صفحه 31 از 123 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزا های دیگر به دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط ایران33 نمایش پست ها
    با سلام من یه سوال داشتم در رابطه با اینکه میشه با یک ویزا دیگر وارد المان شد و موقع ثبت نام برویم و تبدیل به ویزا داتشجویی کنیم چون سفارت خیلی سخت میگره ؟؟؟
    فکر نمیکنم بتونید. من یک نفر (پزشک) رو میشناسم که با ویزای شینگن اومد اینجا تونست پذیرش بگیره (حتی یک ماه هم تو بیمارستان کار کرد) ولی برای تمدید ویزا و گرفتن ویزای کار برگشت ایران و همون روند گرفتن ویزای کار رو شروع کرد. برای دانشجویی هم فکر نمیکنم غیر از این باشه.

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت در خصوص ویزا و تعامل با سفارت آلمان

با سلام
    دوستان من برای یک دانشگاه تو آلمان اقدام کردم، فایلی رو آپلود کرده که میگه شما مدارکت رسیده، نتایج حدود 15 may میاد، و پیشنهاد داده که با همین نامه میتونی بری برای ویزایی به عنوان متقاضی دانشگاه اقدام کنی (دلیلش هم اینه که مدت زمان اقدام برای ویزا طول میکشه) و در صورت پذیرش با همون میتونی تا آلمان بیای و بعد اینجا تغییر بدی به ویزای دانشجویی. (این ویزاهه 3 ماه اینا اعتبار داره انگار).
    حالا دو تا سوال!
    1. نظر دوستان راجع به این مساله؟
    2. به نظر شما روند اقدام برای این ویزا، مثل ویزای دانشجوییه؟
    3. اصلا روند اقدام چطوریه؟ اول باید وقت رزرو کنم؟ بعد با مدارک برم اونجا؟

پیشاپیش تشکر!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام.

1- نظرم مثبته!
    2- آره.
    3- روند اقدام دقیقا مثل روند اقدام برای ویزای داشجوییه. و مدارک مورد نیاز هم دقیقا همون ها اند. فقط به جای نامه ی پذیرش همون نامه که نشون میده در خواست پذیرش دادین رو به سفارت میدین.
    برای اطلاعات بیشتر سایت سفارت و مخصوصا قسمت ویزای دانشجویی رو به دقت بخونین.

ممنون آقا امین
    تو سایت سفارت گم شدم راستش. ببینید روند کلی به این صورته؟
    1. رزرو وقت
    2. رفتن به سفارت سر وقت تایین شده با مدارک + هزینه (به یورو)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

بله همین طوره. موفق باشین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_sh_t نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من برای یک دانشگاه تو آلمان اقدام کردم، فایلی رو آپلود کرده که میگه شما مدارکت رسیده، نتایج حدود 15 may میاد، و پیشنهاد داده که با همین نامه میتونی بری برای ویزایی به عنوان متقاضی دانشگاه اقدام کنی (دلیلش هم اینه که مدت زمان اقدام برای ویزا طول میکشه) و در صورت پذیرش با همون میتونی تا آلمان بیای و بعد اینجا تغییر بدی به ویزای دانشجویی. (این ویزاهه 3 ماه اینا اعتبار داره انگار).
    حالا دو تا سوال!
    1. نظر دوستان راجع به این مساله؟
    2. به نظر شما روند اقدام برای این ویزا، مثل ویزای دانشجوییه؟
    3. اصلا روند اقدام چطوریه؟ اول باید وقت رزرو کنم؟ بعد با مدارک برم اونجا؟

پیشاپیش تشکر!
    سلام امین..
    همونجوری که حاج مهران گفت این پروسه دقیقا شبیه ویزا دانشجویی هست.. 100 درصد زود برو وقت رزرو کن اسم این پروسه Student applicant Visa هستش.. دیروز صبح سیستم وقت دهی دوباره باز شد، مطمئنم به زودی پر میشه، شما الان تو بهترین حالت میتونی واسه 29 می وقت سفارت بگیری که چه بسا تا اون موقع پذیرشت هم بیاد. سریع برورزرو کن. ضمنا هرگز صحبتی از اینکه گفتن جوابها 15 می میاد نکن میگن خوب کو جواب و اگه ریجکت شی از اون دانشگاه، ویزات دچار مشکل میشه.. ولی اگه همین پروسه رو بری و حتی از این دانشگاه پذیرشی نگیری و از جای دیگه ای بعدا پذیرش بگیری، هیچ مشکلی که نیست هیچی بلکه پروسه ویزا رو هم انجام دادی و حله.. سوال داشتی پیام خصوصی بده. اگه پارسال خیلی از بچه ها همین کارو کرده بودن از ویزا و ثبت نام جا نمیموندن.
    سبز باشی و پایدار...

دوستان سلام ...پاسپورت امضا شده ...قسمت و محل امضا رو امضا کنیم خونه خودمون ؟؟ موردی پیش نمیاد ؟

دوستان سلام ...پاسپورت امضا شده ...قسمت و محل امضا رو امضا کنیم خونه خودمون ؟؟ موردی پیش نمیاد ؟
    سلام. من رفتم +10 و اداره گذرنامه پرسیدم کسی نمیدونست اصلا! از دوستانی که رفته بودن پرسیدم، اونا پیشنهادشون به من این بود که همین امضای فعلی رو بزنم! سعی کنید تو همون کادر باشه. منم تو خونه زدم. همین!

سلام دوستان
    نمیدونم سوال هام رو کجا بپرسم اینجا مینویسم خواهش می کنم در صورت امکان راهنماییم کنید.
    شغل من سازنده ادوات موسیقی است. از یک مدرسه ساز ساری در آلمان پذیرش گرفتم. با توجه به اینکه پیش دانشگاهی ریاضی دارم و قبولی در دانشگاه هم ندارم آیا شانسی برای دریافت ویزا دارم؟ لازم به توضیحه که :
    1-این رشته و هیچ رشته مربوط به اون در ایران وجود نداره و در ایران تنها 1 نفر حدود 40 سال پیش همچین رشته ای رو خونده و کس دیگه ای نیست.
    2-قبلا سه بار ویزای شنگن گرفتم و هر سه بار 1 هفته آلمان بودم.
    3- 34 سالمه
    4- در نامه پذیرشم عبارت free listener ذکر شده ( به من گفتند با توجه به سطح پایین زبانت ترم اول را دانشجوی آزاد باش وسطح زبان رو بالا ببر و ترم بعد رسما در امتحانات پایان ترم شرکت کن)
    5- 10 سال سابقه کار به عنوان مربی ابزار برقی بوش در ایران دارم.
    لطفا من رو راهنمایی کنید

Member omid7khat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط oldghoghnoos نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نمیدونم سوال هام رو کجا بپرسم اینجا مینویسم خواهش می کنم در صورت امکان راهنماییم کنید.
    شغل من سازنده ادوات موسیقی است. از یک مدرسه ساز ساری در آلمان پذیرش گرفتم. با توجه به اینکه پیش دانشگاهی ریاضی دارم و قبولی در دانشگاه هم ندارم آیا شانسی برای دریافت ویزا دارم؟ لازم به توضیحه که :
    1-این رشته و هیچ رشته مربوط به اون در ایران وجود نداره و در ایران تنها 1 نفر حدود 40 سال پیش همچین رشته ای رو خونده و کس دیگه ای نیست.
    2-قبلا سه بار ویزای شنگن گرفتم و هر سه بار 1 هفته آلمان بودم.
    3- 34 سالمه
    4- در نامه پذیرشم عبارت free listener ذکر شده ( به من گفتند با توجه به سطح پایین زبانت ترم اول را دانشجوی آزاد باش وسطح زبان رو بالا ببر و ترم بعد رسما در امتحانات پایان ترم شرکت کن)
    5- 10 سال سابقه کار به عنوان مربی ابزار برقی بوش در ایران دارم.
    لطفا من رو راهنمایی کنید
    والا این جور موارد خاص را به نظرم فقط خودتون باید پیگیر باشین. برید و برای ویزا اقدام کنید و سفارته که تو این مورد میتونه تصمیم بگیره. فقط یه نکته ای که میشه بهش تاکید کرد، تو انگیزه نامه انگیزه رفتن هستش که بایستی خیلی خوب و قانع کننده نوشته بشه. اگه شما استاد تمام عیاری هم که باشید ولی این نامه انگیزه را زیاد جدی نگیرین، متاسفانه ممکنه سفارت قبول نکنه. دقیقا تمامی اهداف را ذکر کنید و اینکه بعد تحصیل چیکارها میخواید بکنین را مشخصا ذکر کنید. از نقش مهم صنعت موسیقی تو دنیا و ... که ایشالا مشکلی پیش نیاد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)