صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 73

موضوع: رفتارهاي خاصي که در آمریکا بد تلقی می‌شوند

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گويا در امريكا رفتارهاي خاصي خيلي بد تلقي ميشن

من کالج زبان که میرفتم 3 تا استاد آمریکایی داشتم، یکیش همکلاسی تام کروز بودتو بچگی هاش، کچل قد بلند ، اسمشم والتر بود ، خیلی با شخصیت بود، قالب آمریکایی ها به ایران میگن Iran یعنی دقیقا آی رن. که بعد که فهمیده بود قضیه چیه از بچه ها خیلی عدر خواسته بود. البته به نظرم آمریکایی ها خیلی گرم نمیگیرن ،البته خیلی بهتر از اروپایی ها و فکر کنم کانادایی ها باشن(فقط 1 استاد کانادایی داشتم) نمیتونم نظر بدم. اما خودمون رو هم با نسل های قبلمون مقایسه کنیم ما هم سردتر شدیم نسبت به خودمون نسبت به نسل های قبل ، ولی من همیشه از رفتارشون راضی بودم، البته به خاطر تاقوت فرهنگی هم جاهایی میشد که من ناراحت میشدم ، هم اون ها. مثلا واقعا من اون موقع خیلی تشکر میکردم از این ها بعد طرف میگفت: N o Problem . حالا به من بر میخورد که چرا این آقا نگفته خواهش میکنم، لطف داری، قربون شما و .... ولی آدم های زیرکی هستند مثلا اگه از یک چیزی خوششون نمیاد، خیلی رک نمیگن ، استاد ما هفته ای 1 بار با هم شام میخوردیم ،1 بار اون عدا درست میکرد با خانومش یک بار ما ، ماست که خوشش نیومده بود نگفت ولی دفعه ی بعد که خواستیم بهش بدیم گفت یکم ترشه و نخورد(شایدم یکم خورد یادم نمیاد) اما من دیدم اگه از عدایی خوششون بیاد تا آخرشو میخورن ،البته یک مساله دیگه هست آمریکا 50 تا ایالت داره و هر ایالتی قانون خاص خودش رو و حتی فکر کنم تفاوت فرهنگی از ایرانم هم بیشتر باشه.

Junior Member

سلام من 2 سال اینجا هستم
    تو تین کشور هیچ جیزی معنب بدی نداره حتی تو میتونی دو ستای غیر امریکاییت روبوسی کنی تو خیابون
    لباس هم هیجی معنی نداره

Member niloofar.r آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    statistics

yes kissing and hugging have bad meaning for men!
    خداوندا تو میدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است
    چه رنجی میکشد آنکس که
    انسان است و از احساس سرشار است

Junior Member MovieCT آواتار ها

دوستان توصیه میکنم اگر وقتش رو دارید حتما سریال های امریکایی رو ببینید ... منظورم سریال های تخیلی نیست ... سریال هایی با موضوعات اجتماعی. . تقریبا تمام مواردی که توی این تاپیک گفته شده رو من توی سریال ها دیدم ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc student sharif university of technology

آره مخصوصا
    desperate wifehouses

تاپیک جالبیه
    در مورد پست آخر ، کسی که هنوز نیومده شاید تصور و دیدگاه درستی در مورد خانواده های آمریکایی و روابطشون نداشته باشه . مثلا اینکه گفتید احوال خانوادش رو بپرسی یعنی دقیقا احوال چه کسی رو ؟ زن و بچه طرف یا مثلا پدر و مادرش رو ؟! چون من شنیدم اونجا بچه ها از 18 سالگی از خانواده جدا میشن و تنها یا با دوستاشون زندگی میکنن. حالا ارتباطشونم با پدر مادر قطع میشه یا ادامه داره که ما احوالشون رو از طرف بپرسیم یکم برام سوال شد؟

در مورد hi دادن به ملت تو خیابون هم شاید 180 درجه برعکس فرهنگ ما باشه . تو ایران تو خیابون به کسی بگی سلام شک میکنه که قضیه چیه ؟ مسخره اش میکنی؟ میخوای ازش دزدی کنی ؟ داری خواسشو پرت میکنی یکی دیگه بیاد ازش دزدی کنه ؟ و کلا چیزای منفی ... یا شایدم بگه طرف دیوونه است و جدی اش نمیگیره! (البته بعضی ها هم هستن که با زوی باز جواب میدن و خوشحالم میشن)

خواستم ببینم اونجا هم برداشت ها ممکنه اینقدر متفاوت باشه ؟ یا اکثریت همون خوشحال میشن؟

پیش فرض پاسخ : رفتارهاي خاصي که در آمریکا بد تلقی می‌شوند

من فیلم گرگ وال استریت رو نگاه میکردم دوست جردن با دختردایی خودش ازدواج کرده بود همه داشتن مسخره ش میکردن و با تعجب میپرسیدن "واقعا با دخترداییت ازدواج کردی؟" حتی همکاراش سر همین قضیه خیلی بهش گیر میدادن به طوری که فکر میکنم این قضیه کاملا نمود بدی در میون آمریکایی ها داره. هر چند دوست جردن واسش مهم نبود که بقیه چی میگن و دفاع میکرد از این کارش ولی همه مسخره ش میکردن! اونایی که فیلم رو دیدن میدونن منظورم چیه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedgoogle نمایش پست ها
    من فیلم گرگ وال استریت رو نگاه میکردم دوست جردن با دختردایی خودش ازدواج کرده بود همه داشتن مسخره ش میکردن و با تعجب میپرسیدن "واقعا با دخترداییت ازدواج کردی؟" حتی همکاراش سر همین قضیه خیلی بهش گیر میدادن به طوری که فکر میکنم این قضیه کاملا نمود بدی در میون آمریکایی ها داره. هر چند دوست جردن واسش مهم نبود که بقیه چی میگن و دفاع میکرد از این کارش ولی همه مسخره ش میکردن! اونایی که فیلم رو دیدن میدونن منظورم چیه.
    در امریکا ارتباط با cousin مثل ارتباط برادر و خواهر میمونه و اخلاقا به همام اندازه مذموم شمرده میشه. در بعضی ایالتهای امریکا مثل تکزاس و کنتاکی ازدواج cousin ها جرم جنایی است. در بعضی ایالتها کلا چنین ازدواجی به رسمیت شناخته نمیشه حتی اگر خارج از ایالت ازدواج کرده باشید. اطلاعات کامل رو اینجا میتونید ببینید:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Cousin_marriage

Junior Member isaac7 آواتار ها

اینکه آمریکایی ها اهل تعارف نیستند شاید از نظر ما یه ضعف بشاه یا... اما حقیقتش اینه که این فرهنگ تعارف کردن تو ما ایرانیا تبدیل شده به یه نوع دو رویی شدید. اینو همه جامعه شناسها قبول دارند.. خیلی خوبه که آدمها رُک و ساده برخورد کنند. تو ایران خیلیمون اینطوری هستیم ، میریم مهمونی مثلا طرف 10 نوع غذا آورده میگه بخور ، عدات داریم 10 بار بهمون اجبار کنه تا بخوریم که یه بار شان و منزلتمون پایین نیاد یه بار ! می خوایم از در برین داخل که دیگه خودش گاهی یه فاجعست! داداش من برو تو دیگه! یه ساعت وامیسی چونه میزنی کی اول بره تو که چیو ثابت کنی؟ که خیلی آدم محترمی هستی و به دیگران احترام میذاری؟ بعدش 1000 تا کار میکنی که نشون میده اصلا هم اینطوری نیستی. ما زیاد اهل تظاهریم این خیلی ضعف بدیه.

Member
    رشته و دانشگاه
    atomic physics

دوستان موقع استفاده از انگشتها براى اشاره کردن يا توضيح دادن، از انگشت وسط ترجيحا استفاده نکنيد که خيلي براتون گرون تموم نشه.
    اى کاش اونا هم يه کم تميزتر بودند يا مودب تر، بهتره بگم... تا حالا 100 تا از اين چيني هاو امريکايى ها حال منو بهم زدند با اين فين کردناشون. کاش ما يه کن تبادل فرهنگ کنيم. موافقيد؟
    ابر آمد و زار بر سر سبزه گریست
    بی باده گل رنگ نمی شاید زیست
    این سبزه که امروز تماشاگه ماست
    تا سبزۀ خاک ما تماشاگه کیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)