صفحه 113 از 147 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1465

موضوع: سفارت انگلستان در ترکیه - Teleperformance (بعد از 28 مارچ 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سفارت انگلستان در ترکیه - Teleperformance (بعد از 28 مارچ 20

دوستان یه سوال
    امکانش هست نمونه ای از کاور لتری ک تهیه کردین یه توضیح بدین ؟
    آیا یه برگه کوچیکه ک تنها به مدرک متصل کنیم و توضیحات مربوطه رو بدیم یا چیزی در حد برگه آ 4 ک به عنوان برگه اول به مدارک متصل میشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Meshkatd نمایش پست ها
    من در زمینه اسکان موقت و دائم خیلی نگرانی داشتم و تحقیقات زیادی کردم، از بخش Student Service دانشگاه چندین بار هم استعلام کردم که جواب آخرشون رو براتون میفرستم:
    Dear Meshkat,

Page 6 of the guide answers your question - if you are not staying in University accommodation but will be living in private accommodation instead you can simply write 'private accommodation' and include the University address.

Regards,

Charlie

دانشگاه منچستر یه Guide کامل داره در مورد نحوه تکمیل فرمهای ویزا که در صفحه 6 مورد اشاره اون نوشته که اگر حتی نمیخواید از خوابگاه ها و خانه های تحت مدیریت کمپ دانشگاه استفاده کنید هم میتونید آدرس دانشگاه رو بزنید و بنویسید Private accommodation.
    من برای اسکان موقت و رفع این ایراد احتمالی که از بدو ورود تا مشخص شدن وضعیت اسکان چه کار میکنید؟ از یکی از دوستانم در منچستر درخواست کردم که به من یه نامه بده به همراه پرینت قبض انرژی که مشخص کنه من به صورت موقت میتونم خونه اون باشم. برای مسئله اسکان موقت به نظرم یه رزرو هتل (از اونهایی که راحت هم قابل کنسل کردن هستن) گزینه جایگزین خوبیه و میه در Cover letter هم بهش اشاره کرد که این نگرانی برطرف بشه.
    تجربه دوستان دیگر من که پارسال رفتن بریستول و شفیلد هم اینطور برمیاد که این مسئله accommodation بیشتر فرمالیته بوده چون اونها هم آدرس دانشگاه رو زدن.
    به نظرم مورد به مورد سختگیری فرق میکنه و نمیشه یه حکم کلی داد. بیشتر سختگیری ها تا اونجا که در نتایج فروم ها دیدم هم برای دوره های کوتاه مدت و زبان هست، در این حد که بعضیاشون معلومه افسر ویزا دنبال تراشیدن بهونه بوده.
    اتفاقا من اکثر موارد ردی که به این دلیل دیدم مال دانشگاه بوده و عملا متقاضی دوره زبان دیگه وجود نداره! شما کامل و با اطلاعات جامع برید که مشکلی پیش نیاد و کار به قضا و قدر نسپرید و خیلی هم رو راهنماهای دانشگاه ها و نظر کارمنداشون اتکا نکنید چون معمولا خیلی اطلاعات ناقصی دارند. این مساله فرمالیته هم نیست و افسر ویزا در بررسی پرونده شما به راهنمایی که من لینکش رو گذاشتم مراجعه میکنه نه راهنمای دانشگاه.
    خیلی از این سخت گیریها شاید در عمل اتفاق نیفته ولی اگه افتاد چی؟ شما همیشه مجهز و کامل برید سفارت. گزینه هتل راحت تر و کم دردسر تره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Meshkatd نمایش پست ها
    شما برای سند ملک و غیره باید ترجمه رسمی داشته باشید (نیازی به مهر دادگستری نیست) و همه مدارکی که ترجمه میکنید پانچ شده هستن اصولا.
    شما باید این ترجمه ها رو همه رو کپی بگیری و با اصل ترجمه (نه اصل سند) ببری برای روز مصاحبه. اونجا فقط از شما کپی میگیرن و به قول دوستان ترجمه رسمی رو هم نگاه میکنن که تایید کنن مدارک رو شما اصلش رو همراه داشتی.
    من فقط از صفحه اول ترجمه کپی همراه داشتم و پیشنهاد میکنم شما از تمتم صفحات (حتی اونهایی که کپی فارسی هست با مهر ترجمه ازشون کپی بگیرید).
    اصل مدارک باید به سفارت ارایه بشه. این مساله در قوانین هم به صراحت توضیح داده شده. لطفا دوستان یکی دو مورد تجربیات خوش شانسی خودشون رو به عنوان قاعده کلی به بقیه منتقل نکنند. در ترکیه فقط این موارد اسکن و به متقاضی برگردونده میشه.

بند 15 راهنما هم این موضوع رو داره دقیقا میگه:
    https://www.gov.uk/government/upload..._June_2017.pdf

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadtaghi6 نمایش پست ها
    بازم ممنون از پاسختون
    در مورد ضمانت، توی خود وبسایت دانشگاه به صراحت اشاره شده. من اینجا لینکش را میذارم. بنظرتون مناسبه که از این ضمانت هم یک پرینت بگیرم و ارائه کنم؟
    https://www.sheffield.ac.uk/accommodation/guarantee
    بله فکر خوبیه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    اصل مدارک باید به سفارت ارایه بشه. این مساله در قوانین هم به صراحت توضیح داده شده. لطفا دوستان یکی دو مورد تجربیات خوش شانسی خودشون رو به عنوان قاعده کلی به بقیه منتقل نکنند. در ترکیه فقط این موارد اسکن و به متقاضی برگردونده میشه.

درسته و من تمام اصل مدارک رو بردم ولی کارمند TLS نه هیچکدومو گرفت و نه چیزی. البته فقط سند ها رو نگرفت و حساب بانکی و ترجمه شناسنامه ها هم کپی رو گذاشت. باقی مدارک من همه از خود uk بود چون تحصیلات قبلیم اونجا بوده همه و منظور اینکه ترجمه نداشتم.

Junior Member

من امروز بعد یک هفته یک ایمیل گرفتم که گویا از شفیلد هست. با توجه به اینکه ویزای ازدواج شنیده بودم فقط میره شفیلد حالا یکم نگران شدم چون ویزای من tier4 هست

Message body

Your online application has been received at the UK Decision Making Centre. Your application is currently being prepared for consideration by an Entry Clearance Officer.
    If you have made a Settlement application (except for applications lodged in USA and Canada): you must ensure that your UK sponsor has sent all relevant supporting documentation to the UK Decision Making Centre in Sheffield. The documents should be arranged in this order: application form and relevant Appendix* (See below); English language evidence; relationship documents; maintenance documents; accommodation documents. If documents are not received a decision will be taken on the basis on the information that has been provided.
    If you have already had your supporting documents scanned in at the Visa Application Centre, or if you have already sent them in to us, please ignore the request for documents.
    Please note that UKVI aims to complete all Visit Visa applications within 15 working days and all Settlement Visa applications within 12 weeks of the application date. If it is not possible to complete your application within this timeframe a member of our team will contact you to explain why.
    If you have paid for Priority Service, your application will be placed in front of the queue and assessed ahead of other non-priority visa applications. As indicated in the terms of service, the amount paid for the priority service, as well as the visa fees, is not refundable if the visa application is refused or if the decision is delayed.
    We regret that we are unable to respond to enquiries asking about the status of any application. Any status enquiry should be made to the international enquiry service, details of which are on the GOV.UK website. Staff at Embassies, visa processing centres and visa application centres cannot assist with visa enquiries. You may also wish to view the current processing times for applications made in your country.
    A further email will be sent to you to confirm when your application has been assessed and dispatched. If your application was made in a Visa Application Centre, the staff there will contact you when your documents are ready – please do not attend the Centre until you are requested to do so.
    Please note that you are advised not to purchase flight tickets until you have secured a visa for travel to the UK.
    *List of Appendices:
    Appendix 1 - Children / Other Dependants
    Appendix 2 - Spouse / Partner
    Appendix 4 - Pre-flight family members of Refugees
    Appendix 5 - Access Rights to Child
    Further information is also available on the UK visas and immigration website.

Kind regards,
    UK Decision Making Centre

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط simen03 نمایش پست ها
    درسته و من تمام اصل مدارک رو بردم ولی کارمند TLS نه هیچکدومو گرفت و نه چیزی. البته فقط سند ها رو نگرفت و حساب بانکی و ترجمه شناسنامه ها هم کپی رو گذاشت. باقی مدارک من همه از خود uk بود چون تحصیلات قبلیم اونجا بوده همه و منظور اینکه ترجمه نداشتم.
    شما همراه داشته باشید اینکه اونا نگرفتند بحث دیگه ایه چون در اونصورت حق با شما بوده و مقصر مسوول ویزا سنتر میشه ولی اگر اصلا ارایه نکنید مقصر شما هستید. در ضمن شما که نمیدونید شاید پشت سر در فایل شما قید شده که اصل مدارک همراه بوده

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط simen03 نمایش پست ها
    من امروز بعد یک هفته یک ایمیل گرفتم که گویا از شفیلد هست. با توجه به اینکه ویزای ازدواج شنیده بودم فقط میره شفیلد حالا یکم نگران شدم چون ویزای من tier4 هست

Message body

Your online application has been received at the UK Decision Making Centre. Your application is currently being prepared for consideration by an Entry Clearance Officer.
    If you have made a Settlement application (except for applications lodged in USA and Canada): you must ensure that your UK sponsor has sent all relevant supporting documentation to the UK Decision Making Centre in Sheffield. The documents should be arranged in this order: application form and relevant Appendix* (See below); English language evidence; relationship documents; maintenance documents; accommodation documents. If documents are not received a decision will be taken on the basis on the information that has been provided.
    If you have already had your supporting documents scanned in at the Visa Application Centre, or if you have already sent them in to us, please ignore the request for documents.
    Please note that UKVI aims to complete all Visit Visa applications within 15 working days and all Settlement Visa applications within 12 weeks of the application date. If it is not possible to complete your application within this timeframe a member of our team will contact you to explain why.
    If you have paid for Priority Service, your application will be placed in front of the queue and assessed ahead of other non-priority visa applications. As indicated in the terms of service, the amount paid for the priority service, as well as the visa fees, is not refundable if the visa application is refused or if the decision is delayed.
    We regret that we are unable to respond to enquiries asking about the status of any application. Any status enquiry should be made to the international enquiry service, details of which are on the GOV.UK website. Staff at Embassies, visa processing centres and visa application centres cannot assist with visa enquiries. You may also wish to view the current processing times for applications made in your country.
    A further email will be sent to you to confirm when your application has been assessed and dispatched. If your application was made in a Visa Application Centre, the staff there will contact you when your documents are ready – please do not attend the Centre until you are requested to do so.
    Please note that you are advised not to purchase flight tickets until you have secured a visa for travel to the UK.
    *List of Appendices:
    Appendix 1 - Children / Other Dependants
    Appendix 2 - Spouse / Partner
    Appendix 4 - Pre-flight family members of Refugees
    Appendix 5 - Access Rights to Child
    Further information is also available on the UK visas and immigration website.

Kind regards,
    UK Decision Making Centre
    در ترکیه تمام پرونده ها میره شفیلد. سیاست کلی دولته که به زودی تمام تصمیم ها در داخل انگلیس گرفته بشه.

ApplyAbroad Guru

سازمانی مستقل هست که کار UKVI رو از نظر کیفیت کار و تصمیم گیری و پروسه های اداری چک میکنه. این سازمان گزارش بسیار جالبی در مورد ارزیابی وضعیت ویزا سنتر استانبول منتشر کرده که دولت هم امروز جوابش رو داده:

http://icinspector.independent.gov.u...-Istanbul1.pdf

در این گزارش طولانی موارد جالبی وجود داره:
    -سیاست کلی دولت انگلستان بر اینه که تصمیم گیریها در داخل انگلیس انجام بشه و ویزا سنترها کمتر بشند که نکته منفیش اینه که افسر ویزا آشنایی با شرایط و مدارک محلی هر کشور رو نخواهند داشت
    -فشار کار در استانبول بسیار زیاده و در پیک کاری هر افسر ویزا روزی برای 137 پرونده ویزیت تصمیم گیری کرده یعنی هر پرونده رو فقط 3 دقیقه وقت گذاشته!!! این زمان برای ویزاهای ازدواجی کمتر از یک ساعته
    -پرونده های ویزیت براساس الگوریتمی که در این گزارش شرح داده نشده و محرمانه است به سه دسته سبز، زرد و قرمز تقسیم بندی میشند که به ترتیب کم ریسک، ریسک متوسط و ریسک بالاست و این دسته بندی اثر زیادی بر دقت و زمان افسر ویزا میذاره. از پرونده های دسته سبز تعداد بسیار کمتری رد میشند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها

هومن جان
    شما یه جور صحبت میکنی انگار ما رفتیم یه سیاره دیگه مصاحبه دادیم!
    عزیز من روز تحویل مدارک از من هیچ مدرک اصلی رو قبول نکرد حتی نگاه هم نکرد! من همین دو هفته پیش رفتم مصاحبه. من برای اینکه اصل مدرک دانشگاهمو بگیره تقریبا داشتم باهاش گلاویز میشدم بعد شما میگی تجربیات خوش شانسی؟!
    خوب دو راه بیشتر نداشتم یا باید همونجا با شات گان میزدم طرفو یا به حرفش گوش میکردم.
    تقصیر من و بقیه که همین تجربیات رو داشتن چیه؟ ربطی هم به قضا و قدر نداره. این چیزایی هست که با چشم خودم دیدم و میام اینجا میگم شما هم میتونی معتقد باشی اونی که من به چشمم دیدم درست نبوده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)