صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: MSc or PhD

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : MSc or PhD

خب rabin عزیز ... بستگی به خودت داره ! ;D ...
    البته من جای شما بودم حتمآ مستر رو ورمی داشتم ..
    به 3 دلیل :
    1. بالاخره با مستر دیدن بازتری پیدا می کنی !
    2. ممکنه مستر بخونی و ببینی با همون مستر به چیزایی که می خوای می رسی و دیگه از 4 سال Phd خوندن راحت می شی !
    3. از یه دانشجوی phd اندازه کسی که از ترم دیگه می خواد بره جای استاد بشینه انتظار دارن ..
    اما به عنوان دانشجوی مستر می تونی برای خودت علائقت رو بازم بسنجی ...
    فاند مستره واقعآ خاصه ! ... من بودم از دستش نمی دادم ..

Junior Member

با سلام
    دوستان من تنها در شرایط فقط با فاند میتونم برم.و قصد دارم دکترام را دانشگاهی با رنک خوب یا عالی بخونم. می خواستم بدونم با این وضعیت که در زیر آمده،من برای Msc اپلای کنم میتونم از یه دانشگاه ( اصلا رنکش مهم نیست ) فاند بگیرم یا نه؟که بعدش یه دانشگاه خوب انتخاب کنم واسه دکترا؟با داشتن مدرک فوق ودوباره اپلای برای master از نظر سفارت مشکل نداره؟اگر برای مستر اقدام کنم کدام معدل را در نظر میگیرند 14.2 کارشناسیم یا 16.2 ارشدم؟یعنی بهم فاند میدن؟
    معدل کارشناسی: 14.2 شیمی
    معدل ارشد: 16.1 شیمی
    مقاله: 2 ISI
    IELTS: 6
    3 توصیه نامه خوب
    یا اینکه امسال را بیخیال بشم بشینم رزومم را با gre general و gre subject قوی و افزایش مقالات و.. سال بعد فقط واسه دکترا اقدام کنم؟
    اگه گزینه اول میشه حتما حتما میرم..
    پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارم.........

نقل قول نوشته اصلی توسط omid93 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من تنها در شرایط فقط با فاند میتونم برم.و قصد دارم دکترام را دانشگاهی با رنک خوب یا عالی بخونم. می خواستم بدونم با این وضعیت که در زیر آمده،من برای Msc اپلای کنم میتونم از یه دانشگاه ( اصلا رنکش مهم نیست ) فاند بگیرم یا نه؟که بعدش یه دانشگاه خوب انتخاب کنم واسه دکترا؟با داشتن مدرک فوق ودوباره اپلای برای master از نظر سفارت مشکل نداره؟اگر برای مستر اقدام کنم کدام معدل را در نظر میگیرند 14.2 کارشناسیم یا 16.2 ارشدم؟یعنی بهم فاند میدن؟
    معدل کارشناسی: 14.2 شیمی
    معدل ارشد: 16.1 شیمی
    مقاله: 2 ISI
    IELTS: 6
    3 توصیه نامه خوب
    یا اینکه امسال را بیخیال بشم بشینم رزومم را با gre general و gre subject قوی و افزایش مقالات و.. سال بعد فقط واسه دکترا اقدام کنم؟
    اگه گزینه اول میشه حتما حتما میرم..
    پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارم.........
    سلام، شانس گرفتن پذیرش برای دکترا بیشتر است تا مستر . حتی اگر لیسانس بودید یکسره برای دکترا اقدام میکردید استاد تمایل بیشتری داشت بگیردتون.اگر بخواید مستر بخونید که احتمال گرفتن فاند خیلی کمه. اصولا برای مستر فاندی نمیدن. ممکنه فقط در شرایط خاص شهریه دانشگاه رو ازتون نگیرن ولی کلا چیزی دستتون نمیمونه. علتش هم اینه که استاد دوست داره پولش رو در اختیار دانشجویی بذاره که بخواد 4 سال رو پروژش کار کنه نه کسی که 2 سال بره سره کلاسا و بعد هم بره. قبل از اپلای هم تحقیق کنید زبان آیلتس هم قبول دارن یا نه چون معیار اول تو آمریکا تافل هست.نمره 6 برای دانشگاه رنک عالی معمولا قبول نمیکنن. باید خودتون تو سایت requirement ها رو چک کنید
    you are what you want

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

سلام و درود بر همه دوستان
    دوتا سوال
    اول اینکه با داشتن کارشناسی میتونیم واسه یه دانشگاه هم برای ارشد و هم دکتری اقدام کنیم؟
    و اینکه کدوم دانشگاه های رنک بالای آمریکا(20 تای اول) مستقیما از کارشناسی واسه دکتری پذیرش میدن؟

Junior Member NS1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics-Philosophy-IT

نقل قول نوشته اصلی توسط NS1 نمایش پست ها
    دوتا سوال
    اول اینکه با داشتن کارشناسی میتونیم واسه یه دانشگاه هم برای ارشد و هم دکتری اقدام کنیم؟
    و اینکه کدوم دانشگاه های رنک بالای آمریکا(20 تای اول) مستقیما از کارشناسی واسه دکتری پذیرش میدن؟
    و سوال سوم اینکه اگه مستقیما از کارشناسی دکتری بخونیم چقدر طول میکشه و اگه اول مستر و بعد دکتری بخونیم به صورت نرمال چند سال زمان میبره؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

دوتا سوال
    و سوال سوم اینکه اگه مستقیما از کارشناسی دکتری بخونیم چقدر طول میکشه و اگه اول مستر و بعد دکتری بخونیم به صورت نرمال چند سال زمان میبره؟
    1- به سیاست دانشکدۀ مورد نظر بستگی داره. بعضی دانشکده ها با یک اپلیکیشن فی، چنین اجازه ای رو به شما میدند؛ بعضی با دو اپلیکیشن فی؛ بعضی هم اصلاً.
    2- تا جایی که من اطلاع دارم، همه؛ مگر اینکه مورد خاصی در رشته و دانشکده ای وجود داشته باشه که من بی خبر باشم. البته اطلاعات من در مورد دانشکدۀ مهندسی هست.
    3- مستقیماً دکتری معمولاً میتونه حدود 1 سال (یا گاهی بیشتر) صرفه جویی زمانی داشته باشه نسبت به مستر + PhD. البته نمیشه فرمول زمانی قطعی ارائه کرد و دانشکده های مختلف، سیاست های متنوعی میتونند داشته باشند.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

سلام دوستان .ایا کسی هست که با اگاهی خوب بهترینننننننن پیشنهاد را بدهد به من
    دانشجوی ترم اخر کارشناسیم و قصد اپلای مستقیم دکترا را دارم میگویید آری یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟???? ??????????????
    رزومه:
    مهندسی IT از دانشگاه سراسری سطح ۲ داخل کشور که از قدیمی های این رشته در کشور است.۱) معدل دروس تخصص=۱۷ دقیقا///معدل ۶۰ واحد اخر کارشناسی=۱۶/۵۰حدودا//معدل کل=۱۴.۲۰حدودا
    ۲) پروژه کارشناسی =۲۰ همراه
    مقاله ۱۰۰ درصد با ایندکس IEEE شایدم ان شا الله ژورنال
    ۳) ریکام از معاون پژوهشی دانشگاه و نیز استاد تمامم که با ایشان مقاله و پروژه کارشناسی دارم
    ۴) سابقه TA
    5) در حال اماده سازی یک کتاب فارسی مرتبط با رشته و نویسنده دوم ایشالا
    ۶) عضو کمیته دانشجویی کنفرانس داخل در سال ۹۲ و درج در کاراموزی من
    ۷) زبان TOFEL , GRE در حال اماده سازی به فرض نمرات خوب کسب شود

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)