صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 198

موضوع: ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

سلام دوستان من کپی تایید شده مدارک تحصیلیم رو دارم اما روی خود اصل مدارک تحصیلیم مهر سفارت نخورده. به نظرتون برای ویزای کاری قبول میکنن یا حتما باید اصل مدارک هم مهر داشته باشن؟

Junior Member

خواهش عاجزانه دارم از دوستانی که اخیرا تجربه رفتن به سفارت دارند (ویزای تحصیلی):

سوال 1 – در خصوص هزینه برای همراه. اگر من همسرم همراهم باشه، همون مبلغ 8640 یورو بسه یا اینکه باید عدد دیگری رو داشته باشیم؟ (دو تا 8640 یورو نیاز هست ؟)
    سوال 2 – آیا نیاز هست توی حساب خاصی باشه این پول؟ مثلا اگر جاری باشه یا قرض الحسته یا بلندمدت فرقی میکنه ؟ بهتره که توی کدوم حساب باشه؟
    سوال 3 – آیا نیازه که این پول مدت مشخصی در این حساب باشه ؟ یعنی مثلا بگن باید حداقل این پول یک ماه دست نخورده توی حسابتون مونده بوده باشه ؟
    سوال 4 – برای مقطع فوق لیسانس، آیا نیاز هست که بجز مدارک مقطع لیسانس رو هم ارائه بدیم؟ شنیده بودم قبلا سفارت مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و نامه قبولی در دانشگاه سراسری رو هم میخواست ؟ الان دیگه نمیخواد ؟
    سوال 5 – من پذیرش از دانشگاه گرفتمو میخوام برای ویزای دانشجویی اقدام کنم. آیا نیاز به تایید مدارک از طرف سفارت دارم ؟ (یعنی سفارت مدارکی که قرار خودش بررسی کنه رو باید به تایید خودش برسونم! ؟ )
    سوال 6 – نوشته شده کپی از زندگینامه، مدرک تحصیلی و پاسپورت همسر. اینا فقط یه کپی ساده ازشون باشه ؟ مثلا مدارک تحصیلی نیاز به ترجمه رسمی و تایید سفارت نداره برای همسر ؟ فارسی بردارم یک کپی بگیرم ازش؟
    سوال 7 – بیمه مسافرتی توی سایت خود سفارت توی فایل PDF راهنما زده که 90 روزه،. من خیلی جاها توی همین اپلای ابراد خوندم بچه ها زدن 180 روزه باشه. یعنی اونی که سفارت خودش توی سایتش زده اشتباهه ؟!!!

با سلام
    خانم بنده یک دعوت نامه کاری از بیمارستان در کیل به عنوان Gastärztin دارن. در این دوره بولی به ایشون برداخت نمیشه و بعد به عنوان تخصص میتونن اونجا با نرخ یک متخصص کار کنن. منتها فقط دعوت نامه Gastarzt دادن. برای سفارت کافی هست که ویزا بلند مدت قابل تمدید بدن ؟

با تشکر

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط recovery45291 نمایش پست ها
    با سلام
    خانم بنده یک دعوت نامه کاری از بیمارستان در کیل به عنوان Gastärztin دارن. در این دوره بولی به ایشون برداخت نمیشه و بعد به عنوان تخصص میتونن اونجا با نرخ یک متخصص کار کنن. منتها فقط دعوت نامه Gastarzt دادن. برای سفارت کافی هست که ویزا بلند مدت قابل تمدید بدن ؟

با تشکر
    کمی سخت هست به نظر من شدنش. ویزای تحصیلی که نیست. کاری هم شرایط مشخص داره. داشتن قرارداد حداقل یکساله مرتبط با تحصیل و حداقل لیسانس و بیشتر از کف حقوق که ۵۰ هزار تا در سال هست. این دوره شما یه جورایی دوره کارآموزی می شه که بر اساس شنیده ها ظاهرا سفارت ویزا نمی ده. باز به نظر من افراد کمی اقدام کرده و اگر هم کسی موفق بوده به اشتراک نذاشته زیاد نتیجه رو. اقدام کنید اما احتمال ریجکتی زیاده به نظر من بدون حقوق.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط recovery45291 نمایش پست ها
    با سلام

با تشکر
    سلام
    من از دو نفر با شرایط شما پرسیدم که وارد آلمان شدند و هر دو از طریق همسر اقدام کردند به این صورت که همسرشون برای دکترا در المان اپلای کردند و بعد بصورت پیوست اومدند و مشکلی هم نداشتند. موفق باشید

Junior Member

سلام به همه بزرگان ...
    کسی میتونه در مورد جستجوی کار تو حوزه نفت و گاز در المان راهنمایی کنه ...
    ایا برای کسی که مهندسی مکانیک خونده و زبان انگلیسی و پرتغالی بلده و المانی هم داره میخونه تا وقت سفارت و 4 سال سابقه کار در حوزه نفت و گاز و مهندسی پایپینگ داره و از طرفی ارشد جوش از خارج از ایران گرفته المان میتونه جای خوبی باشه .. یا نمیتونه کار پیدا کنه ازونجایی که نفت و گازی نیست .؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed989 نمایش پست ها
    سلام به همه بزرگان ...
    کسی میتونه در مورد جستجوی کار تو حوزه نفت و گاز در المان راهنمایی کنه ...
    ایا برای کسی که مهندسی مکانیک خونده و زبان انگلیسی و پرتغالی بلده و المانی هم داره میخونه تا وقت سفارت و 4 سال سابقه کار در حوزه نفت و گاز و مهندسی پایپینگ داره و از طرفی ارشد جوش از خارج از ایران گرفته المان میتونه جای خوبی باشه .. یا نمیتونه کار پیدا کنه ازونجایی که نفت و گازی نیست .؟
    سلام دوست گرامی،

طبق تجربه من حوزه نفت و گاز همچنان یکم سخت هست برای ایرانیها. یکی از دوستان من در اوج تحریمها حتی با اینکه پاسپورت آلمانی داشت به علت داشتن تابعیت ایران نتونست توی یک شرکت آمریکایی استخدام بشه. البته خوب اونموقع اوج تحریمها بود و اون شرکت هم آمریکایی. الان شرایط کمی بهتر شده. البته منظور من از نوشتن این چند خط نا امید کردن شما نیست بلکه بالعکس میخوام بگم که باید تلاش زیادی بکنید و انشالله که موفق میشید.
    در حوزه نفت و گاز در شهر سله (Celle) چند شرکت فعال هستند. با گذر واژه نفت "Öl" و "Celle" اگر توی گوگب سرچ کنید میتونید این شرکتها رو پیدا کنید.
    موفق باشید
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Junior Member

جناب من یه سوال دیگه داشتم ... بر فرض مثال ما بتونیم ویزای جستوی کار در المان رو بگیریم .. اگر ازونجا بریم دنبال کار تو نروژ که نفت و گازی هست .. چه اتفاقی میوفته ؟
    ایا دولت نروژ اجازه کار میده با این ویزا .. فکر نکنم .. شما نظرتون چی هست .. ایا بودن کسانی که این کار رو بکنن .. بیان المان ولی برن یک کشور دیگه .. البته پناهندگی نه اصلا ..

جناب من یه سوال دیگه داشتم ... بر فرض مثال ما بتونیم ویزای جستوی کار در المان رو بگیریم .. اگر ازونجا بریم دنبال کار تو نروژ که نفت و گازی هست .. چه اتفاقی میوفته ؟
    ایا دولت نروژ اجازه کار میده با این ویزا .. فکر نکنم .. شما نظرتون چی هست .. ایا بودن کسانی که این کار رو بکنن .. بیان المان ولی برن یک کشور دیگه .. البته پناهندگی نه اصلا ..
    خیر. شما با ویزای جستجوی کار در آلمان هم اجازه کار ندارید، بلکه باید اول دنبال کارفرما بگردید. هروقت که کار پیدا کردید، باید با قراردادتون برید و اجازه اقامت و کار بگیرید. اقامت و اجازه کارتون برای 2 سال اول فقط مخصوص همون شرکتی هست که باهاتون قرارداد میبنده (اسم شرکت و تیتر شغل شما در اون شرکت در اجازه کارتون قید میشه). شما اگه در نروژ کار پیدا کنید، باید مثل یک مهاجر کاری تازه در نروژ دنبال اقامت و اجازه کار نروژ بروید. این نکته رو هم در نظر داشته باشید که نروژ جز اتحادیه اروپا نیست و بر فرض مثال شما حتی اگه اجازه اقامت دائم آلمان یا حتی پاسپورت آلمانی هم داشته باشید، باید وقتی که در نروژ کار پیدا میکنید دنبال اجازه کار و اجازه اقامت نروژ برید.
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

ApplyAbroad Superstar

با اون ویزا اجازه ی کار ندارین. با کارفرماتون تو نروژ صحبت می کنین، بهتون یه پیش قرارداد میده که توش نوشته ما این شخص رو از فلان تاریخ با این حقوق استخدام می کنیم. شما وقت سفارت نروژ می گیرین تو آلمان (فرض می کنیم که بهتون بدن و نگن ویزاتون کوتاه مدته و نمیشه). ویزای کار نروژ می گیرین و میرین نروژ کار می کنین.
    ضمنا شما اگر به صورت مسافرتی می خواین برین نروز، در کل 3 ماه بیشتر حق موندن اونجا رو ندارین تا جایی که میدونم. یعنی اگر اومدین آلمان و اسم و رسمتونو ثبت کردین و بعد رفتین شیش ماه تو نروژ موندین، کار غیرقانونی کردین. کلا روشی که پیشنهاد دادین، روش معقولی نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)