صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 73

موضوع: رفتارهاي خاصي که در آمریکا بد تلقی می‌شوند

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گويا در امريكا رفتارهاي خاصي خيلي بد تلقي ميشن

ولي من فكر نمي كنم اين در مورد مهاجرها و دانشجويان international صدق كنه. تو جاهايي كه پر از خارجيه انتظار هر رفتاري رو بايد داشته باشي. هر كي هر كار دلش مي خواد مي كنه. يكي به جاي سلام روبوسي مي كنه. يكي دست مي ده. خلاصه بايد آماده باشيم. خصوصا اين برزيليها كه تعدادشون هم كم نيست...

atousa
    Guest

اینا یعنی اینکه مردم اونور خیلی رفتارشون مثل همه؟ پس خیلی با ما فرق دارن. چون اینجا قم با مشهد فرق داره. تهران هم با ایلام متفاوته. 8) .

سلام به دوستان
    یک سوال مدت ها یرای من پیش آمده. آیا کتاب یا Ref. برای آسنا شدن یا فرهنگ این خارجی ها نیست. آخه مثلا" ما توی فرهنگمون یک سری لغت داریم که اگه کسی با اون ها صحبت کنه میگیم طرف مودب صحبت می کنه یا مثلا" وقتی که یک چیزی رو میدیم به کسی اگه دو دستی تعارف کنیم این مودبانه هست. ایا اینها تو فرهنگشون رفتارهای دارن که مثلا" نشون دهنده احترام زیاد باشه.؟ چه جوری میشه حداقل با این کلمات یا رفتار آشنا شد؟
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

یه سری کتاب در مورد آداب و رسوم و فرهنگ کشورهای دیگه هستش. در مورد امریکا که زیاد دیدم. در مورد کشورهای دیگه هم تو نمایشگاه های بین المللی دیدم.

Junior Member

سلام
    راستش فکر کنم یکی از جذابیت های یک کشور دیگر رفتن همین چیزها باشه که این ها رو کم کم یاد می گیری. والا این جا که خیلی از این خبرها نیست. خوب، روبوسی عرف نیست، بیش تر برای مهمانی ها هست و بین زن و مرد. در زندگی روزمره خیلی کم می بینی. دست دادن هم بستگی به خودت داره، می تونی حتی بگی نمی تونم با جنس مخالف دست بدم و اون وقت طرف از شما کلی معذرت می خواد که این موضوع را نمی دونسته. همه چیز بستگی به خودت داره. البته پرسیدن رسوم محلی قبل رفتن به مهمانی های خاص خوبه ولی تو زندگی عادی بعید می دونم مشکلی پیش بیاد برای شما.

Plus, let's save Iran and Iranians' face. Please be on time for your appointments
    Showing up late in US is not an acceptable behavior. there is a famous saying in US about Iranians

"They buy the most expensive watches but never look at them"

Let's shake a leg and change this viewpoint
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

من یک مقاله ای خوندم که توش گفته بود حتی مواظب نوع سوال کردن هاتون هم باشید
    برخی از سوالات تو فرهنگ ما چیزه بدی شاید نباشه اما گویا اونجا یه کم impolite محسوب میشه که بستگی به نوع و میزان روابط داره

یکی از اقوام تعریف می کرد که اوایلی که به آمریکا رفته بوده است مثل ایران سرش رو می انداخته پایین و مظلوم دست به سینه جلوی استاد می ایستاده و فکر می کرده که درستش اینه تا این که یک بار استادش ناراحت میشه و خیلی محکم بهش میگه که look at me when I talk with you. این هم از تفاوت فرهنگی!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط davoudi
    یکی از اقوام تعریف می کرد که اوایلی که به آمریکا رفته بوده است مثل ایران سرش رو می انداخته پایین و مظلوم دست به سینه جلوی استاد می ایستاده و فکر می کرده که درستش اینه تا این که یک بار استادش ناراحت میشه و خیلی محکم بهش میگه که look at me when I talk with you. این هم از تفاوت فرهنگی!
    مساله Eye Contact برای آمریکایی ها خیلی مهمه یعنی اگه توی چشم کسی که داره باهاتون صحبت می کنه نگاه نکنید بی احترامی محسوب می شه.
    حتی این موضوع رو چندتا از دانشگاه ها توی قسمت توصیه برای دانشجویان خارجی ذکر کردن که در موقع مصاحبه ویزا حتماً به چشم های officer نگاه کنید چون در غیر این صورت اون ممکنه فکر کنه که دارید بهش بی احترامی می کنید.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

saeede83
    Guest

خوب شد گفتین!!! اما آدم خب وقتی توی چشم officer نگاه کنه که همه چی یادش می ره! استرس آوره یکم. اگه چیز دیگه ای هم هست که بی ادبی محسوب می شه لطفا بگید که نریم اونجا خراب کاری کنیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)