صفحه 12 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 198

موضوع: ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

Junior Member samaneh1986-13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering(phd)- Isfahan university

پیش فرض پاسخ : ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    میتونه دنبال کار بگرده، پیدا کنه و کارشو شروع کنه. نیازی به تغییر ویزا نداره. اما اگه ویزاش این وسط تموم شد، یعنی مثلا کار رو از ژانویه پیدا کرده تا دسامبر، ویزاش ولی جولای تموم میشه، می تونه جولای بره درخواست تغییر ویزا بده به ویزای کاری. بعد همسرش ویزاشو تبدیل به پیوست کنه.

ممنون از پاسخ دوستان
    پس نیازی به ایران اومدن نداره و اینکار رو میشه اداره مهاجرت همونجا انجام داد؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh1986-13 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ دوستان
    با شرایط ذکر شده، بله. میشه از همون آلمان انجام داد و نیازی به برگشتن به ایران نیست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh1986-13 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ دوستان
    اگر کار پیدا کنه خودش نمیتونه درخواست تبدیل ویزا انجام بده این تبدیل توسط کارفرما درخواست و انجام میشه
    کار هم پیدا کنه بستگی به حقوق در یافتی او منطقه داره که اداره مهجرت تعیین کرده که زیر این حقوق باشه اقامت نمیدن

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    اگر کار پیدا کنه خودش نمیتونه درخواست تبدیل ویزا انجام بده این تبدیل توسط کارفرما درخواست و انجام میشه
    کار هم پیدا کنه بستگی به حقوق در یافتی او منطقه داره که اداره مهجرت تعیین کرده که زیر این حقوق باشه اقامت نمیدن
    میشه توضیح بدین تو چه حالتی کارفرما باید درخواست بده؟
    کلا دارم می پرسم برای اطلاعاتم. چون من خودم دانشجوی دکترا بودم که کار پیدا کردم. خودم رفتم درخواست ویزای کار دادم و گرفتم. می خوام بدونم تو چه حالتی فرد خودش نمیتونه درخواست بده. ممنونم.

Junior Member

می‌دونیم که کسی که برای ویزای کار اقدام می‌کنه اگه حقوق ناخالص پرداختی بهش در سال بالای 50000 یورو باشه، بهش بلوکارت داده میشه.

من یه جایی خوندم که برای کسانی که در برخی رشته‌های خاص کار ریسرچ می‌کنند، این مبلغ کمتر از این (حدود 40000؟) هست. سوالم اینه که لیست اون رشته‌های خاص رو کجا میشه پیدا کرد. کسی اطلاعی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dambun نمایش پست ها
    می‌دونیم که کسی که برای ویزای کار اقدام می‌کنه اگه حقوق ناخالص پرداختی بهش در سال بالای 50000 یورو باشه، بهش بلوکارت داده میشه.

من یه جایی خوندم که برای کسانی که در برخی رشته‌های خاص کار ریسرچ می‌کنند، این مبلغ کمتر از این (حدود 40000؟) هست. سوالم اینه که لیست اون رشته‌های خاص رو کجا میشه پیدا کرد. کسی اطلاعی داره؟
    به کار ریسرچ ربطی نداره. به رشته مربوط هست. برای رشته هایی که توش افراد متحصص کم هست، مثلا اکثر رشته های مهندسی، تقریبا 40000 بورو برای گرفتن بلوکارت کافی هست.

"In Berufen, in denen also "ein besonderer Bedarf an Drittstaatsangehörigen" besteht, ist die Gehaltsgrenze somit niedriger: Für die Erteilung der Blauen Karte EU an Naturwissenschaftler, Mathematiker, Ingenieure, Ärzte und IT-Fachkräfte gilt ein Entgeltgrenze von 39.624 Euro pro Jahr."

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    میشه توضیح بدین تو چه حالتی کارفرما باید درخواست بده؟
    کلا دارم می پرسم برای اطلاعاتم. چون من خودم دانشجوی دکترا بودم که کار پیدا کردم. خودم رفتم درخواست ویزای کار دادم و گرفتم. می خوام بدونم تو چه حالتی فرد خودش نمیتونه درخواست بده. ممنونم.
    وقتی کسی کار پیدا میکنه رویه (حداقل توی شهر ما) به این صورت هست که پیشنهاد کارش رو خودش میبره اداره اتباع خارجی. اونجا بهش 2 تا فرم میدن که یکیش رو خودش باید پر کنه و دومی رو باید بده به کارفرما. توی فرمی که به کارفرما میدن مشخصات کار (Stellenausschreibung) رو باید بنویسه و باید یکجا تیک بزنه که اگه اداره کار یک شخص آلمانی رو با شرایطی مشابه به جای این فرد بهش معرفی کنه، کارفرما حاضر هست که شخص آلمانی رو استخدام کنه. اگر اونجا رو تیک نزنه، باید توضیح بده که چرا حتما فقط این فرد رو لازم داره. بعدش این فرم رو یا کارفرما خودش میفرسته به اداره اتباع خارجی، یا اینکه شخص خودش میبره و میده.
    اگه اون گزینه رو تیک زده باشه، اداره کار 1 ماه فرصت داره که فرد مناسب آلمانی رو به اون شرکت معرفی کنه و اگه نتونه توی 1 ماه شخصی رو پیدا کنه، باید با استخدام اون فرد خارجی موافقت کنه. حقوق دریافتی هم بین اداره اتباع خارجی و اداره کار هماهنگ شده و از یک حدی کمتر با توجه به رشته تحصیلی نمیتونه باشه.
    معمولا کل این روند از روزی که Zusage شرکت رو گرفتید تا زمانی که کارت اقامت به دستتون برسه حداکثر 2 ماه بیشتر زمان نمیبره.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    وقتی کسی کار پیدا میکنه رویه (حداقل توی شهر ما) به این صورت هست که پیشنهاد کارش رو خودش میبره اداره اتباع خارجی. اونجا بهش 2 تا فرم میدن که یکیش رو خودش باید پر کنه و دومی رو باید بده به کارفرما. توی فرمی که به کارفرما میدن مشخصات کار (Stellenausschreibung) رو باید بنویسه و باید یکجا تیک بزنه که اگه اداره کار یک شخص آلمانی رو با شرایطی مشابه به جای این فرد بهش معرفی کنه، کارفرما حاضر هست که شخص آلمانی رو استخدام کنه. اگر اونجا رو تیک نزنه، باید توضیح بده که چرا حتما فقط این فرد رو لازم داره. بعدش این فرم رو یا کارفرما خودش میفرسته به اداره اتباع خارجی، یا اینکه شخص خودش میبره و میده.
    اگه اون گزینه رو تیک زده باشه، اداره کار 1 ماه فرصت داره که فرد مناسب آلمانی رو به اون شرکت معرفی کنه و اگه نتونه توی 1 ماه شخصی رو پیدا کنه، باید با استخدام اون فرد خارجی موافقت کنه. حقوق دریافتی هم بین اداره اتباع خارجی و اداره کار هماهنگ شده و از یک حدی کمتر با توجه به رشته تحصیلی نمیتونه باشه.
    معمولا کل این روند از روزی که Zusage شرکت رو گرفتید تا زمانی که کارت اقامت به دستتون برسه حداکثر 2 ماه بیشتر زمان نمیبره.
    اوه اوه، چه شهر سخت گیری دارین شما. خدا رو شکر ما اونجا نیستیم . من تو دو تا شهر مختلف تا الان کار کردم و ویزا گرفتم، خودم فقط با قرارداد رفتم اداره اقامت و انجام دادن. خدا از این شهرا نصیب هیشکی نکنه .

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    تا اونجایی که من خوندم این فقط درصورتی امکان پذیر هستش که شخص با یک نوع ویزا دیگه بجز توریستی در حال حاضر تو آلمان باشه.
    ---
    من الان قرار داد کاری رو گرفتم و امضا هم کردم , شرایط کامل بلو کارد رو هم دارم (هم مدرک هم حقوق) ولی متاسفانه با این سیستم طولانی وقت گرفتن که تو سفارت هست عملا کار رو از دست میدم , چون شرکت نمیاد 3-4ماه صبر کنه که من برم اونجا.
    کاش راه بهتری وجود داشت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi87 نمایش پست ها
    تا اونجایی که من خوندم این فقط درصورتی امکان پذیر هستش که شخص با یک نوع ویزا دیگه بجز توریستی در حال حاضر تو آلمان باشه.
    ---
    من الان قرار داد کاری رو گرفتم و امضا هم کردم , شرایط کامل بلو کارد رو هم دارم (هم مدرک هم حقوق) ولی متاسفانه با این سیستم طولانی وقت گرفتن که تو سفارت هست عملا کار رو از دست میدم , چون شرکت نمیاد 3-4ماه صبر کنه که من برم اونجا.
    کاش راه بهتری وجود داشت.
    به شما که قرارداد با تاریخ شروع دارین سفارت وقت اضطراری میده. قرارداد رو پیوست ایمیل کنین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)