صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 73

موضوع: رفتارهاي خاصي که در آمریکا بد تلقی می‌شوند

پیش فرض پاسخ : گويا در امريكا رفتارهاي خاصي خيلي بد تلقي ميشن

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinaser
    مرسی به دوستان از راهنماییشون
    من توی موقع اپلای کردن یکی از دوستام که اونور بود بهم گفت که مثلا" وقتی نامه می نویسی بگو من با توجه به شرایطم برای موقعیت فلان مناسب هستم. اون می گفت که امریکا ها از جسارت ( به مفهوم شجاعت) خوششون میاد. ایا این درسته.؟ یعنی توی فرهنگ اینا اگر خودتو تحویل بگیری معنی مثبت میده یا منفی؟ اگر در خواست چیزی رو بکنی ( مثل حقوق بیشتر یا این که یک موقعیت بهتر) این چه جور برخوردی محسوب میشه؟
    اگه منظورتون شجاعت باشه که فکر می کنم همه جا مفهومی پسندیده باشه.
    در مورد نامه- نوشتن چنین جملاتی هم رایجه
    I believe that because of my educational ambition and my personal experience, I can bring unique insights into the (scientific- literary, ...) arena
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

مرسی خانم دکتر سارا
    منظورمن از جسارت یعنی این که شما در صد توانایی شما برای یک کار فرضا" 70% هست. اما شما تقاضای انجام انکار رو دارید. مفهوم این کار چیه؟ یعنی بهش چی می گن. درست مثل حالتی که شما می خواهید اپلای کنید من خودم فکر می کردم موقع ایمیل زدن باید بی خیال دانشگاهی خیلی معروف بشم اما یکی از دوستام اونور بود و گفت این که تو به یک استادی در یک دانشگاه تاپ وقتی ایمیل میزنی نشان دهنده این نکته میتونه باشه که اونقدر به خودت اطمینان داری که برای اون ازمایشگاه مفیدی ( یک چیزی تو مایه های اعتماد بنفس). اما در ایران شاید ما در بعضی جاها بگیم این "طرف چقدر پر رو هست که برای این پوزیشن داره درخواست میده." یا این که "این ادم چطور فکر می کنه که این موقعیت رو میتونه بگیره!".
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

Junior Member

اصولا استادا اگه یه دانشجو ضعیف باشه و برای یه پوزیشن بالاتر اقدام کنه این رو حمل بر پرویی نمیگذارن اونا که تعارف ندارن اگه از رزومه ی شما خوششون بیاد که قبول میکنن اگه هم نه یه جورایی مودبانه رد می کنن.
    به هر حال به قول سارای عزیز شهامت همه جا محبوبه و یه فاکتور مثبت البته ما باید سعی کنیم که بر اساس توانایی های واقعی خودمون پیش بریم این که خوامون رو خیلی زیادتر از واقعیت جلوه بدیم و غلو زیادی کنیم در مراحل بعدی یعنی حضور در دانشگاه مشگل ساز میشه.
    به همین میزان هم نباید خودمون رو مخصوصا این ژن ایرانی هوشمندمون رو دست کم بگیریم به هر حال باید توانایی های واقعی رو به شیواترین و گیراترین وجه عنوان کنیم که نظر استاد رو جلب کنیم.
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

Member
    رشته و دانشگاه
    علم و صنعت ایران - مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinaser
    سلام به دوستان
    برای کسانی که تجربه زندگی در خارج رو ندارن قاعدتا" یکسری امور را که بین دو فرهنگ شاید مشترک نباشه ممکنه سهوا" انجام بدن. مثلا" در ایران عرف هست که شما وقتی دوستتون رو می بینید با هاش دست بدید اما تا اونجایی که من میدونم در امریکا صبح به صبح این نحوه سلام علیک رو ندارید. حداقل من این طور شنیدم. یک مسئله دیگه اینه که ایا زمانی که کسی رو صندلی نشسته باشه وقتی استاد میاد باید مثل ایران کامل بلندشه ( حالا نه لزوما" استاد) منظورم اینه که ایا همون مفهوم که در ایران برای احترام یک فرد بلند میشن انجا هم همون هست.؟
    یک چیز دیگه من فکر کنم خیلی باهاش مشکل پیدا کنم مسئله تعارف کردن هاست. ما در فرهنگمون تعارف می کنیم که خوب بعضی مواقع هم اشتباه هست اما در امریکا فکر کنم همچین چیزی رو نداریم.

من دو سه هفته پیش دو تا مهمون جوون اروپایی داشتم که اومده بودن ایران گردی، من برده بودمشون تهران رو نشونشون بدم و غذا های ایرانی رو معرفی کنم و اینجور چیزا. نکته ای که میخوام بگم در مورد این عادت ما ایرانی هاست که سعی میکنیم وقتی با کسی هستیم سکوت نداشته باشیم، یعنی از درز خیابون هم که شده موضوع میسازیم برای اینکه گپ بزنیم و اظهار نظر کنیم. خوب من هم به عنوان host اونا، دقیقا همین کار رو میکردم. ولی جالب اینجاست که این موضوع برای اونا پرحرفی به حساب میومد، میگفت ایرانی ها خیلی پر حرف هستن. البته این رو فقط به من نسبت نمی داد، بقیه ی host هاش توی مهاباد، کردستان، کاشان، شیراز هم از نظر اونا آدم پر حرفی بودن

یه دفعه دیگه هم خودم توی تایلند مهمون یه آلمانی بودم، بهمون تو خونه خودش که accomodation نداد، ولی خوب اونجا کلی برامون وقت گذاشت و جاهای مختلف رو میبرد ببینیم و ما رو رستوران های مختلف مهمون میکرد 8) روز آخر من احساس کرده بودم که این بنده خدا رو زیادی اذیت کردیم و هی کشوندیمش اینور و اونور. بهش گفتیم که امروز میخوایم بریم خرید و مزاحمش نمیشیم. درحالی که اون کاملا آماده بود کل روز رو پا به پای ما بیاد! در نتیجه وقتی رسیدم تهران دیدم یه نامه بلند و بالا برام نوشته که ببخشید اگه زیادی توی محیط خصوصیتون وارد شدیم! احساس کرده بود که پسش زدیم! البته براش توی ایمیل توضیح دادم که چرا این حرف رو زدیم ولی خوب بهتر بود که این تعارف های الکی ای که هر روز بکار میبریم رو اونجا روی این بنده خدا اجرا نمیکردم

کیوان
    پ.ن : یه سایتی هست به نام Hospitalityclub.org به همتون پیشنهاد میکنم برین عضو بشین، بهتون این امکان رو میده که آدم هایی که میخوان بیان به شهرتون رو پیدا کنید و بهشون hospitality offer بدین، البته در مقابلش وقتی هم خودتون میخواین برین سفر offer های جالبی براتون میاد

برای اینکه امضات از دو خط بیشتر نشه، فقط کافیه یکم سعی کنی  

Banned

سلام دوستان

لطفاً اگه کسی کتابی، منبعی چیزی مثل سایت های اینترنتی یا keyword مناسب برای شناسایی فرهنگ آمریکایی ها (خصوصاً به تفکیک ایالت ها!) برای گشتن تو اینترنت می شناسه، معرفی کنه. من کل مطالب این تاپیک را خواندم که خیلی مفید بودند اما چون براساس تجربه شخصی افراد و طبق سوال و جواب بوده، خیلی از سوالات ذهنی باقی مانده من و بقیه بچه هارو جواب نمیده واسه همین خیلی ممنون میشم اگه دوستان از این به بعد لطف کنن و مراجعی که میشه ازشون اطلاعات کسب کرد را اینجا نقل قول کنند.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط he
    سلام دوستان

لطفاً اگه کسی کتابی، منبعی چیزی مثل سایت های اینترنتی یا keyword مناسب برای شناسایی فرهنگ آمریکایی ها (خصوصاً به تفکیک ایالت ها!) برای گشتن تو اینترنت می شناسه، معرفی کنه. من کل مطالب این تاپیک را خواندم که خیلی مفید بودند اما چون براساس تجربه شخصی افراد و طبق سوال و جواب بوده، خیلی از سوالات ذهنی باقی مانده من و بقیه بچه هارو جواب نمیده واسه همین خیلی ممنون میشم اگه دوستان از این به بعد لطف کنن و مراجعی که میشه ازشون اطلاعات کسب کرد را اینجا نقل قول کنند.
    Here, in the USA, it is really common to have international people and they know you are different and you should not know anything. When you speak good they are really surprised because they don't expect you to even speak like them. Don't worry about it.
    Totally, there is not very strict rules here and you will feel really comfortable here.
    You easily learn everything very fast after your arrival.

Junior Member mhoseink آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business and Technology- TUT

http://www.oup.com/audio/elt/of1_01.mp3
    http://www.oup.com/pdf/elt/products/of1_ts01.pdf
    می تونید این متن که در یک کتاب آموزشی زبان دیدم، بخوانید و بشنوید
    کاملا با همین موضوع است
    حتما گوش بدید
    دریای آرام ناخدای قهرمان نمی سازد

نقل قول نوشته اصلی توسط h_eksiri نمایش پست ها
    سلام دوستان

سلام. این کتاب خیلی عالیه:
    http://www.amazon.com/gp/product/187...9SXXVJM1DRNRMQ
    راه، همان است که تو می‌روی.

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad نمایش پست ها
    سلام. این کتاب خیلی عالیه:
    http://www.amazon.com/gp/product/187...9SXXVJM1DRNRMQ
    اینم لینک رپیدشیر کتاب برای دوستان عزیز :

Rapidshare link:

American Ways
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : گويا در امريكا رفتارهاي خاصي خيلي بد تلقي ميشن

نقل قول نوشته اصلی توسط 7para2x نمایش پست ها
    اینم لینک رپیدشیر کتاب برای دوستان عزیز :

Rapidshare link:

American Ways
    من مايلم تفاوت شمال و جنوب و مركز و همينطور شرق و غرب رو اگر كسي مي دونه در مقابل هم مقايسه كنه از لحاظ فرهنگي
    inactive account

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)