صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 91

موضوع: اطلاعیه مهم : حل شدن تایید مدارک اتریش

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

پیش فرض اطلاعیه مهم : حل شدن تایید مدارک اتریش

مبنای حقوقی تأیید مدارک توسط سفارت، قانون کنسولی تأیید مدارک به شماره KBeglG BGBl. I Nr. 95/2012و همچنین دستور العمل کنسولی تأیید مدارک به شماره KBeglV BGBl. II Nr. 467/2012می باشد.
    سفارت اتریش در تهران بر اساس رویه داخلی تأیید مدارک در ایران، امضاء و مهر وزارت امور خارجه ایران را تأیید می نماید.

تأیید دیپلماتیک یک سند عمومی، تنها اصالت امضاء و مهر و همچنین در صورتی که مقررات بین المللی شامل آن شود، امضاء مقامی که سند را امضاء کرده است را تأیید می نماید.
    تأیید مجدد اصل اسناد ایرانی امکان پذیر نمی باشد، چرا که مراجع ایرانی اصل اسناد را مورد تأیید قرار نمیدهند.

در عوض وزارت امور خارجه ایران ترجمه هایی را که توسط مترجمین رسمی قوه قضائیه ایران ترجمه شده اند را، تأیید می نماید. ترجمه هایی که توسط قوه قضائیه و وزارت امور خارجه ایران (به ترتیب ذکر شده) مورد تأیید قرار گرفته اند، امکان تأیید نهایی توسط سفارت را دارا می باشند، منوط به اینکه شرایط لازم بدین منظور را احراز نمایند.

ترجمه ها به همراه کپی پلمپ شده از اصل مدارک می بایست فقط به زبان آلمانی به همراه اصل مدرک ایرانی ارائه شوند. اصل مدرک اصولا هنگام تحویل مدارک مسترد میگردد.

در صورت وجود تردید در خصوص شکل و محتوای مدارکی که می بایست مورد تأیید قرار گیرند و بمنظور اطمینان از اصالت سند، امکان صدور دستور بررسی اصالت سند وجود دارد. کلیه هزینه هایی که در این خصوص ایجاد میشود بر عهده متقاضی می باشد.

در حال حاضر تنها امکان تأیید ترجمه اسناد عمومی ایرانی وجود دارد

تأیید ترجمه اسناد شخصی (ماننده گواهی بانکی و غیره) امکان پذیر نمی باشد.

روند درخواست:

درخواست تأیید مدارک با مراجعه شخصی به سفارت قابل انجام می باشد. صاحب سند میتواند فرد معتمد خود را بمنظور ارائه درخواست تأیید خود، مأمور نماید – برای مثال اقوام، آشنایان و یا یک نماینده (فرد معتمد می بایست فتوکپی گذرنامه و اصل یک وکالت نامه غیر رسمی از صاحب سند، جهت درخواست تأیید مدرک را به همراه داشته و ارائه نماید).
    در شرایط عادی و در صورت احراز شرایط تأیید، مدارک تأیید شده ظرف مهلت 3 روز کاری قابل تحویل به متقاضی می باشد.
    در برخی موارد ضروری است که سندی به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد که در این صورت رسیدگی چند روز و بعضا چند هفته به طول می انجامد.
    خواهشمند است توجه داشته باشید، مدارکی که برای ارائه درخواست اقامت الزامی می باشند (درخواست صدور انواع اقامت) می بایست پیش از ارائه درخواست مورد تأیید قرار گیرند.
    ساعت کار باجه ها برای تأیید مدارک: یکشنبه الی پنجشنبه ساعت 08:30 الی 12:00

هزینه تأیید هر مدرک بر اساس تعرفه: 40 یورو

دوستان عجله کنید من که فردا میرم واسه تایید
    ویرایش توسط pym_hamidi : March 31st, 2014 در ساعت 11:50 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعیه مهم : حل شدن تایید مدارک اتریش

الان این به گفته ی سفارت هست ؟
    یعنی به امید خدا ما که 5 ماهه منتظر ویزا هستیم بالاخره تکلیفمون روشن میشه؟ والا من یکی دیگه خسته شدم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

بله دوست عزیز این داخل سایت سفارت هست
    لینک پیوست: http://www.bmeia.gv.at/pe/botschaft/...ubigungen.html

من با سفارت هم تماس گرفتم صحت متن رو از مسولش پرسیدم و گفتن در صورت داشتن شرایط داخل سایت سفارت برای تایید کلیه اسناد تحصیلی و .... اقدام کنید....
    باز هم اگه سوالی بود من در خدمتم

روند تایید مدارک در سایت سفارت نسبت به سابق تغییر کرده و به روز رسانی شده.

Member
    رشته و دانشگاه
    mekanike sanaye.elmi karbordi

خدا رو شکر
    فقط این قسمتش که نوشته(تأیید ترجمه اسناد شخصی (ماننده گواهی بانکی و غیره) امکان پذیر نمی باشد) گواهی تمکن و پرینت حساب رو قبول دارن یا ندارن؟؟؟؟؟
    ممنون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

ترجمه اسناد شخصي ( سند ملك ماشين و از اين قبيل اسناد ميشه)گواهي بانكي هم واسه كسايي كه ميخوان به صورت ازاد(كنفرانس،ديدار) ميرن هس....براي كسايي كه دانشجو هستن مشكلي نداره چون گواهي بانكي يكي از مهمترين بخش هاي درخواست ويزا هست ولي گويا گواهي كه از بانگ ميگيرن بايد به الماني ترجمه بشه چون يك اقاي جلو من بود خانوم پشت باجه كاراش انجام داد ولي گفت ٣ روز ديگه ترجمه شده ي امانيشو واسم بيار...

Junior Member

سلام من الان با سفارت تماس گرفتم و پرسیدم مشکل حل شده؟ بهم گفتن اصلا مدارک تحصیلی تایید نمیکنیم یا مدارک پس بگیرید یا 40 یورو به وکیل سفارت بدین و بابت هر مدرک 200یورو 2 تا 3 ماه هم زمان میخواد تا وکیل در مورد صحت مدارکتون تحقیق کنه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

دوست عزیز من
    امروز از امور خارجه با من تماس گرفتن گفتن مشکلات حل شده!!!! گویا شما اصلا متن بالا رو مطالعه نکردین!!!! لطفا متن رو با دقت بخونید!!!
    ثانیا این متن کاملا به روز رسانی شده از سایت سفارت اتریش هس!!!
    لینک پیوست:
    http://www.bmeia.gv.at/pe/botschaft/...ubigungen.html
    این رو مطالعه بفرمایید بعد صحبت کنید که شیوه تایید مدارک با 3 هفته پیش کاملا متفاوت شذه است!! شما 100% امروز با سفارت هیچ گونه تماسی نداشته اید اطلاعات شما مال قبل هس

(021)-61155512 وزارت امور خارجه بخش اسناد و مسول مذکرات اخیر با بخش اسناد اتریش (اقای مطلق) برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
    (021)-22750046 سفارت اتریش برای اطلاع از وضعیت تایید مدارک تماس بفرما تا
    اطلاعات به روز شده رو دریافت بفرمایید!!!!!!!!

لطفا قبل از بیان هر گونه نظر نسبت به روز بودن ان اطمینان حاصل فرمایید!!! حرف شما با چیزی که جدیدن در سایت سفارت هست و به روز رسانی شده کاملا متناقض هس!!!!! بنده هم همین الان دوباره بعد از خوندن متن شما تماس گرفتم گفتم برای تایید مدارک میخوام بیام مشکلی نیس گفتن اگه شرایط سایت رو دارین بیاین!!!

موفق و پیروز باشید!

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

نقل قول نوشته اصلی توسط asalashill نمایش پست ها
    من حرف شمارو قبول دارم ولی به اون بنده خداهم حق میدم که زنگ زده سفارت و این رو بهش گفتن، مشکل اینجاس که یک سری آدم مزخرف کارمند سفارت هستند، شما ببینید وقتی 2 دفعه از سفارت با شماره 22750038 رو موبایلم و 2 دفعه با همین شماره رو تلفن منزل ما زنگ میزنند و بعد که من تماس میگیرم و مشخصاتم رو میدم میگن ما نبودیم یعنی چی ؟
    چی بگم ولی من که 2 بار تماس گرفتم حرفهاشون نزدیک بود به هم ....نمیدونم جواب ایشون رو چرا این طوری دادن حتی برای اطمینان هم گفتم پدر و مادر من هم با شماره متفاوت تماس گرفتن همین حرف ها رو هم به والدین من گفتن! بسیار در عجبم :-( بالاخره این جور کارها نیاز به صبر و حوصله داره و مشکلات خاص خودش رو داره

Junior Member

ببخشید شما که فکر نمیکنید من این حرفارو از خودم در اوردم یا نکنه شما خوب نخوندین که من همین چند ساعت پیش زنگ زدم من 4 بار پشت امروز باهاشون صحبت کرم در اخر هم گفتم چرا تو سایتتون ننوشتین پس؟گفتن چون دقیق هزینش مشخص نیست ممکن بیشتر باشه البته بازم میگم برای تایید مدارک تحصیلی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Bauingenieurwesen

نقل قول نوشته اصلی توسط nozhat نمایش پست ها
    ببخشید شما که فکر نمیکنید من این حرفارو از خودم در اوردم یا نکنه شما خوب نخوندین که من همین چند ساعت پیش زنگ زدم من 4 بار پشت امروز باهاشون صحبت کرم در اخر هم گفتم چرا تو سایتتون ننوشتین پس؟گفتن چون دقیق هزینش مشخص نیست ممکن بیشتر باشه البته بازم میگم برای تایید مدارک تحصیلی
    اکی....شما نرو الان همه جا نوشتن شما اگه پیج نیازمندی های ایرانیان مقیم اتریش رو در فیس بوک نگاه کنید باز هم متوجه میشین که مشکلی نداره
    شما به حرف خود اصرار دارید ما هم قبول میکنیم! شما باید اصل مدارک رو تحویل سفارت بدی

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)