخش نرم افزاری هست و من هم انشاالله روی بخش نرم افزاری کار میکنم. استاد دانشگاه مسئول بخش سخت افزاری و ساخت در زمینه مواد کار میکنه که اطلاعات رزومه ای و طرح پیشنهادی ایشون هم به طور کامل در فایل پروپوزال ارسالی استاد به من اومده.

حال میخواستم با دوستان مشورت کنم که آیا کل فایل را بفرستم برای دبی یا با استاد صحبت کنم بخش مربوط به سخت افزار و ساخت و استاد دارای زمیننه کاری مواد شامل نباشد؟ (هرچند اگر بررسی کنند پی ببرند که پژوهش مشترکا بین دو دانشگاه انجام میشه)

پیشاپیش از نظرات دوستان تشکر میکنم

سلام دوستان
    برای منم که امروز 18 می مصاحبه داشتم این 5 سوال اومد. دو تا سوال داشتم
    الا برای دو تا سوال اول همین رزمه رو بفرستم کافیه؟ راستش من تو رزومه عنوان تز و همینطور لیست مقاله های فارسی رو که توش چند تا کلمه حساس داشت رو ننوشته بودم. الان باید اینارو بفرستم واسشون و رزومه رو تغییر بدم.تغییر دادنش بد نمیشه؟ از اونطرف اضافه شدن کلمات حساس چطور؟ چی کار کنم؟
    ممنون

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)