صفحه 2 از 20 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 198

موضوع: ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ويزاي آلمان از طریق کارت آبی

نقل قول نوشته اصلی توسط yooshe نمایش پست ها
    با سلام.
    4- درسته مدرک تحصیلی ترجمه شده رو برای ZAB فرستادم جوابی که به من دادن این بود :
    Thank you for your request for credential evaluation. This is received on 08/07/2014 from us.

As proof that you need the certificate to apply for review of the Blue Card, please send us please your employment or your concrete job offer by e-mail, if it is not supplied with your application.

Once this evidence is available, we can process your application and notify you the exact time allowed for issuing via e-mail. This is usually two weeks.

آیا این ایمیل مورد تایید سفارت ، و بمنزله تایید مدارک تحصیلی هست ؟
    در این ایمیل منظورش اینه که قرارداد کاریمو تو ایران براشون بفرستم یا پیشنهاد کاری جدید از آلمان ؟

ممنون
    هرچه سریعتر قرارداد کاری با اون شرکت آلمانی یا نامه ی Job Offer که دادن بهتون رو براشون ایمیل کنین!! هنوز هیچ کاری با مدرکتون نکردن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

سلام دوستان...
    من با دو سه تا شرکت در آلمان در تماس هستم جهت "بلوکارت" و به احتمال زیاد یکی از اونها تا چند ماه آینده اوکی میشه... میخوام پیشاپیش مدارکم رو برای ارزشیابی بفرستم ZAB که دیگه وقت گرفتن ویزا معطل نشم...
    تنها مشکلی که دارم اینه که مدرک دیپلمم همرام نیست و من هم دیگه ایران نیستم که پیگیر شم و ترجمه کنم... میخوام بدونم ترجمه رسمی پیش دانشگاهی رو بفرستم کفایت میکنه یا اینکه نه. مدارک برگشت میخوره تا من حتما دیپلم رو بفرستم.
    گفتم قبل از اینکه به خودشون ایمیل بزنم اینجا بپرسم، شاید کسی مطلع باشه
    ممنون

Junior Member

ویزای اقامت کاری
    همین امروز با من تماس گرفته شد که ویزای شما آماده است و پس فردا به سفارت بیاید برای گرفتن ویزا. تصمیم گرفتم حالا که به نظر می آد پروسه گرفتن ویزا رو با موفقیت گذروندم تجربه خودم رو اینجا بنویسم. سعی می کنم تا جای ممکن قضاوت و استنتاجات خودم رو نیارم و فقط روایتگر باشم.
    من قرارداد کار داشتم از یک شرکت آلمانی و پس از جستجوی زیاد در اینترنت به این نتیجه رسیدم که ابتدا باید در سفارت آلمان در تهران درخواست ویزای کار داد و در صورت موافقت با ویزا، یک ویزای سه ماهه داده می شه و پس از رسیدن به آلمان باید برای تبدیل اون به ویزای طولانی تر و یا گرفتن بلوکارت اقدام کرد.
    روز مصاحبه، قبل از من یک نفر بود که قرارداد کاری نداشت و می گفت می خوام ویزا بگیرم برم آلمان دنبال کار بگردم. افسر ویزا مدارکش رو نگاه کرد و گفت یک آدرس در آلمان لازمه، دوستی، فامیلی، یا جایی که اجاره کرده باشی باید آدرسش رو در فرمت بنویسی. چون آدرس آلمان نداشت مدارکش رو نگرفت، اما اینکه به نداشتن قرارداد کار گیر نداد برام جالب بود. البته این رو در نظر بگیرید که افسر ویزا فقط مدارک رو میگیره و مرتب می کنه و مصاحبه می کنه و جواب ها و مطالبی رو در فرمی می نویسه اما تصمیم گیرنده نیست. پس اینکه مدارک کسی رو بگیرن به معنی دادن ویزا نیست.
    خان اول: گرفتن وقت سفارت
    برای گرفتن وقت سفارت آلمان، باید دائما سایت رو چک کنید. در حال حاضر وقت ها برای تقریبا یک ماه و نیم بعد، به صورت هفتگی باز می شه و شماره گذرنامه و یک سری اطلاعات دیگه برای گرفتن وقت لازم دارید. دقت کنید که حتما برای ویزای بلندمدت کاری وقت بگیرید و شماره گذرنامه و سایر اطلاعات رو دقیقا مطابق گذرنامه پر کنید.
    خان دوم: آماده کردن مدارک برای روز مصاحبه
    لیست مدارک رو از سایت سفارت دانلود کنید. مطمئن بشید که عنوان فایلی که دانلود می کنید روادید اقامت بلند مدت/اشتغال به کار باشه. من فقط نکاتی که برای خودم سوال بود و روز مصاحبه جوابش رو گرفتم می نویسم.

• بیمه مسافرتی رو همون طور که در لیست مدارک هم نوشته می تونید نگیرید تا باهاتون تماس بگیرن که ویزاتون آماده است و موقع گرفتن ویزا بیمه رو ببرید.
    • ترجمه شناسنامه رو من آخرش نفهمیدم میخوان یا نمی خوان. قبل از من یک زن و شوهر بودن که همسر ترجمه شناسنامه نداشت اما مدارکشون رو گرفت. از مدارک من فقط کپی های شناسنامه رو خواست که دادم. خودم پرسیدم که ترجمه شناسنامه نمی خواد؟ گفت: داری بده.
    • در مورد مدرک تحصیلی، من هم کارشناسی و هم کارشناسی ارشد رو ترجمه کرده بودم اما اونجا فهمیدم که فقط ترجمه آخرین مدرک و ریز نمراتش کافی بوده، البته اصل مدارک قبلی رو بهتره همراهتون باشه. توجه کنید که مدرکت تحصیلیتون رو باید چند روز قبل ببرید سفارت تایید کنید. خوشبختانه فقط آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمراتتون نیاز به تایید داره. و هیچ مدرک دیگه یا کپی ای نیاز به تایید نداره. به خاطر این گفتم خوشبختانه که برای ویزای کار، بابت تایید مدارک باید پول بپردازید. پس حتما قبل از رفتن به سفارت مبلغ رو چک کنید و بصورت نقد همراه داشته باشید. برای تایید مدرک صبح خیلی زود مثلا 5 یا 6 صبح باید اونجا باشید. چون اونجا لیست می نویسند و هر روز فقط سی، سی و پنج نفر موفق به تایید می شن.
    • برای مدارک مربوط به سوابق کاری و فعالیت شغلی در ایران، من از تامین اجتماعی سوابق بیمه ام رو گرفته بودم و ترجمه کرده بودم و فکر می کردم این معتبرترین مدرک شغلی است که می تونم ببرم، اما روز مصاحبه بهم گفت چرا هیچ مدرک سابقه شغلی نداری؟! باید از تمامی شرکت هایی که در اونها کار می کردی، نامه بیاری. سعی کنید نامه رو از شرکت انگلیسی بگیرید چون در غیر این صورت مجبورید کلی هزینه بابت ترجمه بدید. برای نامه با عنوان
    • EXPERIENCE CERTIFICATE
    • در اینترنت بگردید کلی نمونه پیدا می کنید. باید در نامه بنویسند که فلانی از این تاریخ تا این تاریخ اینجا کار می کرده و ما ازش راضی بودیم و ترک کارش به میل خودش بوده و از این جور چیزا

خان سوم: روز مصاحبه
    یکی از مهمترین موارد روز مصاحبه آرامشه. سعی کنید همه مدارک رو آماده بکنید و آماده سوالات باشید که چی شد این شرکت رو انتخاب کردی؟ چرا آلمان رو انتخاب کردی؟ و از این جور چیزها اما از همه اینها مهمتر اینه که استرس نداشته باشید. خوشبختانه مصاحبه سفارت آلمان به زبان فارسیه و این خیلی کمک می کنه. این طور هم نیست که اگه یک مدرک کم داشته باشید سریع ریجکت کنن. اگه احساس کنن کسی می تونه ویزا بگیره حتی اگه مدرکی کم داشته باشه می گن برو بیار ولی خب به هر حال ریسکه و پروسه رو عقب می اندازه.
    روزی که من رفتم، فقط یک باجه مدارک اقامت رو بررسی می کرد. قبل از من یک زن و شوهر جوان بودند که شوهر قرارداد کار داشت. مدارک رو که دادن افسر ویزا شروع کرد به داد بیداد زدن که این چه وضع مدارک دادنه چرا مدارکتون رو به ترتیب نمی زارید. من پیش خودم گفتم عجب آدم هایی هستند، نرفتن فایل رو بخونن و مدارک رو طبق اون مرتب کنن. نفر بعد از اونها هم همین بلا سرش اومد، و در کمال تعجب پس از گرفتن مدارک، با من هم همین برخورد رو کرد. من هم لیست مدارک رو که از سایت سفارت دانلود کرده و پرینت کرده بودم بهش نشون دادم و با وجود اینکه عنوان متن روادید اقامت بلند مدت/اشتغال به کار بود با تغیر گفت نه این یه چیز دیگه است و یک برگه داد گفت طبق این مرتب کن. نکته جالب این بود که برگه ای که من از سایت دانلود کرده بودم تاریخش 2014 بود و برگه ای که او داد 2013 بود. به هر حال ترجیح دادم به جای بحث باهاش مدارک رو دوباره بچینم و بدم. که البته باز هم شروع کرد به غر زدن و دوباره خودش به ترتیبی که آخرش ما نفهمیدیم چی بود چید و منگنه زد.
    یه نکته بسیار مهم: مدارک رو اصلا با منگنه، گیره کاغذ، کلیپس و یا هیچ چیز دیگه ای به هم نچسبونید. فقط مرتب و آماده داشته باشید که هر چیزی رو خواست سریع بدید
    اگه مدرک زبان آلمانی داشته باشید بهتره اما من تافل داشتم و ویزا هم بهم دادن. اما یک سوال رو که قبلا به فارسی ازم پرسیده بود، به انگلیسی ازم پرسید تا مطمئن بشه می تونم به انگلیسی صحبت کنم.
    خان چهارم: صبر برای گرفتن نتیجه
    شاید از همه خان ها سخت تر، صبر هشت تا ده هفته ای برای دریافت نتیجه است. اما از طرف دیگه وقتی باهاتون تماس گرفته می شه که ویزات آماده است بیا سفارت بگیر، شاید یکی از شیرین ترین تماس های زندگی آدم باشه. این اتفاق برای من دقیقا در هفته هشتم افتاد
    موفق باشید

Junior Member

دوست عزیز سلام
    من مهندس عمرانم نزدیک 12 سال سابقه بیمه دارم و ازدواج هم کردم . چندین ماه میشه اقدام کردم ولی تازه تاییدیه مدرکم رو از ZAB بوسیله پست از آلمان فرستادم سولام اینه
    1. من الان هیچ موقعیت کاری بهم پیشنهاد نشده الان اصلا منطقی هست وقت سفارت بگیرم یا نه ؟ زمان درستش کی هست ؟
    2. آیا سفارت باید مدارکی رو تایید کنه یا خیر ( اگه بله چه مدارکی؟ )
    3. حتی مدارکی که به آلمانی یا انگلیسی هم ترجمه میشه باید از سفارت تاییدیه بگیریم ؟
    4. پروسه گرفتن تاییدیه تجربه کاری چجوریه ( اگه خودم سوابق کاریمو از سایت آنلاین پرینت بگیرم سفارت قبول میکنند یا اینکه برم از تامین اجتماعی درخواست سوابق کنم و بعدش ترجمه کنم یا راه دیگه ؟
    5. من خودم دارم کلاس زبان آلمانی میرم آیا اگه من بتونم ویزا بگیرم به همسر و فرزندم هم ویزا میدن یا اینکه همسرم هم باید زبان آلمانی بلد باشه ؟
    6. شرکتی معتبری داخل ایران نیست که بتونه از طریق بلوکارت اقامت کاری بگیره ؟
    7. و اما سوال آخر چجوری اونجا موقعیت کاری پیدا کرد ؟ یعنی که من مشخصات ، رزومه و پروفایلمو داخل سایتهایی مثل XING , MONSTER گذاشتم و ایمیلهایی برام میاد اکه بعضیاشونم Apply میکنم و لی هیچکدوم جوابی نمیدن. یعنی شما و حتی سایر دوستان چجوری درخواست کار کردید که چندین شرکت به شما پیشنهاد کار دادند ؟

ببخشید پرحرفی کردم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Economics-Bachelor in University of Tehran -Master in Allameh Tabatabayi

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

دوستان سلام
    من براي كاراموزي در يك شركت المان قرارداد دارم به مدت ٦ ماه از ا مارچ شروع ميشه ، همه مدارك را كامل داشتم رفتم وقت شنگن كوتاه مدت گرفتم، سفارت رد كرد مدارك و گفت وقت بلند مدت بگير اما وقت بلند مدت اصلا سايت باز نمي شود يك ماهه نتونستم وقت بگيرم، متاسفانه به خاطر مشكل وقت اين فرصت رو دارم از دست مدم و فوق العاده كلافه و نااميد شدم. الان تا هفته اول فوريه پره و ٨ هفته هم طول مي كشه پروسه ويزا. پس نميرسم!!

به سفارت ايميل زدم گفته بايد مدارك زير رو حاضر كني:
    ترجمه رسمي مدارك تحصيلي : ليسانس، پيش دانشگاهي ، ديپلم
    ترجمه رسمي ريز نمرات مقطع فوق ليسانس
    گواهي اشتغال به تحصيل
    مدركي دال بر معلومات زبان الماني يا انگليسي

لطفا منو در خصوص سوالات زير راهنمايي كنيد:
    ١-گرفتن وقت، وقت اضطراري
    ٢-سفارت بايد كليه مدارك ليسانس پيش دانشگاهي و دبيرستان ، ريز نمره فوق و گواهي اشتغال به تحصيل رو تاييد كنه؟ كدام يك؟ اصل ها رو تاييد كنه يا دو نسخه كپي؟ اصلا چرا بايد تاييد كنه؟
    ٣-من نه مدرك بين المللي الماني دارم نه انگليسي اما يك گواهي از موسسه زبانم دارم كه اونجا زبان خوندم، سفارت مدرك بين اللمللي مثه IELTS اينها مي خواهد؟

ممنون ميشم كمك كنيد، واقعا دردسر و اعصاب خورديي كه پروسه ويزا داشت مثال نزدنيه، رفتار كارمند هاي سفارت هم از يك طرف

با تشكر ممنون از توجه شما

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

نقل قول نوشته اصلی توسط alizxyx نمایش پست ها
    لطفا منو در خصوص سوالات زير راهنمايي كنيد:
    ١-گرفتن وقت، وقت اضطراري
    ٢-سفارت بايد كليه مدارك ليسانس پيش دانشگاهي و دبيرستان ، ريز نمره فوق و گواهي اشتغال به تحصيل رو تاييد كنه؟ كدام يك؟ اصل ها رو تاييد كنه يا دو نسخه كپي؟ اصلا چرا بايد تاييد كنه؟
    ٣-من نه مدرك بين المللي الماني دارم نه انگليسي اما يك گواهي از موسسه زبانم دارم كه اونجا زبان خوندم، سفارت مدرك بين اللمللي مثه IELTS اينها مي خواهد؟
    ممنون ميشم كمك كنيد، واقعا دردسر و اعصاب خورديي كه پروسه ويزا داشت مثال نزدنيه، رفتار كارمند هاي سفارت هم از يك طرف
    با تشكر ممنون از توجه شما

1. گرفتن وقت از سفارت آلمان؛ وقت اضطراری سفارت آلمان
    2. بخش تأیید مدارک سفارت
    3. مدرک زبان
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتظار برای ویزا؛ سوالات و مسایل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

سلام دوستان گرامي،

من 5 فروردين وقت سفارت براي گرفتن ويزاي كاري داشتم مداركي ميخواستند كه شامل موارد زير بود تحويل باجه 6 دادم
    - فرم درخواست اقامت بلند مدت 2 نسخه و 2 قطعه عكس
    - ترجمه رسمي شناسنامه و يك كپي (فارسي و ترجمه)
    - اصل آخرين مدرك تحصيلي (پس از بررسي پس دادند) البته من گواهي موقت تاييد شده وزارت علوم و ترجمه رسمي با مهرهاي دادگستري و وزارت خارجه را بردم اول گير داد كه چرا موقت گفتم هنوز اصلش صادر نشده وقتي مهرهاي تاييدو نشونش دادم قبول كرد
    - قراردادكاري امضا شده 2 نسخه (شركت آلماني)
    - مدرك زبان (آليتس تاريخ گذشته داشتم ولي قبول كرد ) البته از دوستم كه مثل من بود يه چند سئوال ساده انگليسي پرسيد بعد قبول كرد
    - مدارك سابقه كاري ايران (ترجمه رسمي گواهي اشتغال به كار از شركت فعلي كه سمت هم ذكر شده باشه و نامه هاي شركتهاي قبلي كه خوشبختانه به در خواست من انگليسي صادر شده بود وگرنه بايد همشون ترجمه رسمي ميشد)
    - دو نسخه رزومه انگليسي

بعدش هم پرسيد اين شغلو چطور پيدا كردي كه من گفتم اينترنتي و گفتم كه دوبار هم بهم زنگ زدند هر دفعه يه ساعت انگليسي ازم مصاحبه گرفتند و ... بعد چرا آلمان؟ پرسيد و ...

در نهايت رسيد مدارك و 60 يورو صندوق گرفتم گفت مدارك كامله و دوماه ديگه جوابش مياد

راستي شروع به كارم در آلمان طبق قرارداد اول مي 2015 (11 ارديبهشت) خورده.
    ديروز به اداره خارجيها شهر مقصد نامه پيگيري زدم جواب داده مدارك به دست ما نرسيده!

يعني بعد از سه هفته هنوز مداركم به آلمان نرسيده؟ به سفارت هم ايميل زدم هنوز جوابي نداده.
    نميدونم كي استعفا بدم؟ كي كاراي لازمو شروع كنم....

به اميد اينكه بزودي هركي منتظره جواب مثبتش بياد

برای تایید مدارک ویزای کاری هزینه ها چقدره؟

Junior Member

با سلام

ويزاي من پس 2 ماه و سه هفته آماده شد.

من هيچ هزينه اي براي تاييد مدارك كاري ندادم.

موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sayyadi نمایش پست ها
    با سلام

ويزاي من پس 2 ماه و سه هفته آماده شد.

من هيچ هزينه اي براي تاييد مدارك كاري ندادم.

موفق باشيد
    سلام دوست عزیز

تبریک میگم، لطف میکنی بگی دقیقا چه مدارکی رو به تایید سفارت رسوندی.

با تشکر و آرزوی موفقیت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)