صفحه 9 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 198

موضوع: ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

پیش فرض پاسخ : ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    ۱. اگر باهاتون قرارداد کار بسته شده و قرار هست مالیات بدید و اجازه کار بگیرید برای ویزای کاری اقدام کنید. اگر صرفا یکی از حالت های تحصیلی هست که با یکی از تعاریف موجود مبلغی براتون پرداخت می شه دانشجویی. از خودشون هم می تونید راهنمایی بگیرید. در حالت کلی ویزای کار این مزیت رو داره که زودتر به اقامت ختم می شه. از طرفی مشکلش اینه که اگر میزان حقوقتون پایین باشه یا شرایطش کامل نباشه امکان ریجکتیش بیشتر از تحصیلی با فاند هست. البته این نظر شخصی بنده بر اساس دیده ها و شنیده هامه و ممکنه درست نباشه.
    ۲. دانشگاه مهم نیست زیاد. ببینید سفارت چی می خواد. در مورد ویزای کاری سفارت کمی سلیقه ای عمل می کنه. اما مثلا من ریسک نکردم و تایید zab رو هم گرفتم که با داشتن قرارداد ۲ هفته ای نتیجه اش میاد.
    ۳. برای کاری کافیه. تحصیلی رو مطمئن نیستم. یه نامه هم از دانشگاه یا استاد بگیرید که سطح زبان شما خوبه و براشون کافیه
    ۴. با توجه به سیستم جدید احتمالا الان. اگر جواب نهایی پذیرش هم نه بود وقتی رو که درخواست دادید کنسل کنید. اما به احتمال خیلی زیاد به اول مارچ نمی رسید. احتمالا با یک ماه تاخیر ...
    سلام

چند تا سوال داشتم راجع به تایید مدرک تحصیلی توسط zab. سایتش را خوندم ولی نصفه به زبان آلمانیه و یکم گیج کننده. اگر لطف کنید راهنمایی کنید خیلی ممنون می شم.
    1. شما ترجمه مدرک را به زبان آلمانی دادید؟
    2. فقط آخرین مدرک تحصیلی را بدیم کافیه؟
    3. تو سایتش نوشته 3 ماه طول می کشه تایید بشه. این واقعی هست؟ چون من اونقدر وقت ندارم که صبر کنم. من هنوز قرارداد کاریم را دریافت نکردم. باید صبر کنم تا اون بیاد اول؟

خیلی ممنون.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parvaaneh نمایش پست ها
    سلام

چند تا سوال داشتم راجع به تایید مدرک تحصیلی توسط zab. سایتش را خوندم ولی نصفه به زبان آلمانیه و یکم گیج کننده. اگر لطف کنید راهنمایی کنید خیلی ممنون می شم.
    1. شما ترجمه مدرک را به زبان آلمانی دادید؟
    2. فقط آخرین مدرک تحصیلی را بدیم کافیه؟
    3. تو سایتش نوشته 3 ماه طول می کشه تایید بشه. این واقعی هست؟ چون من اونقدر وقت ندارم که صبر کنم. من هنوز قرارداد کاریم را دریافت نکردم. باید صبر کنم تا اون بیاد اول؟

خیلی ممنون.
    1- هم المانی مورد قبوله هم انگلیسی. من انگلیسی دادم
    2- برای تایید اخرین مدرک تحصیلی باید مدارک قبلی و حتی پیش دانشگاهی و دیپلم هم بدید همانگونه که در فرم ZAB پر میکنید.
    3-بله درسته بین 3 تا 4 ماه طول میکشه که تایید و اصلش با پست به دستتون برسه در صورتی که قرارداد کاری نداشته باشید. ولی اگه قرارداد کاری داشته باشید 2 هفته حداکثر یک ماه با پستش به دستتون میرسه. نه لزومی نداره صبر کنید تا قراردادتون بیاد بدون قرارداد هم میتونید واسه تایید مدرکتون اقدام کنید فقط مدت زمانش همونطور که گفتم بیشتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    1- هم المانی مورد قبوله هم انگلیسی. من انگلیسی دادم
    2- برای تایید اخرین مدرک تحصیلی باید مدارک قبلی و حتی پیش دانشگاهی و دیپلم هم بدید همانگونه که در فرم ZAB پر میکنید.
    3-بله درسته بین 3 تا 4 ماه طول میکشه که تایید و اصلش با پست به دستتون برسه در صورتی که قرارداد کاری نداشته باشید. ولی اگه قرارداد کاری داشته باشید 2 هفته حداکثر یک ماه با پستش به دستتون میرسه. نه لزومی نداره صبر کنید تا قراردادتون بیاد بدون قرارداد هم میتونید واسه تایید مدرکتون اقدام کنید فقط مدت زمانش همونطور که گفتم بیشتره.
    خیلی ممنون از راهنمایی تون. یکی از دوستان گفتند اگر دانشگاهی که مدرک ازش گرفتیم H+ باشه لازم نیست تایید کنیم. درسته؟ یا باز هم سلیقه ای عمل می کنند؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parvaaneh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی تون. یکی از دوستان گفتند اگر دانشگاهی که مدرک ازش گرفتیم H+ باشه لازم نیست تایید کنیم. درسته؟ یا باز هم سلیقه ای عمل می کنند؟
    چه ویزایی اقدام کردید؟ بطور کلی برای دانشگا ههای H+/- حتما باید تایید ZAB رو بگیرید برای دانشگاههای H+ سلیقه ایی عمل میکنند از بعضیا خواستند از بعضیا هم نخواستند. هر کسی یک نظری داره اما اینکه سفارت برحسب چه معیاری از بعضیا تاییدیه ZAB میخواد از بعضیا نمیخواد دقیقا مشخص نیست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان

با سلام خدمت دوستان عزیز و گلم در سایت.

من چند تا سوال داشتم و ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند من را چون واقعا گیچ شدم

همسر من فوق لیسانس پرستاری مراقبت های ویزه از دانشگاه سراسری و دارای هشت سال سابقه کار میباشد. اخیرا یکی از همکارانش رو که دو سال پیش به آلمان رفته بود و در بیمارستانی مشغول بکار هست رو دیدیم و متوجه شدیم که برادر وی رئیس بیمارستان خصوصی در آلمان هست. ایشان گفت مایل هستید به آلمان بیایید و ما هم با روی باز استقبال کردیم. ایشان مدارکی را از ما خواست که شامل ترجمه رسمی آلمانی مدرک ارشد. گواهی محل خدمت کنونی و لیست سابقه تامین اجتماعی که ما ترجمه کرده و برای ایشان ایمیل کردیم و ایشان گفت که از طریق بیمارستان مجوز کار را میگیرند و سپس نامه دعوت بکار را برای ما ارسال میکنند. و در مورد زبان آلمانی هم گفتند که بیمارستان ما چون خصوصیه بعدا میتونید اینجا آلمانی رو ردیف کنید و فقط مدرک آیلتس رو داشته باشید کافیه اون هم واسه سفارت.

ممکن است من را از این شک و گنگی نجات دهید چون سفارت چه با ایمیل چه با تلفن جوابگوی سوال ما نیست.

1. اگه بیمارستان نامه دعوت بکار بفرسته من و سه بچه ام میتوانیم همراه همسرم به آلمان برویم؟

2. آیا مدرک آیلتس که همسرم در شرف گرفتن هست کفایت میکنه برای ویزا؟

3. رتبه دانشگاه همسرم H+ هست. باید در ZAB تائید شود؟ (بیمارستان گفت ما خودمون مجوز کار میگیریم). اگه نیاز هست چطوری باید اوکی کرد توی Zab‌؟

4. چگونه باید مدارک رو برای ZAB فرستاد؟ چه مدارکی رو باید فرستاد؟

5. آیا برای من و بچه هام باید فرم های جداگانه پر شود یا توی همون فرم تقاضای ویزای همسرم کافی هست؟

ممنون میشم خواهش میکنم راهنمایی کنید. یا شماره خصوصی بزارید من خودم زنگ میزنم باور کنید فوق العاده حیاتی هست. هر توضیح اضافه ای هم بود خواهش میکنم بگید

متشکر. با ارزوی سالی خوش برای همه دوستان

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamoonphc نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز و گلم در سایت.

من چند تا سوال داشتم و ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند من را چون واقعا گیچ شدم

همسر من فوق لیسانس پرستاری مراقبت های ویزه از دانشگاه سراسری و دارای هشت سال سابقه کار میباشد. اخیرا یکی از همکارانش رو که دو سال پیش به آلمان رفته بود و در بیمارستانی مشغول بکار هست رو دیدیم و متوجه شدیم که برادر وی رئیس بیمارستان خصوصی در آلمان هست. ایشان گفت مایل هستید به آلمان بیایید و ما هم با روی باز استقبال کردیم. ایشان مدارکی را از ما خواست که شامل ترجمه رسمی آلمانی مدرک ارشد. گواهی محل خدمت کنونی و لیست سابقه تامین اجتماعی که ما ترجمه کرده و برای ایشان ایمیل کردیم و ایشان گفت که از طریق بیمارستان مجوز کار را میگیرند و سپس نامه دعوت بکار را برای ما ارسال میکنند. و در مورد زبان آلمانی هم گفتند که بیمارستان ما چون خصوصیه بعدا میتونید اینجا آلمانی رو ردیف کنید و فقط مدرک آیلتس رو داشته باشید کافیه اون هم واسه سفارت.

ممکن است من را از این شک و گنگی نجات دهید چون سفارت چه با ایمیل چه با تلفن جوابگوی سوال ما نیست.

1. اگه بیمارستان نامه دعوت بکار بفرسته من و سه بچه ام میتوانیم همراه همسرم به آلمان برویم؟

2. آیا مدرک آیلتس که همسرم در شرف گرفتن هست کفایت میکنه برای ویزا؟

3. رتبه دانشگاه همسرم H+ هست. باید در ZAB تائید شود؟ (بیمارستان گفت ما خودمون مجوز کار میگیریم). اگه نیاز هست چطوری باید اوکی کرد توی Zab‌؟

4. چگونه باید مدارک رو برای ZAB فرستاد؟ چه مدارکی رو باید فرستاد؟

5. آیا برای من و بچه هام باید فرم های جداگانه پر شود یا توی همون فرم تقاضای ویزای همسرم کافی هست؟

ممنون میشم خواهش میکنم راهنمایی کنید. یا شماره خصوصی بزارید من خودم زنگ میزنم باور کنید فوق العاده حیاتی هست. هر توضیح اضافه ای هم بود خواهش میکنم بگید

متشکر. با ارزوی سالی خوش برای همه دوستان
    1-نه در ابتدا نمیتونید بعد از مدتی که همسرتون کارهای اقامتش رو انجام داد (حدود 6 ماه) در خواست ویزای پیوست میدید.
    2-برای گرفتن ویزا بله. ایلتس تافل یا مدرک زبان المانی گوته هر کدوم رو که داشته باشید کافیه. البته بعضی وقتها هم کارفرما تعیین کننده نوع زبان مورد نیاز هست.
    3-بله لازمه که مجوز ZAB رو بگیرند. بعد از اینکه قرارداد بستند خود کارفرما یا خود شما میتونید ظرف 2 هفته مجوز ZAB رو بگیرید.
    4- با پست DHL از ایران باقرارداد 2 هفته طول میکشه تاییدیه بیاد بدون قرارداد 4 ماه. مدارک لازم در فروم خودش توضیح داده شده.
    5-در ابتدا فقط نفر اصلی که قرارداد کاری داره درخواست ویزا میده.بقیه افراد خانواده بعدا زمانی که نفر اصلی اقامت گرفت چندین حقوق گرفت مالیات واسش رد شد و خونه گرفت میتونند درخواست ویزای پیوست بدند.

Junior Member

از این محبت و پاسخ های دقیق شما متشکرم داداش. از چند وکیل که پرسیدیم گفت که اگه قرارداد ببندن با شما میتوانید همراه خانواده بروید. یعنی دروغ گفتن به ما؟

Senior Member bayazee آواتار ها

از این محبت و پاسخ های دقیق شما متشکرم داداش. از چند وکیل که پرسیدیم گفت که اگه قرارداد ببندن با شما میتوانید همراه خانواده بروید. یعنی دروغ گفتن به ما؟
    در برخی موارد ممکنه ویزا صادر بشه همزمان در شرایطی نه. شما باهم اقدام کنید. بستگی داره به سفارت و اداره مهاجرت شهر و مواردی مثل میزان حقوق. اگر میزان حقوق ایشون کم باشه ممکنه طی پروسه ویزای خانواده کمی سخت گیری کنه سفارت. چون این مبلغ باید کافی باشه برای زندگی همه اعضای خانواده. همینطور فرزند هم فکر می کنم محدوده سنی داره. احتمالا زیر ۱۶ سال.
    احتمالش هست چون تعداد اعضای خانواده زیاده فقط به نفر اصلی ویزا بدن تا بره کارهای اولیه مثل خونه و ... رو انجام بده و بعد ویزای پروسه نفرات بعدی شروع بشه.

Senior Member

ممکنه بتونه کاری بکنه اما خب هزینه زیادی ممکنه ازتون بگیرند. ولی به نظر من اگه اول نفر اصلی درخواست ویزا بده خیلی بهتره چون شانس گرفتن ویزا بالا میره و اینجوری بیشتر میتونید اعتماد سفارت رو جلب کنید و ویزا بگیرید و بعد در مرحله بعد بقیه اعضای خانواده اقدام کنند . روش اصولی کار همینه. در ضمن حسنی که داره که نفر اصلی اول بره اینه که میره شرایط رو میبینه محیط رو برانداز میکنه اگه خوشش اومد شرایط رو از نظر منزل و .......... برای بقیه اعضای خانواده اماده میکنه و بعد بقیه میان. چون با بچه اوایل بدون محل زندگی حقوق و کار مشخص خیلی سخته.

Junior Member

داداش گلم خیلی زحمت کشیدید. شما الان آلمان هستید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    در برخی موارد ممکنه ویزا صادر بشه همزمان در شرایطی نه. شما باهم اقدام کنید. بستگی داره به سفارت و اداره مهاجرت شهر و مواردی مثل میزان حقوق. اگر میزان حقوق ایشون کم باشه ممکنه طی پروسه ویزای خانواده کمی سخت گیری کنه سفارت. چون این مبلغ باید کافی باشه برای زندگی همه اعضای خانواده. همینطور فرزند هم فکر می کنم محدوده سنی داره. احتمالا زیر ۱۶ سال.
    احتمالش هست چون تعداد اعضای خانواده زیاده فقط به نفر اصلی ویزا بدن تا بره کارهای اولیه مثل خونه و ... رو انجام بده و بعد ویزای پروسه نفرات بعدی شروع بشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)