صفحه 10 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 198

موضوع: ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان

به نظر شما همسر من میتونه اونجا تنهایی خونه ای پیدا کنه و کاراش رو ردیف کنه اونم تنهایی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    ممکنه بتونه کاری بکنه اما خب هزینه زیادی ممکنه ازتون بگیرند. ولی به نظر من اگه اول نفر اصلی درخواست ویزا بده خیلی بهتره چون شانس گرفتن ویزا بالا میره و اینجوری بیشتر میتونید اعتماد سفارت رو جلب کنید و ویزا بگیرید و بعد در مرحله بعد بقیه اعضای خانواده اقدام کنند . روش اصولی کار همینه. در ضمن حسنی که داره که نفر اصلی اول بره اینه که میره شرایط رو میبینه محیط رو برانداز میکنه اگه خوشش اومد شرایط رو از نظر منزل و .......... برای بقیه اعضای خانواده اماده میکنه و بعد بقیه میان. چون با بچه اوایل بدون محل زندگی حقوق و کار مشخص خیلی سخته.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamoonphc نمایش پست ها
    به نظر شما همسر من میتونه اونجا تنهایی خونه ای پیدا کنه و کاراش رو ردیف کنه اونم تنهایی؟
    بستگی به همسر شما داره. اینجا الان کلی دانشجو حتی با سن های کم هم خانم هم آقا میان و همه هم به تنهایی کارهاشون رو می کنند و ادامه زندگی. عموما فکر می کنم کمی سختی داره اما شدنی هست. کاری که راحتتر از دانشجویی هست. البته همونطور که گفتن بستگی به سطح حقوق داره. من فکر نمی کنم برای رشته پرستاری میزان حقوق خیلی بالا باشه. دقت داشته باشید که این حقوق باید از یک حدی بیشتر باشه که هم بشه ویزا گرفت و هم زندگی راحتی داشت.
    البته به تجربه هم بگم که پیدا کردن خونه برای ۴ نفر کار راحتی نیست. یا خیلی گرونن یا مناسب نیستن. عموم خونه ها کوچیکه و برای ۲ یا ۳ نفر هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

دوستان حتما سابقه کار باید داشته باشی؟
    من مستقیم بعد از گرفتن لیسانس میخوام اقدام کنم اما تنها سابقه کارم کاراموزی دوران دانشگاهه!
    اما خب دوره ها و علم چیزهایی که مربوط به رشته م میشه رو گذروندم و مدرک معتبر هم براش دارم، با این تفاسیر سابقه کار نباشه ویزای کار نمیدن؟ یا حتی ویزای 6ماهه جستجوی کار؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramtin_Hide نمایش پست ها
    دوستان حتما سابقه کار باید داشته باشی؟
    من مستقیم بعد از گرفتن لیسانس میخوام اقدام کنم اما تنها سابقه کارم کاراموزی دوران دانشگاهه!
    اما خب دوره ها و علم چیزهایی که مربوط به رشته م میشه رو گذروندم و مدرک معتبر هم براش دارم، با این تفاسیر سابقه کار نباشه ویزای کار نمیدن؟ یا حتی ویزای 6ماهه جستجوی کار؟
    برای ویزای کار اول باید کارو پیدا کرده باشین و قرارداد داشته باشین.
    برای ویزای جست و جوی کار هم من بعید میدونم به همچین کسی ویزا بدن. وگرنه که همه می رفتن برادر من.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member
    رشته و دانشگاه
    AzMIU

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    برای ویزای کار اول باید کارو پیدا کرده باشین و قرارداد داشته باشین.
    برای ویزای جست و جوی کار هم من بعید میدونم به همچین کسی ویزا بدن. وگرنه که همه می رفتن برادر من.
    خب اولا که همه تو رشته ای که آلمان 8هزار نیروی متخصص توش کم داره تحصیل نکردن و اوناییم که کردن همه شون این دوره های تکمیلی و دانش رو ندارن (به عنوان یه لیسانسه)
    دوما میشه 4-5سال سابقه کار سوری به راحتی هرچه تمام تر درست کرد! اونا که استعلام اینا نمیگیرن؟ یه نامه رسمی از شرکت میخوان که فلان شخص کار کرده تو این مدت اینجا

با این اوصاف مشکل دیگه ای برای ویزای جستجوی کار نمیمونه؟ به لیسانس بودن گیر نمیدن؟

Senior Member bayazee آواتار ها

خب اولا که همه تو رشته ای که آلمان 8هزار نیروی متخصص توش کم داره تحصیل نکردن و اوناییم که کردن همه شون این دوره های تکمیلی و دانش رو ندارن (به عنوان یه لیسانسه)
    دوما میشه 4-5سال سابقه کار سوری به راحتی هرچه تمام تر درست کرد! اونا که استعلام اینا نمیگیرن؟ یه نامه رسمی از شرکت میخوان که فلان شخص کار کرده تو این مدت اینجا

با این اوصاف مشکل دیگه ای برای ویزای جستجوی کار نمیمونه؟ به لیسانس بودن گیر نمیدن؟
    یک شایعه رایجی رو من می شنوم که آلمان فلان عدد کمبود نیرو داره. و این باعث می شه برخی فکر کنن با حضور فیزیکی در آلمان چند تا پیشنهاد کار هست و یکیشو باید قبول کنن. منظور از کمبود نیروی کار، فرد متخصص و حرفه ای هست. نیروی کاری که سالها تجربه داره. شرکت ها و دانشگاه مطرحی تحصیل کرده و گرنه هرسال در هر رشته چندین هزار متخصص فقط از ایران و بقیه کشور های غیر اروپایی اینجا درسشون تموم می شه. با فرهنگ و زبان اینجا چندین سال آشنایی پیدا کردن اما خیلی ها به راحتی نمی تونن کار پیدا کنند و حتی برمی گردن. خیالتون رو اینطوری راحت کنم که از هر هزار نفر دانشجو یا ایرانی متقاضی مهاجرت شاید یک نفر شامل این تعریف نیروی متخصص بشه.
    این چیزی که من دیدم فقط در رشته نرم افزار و با داشتن چند سال تجربه خوب و عمیق و هدفمند پیدا کردن کار کمی راحتتر هست. در بقیه رشته ها مخصوصا بدون اجازه کار و به عنوان یک خارجی مشکله یا حتی نشدنی.

صوری هم حتما می تونید رزومه بنویسید ولی ۹۹.۹۹ درصد موارد ۱۰ دقیقه اول مصاحبه متوجه می شه چیزی بلد نیستید. حتی به مرحله مصاحبه فنی هم دعوت نمی شید چه برسه مصاحبه حضوری و اصلی. سیستم کاری اینجا معمولا با ایران فرق داره که با سفارش بدون تخصص و تجربه و با مدارک ساختگی بشه کار پیدا کرد. مخصوصا کار تخصصی. اگر با یک برگ کاغذ شدنی بود که الان نصف فارغ التحصیل های ایرانی الان اروپا در حال کار بودن.

طی مصاحبه مصاحبه کننده می پرسه در استفاده از فلان تکنولوژی آخرین مشکلی که بهش برخوردید رو بگید و همینطور چطوری رفع کردید. اگر رزومه ساختگی باشه یا حتی فرق خوندن درس باشه با چند جمله اولتون فرد می فهمه عمق اطلاعات و تخصص شمارو.
    من ۵ سالی در یکی از شرکت های مطرح ایرانی در زمینه نرم افزار مصاحبه فنی می کردم. برخی موارد می دیدم رزومه هایی که چند تا زبان برنامه نویسی رو زدن اکسپرت یا متخصص! با یکی دوتا سوال ساده کاملا مشخص بود نهایتا در حد یک دوره دانشگاه درسش رو گذروندن و هیچ ترجبه عمیق و مشخصی ندارن. همین مورد هم باعث می شه که دیگه کل رزومه می رفت زیر سوال و ادامه نمی دادیم دیگه. پس پیشنهاد می کنم رزومه رو صادقانه بنویسید.

باز می تونید تلاش کنید و شاید یک در ده هزار شد و شانسی و بدون تجربه عملی تونستید کار پیدا کنید. که اون هم احتمالا در دوره آزمایشی اولیه فرد نمی تونه انتظارات رو انجام بده و اخراج می شه.

راه صحیح این کار تلاش و کسب تجربه مفید و لازم هست و ادامه مسیر به صورت پله پله. برخی مراحل واقعی طی نشه نمی شه پرید پله های بالاتر ...

ApplyAbroad Superstar

گفتنی ها رو که دوستمون گفتن. فقط من به نظرم همون یک در ده هزاری هم که گفتن زیاده. اگه بلد نباشین کار رو، یک در میلیون هم احتمال استخدام ندارین.
    مصاحبه های اینجا بیش از اون چیزی که فکر می کنین تخصصیه. برای برنامه نویسی مثلا، مصاحبه رو این طوری می گیرن که اول اول یه اسکایپی میذارن. یه سایت های مخصوصی که برای به اشتراک گذاشتن کده بهتون میدن. میگن یه کد بنویس فلان کار رو بکنه. یعنی حتی نمی گن این کدو بنویس و تو اسکایپ کپی کن. چون اون طوری می تونین کپی کنین. با این سایت های اشتراک گذاری کد، اگه کپی کنین می بینن. می خوان حتی فکر شما رو ببینن. که چیو می نویسین، چیو پاک می کنین، چقدر هی نظرتونو عوض می کنین. چقدر تمیز می نویسین و ... .

یا مثلا طرف رفته بود برای یه شرکتی که کارش با یه جایی (من دقیقا نمی دونم کجا) شبیه پالایشگاه یا همچین محیط بزرگی بود. طرف از همون اول نقشه های شرکتو آورده بود، گفته بود بخون. بگو اینجا چیکار می کنه، چرا این شکلیه. چرا این به این وصله، این علامت چیه و ... .
    آدم هم من میشناسم که حتی مصاحبه رو رد کرده و رفته سر کار. ولی همون طور که دوستمون گفت، دو هفته بعد قراردادش فسخ شده. اینجا شیش ماه اول هر کدوم از طرفین به راحتی می تونن کارو فسخ کنن. فکر نمی کنم آدم اگه چیزی بلد نباشه، بتونه شیش ماه خوب کار کنه!
    به صرف اینکه آلمان نیروی کار نیاز داره، دلیل نمیشه پولشونو بدن و کسی رو بیارن که اون کارو انجام نده براشون!!!

اگر یکی بعد از دو هفته یا یک ماه کار قراردادش فسخ بشه، چه بلایی سر ویزاش میاد؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط behradkalagar نمایش پست ها
    اگر یکی بعد از دو هفته یا یک ماه کار قراردادش فسخ بشه، چه بلایی سر ویزاش میاد؟
    تو حالت عادی، بعد از اتمام قرارداد یا فسخ قرارداد، شما سه ماه فرصت دارین که کار جدید پیدا کنین. اما اگه کلا تازه از ایران رفتین و ویزاتونو هم هنوز تمدید نکردین، نمی دونم.

استعلام بیمه تامین اجتماعی
    مبلغ حقوقی که توش رد میشه اهمیت داره؟
    1-برای سفارت
    2-برای شرکت مربوطه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)