صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: راهنمایی در مورد ادامه تحصیل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ادامه تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط Balayi نمایش پست ها
    قصدم هم تحصیل هست هم کار.
    با توجه به بررسی هایی که کردم و توضیحات خوبتون که بازم تشکر میکنم، متوجه شدم که گرایش شبکه برای تحصیل در خارج از کشور مناسب تره.
    فقط یک سوال دارم اونم اینکه برای کار در خارج از کشور "مهندس شبکه" آینده ی شغلی بهتری دارد یا "برنامه نویس php یا asp.net" ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    بستگی به سطح تخصصتون و آشنایی تون با تکنولوژیهای جدید داره. بنظر من شبکه بهتره ولی شما میتونید هر دو رو با هم یادبگیرید و ببینید چه نوع کاری براتون پیدا میشه. هر چه دامنه تخصصتون وسیعتر باشه شانس کاریابی تون بیشتره.

Junior Member Yeamfox آواتار ها

سلام.

دوستان فرض کنید کسی در ایران در رشته ی فناوری اطلاعات مقطع ارشد تحصیل کنه (گرایش های مدیریتی یا شبکه )... بهترین گزینه برای Apply کردن چی هست؟

مقطع دکترای مدیریت ، شبکه ، فناوری اطلاعات ،... ؟ یا حتی برای یک Master's دیگه...؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام.

دوستان فرض کنید کسی در ایران در رشته ی فناوری اطلاعات مقطع ارشد تحصیل کنه (گرایش های مدیریتی یا شبکه )... بهترین گزینه برای Apply کردن چی هست؟

مقطع دکترای مدیریت ، شبکه ، فناوری اطلاعات ،... ؟ یا حتی برای یک Master's دیگه...؟
    سلام

بر اساس محتوای دروس رشتۀ مهندسی فناوری اطلاعات (چه مقطع لیسانس و چه مقطع ارشد) در ایران، شما میتونید سراف رشته های متنوعی برید؛ از مدیریت و مهندسی صنایع گرفته تا مهندسی کامپیوتر و حتی برق.

مهم اینه که خودتون به این نتیجه برسید که به کدام رویکرد علاقمند هستید و بیشترین بازدهی شما در کدام حوزه خواهد بود.

تکرار مقطع ارشد هم به طور کلی توجیه منطقی نداره؛ مگر در مواقع خاص.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

سلام دوست عزیزMechatronic
    اگر در رشته مهندسی فناوری اطلاعات؛اگر دروس در چارت درسی لیسانس(۱۴۲ واحد) را به ۳ بخش تقسیم شود و با این معدل ها-->> دروس مدیریتی و صنایعی:نمرات حدود ۱۸-۱۹ تشکیل بدهد/دروس برقی :نمرات حدود ۱۴-۱۵/دروس کامپوتری و هوشی : نمرات حدود ۱۷/ ؛ باشد حالا اقدام برای کدام منطقی تر و شانس پذیرش دانشگاه خوب با فرض داشتن سایر ایتم های رزومه بیشتر است.؟
    با توجه به این که ظرفیت و پوزیشن کامپیوتر وهوش بیشتر است و صنایعی و مدیریت محدودیت ها ی زیادی دارد در پذیرش ها و دروس برقی هم ممکن است به علت ورود کم رشته ای تی در ان مشکل ساز شود از لحاظ پیش زمینه.
    پیشنهاد شما و تجربتان اقدام برای کدام دپارتمان از ۳ دپارتمان صنایع-برق و کامپیوتر-علوم کامپوتر مناسب تر و منطقی تر و شانس بیشتر باشد؛ است؟ با فرض رزومه مناسب تحقیقی و زبان ها و…
    سپاس از شما دوست عزیز

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط shj90 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزMechatronic
    اگر در رشته مهندسی فناوری اطلاعات؛اگر دروس در چارت درسی لیسانس(۱۴۲ واحد) را به ۳ بخش تقسیم شود و با این معدل ها-->> دروس مدیریتی و صنایعی:نمرات حدود ۱۸-۱۹ تشکیل بدهد/دروس برقی :نمرات حدود ۱۴-۱۵/دروس کامپوتری و هوشی : نمرات حدود ۱۷/ ؛ باشد حالا اقدام برای کدام منطقی تر و شانس پذیرش دانشگاه خوب با فرض داشتن سایر ایتم های رزومه بیشتر است.؟
    با توجه به این که ظرفیت و پوزیشن کامپیوتر وهوش بیشتر است و صنایعی و مدیریت محدودیت ها ی زیادی دارد در پذیرش ها و دروس برقی هم ممکن است به علت ورود کم رشته ای تی در ان مشکل ساز شود از لحاظ پیش زمینه.
    پیشنهاد شما و تجربتان اقدام برای کدام دپارتمان از ۳ دپارتمان صنایع-برق و کامپیوتر-علوم کامپوتر مناسب تر و منطقی تر و شانس بیشتر باشد؛ است؟ با فرض رزومه مناسب تحقیقی و زبان ها و…
    سپاس از شما دوست عزیز
    سلام

شما در هر گرایشی که بخواید ادامه بدید، باید یک سری الزامات مورد نیاز فراهم بشه تا فرصت رقابت با رقبا را داشته باشید. منطقی ترین کار اینه که شما در اولین قدم، برای خودتون اولویت گذاری کنید تا تکلیفتون با خودتون و رویکرد مورد علاقه تون مشخص بشه. بعد، سراغ بررسی شانس پذیرش و فاند (البته در تاپیک اختصاصی این کار در همین انجمن) برید و تلاش کنید که کشور و دانشگاه مناسبی برای خودتون انتخاب کنید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام
    برای ارشد چه رشته ای رو پیشنهاد میکنید.

درسهایی رو که تمایل ندارم در گرایش ارشد باشه:
    هوش، سیستم عامل ، معماری کامپیوتر، ربات، سخت افزار، شبکه، زبان ماشین،کامپایلرها

خود گرایش امنیت رو هم نه

چه رشته ای می مونه؟

بیشتر مربوط به درسهای زیر باشه:
    برنامه نویسی : هر زبانی
    ریاضیات: انتگرال و دیفرانسیل و ...
    بیشتر نرم افرازی باشه
    رایانش ابری: امنیت و پیاده سازی نرم افراز مبتنی بر ابر

اگه امکان داره اسم چند تا از رشته های ارشد رو بفرمایید.
    ممنون

راستی،
    نظرتون چیه من به جای تحصیل ارشد ، کورس (حدودا یک ماه ونیم) بگذرونم بعد که پام اونجا باز شد، بتونم ویزای کار هم بگیرم.

نطرتون راجع به coursera.org چیه؟

برای اپلای کارآموزی به اینکه مثلا مدرکم الان کارشناسیه یا ارشده ربط داره؟
    کارآموزی کردن رایگانه؟ یا پول میدن؟

فرصت مطالعاتی یعنی چی؟ همون کورسه؟
    ویرایش توسط fomtal : August 16th, 2015 در ساعت 11:58 PM دلیل: سوال یادم اومد، اضافه کردم

Junior Member Balayi آواتار ها

سلام، می خوام درمورد معادل گرایش هایی ارشد IT که در ایران به اسم "شبکه های کامپیوتری" و "تجارت الکترونیک" هستند رو پیدا کنم، کسی میدونه چه نوع رفرنس هایی در دانشگاه های آلمان دارند؟

کسی سایت خارجی به روز میشناسه که گرایش های ارشد IT توی کشورهای اروپایی به خصوص آلمان رو لیست کرده باشه و توضیح کامل داده باشه؟

ممنون میشم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه

Junior Member Yeamfox آواتار ها

پیش فرض از کارشناسی ریاضی به ارشد فناوری اطلاعات (در ایران یا اروپا)

سلام.

دوستان، اگر کسی این کار رو انجام داده میتونه لطفا" راهنمایی کنه و بگه که دقیقا" چطوری پیش رفت پروسه اش و چقدر از این تصمیم راضی بوده؟

من 1.5 سال تا کنکور ارشد فرصت دارم. هیچ پیش زمینه ی حرفه ای برنامه نویسی و کامپیوتر ندارم ( واحد مبانی برنامه نویسی به زبان جاوا به زور با 10 پاس کردم... و این ترم هم AP دارم. ) ولی علاقه دارم. رشته ی کارشناسی ام ریاضی هست دانشگاه سراسری. میخوام کنکور ارشد یا MBA یا IT شرکت کنم، و میخوام تصمیم عاقلانه تری بگیرم. معدلم خیلی پایین هست و میدونم که نمیشه مستقیم Apply کرد. فقط از دو مسئله می ترسم...

1. اینکه چون رشته ام اونقدر مربوط نیست و سابقه ی برنامه نویسی هم ندارم، کنکور ارشد رو موفق نباشم دانشگاه سراسری قبول بشم.
    2. اگر هم دانشگاه سراسری قبول شدم، توی ارشد باز هم نتونم معدل بالا بیارم و دوباره به همین مشکلی که تو کارشناسی برخورده ام بر بخورم. (معدل خیلی پایین)

لطفا" تجربیاتتون رو به اشتراک بذارید. فضای این رشته در مقطع ارشد چطور هست؟ چقدر برنامه نویسی و الگوریتم نویسی باید بلد بود؟ چقدر امکان داره معدل خوب آورد؟ (16 + )
    I find it kind of funny, I find it kind of sad... the dreams in which I'm dying are the best I've ever had

Junior Member

سلام. کاربر تازه‌وارد هستم، نتونستم موضوع جدیدی بسازم، این‌جا سوال‌مو می‌پرسم.
    اول از شرایطم بگم:

زبان خوبی دارم، امتحان تافل و اینا ندادم ولی با یکم کار می‌تونم نمره‌ی خوبی بیارم. امسال پیش‌دانشگاهی هستم. برنز المپیاد کامپیوتر دارم. چند ماه هم سابقه‌ی کارِ برنامه‌نویسی دارم. معدل نهایی‌م شد ۱۶.۸۰؛ به دلیل المپیاد بد دادم نهایی رو. دبیرستان‌های خوبی هم رفتم، حلی هم بودم. برنامه‌نویسی و الگوریتم‌م خیلی خوب محسوب می‌شه. به چندین زبانِ برنامه‌نویسی مسلط هستم، به دلیل المپیادم Competitive Programmer هم هستم و در سایت‌هایی مثل Codeforces و ... هم rating هایِ خوبی دارم. برنامه‌نویسی iOS هم انجام دادم و برنامه‌نویس چند تا App هستم. اقامت ایتالیا هم دارم، شاید کمک کنه.

به نظرتون ادامه‌ی کارمو چه کنم؟ یه راه خب طبیعتا اینه که کنکورمو بدم و برم شریف، بعد از لیسانس Apply کنم برای دکترا مثلا. دنبالِ یه Alternative ام. مثلا این که برم یه دانشگاهِ خارجی برای Bachelor. نمی‌تونم یه Scholarshipی چیزی بگیرم؟ چه دانشگاهی الآن می‌تونم با این شرایطم برم که شهریه‌ی سالیانه‌ش دیگه خیلی گرون هم نباشه. حداکثر 20k$. یه دانشگاه خوب برای Computer Science که با این شرایط بتونم برم، اگر می‌تونم یه تخفیفی چیزی هم بگیرم که چه بهتر. Ranking دانشگاه از همه‌چیز برام مهم‌تره. ولی خب دانشگاه هم می‌خوام تویِ اروپا یا استرالیا یا آمریکا یا کانادا باشه. شنیدم ETH یا EPFL زبان انگلیسی ندارند برای لیسانس. خودم راجع به پلی تکنیک میلان فکر می‌کردم. چند تا Uni آمریکایی رو نگاه می‌کردم که Fee هاشون ۳۰، ۴۰ هزار تا بود. لطفا راهنماییم کنید برای انتخاب و رفتن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

سلام
    مگه شما با این برنز المیاد کامپیوتر نمیتونید بدون کنکور برین شریف؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)