صفحه 3 از 20 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 198

موضوع: ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

پیش فرض پاسخ : ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

سلام دوستان من واقعا برای دسته بندی مدارک دچار مشکل شدم.کسی هست منو راهنمایی کنه لطفااااااا

Junior Member

من پست های دوستان را خوندم چیزی که برام جالب بود این بود که بعضی ها از تند صحبت کردن یا بد برخورد کردن افسر ویزا صحبت کردن... خواستم بدونم مگه ایرانی هستن؟ و مثل خیلی ها اعصابشون تعطیله؟
    سوال دومم اینه که توی مصاحبه فارسی حرف میزنن یا خیر؟
    یه نکته دیگر اینکه چرا دوستان کارشون راه میفته و ویزا میگیرن یا آلمان میرن دوباره نمیان توی انجمن و از تجربه هاشون بگن و اینکه روند کارشون به کجا رسید؟ اکثر پستها دوستان سوال پرسیدن و کمتر کسی جوابگو هست ...

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط dollarha نمایش پست ها
    من پست های دوستان را خوندم چیزی که برام جالب بود این بود که بعضی ها از تند صحبت کردن یا بد برخورد کردن افسر ویزا صحبت کردن... خواستم بدونم مگه ایرانی هستن؟ و مثل خیلی ها اعصابشون تعطیله؟
    سوال دومم اینه که توی مصاحبه فارسی حرف میزنن یا خیر؟
    یه نکته دیگر اینکه چرا دوستان کارشون راه میفته و ویزا میگیرن یا آلمان میرن دوباره نمیان توی انجمن و از تجربه هاشون بگن و اینکه روند کارشون به کجا رسید؟ اکثر پستها دوستان سوال پرسیدن و کمتر کسی جوابگو هست ...
    با درود

دوست عزیز...
    من تجربه خودم رو میگم !
    اونا اصلا آدمهای بی اعصابی نیستند. چیزی که باعث میشه اعصابشون به هم بریزه، بی نظمی افرادی هست که به عنوان مراجعه کننده تشریف میبرن اونجا !
    حالا از کسری و نقص مدارک بگیرین تا ...
    توی مصاحبه معمولا یه بخشی باید غیر فارسی صحبت کنین.
    بسته به دوره تون داره که به چه زبانی باشه. به همون زبان بایستی به سوالاتی که کارمند سفارت ازتون میپرسه پاسخ بدین.
    اینکه افرادی رفتن و نمیان از تجربه هاشون بگم بحث من نیست.
    اکثر سوالاتی که تو فروم مطرح میشه، قبلا کامل پاسخ داده شده، منتها بعضی دوستان کم لطفی میکنن و زحمت خوندن پستهای قبلی در تاپیک مربوطه ( شاید حتی 2 تا پست بالاتر ) رو به خودشون نمیدن !
    بنده همیشه فروم رو رصد میکنم.
    سوالاتی که پرسیده میشه :

1- تکراری، که قبلا پاسخ داده شده.
    2- سوالاتی که بنده یا شاید هیچ فرد دیگه ای جواب اون رو نمیدونه ! مثلا فردی میپرسه، بیام آلمان میتونم کار باغبونی کنم ؟! خوب... من از کجا بدونم ؟!

بنده همیشه توصیه میکنم، پست هایی که اینجا قرار داده میشه، نشه منبع تصمیم گیری دوستان.
    اینجا همه میتونن یه دید کلی، راجع به کار و هدفی که دارند به دست بیارن.

موفق باشید.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

سلام دوستان ، میتونید لطف کنید اگر امکان داره راهنمایی کنید:

من قرارداد کاری دارم و یه وقت شنگن گرفتم و خیلی استرس دارم اگر داخل سفارت گیر بدن بگن چرا sonstige یا از قسمت دیگر اقامت بلند مدت از سیستم وقت گیری آنلاین استفاده نکردی؟ میخواستم ببینم افسر چک میکنه که وقت من شنگن یا نه میتونم الان یه وقت کاری بگیرم و داخل سفارت تغییر بدم؟
    اونجا به غیر از افسر شخص دیگری براری checking دارند؟

1. من برای ویزای کاری میخوام اقدام کنم ولی نمی دونستم و چون شنیده بودم برای ویزای کاری اول یه ویزای سه ماه شنگن میدن و بعد در آلمان باید ویزا رو درست کرد ، یه وقت شنگن گرفتم ، حالا با این وقت شنگن میتونم اپلیکیشن کاری رو به باجه تحویل بدهم؟

2. برای ویزای کاری پس از تحویل مدارک به باجه چند هفته طول میکشه تا ویزا ارائه شود؟

3. در قسمت اپلیکشن آدرس اقامت را وقتی هنوز نمی دانیم چه روزی ویزا رو میگیریم آیا باید بنویسیم. چون در این حالت باید حدود یک ماه اجاره خونه اضافه بدهیم،این مسئله ندانستن تاریخ دقیق ویزا برای بلیط هواپیما هم صدق میکنه.

4. پرینت صورتحساب شخصی رو برای ویزای کاری باید بدهیم اگر آره چه مقدار؟ چون ویزا کاری هست و اونجا حقوق دریافت میکنیم ، لزومی به ارائه پرینت مالی داریم؟ و اصلا جزء check list نیست.

5. من مستر را در حوزه IT در یک کشور اروپایی با زبان انگلیسی (طبعا سال 2010 مدرک تافل ارائه کردم) گرفتم و از آن زمان هم تمام مقاله هام و کارهایم با زبان انگلیسی بوده و همچنین 4 ماه است که بصورت فشرده دارم زبان آلمانی میخونم و در امتحانات گوته هم میخواهم شرکت کنم و میتونم با افسر آلمانی حرف بزنم، میخواستم ببینم اگر در امتحان سطح B1 کمی نمره ام در بعضی از Teil ها پایین تر از 60 بشود مشکلی ایجاد نمی شه؟ چون اصلا اشاره ای به نمره زبان برای بخش معلومات زبان نشده است.

خیلی ممنون از راهنماییی تون .

نقل قول نوشته اصلی توسط soha464 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، میتونید لطف کنید اگر امکان داره راهنمایی کنید:

من قرارداد کاری دارم و یه وقت شنگن گرفتم و خیلی استرس دارم اگر داخل سفارت گیر بدن بگن چرا sonstige یا از قسمت دیگر اقامت بلند مدت از سیستم وقت گیری آنلاین استفاده نکردی؟ میخواستم ببینم افسر چک میکنه که وقت من شنگن یا نه میتونم الان یه وقت کاری بگیرم و داخل سفارت تغییر بدم؟
    اونجا به غیر از افسر شخص دیگری براری checking دارند؟

1. من برای ویزای کاری میخوام اقدام کنم ولی نمی دونستم و چون شنیده بودم برای ویزای کاری اول یه ویزای سه ماه شنگن میدن و بعد در آلمان باید ویزا رو درست کرد ، یه وقت شنگن گرفتم ، حالا با این وقت شنگن میتونم اپلیکیشن کاری رو به باجه تحویل بدهم؟

2. برای ویزای کاری پس از تحویل مدارک به باجه چند هفته طول میکشه تا ویزا ارائه شود؟

3. در قسمت اپلیکشن آدرس اقامت را وقتی هنوز نمی دانیم چه روزی ویزا رو میگیریم آیا باید بنویسیم. چون در این حالت باید حدود یک ماه اجاره خونه اضافه بدهیم،این مسئله ندانستن تاریخ دقیق ویزا برای بلیط هواپیما هم صدق میکنه.

4. پرینت صورتحساب شخصی رو برای ویزای کاری باید بدهیم اگر آره چه مقدار؟ چون ویزا کاری هست و اونجا حقوق دریافت میکنیم ، لزومی به ارائه پرینت مالی داریم؟ و اصلا جزء check list نیست.

5. من مستر را در حوزه IT در یک کشور اروپایی با زبان انگلیسی (طبعا سال 2010 مدرک تافل ارائه کردم) گرفتم و از آن زمان هم تمام مقاله هام و کارهایم با زبان انگلیسی بوده و همچنین 4 ماه است که بصورت فشرده دارم زبان آلمانی میخونم و در امتحانات گوته هم میخواهم شرکت کنم و میتونم با افسر آلمانی حرف بزنم، میخواستم ببینم اگر در امتحان سطح B1 کمی نمره ام در بعضی از Teil ها پایین تر از 60 بشود مشکلی ایجاد نمی شه؟ چون اصلا اشاره ای به نمره زبان برای بخش معلومات زبان نشده است.

خیلی ممنون از راهنماییی تون .

سلام
    بعيد ميدونم با وقت شينگن بتونيد براي ويزاي بلند مدت اقدام كنيد، در مورد سوال دومتون، ويزاي من دقيقا ٨ هفته طول كشيد تا بياد. من هم چون محل اقامتم معلوم نبود آدرس محل كار رو دادم.

براي ويزاي كاري احتياجي به گواهي سپرده نيست، در مورد زبان هم بايد گواهي مبني بر معلومات زبان، به زباني كه در شركت مربوطه قرار است كار كنيد، داشته باشيد و البته معلومات زبان آلماني بسيار مهم است. موضوعات مهم توي ويزاي كار، شركتي كه كار پيدا كرديد، تطابق كار با رشته تحصيلي، شرايط قرارداد ( بايد مثل شرايط قرارداد با يك نفر آلماني در پست مشابه باشه) و البته ميزان حقوق و رزومه هستش.

موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_m1360 نمایش پست ها
    سلام
    بعيد ميدونم با وقت شينگن بتونيد براي ويزاي بلند مدت اقدام كنيد، در مورد سوال دومتون، ويزاي من دقيقا ٨ هفته طول كشيد تا بياد. من هم چون محل اقامتم معلوم نبود آدرس محل كار رو دادم.

براي ويزاي كاري احتياجي به گواهي سپرده نيست، در مورد زبان هم بايد گواهي مبني بر معلومات زبان، به زباني كه در شركت مربوطه قرار است كار كنيد، داشته باشيد و البته معلومات زبان آلماني بسيار مهم است. موضوعات مهم توي ويزاي كار، شركتي كه كار پيدا كرديد، تطابق كار با رشته تحصيلي، شرايط قرارداد ( بايد مثل شرايط قرارداد با يك نفر آلماني در پست مشابه باشه) و البته ميزان حقوق و رزومه هستش.

موفق باشيد
    خیلی ممنون و مرسی از پاسخ کاملتون

کارفرمای من شفاها عنوان کرده که با انگلیسی کار میکنه اما قراردادم به زبان آلمانی است، من در سطح b1 هستم و میخوام امتحان بدم فقط استرس دارم اگه نمره ام کمی پایین تر شه مشکلی ایجاد نمیشه؟

ضمنا من فوق لیسانسم رو با زبان انگلیسی خواندم حدود سه سال، آیا باز هم باید مدرکی مبنی بر زبان انگلیسی ارائه بدهم؟

خیلی متشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط soha464 نمایش پست ها
    خیلی ممنون و مرسی از پاسخ کاملتون

کارفرمای من شفاها عنوان کرده که با انگلیسی کار میکنه اما قراردادم به زبان آلمانی است، من در سطح b1 هستم و میخوام امتحان بدم فقط استرس دارم اگه نمره ام کمی پایین تر شه مشکلی ایجاد نمیشه؟

ضمنا من فوق لیسانسم رو با زبان انگلیسی خواندم حدود سه سال، آیا باز هم باید مدرکی مبنی بر زبان انگلیسی ارائه بدهم؟

خیلی متشکر.
    اگه شركت براي شما قرارداد فرستاده باشه، يعني شركت با موضوع زبان مشكلي نداره، فقط مدركي لازمه كه سفارت هم بدونه زبان انگليسي و يا آلماني بلد هستيد. امتحان رو بده اما بدون استرس و روز مصاحبه هم هردو مدرك آلماني و انگليسي رو ببر. براي انگليسي داشتن آيلتس يا تافل خوبه. اگه قبلا ايلتس داشتي و منقضي شده و در كنارش به زبان انگليسي درس خوندي، همين هم كفايت ميكنه و اگه به زبان خيلي شك كنه نهايتا چندتا سوال به زبان آلماني و انگليسي ميپرسه كه براي شما كه داري ميري اونجا براي كار كردن مشكلي نيست

Junior Member

با سلام مجدد
    من مدرک فوق لیسانسم رو که با زبان انگلیسی است مجدد باید ترجمه کنم؟ و مهر تایید بزنم؟
    من نامه تاییدیه از سازمان ZAB رو دارم و اونها مدارکم رو تایید کردند باز هم باید ترجمه مدارک رو ببرم؟
    اگر از ترجمه مدارک بیشتر از یک سال گذشته باشه سفارت ایراد میگیره؟

خیلی ممنون از پاسخ تون.

Member
    رشته و دانشگاه
    ICT

سلام دوستان
    میخواستم بدونم اگر کسی برای شرکت در کلاس های خصوصی نرم افزاری بخواد بیاذ آلمان چه ویزایی میتونه بگیره؟ مثلا برای گرفتن مدرک نرمافزاری اوراکل.
    ممنون از پاسختون

سلام. من همه پستها رو خوندم. چند تا سوال ذهنم رو مشغول کرده که ممنون میشم جواب بدین.
    من هنوز قرار داد کاری از آلمان دریافت نکردم ولی با یک شرکت در آلمان مصاحبه کردم و قبول کردن و قرار هست قرارداد ببندم باهام.
    1 - مدرک تحصیلی رو میتونم قبل اینکه قراردادم اوکی بشه برای تایید تو سایت anabin بفرستم؟ یا حتما باید قرارداد کاری داشته باشم.
    2 - برای مدرک زبان حتما باید آیلتس یا تاقل داشته باشم؟
    3 - پروسه دریافت ویزا چندماه طول میکشه و آیا اصلا اون شرکت قبول میکنه که من چند ماه دیگه شروع به کار کنم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)