صفحه 13 از 147 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1465

موضوع: سفارت انگلستان در ترکیه - Teleperformance (بعد از 28 مارچ 2014)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سفارت انگلستان در ترکیه - Teleperformance (بعد از 28 مارچ 2014)

یعنی وقت سفارت موقع سابمیت در visa 4uk مشخص میشه؟
    بنابراین چرا باید در tp اکانت بسازیم اگر در سایت visa4uk وقت میگیریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط oktaee نمایش پست ها
    یعنی وقت سفارت موقع سابمیت در visa 4uk مشخص میشه؟
    بنابراین چرا باید در tp اکانت بسازیم اگر در سایت visa4uk وقت میگیریم؟
    توی visa4k ثبت نام میکنید، یه عالمه فرم پرمیکنید، بعد وقت میگیرید، پولشو میدید و تمام.
    بعد میرید توی tp اکانت میسازید. ظاهرا برا اینه که بتونید مراحل دریافت ویزاتون رو track کنید ولی Track که هنوز درست کار نمیکنه، ولی خب وقتی ویزاتون هم رسید دست tp شماره GWF شما میاد توی لیست اونا و متوجه میشید که رسیده دستشون و میتونید برید بگیرید.
    کلا نمیدونم ثبت نام tp برای چیه ولی گفته باید انجام بدید ما هم گفتیم چشم. کار خاصی هم نداره فقط یه اکانت میسازید همین.

Junior Member

سلام
    دوستان من برای 9 جولای وقت سفارت در ترکیه دارم. اصل دانشنامه ارشدم تا اون موقع آماده نمیشه. وزارت علوم هم روی گواهی موقت ارشدم که الان دستمه مهر نمیزنه که بعد از ترجمه وزارت امور خارجه مهر بزنه. الان اگر من فقط مدرک ارشدمو بدون مهر وزارت امور خارجه ببرم (ولی ریز نمرات ارشد و کارشناسی و مدرک کارشناسی مهر وزارت امور خارجه داره) tp بهم گیر میده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sirmajed نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من برای 9 جولای وقت سفارت در ترکیه دارم. اصل دانشنامه ارشدم تا اون موقع آماده نمیشه. وزارت علوم هم روی گواهی موقت ارشدم که الان دستمه مهر نمیزنه که بعد از ترجمه وزارت امور خارجه مهر بزنه. الان اگر من فقط مدرک ارشدمو بدون مهر وزارت امور خارجه ببرم (ولی ریز نمرات ارشد و کارشناسی و مدرک کارشناسی مهر وزارت امور خارجه داره) tp بهم گیر میده؟
    معمولا دانشگا هها بجز دانشنامه و گواهی موقت یک گواهی پایان تحصیلات هم میدن که کلمه ی موقت روش نیست(البته بازم مهر وزارت علوم نمی خوره) ولی باز محکم تر از گواهی موقت هستش. اونم یه امتحانی بکنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hanifmalekpoor نمایش پست ها
    معمولا دانشگا هها بجز دانشنامه و گواهی موقت یک گواهی پایان تحصیلات هم میدن که کلمه ی موقت روش نیست(البته بازم مهر وزارت علوم نمی خوره) ولی باز محکم تر از گواهی موقت هستش. اونم یه امتحانی بکنید.
    دارالترجمه ها میگن اگه مهر وزارت علوم نداشته باشه وزارت امور خارجه هم روش مهر نمیزنه. اگه همین یک مدرکم مهر امور خارجه نداشته باشه اونجا بهم گیر میدن و ممکنه بخاطر همین یه مهر بهم ویزا ندن؟

Senior Member leo47 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Professional Engineering (MPE) - UoW

نقل قول نوشته اصلی توسط sirmajed نمایش پست ها
    دارالترجمه ها میگن اگه مهر وزارت علوم نداشته باشه وزارت امور خارجه هم روش مهر نمیزنه. اگه همین یک مدرکم مهر امور خارجه نداشته باشه اونجا بهم گیر میدن و ممکنه بخاطر همین یه مهر بهم ویزا ندن؟
    براى ويزاى انگلستان هيچ احتياجى به مهر دادگسترى و وزارت أمور خارجه نيست و مهر مترجم كفايت ميكند. تنها در يك صورت نياز است كه دانشگاه اين مورد را از شما خواسته باشد و در غير اين صورت هزينه اضافى است.
    صد البته، كار از محكم كارى عيب نميكند ولى قانون نيست.
    سابکلاس 573 - گرنت ویزا: 28-Feb-2014

Junior Member

دوستان گل من سه شنبه 24 جون مراجعه کردم برای مصاحبه ویزای تحصیلی انگلستان، چند نکته رو ضروری دیدم در اختیار دوستانم قرار بدم شاید کمکی کنه:

1-مرحله ورود: اول اینکه همونطور که میدونید شرکت Teleperformance که مجری انجام خدمات ویزای انگلستان هست در یک مرکز خرید بزرگی به نام Profilo قرار داره در منطقه شیشلی استانبول، وقتی وارد پاساژ می شوید باید به انتهای این مرکز خرید بروید، فقط این نکته قابل ذکر که درسته این مرکز خرید 3 طبقه بیشتر نیست ولی عمق خیلی زیادی داره و باید تا انتهاش برید، در انتهای سالن هم آسانسور شیشه ای هست هم پله برقی، برید به طبقه دوم (طبقه همکف که وارد میشوید-طبقه اول که مثل طبقه دوم مرکز خریده-طبقه دوم که بیشتر اداری هست و طبقه سوم که فود کورت و پر از رستوران) وقتی به طبقه دوم رسیدید کافیه کمی سر بچرخانید تا شرکت Teleperformance رو ببینید، شرکت 2تا درب داره، یکی که پرچم بریتانیا رو خیلی بزرگ بالاش داره و درب دیگه که عکس یه تاکسی بزرگ مشکی روش هست و یه فرش قرمز جولوش، در واقع این درب اصلیه شرکته و شما باید اینجا برید.

2-مرحله گذر از حراست: وارد این درب منقش به تاکسی مشکی که شدید سمت چپ باید موبایل-تبلت-لب تاپ و هر وسیله الکترونیکی که دارید تحویل بدید و یک شماره بهتون میده که در بازگشت باید برگردید همین جا شماره رو بدید تا وسایلتون رو تحویل بگرید، وقتی شماره رو گرفتید یک در سفید جولوتون هست که باز می کنن و تشریف میبرید داخل، کیفتون رو روی دستگاه چک می گذارید و از اونجا که رد شدید وارد اتاق دیگری می شوید.

3-مرحله تأیید وقت مصاحبه: در این اتاق معمولاً در یک صف قرار می گیرید که وقتی نوبتتون شد باید اون فرم Online Application که یک بارکدی داره و یک جای خالی عکس رو تحویل بدید و بعد از پر کردن یک فرم که توسط اون شخص پر میشه و امضای اون توسط شما و بعد شما هدایت میشید به اتاق دیگه.

4-مرحله تحویل مدارک: در این مرحله بعد از گذشتن از یک راهرو وارد یک سالن انتظار بزرگ میشوید که شامل یک سری صندلی انتظار قرمز رنگ و 10 تا کانتر هست که شماره روشون خورده، این کانتر ها همون جایی هستن که شما باید مدارکتون رو تحویلشون بدید، روی اون صندلی قرمز ها بشینید تا اسمتون رو روی LCD که اونجا نصب شده ببینید که به شما اعلام میکنه که باید به کدام کانتر بروید، اصلاً استرس نداشته باشید، میرید داخل یکی از این کانتر ها و اون شخص مشخصات شما رو چک میکنه و ازتون پاسپورت و 2قطعه عکس می خواد و CAS شما رو - یک نکته بسیار مهم هست و اینکه اون شخص ممکنه سایر مدارک شما رو اسمی نبره مثل آیلتس-پرینت بانکیتون-مدرک تحصیلیتون-ریز نمراتتون و هر چیز دیگه که می خواهید ارائه دهید رو همه رو در این مرحله باید تحویل دهید و یک سری فرم امضا کنید و اگه می خواهید برگردید ایران بگید این موضوع رو تا یک وکالت نامه به شما بدن که باید بدید به کسی که می خواهید پاسپورتتون رو پیک آپ کنه و بعد از اون ازتون تشکر میکنه و می خواد که به قسمت تشخیص هویت برید.

5-مرحله تأیید و تشخیص هویت: بعد از اینکه از کانتر مرحله قبل بیرون اومدید یک سالن انتظار دیگه کنار این سالن که توش هستید قرار داره که باید به اونجا برید که اونجا هم 4-5 تا اتاقک کوچیک هست که یک پرده بلند آبی جولوی درشون هست؛ میشینید تا از داخل یکی از اینها صداتون کنند، وارد یکی از این اتاقک ها شدید ازتون می خواد توی دوربین بالای سرش نگاه کنید و بعد ازتون می خواد که اول چهار انگشت دست راست به غیر از شصت رو روی دستگاه انگشت نگاره بگذارید و بعد دست چپ و در آخر هر دو انگشت شصتتون رو؛ در آخر ازتون می خواد که به دوربین عکاسی رو به روتون که قرار دادن نگاه کنید و یک عکس ازتون میگیره و بعد ازتون می خواد که برید به اتاق انتظار.

6-مرحله مصاحبه: وقتی از اتاقک تشخیص هویت بیرون اومدید برید بشینید روی اون صندلی قرمزا که جولوتون هست و نیم نگاهی به سمت راستتون داشته باشید؛ سمت راستتون 2 یا 3 اتاقک دیگه هست که در شیشه ای دارند؛ یک آقای جوانی بعد از 2-3 دقیقه میاد و صداتون می کنه و راهنماییتون میکنه داخل یکی از این اتاقک های درب شیشه ای؛ یک اتاقک کوچیک هست که شما تنها هستید و توش یک میز با یک کامپیوتر هست، بشینید روی صندلی-هدفون رو روی سرتون قرار بدید و از طریق اسکایپ مصاحبتون رو در کمال آرامش انجام بدید؛ اصلاً نگران نباشید صدا خیلی خوب و اون شخص مصاحبه کننده خیلی با حوصله و شمرده ازتون چندتا سؤال معمول که از همه میکنن می پرسه و بعد ازتون میپرسه که آیا سؤالات واضح و مشخص بود و بعد ازتون خدافظی می کنه و بعدش شما از اتاق خارج میشید.

7-مرحله پایانی و خروج: از اتاقک مصاحبه که بیرون اومدید سمت چپتون یک راهرو هست که تا انتها میرید و از درب خروج خارج می شید؛ فراموش نکنید که دوباره از اون درب اصلی که روش عکس تاکسی بود وارد شید و اون شماره که تو مرحله دوم گرفته بودید تحویل دهید و موبایلتون رو بگیرید.

>>>>> مراحل بالا برای همه هست و باید طی کنید اما چندتا نکته دیگه بگم که ضرر نداره: اول اینکه سعی کنید آروم باشید و صبور؛ به خدا اونقدر کاراتون رو خوب انجام میدید که آخرش از خودتون می پرسید: همین!؟ تموم شد!؟. همه چیز خیلی سریع انجام میشه من بهتون قول می دم که به راحتی کاراتون انجام میشه و چقدر خوب که شما این روند رو با آرامش و بدون استرس و با صبر انجام بدید و سعی کنید ازش لذت ببرید؛ یه لبخند رو لبتون باشه ضرری نداره؛ در آخر هم وقتی موبایلتون رو گرفتید از من میشنوید یه سر به طبقه بالا بزنید؛ یه فود کورت بسیار بزرگ و خلوت که همه مدل غذا با قیمت خوب و مناسب هست؛ یه صندلی ماساژ هم طبقه پایین زیر پله برقی هست که اگه 1 لیر بندازین توش 3 دقیقه ماساژتون میده خسته گیتون در میره.
    در انتها هم مثل الان من، باید منتظر باشید تا انشالا ویزاتون بیاد، اگر هم این پست تونست بهتون کمکی کنه برای من هم آرزو یا دعا کنید که جواب مثبت بگیرم.
    برای همه دوستان آرزوی موفقیت و خبرهای خوش دارم...
    ویرایش توسط PB87 : June 30th, 2014 در ساعت 02:32 PM

Junior Member n_iaz آواتار ها

سلام دوستان
    من سایت visa4uk ثبت نام کردم و وقت گرفتم و آنلاین پرداخت کردم ولی وقتی میخواستم تو سایت teleperformance ثبت نام کنم متاسفانه شماره GWF رو اشتباه وارد کردم
    میشه اصلاحش کرد یا باید یکی دیگه درست کنم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من هفته دیگه به امید خدا وقت سفارت دارم میخواستم ببینم که موبایل رو روشن نگه دارم برای تما از tp?
    چون فکر میکنم باید دو سه هفته بمونم از چه هتلی استفاده کنم؟
    دوستانی که رشته عمران هستند و رفتند سفارت میشه لطف کنند بگند چه سوالاتی پرسیدند؟
    متشکرم.

Junior Member

سلام
    من شناسنامه+ کارت ملی خودم و مادرم رو ترجمه کردم برای اسپانسر مالی+ترجمه سند خونه+ ترجمه تعهد محضری و cas که دانشگاه یه فایل pdf فرستاده و cas توی اون نوشته شده+پرینت حساب که بیشتر از 35 روز هست رو اماده کردم.
    مدرک دیگه ای نیاز هست؟
    سفارت اصل ایلتس از من میخاد چون فکر کنم باید به دانشگاه بدم اصل همه مدارک
    میشه لطفا راهنمایی کنید.
    متشکرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)