صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: MSc or PhD

Junior Member

پیش فرض MSc or PhD

یکی از دانشگاه ها unofficial گفته برای MSc قبول میکنه. دانشگاه خوبیه و نمی خوام از دستش بدم. به نظرتون توی Application form بنویسم مقطع MSc یا PhD؟ من MSc دارم. چیزی به اسم MSc/PhD نیست مثل بعضی دانشگاههای دیگه. اگه ما PhD بنویسیم اونا میگن برای MSc قبول شدی یا کلاً رد می کنند؟

پیش فرض پاسخ : MSc or PhD

کاملاً به دانشگاهی که apply می کنيد بستگی داره! مثلاً دانشگاه UBC کانادا حتی اگر برای دکتری apply کرده باشيد، اگر مدرک M.Sc شما از کشورهای آمريکای شمالی نباشد، به شما در ابتدا پذيرش MS می دهد که می تونيد ترم اول که رفتيد اونجا در صورت خوب بودن نمرات و پيشرفتتون transfer بکنيد به PhD. ولی اکثر دانشگاهها برای همون مقطعی که apply کرده ايد پذيرش می دهند.

در ضمن، اگر امکانش براتون هست که مدارک official تون رو بفرستيد به نظر شخصی من بهتره!! اگر هم فقط unofficial داريد، حتماً به graduate office دانشگاهی که apply می کنيد email بزنيد و چک کنيد که از شما می پذيرند يا نه؟ معمولاً 2-3 روزه جواب می دهند.

Senior Member

البته با توجه به اینکه الان توی تعطیلات هست، میل زدن و این حرفها هم تعطیله، باید صبر کنید
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

به نظر میاد این تاپیک خیلی وقته خاموشه 8)!! ولی همینه که مرتبطه فقط
    من از دو تا استاد mail های خوبی گرفتم ولی هر دوتاشون می گن به جای Ms واسه PhD اقدام کن
    دوستان می تونن راهنمایی کنن؟ ???
    اصلا چنین مدرکیو ایران قبول می کنه؟ ???

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sisi_si3
    به نظر میاد این تاپیک خیلی وقته خاموشه 8)!! ولی همینه که مرتبطه فقط
    من از دو تا استاد mail های خوبی گرفتم ولی هر دوتاشون می گن به جای Ms واسه PhD اقدام کن
    دوستان می تونن راهنمایی کنن؟ ???
    اصلا چنین مدرکیو ایران قبول می کنه؟ ???
    بله مشکلی وجود نداره و تو ایران هم قبول میکنن
    برای این بهتون این پیشنهاد رو دادن که همیشه واسه دکترا از فوق فاند بیشتری وجود داره
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

شاید خیلی ربطی به این موضوع نداشته باشه. فقط می خاستم بگم قبل از اپلای برای phd حسابی فکراتون رو بکنیدا...

اگه واقعا علاقه دارید به تحقیق و درس و ... برای PhD اپلای کنید
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Junior Member

یعنی course های لازم masterو PhD را باهم باید گرفت؟ ???
    مشکل اینجاست که با master از یه دانشگاه خوب میشه PhD از یه جای عالی گرفت ولی حالا هر دوتا یکی میشه!:

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sisi_si3
    یعنی course های لازم masterو PhD را باهم باید گرفت؟ ???
    مشکل اینجاست که با master از یه دانشگاه خوب میشه PhD از یه جای عالی گرفت ولی حالا هر دوتا یکی میشه!:
    نه دیگه شما مستقیم درسهای phd رو میخونید. واحدهای درسی فوق و دکترا معمولا تو اکثر موارد مشترک هست واسه همین دیگه نیاز نیست بخونیدشون. اگرم چیز اضافه ای نیاز باشه خود استادتون بهتون واحدش رو میده و باید پاس کنید.
    همونطور که خودتون گفتید خیلیا میان فوق یه دانشگاه متوسط میرن و بعد واسه دکترا یه دانشگاه خیلی بهتر پذیرش میگیرن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض پاسخ : MSc or PhD دوستان کمک

دوستان عزیز
    خواهشا راهنمایی کنین
    اگه جای من بودین که استاده در illinois قول 100% داده که بگیره ولی واسه مستر و با فاند کامل
    از طرفی یه استاد در مریلند هم گفته apply کن البته اگه سرکاری نباشه ولی واسهpHD
    شما کدوم رو انتخاب می کردین
    تو رو خدا نگین بستگی به خودت داره موضوعی کاری هر دو استاد رو من دوست دارم و تقریبا در یه مسرن

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

به نظر من اگه از قول استاد اول مطمئني و الانم فوق داري ولي فكر مي كني يه بار ديگه فوق رو اونجا بخوني چيزاي بيشتري ياد مي گيري و بار علمي‌ات زيادتر ميشه، ايلينويز رو انتخاب كن.
    چون اين استاد دومي قول خفني نداده. ولي در هر صورت اگه امكانش برات فراهمه، تو اين مرحله براي هر دو اپلاي كن تا هيچ جوري ضرر نكرده باشي.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)