صفحه 1 از 20 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 198

موضوع: ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

Junior Member

پیش فرض ويزاي بلند مدت اشتغال به كار، تاسیس شرکت، پزشکان متخصص و ...

سلام دوستان در رابطه با كار و ويزاي كار در آلمان دوستان تجاربشون را در ميان بگذارند تا همه استفاده كنند.

کسی می دونه اگه من ویزای کار در آلمان داشته باشم می تونم در کنارش دکتری هم شروع کنم به خوندن؟

مرسی ...
    ویرایش توسط omid2015 : March 9th, 2016 در ساعت 01:46 PM دلیل: نظم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای آبی و اطلاعات مربوط به آن

سلام.

دوستان امسال کسی برای این نوع ویزا اقدام کرده؟ من چک-لیست Residence Permit for Employment رو بارها خوندم اما هنوز برام یسری نقاط نامفهومه. تقریباً یک ماه دیگه هم وقت سفارت دارم.

دقیقاً میخوام بدونم چه مدارکی باید ببرم؟
    کدوم مدارک حتماً باید ترجمه رسمی دادگستری/وزارت خارجه شده باشن؟ کدوم مدرک نیاز به تأیید سفارت دارن؟
    آیا مدرک تحصیلی فقط کارشناسی کافیه یا باید دیپلم و پیش دانشگاهی رو هم برد؟ آیا اینا هم نیاز به تأیید سفارت دارن؟ برای اینکه ترجمه رسمی دادگستری/وزارت خارجه مدرک کارشناسی رو سفارت تأیید کنه چه مدارکی رو باید همراهش ببرم؟

و برای ویزای همراه چطور؟ چه مدارکی نیاز به ترجمه رسمی دادگستری/وزارت خارجه دارن و کدوما باید تأیید بشن؟

ممنون میشم جواب بدین. شاید جوابهاتون مرجع خوبی برای افراد دیگه بجز من هم بشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : EU Blue Card بلو کارت و مسایل مربوط با آن

سلام دوستان

آیا اینجا کسی هست که برای Blue Card یا کلا ویزای کار اقدام کرده باشه؟

من Job Offer گرفتم و همه ی مدارک مربوطه را کامل دارم بجز مدرک تحصیلی... حتی بیمه من و همسرم در آلمان ثبت شده!
    متأسفانه الان دانشجو کارشناسی هستم و هنوز درسم تموم نشده. قرارداد کارم هم از دوماه دیگه شروع میشه و درسم به این زودیا تموم نمیشه. حالا توی چک-لیست سفارت مدرک دانشگاهی خواسته. بنظرتون چه کار میتونم بکنم؟ خواهش میکنم اگه راهی میدونین یا کسی رو میشناسین که ممکنه بتونه کمک کنه معرفی کنین.

Exclamation راهنمایی جهت تکمیل فرم اقامت (شخص اصلی و همراه)

سلام. من با اقامت کاری میخوام برم آلمان و همسرم هم همراه بنده میاد. هردو وقت همزمان گرفتیم توی همین هفته.
    فوق العاده ممنون میشم به سوالات زیر پاسخ بدین، احتمالاً به درد افراد دیگه هم میخوره (شماره طبق فرم اقامت):

- اول از همه آیا فرق داره توی کدوم قسمتهای خالی پر کنیم؟ ما مقابل همه ی کلمات انگلیسی رو پر کردیم.
    - اون مواردی که باید رووشون خط بکشیم، بجز خط کشیدن حواسمون نبود دور انتخاب خودمون دایره کشیدم

11 - ما برای این شماره این موارد رو در هر ردیف نوشتیم به ترتیب: Passport، شماره، تاریخ اتمام پاسپورت، The immigration and Passport Police (Naja Passport Office)، تاریخ صدور پاسپورت
    14 - من قبلاً با ویزای شنگن آلمان رفته بودم هامبورگ. آیا این مورد هم شامل این شماره میشه؟ یا فقط منظور اقامت در گذشته ی آلمان؟
    15 - توی قرارداد من ذکر شده که شرکت اقامت من رو تأمین میکنه اما تا زمانی که وضعیت ویزا مشخص بشه برام آپارتمانی اجاره نمی کنن. این قسمت رو چیزی بنویسم؟ مسئول منابع انسانی شرکت گفت خالی بذار
    18 - نفر اصلی در این قسمت چه چیزی بنویسه؟ من نوشتم Wife : Name Name
    18 - با توجه به اینکه قصد داریم همزمان بریم، همراه باید در این قسمت چی بنویسه؟ یا باید خالی بگذاره؟
    20 - همراه باید ردیف های این شماره رو چجوری پر کنه؟ (مخصوصاً ردیف اول و دوم)
    20 - کلاً قسمت Name of Relatives چه افرادی رو باید نوشت و در قسمت بعد هم آدرس چه اشخاصی؟
    21 - اگر همراه تحصیلات دانشگاهی داشته باشه باید اینجا نام رشته اش رو قید کنه؟
    23 - این شماره رو چی پر کنیم؟ من فقط تاریخ اولیه رو نوشتم که تاریخ شروع قراردادم هست و قسمت بعد رو پر نکردم.
    24 - همراه این شماره رو چی بنویسه؟ با توجه به اینکه همسر قرارداد کاری داره؛ البته همراه هم در ایران کار میکنه و میتونه گردش حساب نشون بده.
    26 - فقط بنویسیم NO ؟ یا باید متن و توضیحات خاصی نوشته بشه؟

- در صفحه ی آخر اون قسمت مرتبط با مدت زمان اقامت، با توجه به اینکه قرارداد من Permanent هست، من و همراه باید چه چیزی بنویسیم؟ یا خالی بگذاریم؟

خیــــــــلـــــــــــــی مـــــمــــنــــووووون
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انتظار برای ویزا؛ سوالات و مسایل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

سلام.

من قبلاً راجع به مشکلم یه پست گذاشتم که برای ویزای کار، مدرک تحصیلی رو ندارم و راه حلی هست یا نه. و جوابی نگرفتم از دوستان.

امروز بدون مدرک تحصیلی، با همه ی مدارک و سوابق کاریم رفتم برای مصاحبه. فکر کنم فقط پروندم رو که منگنه کردن اونجا یه چیزی حدود 70 80 برگ بود (بجز سری کپی ها). کلی Certificate و گواهی حسن انجام کار و قراردادهای کاری و بیمه و گردش حساب و ... هرجی داشتم بردم. علاوه بر اونا، چون مدرک تحصیلی نداشتم اما چند ترم دانشگاه خوندم و ریزنمرات همونو گرفته بودم و به تایید سفارت هم رسوندم ترجمه اش رو و برده بودم امروز.

مصاحبه ام باجه ی 7 بود. من دقیقاً مدارکم رو مطابق با راهنما چیده بودم اما بازم بنظر ایشون اشکال داشت و دوباره مرتب کردم.

بعد شروع کردن به بررسی مدارکم و نهایتاً رسید به جائی که گفت مدرک تحصیلیت کو. گفتم من از 17 18 سالگی سخت درگیر کار بوردم برای اینکه مخارج زندگی خودم و خونوادم رو تأمین کنم برای همین نتونستم هنوز درسم رو تموم کنم. خیلی شاکی رفتار کرد و گفت نمیشه اینجوری و باید مدرک داشته باشی و یسری حرفهایی که یکم برام سنگین بود... بعد قرارداد کارم رو خوندن. حقوقم یه مقداری خوب بود و قراردادم هم دائم؛ و این بنظر باعث تعجب ایشون شد. )همینجا بگم که شرکت هم از من مدرک تحصیلی نخواسته بود و هیچوقت حرفی از مدرک نشده بود چون سابقه کار قوی و مدارک بین المللی تو حوزه ی کاری خودم زیاد داشتم. و من رو هم دوماه پیش برای مصاحبه دعوت کرده بودن آلمان و راضی بودن و همونجا قرارداد رو دادن بمن.) بعدش با شک از من پرسیدن که کی تو آلمان داری که کار رو برات درست کرده؟ چحوری قرارداد دائم بستن باشما؟ و ... من هم پروسه ی دعوت اون شرکت و مصاحبه تلفنی و بعد هم حضوری و عقد قرارداد رو تعریف کردم.

دوباره قرارداد رو نگاه کردن و گفتن توی قرارداد عنوان کاری شما "مهندس ارشد" هست اما شما حتی مهندس هم نیستی و اینجوری نمیشه. بعد ریزنمرات و قرارداد من رو برداشتن و گفتن اقدام کنی رد میشی، میخوای اقدام کنی؟ من هم گفتم خیلی برای رسیدن به اینجا تلاش کردم و دوس دارم سعیم رو بکنم، گفت آخه رد میشی، منم بطور ناراحت گونه ای گفتم میخوام سعیم رو بکنم. گفت من باید برم از کنسول بپرسم.
    برگشتن و گفتن مطابق قانون شما باید مدرک تحصیلی داشته باشین اما من کنسول رو متقاعد کردم که پروندتون رو بفرستیم (منظورش کجاس؟) و بعد هم Certificateهایی که داشتم رو برداشتن و نگاه کردن و بردن با خودشون (فکر کنم دوباره پیش کنسول) و برگشتن.

بعد هم پروسه ی روتین طی شد و نهایت هم بمن یه رسید دادن که رووش تاریخ و شماره هست و داخل اون باکس پایین هم یه چیری نوشته شده که نمیدونم چیه (دقیقاً روی رسید همسرم که بعد من مصاحبه شد با ایشون همینجوری)

همسرم همزمان بامن بعنوان همراه اقدام کردن. اول به ایشون گفت شما هم درس نخوندی، اما همسرم همه مدارکو کامل داشت و داد به ایشون. اما نهایتاً همه ی مدارک کاری و تحصیلی همسرم رو پس داد. و فقط همون مدارکی توی چک لیست همراه هست رو نگه داشت.

1- اینکه گفتن میفرستن، یعنی به کجا؟ الان وضعیت پروندم یعنی چی میشه؟ بنظرتون به شرکت در آلمان بگم از اداره مهاجرت پیگیر باشه؟
    2- همینطور بری همسرم بعنوان همراه چه اتفاقی میوفته؟ (با توجه به اینکه هیچ مدرکی بجز مدارک چه لیست نگرفت)
    3- بما نگفت مدرکی چیزی بعداً بیاریم، این یعنی پروندمون از نظرش کامل بوده؟

ممنووون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ويزاي آلمان از طریق کارت آبی

دوستان سلام
    من مهندس عمرانم با 10 سال سابقه کار و ازدواج کردم مدارک ترجمه شده به آلمانی را به اداره تایید مدارک تحصیلی خارجی در آلمان فرستادم اونا گفتن قرارداد کاری براشون بفرستم تا برای اخذ بلوکارت برام اقدام کنند در حال حاضر هم پروفایل و رزومه ام رو تو چند تا سایت کاریابی گذاشتم .سوالام اینه :
    1. آیا سفارت آلمان از من مدرک زبان سطح A1 میخوان ؟ ( شرط دریافت ویزا )
    2. منظور از قرارداد قرارداد فعلی کاری من تو ایرانه یا Job Offer از آلمان ؟
    3. روند دریافت اقامت از طریق بلو کارت چجوریه ؟

ممنون میشم ازتون اگه راهنماییم کنید

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط yooshe نمایش پست ها
    روند دریافت اقامت از طریق بلو کارت چجوریه ؟
    ممنون میشم ازتون اگه راهنماییم کنید
    روند دریافت اقامت از طریق بلوکارت توی این بروشور ارائه شده توسط سایت مرجع BAMF توضیح داده شده. و تمام اطلاعاتی که میخواید رو اگر بگردید تو این سایت پیدا میکنید.
    و البته در این تاپیک بحث میشه دربارش.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

ويزاي آلمان از طریق کارت آبی

دوستان عزیز سلام
    من فایل موارد مورد نیاز برای درخواست روادید اقامت بلند مدت/ اشتغال به کار را از سایت سفارت آلمان دانلود کردم چند تا نکته برام جای سوال داره :
    1-آیا شناسنامه خودم و همراهانم رو باید ترجمه کنم یا نه
    2- تو نامه نوشته ترجمه رسمی آلمانی / انگلیسی ( بعنی مدارک رو به انگلیسی هم ترجمه کنیم قبول میکنن؟ )
    3- مدارک مربوط به سوابق کاری و فعالیتهای شغلی من مهندس عمرانم و حدود 11 سال سابقه بیمه دارم میخوام ببینم سوابق مورد تایید سفارت رو چجوری باس تهیه کنم ؟ یعنی خودم سوابقم رو از سایت سازمان تامین اجتماعی پرینت بگیرم و ببرم سفارت آلمان قبول میکنن ؟
    4- مدارک تحصیلیم رو فرستادم آلمان و بدستشون رسیده و دانشگاهم همچنین مورد تاییدشون هست ( مطابق سایت ) . به سفارت ، نیاز هست تاییدیه تحصیلی ارائه بدم ( اگه نیاز هست چجوری ازشون تاییدیه بگیرم )
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    ویرایش توسط yooshe : September 25th, 2014 در ساعت 03:40 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yooshe نمایش پست ها
    ويزاي آلمان از طریق کارت آبی

دوستان عزیز سلام
    من فایل موارد مورد نیاز برای درخواست روادید اقامت بلند مدت/ اشتغال به کار را از سایت سفارت آلمان دانلود کردم چند تا نکته برام جای سوال داره :
    1-آیا شناسنامه خودم و همراهانم رو باید ترجمه کنم یا نه
    2- تو نامه نوشته ترجمه رسمی آلمانی / انگلیسی ( بعنی مدارک رو به انگلیسی هم ترجمه کنیم قبول میکنن؟ )
    3- مدارک مربوط به سوابق کاری و فعالیتهای شغلی من مهندس عمرانم و حدود 11 سال سابقه بیمه دارم میخوام ببینم سوابق مورد تایید سفارت رو چجوری باس تهیه کنم ؟ یعنی خودم سوابقم رو از سایت سازمان تامین اجتماعی پرینت بگیرم و ببرم سفارت آلمان قبول میکنن ؟
    4- مدارک تحصیلیم رو فرستادم آلمان و بدستشون رسیده و دانشگاهم همچنین مورد تاییدشون هست ( مطابق سایت ) . به سفارت ، نیاز هست تاییدیه تحصیلی ارائه بدم ( اگه نیاز هست چجوری ازشون تاییدیه بگیرم )
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    1- بهتره ترجمه کنین و ترجمه رو هم به تایید سفارت برسونین و از ترجمه تایید شده 2کپی بگیرید. البته من و همسرم هیچکدوم نبردیم اما ازمون پرسید ولی چون فقط همسرم بعنوان همراه داشت، گفت پس مهم نیس. از هیچکدوم نگرفت.
    2- انگلیسی مورد قبوله. مدارک تحصیلی باید به تایید سفارت رسیده باشه و از هرکدوم 2 کپی
    3-من همون لیست سوابق رو از اینترنت گرفتم بردم کارگزاری 1000تومن گرفت همون رو مهر کرد. البته من تعداد زیادی هم Recommendation Letter داشتم به انگلیسی که همه ی اونارو هم بردم. علاوه بر اون مدرک دوره ها یا certificateهایی هم که داشتم و انگلیسی بودن رو بردم و ارائه کردم.
    4-مدارک رو برای کجا فرستادین؟ ZAB؟ اگر آره، یعنی اونا بهتون نامه یا ایمیل دادن؟ اگه آره همونو پرینت کنین و ببرین. اگر نه و فقط مدرک تحصیلیتون رو دارین که ترجمه رسمی کنین ببرین به تایید سفارت برسونین و 2 کپی از مدرک تایید شده بگیرید و همراه خودتون ببرید.

اینا بر حسب تجربه ی مصاحبه ی من و همسرم در باجه انهتای سمت راست سالن بود. فکر کنم شماره 7 یا 6.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط stuck نمایش پست ها
    1- بهتره ترجمه کنین و ترجمه رو هم به تایید سفارت برسونین و از ترجمه تایید شده 2کپی بگیرید. البته من و همسرم هیچکدوم نبردیم اما ازمون پرسید ولی چون فقط همسرم بعنوان همراه داشت، گفت پس مهم نیس. از هیچکدوم نگرفت.
    2- انگلیسی مورد قبوله. مدارک تحصیلی باید به تایید سفارت رسیده باشه و از هرکدوم 2 کپی
    3-من همون لیست سوابق رو از اینترنت گرفتم بردم کارگزاری 1000تومن گرفت همون رو مهر کرد. البته من تعداد زیادی هم Recommendation Letter داشتم به انگلیسی که همه ی اونارو هم بردم. علاوه بر اون مدرک دوره ها یا certificateهایی هم که داشتم و انگلیسی بودن رو بردم و ارائه کردم.
    4-مدارک رو برای کجا فرستادین؟ ZAB؟ اگر آره، یعنی اونا بهتون نامه یا ایمیل دادن؟ اگه آره همونو پرینت کنین و ببرین. اگر نه و فقط مدرک تحصیلیتون رو دارین که ترجمه رسمی کنین ببرین به تایید سفارت برسونین و 2 کپی از مدرک تایید شده بگیرید و همراه خودتون ببرید.

اینا بر حسب تجربه ی مصاحبه ی من و همسرم در باجه انهتای سمت راست سالن بود. فکر کنم شماره 7 یا 6.
    با سلام.
    4- درسته مدرک تحصیلی ترجمه شده رو برای ZAB فرستادم جوابی که به من دادن این بود :
    Thank you for your request for credential evaluation. This is received on 08/07/2014 from us.

As proof that you need the certificate to apply for review of the Blue Card, please send us please your employment or your concrete job offer by e-mail, if it is not supplied with your application.

Once this evidence is available, we can process your application and notify you the exact time allowed for issuing via e-mail. This is usually two weeks.

آیا این ایمیل مورد تایید سفارت ، و بمنزله تایید مدارک تحصیلی هست ؟
    در این ایمیل منظورش اینه که قرارداد کاریمو تو ایران براشون بفرستم یا پیشنهاد کاری جدید از آلمان ؟

ممنون

صفحه 1 از 20 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)