نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: تعویض دانشگاه در زمان پروسه کلیرنس یا بعد از کلیر شدن! (قبل از پیک آپ ویزا)

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض تعویض دانشگاه در زمان پروسه کلیرنس یا بعد از کلیر شدن! (قبل از پیک آپ ویزا)

این سوال خیلی هاست که:

1. آیا در زمانی که پروسه کلیرنس در حال انجام هست میشه دانشگاه رو عوض کرد؟!

2. آیا هنگامی که کلیر شدم میتونم دانشگاه رو عوض کنم؟!

3. آیا هنگامی که کلیر شدم میتونم با I-20 یک دانشگاه دیگه برم پیک آپ؟!

در این تاپیک به این مسائل میپردازیم و راه هاش رو بررسی می کنیم!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

پیش فرض پاسخ : تعویض دانشگاه در زمان پروسه کلیرنس یا بعد از کلیر شدن! (قبل از پیک آپ ویزا)

با عرض سلام خدمت
    Heisenberg7 عزیز
    خواستم در ابتدا از شما تشکر کنم بابت تمامی اطلاعات مفیدی که در اختیار دوستان میذاری نمیدونم این اطلاعات و تجربیات و از کجا اوردی شاید خودت تمامی این مسیر و یک روزی سپری کردی و اینکه نمیدونم در حال حاضر کجا هستی ولی امیدوارم که هرجاکه هستی همیشه سالم و موفق باشی و به Inspiration و Motivation ات همیشه ادامه بدی و مطمئن هستم که جواب کمکهاتو درزندگیت میگیری.
    راستش تمامی سووالهائی که عنوان کردی سووال منم هست و ممنون میشم که در ابتداهرچی خودت به ذهنت میرسه رو پاسخ بدی.
    باتشکر

Never Give Up!Never Back Down!Just Concentrate on Your Targets.

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

پیش فرض پاسخ : تعویض دانشگاه در زمان پروسه کلیرنس یا بعد از کلیر شدن! (قبل از پیک آپ ویزا)

تا اونجا که من میدونم همه این کارهارو میشه کرد اما ممکنه باعث شه کلیرنس دوباره از اول انجام شه که خب خوشایند به نظر نمیرسه.

احتمالا شما از از یه دانشگاه پذیرش گرفتین و باهاش واسه ویزا اقدام کردین و بعد اون پذیرش قشنگه اومده و حالا میخواین دانشگاهتون رو عوض کنین. به نظر من راهکاری که از همه مناسب تره اینکه که دست به ترکیب ویزا و I20 و اینا نزنید و هر وقت ویزا گرفتین وارد آمریکا شین. وقتی که اومدنتون درست شد اقدام به ترنسفر کنین. شنیدم اگه پذیرش داشته باشین ترنسفر به راحتی صورت میگیره. خودم هم دنبال ترانسفر هستم. ولی تا قبل از اینکه وارد آمریکا شین، عوض کردن دانشگاه و این جریانا باعث به تاخیر افتادن ویزا گرفتن میشه.

باز هم در این مورد تحقیق کنید چون دقیقا نمیدونم درست گفته باشم.

سلام دوستان
    من شرایط مشابهی دارم. با یک I-20 وقت سفارت گرفتم. اما از طریق استادی متوجه شدم که به زودی اون ادمیشن قشنگه میاد. اما هنوز نیومده. حدوداً 15 روز دیگه وقت سفارت دارم و احتمال اینکه تا اون موقع I-20 جدید به دستم نرسه و یا اصلاً صادر نشه بسیار زیاده.... به همین دلیل سوال بالا ، سوال من هم هست، که اگر با همین I-20 برم برای مصاحبه، آیا بعدش میتونم تغییر بدم یا نه؟؟؟
    تو همین زمینه جستجو کردم در فروم ها و این پست رو پیدا کردم که البته برای سال 2011 هستش و نمیدونم چقدر قابل تعمیم به امسال هست. اما اگر چیزی که ایشون گفتن شدنی باشه ، خیلی خیلی کار راحت خواهد بود.

Junior Member

دوستان من یک سوال داشتم گفتم مثل همیشه از اساتید اینجا راهنمایی بگیرم :

همسر من در دانشگاهی در ایالت کلرادو قبول شدند (ولی خود من قبول نشدم ) ابتدای دسامبر رفتیم دوبی برای مصاحبه و از آنجایی که کلیرنس دوبی نیامد، مجبور شدیم ترم همسرم را به پاییز سال بعد دیفر کنیم کماکان بعد از ۶۰ روز منتظر ویزا از دوبی هستیم. بعد از مصاحبه دوبی قبولی همسرم در دانشگاه نیوجرسی مشخص شد و با دیفر کردن آن به ترم پاییز ۲۰۱۵ هم موافقت کردند اما هنوز فرم I-20 را صادر نکرده اند. ! یعنی الان یک دانشگاه هست که قبول شدند و مصاحبه سفارت رفتیم ولی هنوز جواب سفارت نیامده است و دانشگاه هست که فقط قبولی داریم. شرایط دانشگاه دوم بهتر است و می خواهیم ببینیم که چگونه می توانیم آن دانشگاه را برویم؟

اگر سویس و I-20 را تغییر بدهیم لازم است مجدد برویم سفارت؟

آیا مناسب است که این پرونده در دوبی را ببندیم و برویم یک سفارت جدید (مثلا قبرس) و مجدد مصاحبه شویم؟

ممنون میشوم بابت راهنمایی دوستان

Junior Member

دوستان تا جایی که من پیگیری کردم بهتر هست که در دوران کلیر دانشگاه رو عوض نکینم چون امکان دارده آی بیست رو کنسل کنه دانشگاه یک و ویزا بره رو هوا، بعد از گرفتن ویزا میشه به دانشگاه ایمیل زد و ازش خواست که سویس رو آزاد کنه که دانشگاه جدید بتونه آی بیست صادر کنه ولی 2 تا مشکل هست که باید توجه کنیم اینکه اگر زمان شروع کلاس ها با فاصله 30 روز بیشتر باشه دانشگاه اول اگر نخواد به طور رسمی میتونه این کار رو نکنه، و مشکل دیگه اینکه اگر با آی بیست دانشگاه اول وارد خاک بشید امکان داره که آفیسر در فرودگاه مشکل ایجاد کنه که چرا اومدی ی ایالت دیگه، خوشبختانه من در دانشگاه یک دوستی پیدا کردم که با اینترنشنال آفیس اونجا صحبت کرده و اونها گفتن پس از گرفتن ویزا به ما ایمیل بزنه ما سویس رو آزاد کنیم که با آی بیست دنشگاه دو به راحتی بتونه وارد خاک بشه. http://www.ice.gov/sevis/f1-transfers#_Toc174419531 این سایت هم بیشتر توضیح داده، http://www.applyabroad.org/forum/sho...ransfer/page24 اینجا هم بعضی از بچه ها تجاربشون رو گذاشتن.
    خیلی بستگی داره که دانشگاه یک نخواد اذیت بکنه که اصولا فکر نمیکنم این کار رو انجام بدن. بعضی از دوستان هم پیشنهاد دادن که کلا قبل از رسیدن به خاک به دانشگاه یک اعلام نکنیم بهتر هست.
    امیدوارم این اطلاعات به درد دوستان خورده باشه.

Junior Member

پذیرش یک دانشگاه بهتر بعد از مصاحبه سفارت

سلام، من از یک دانشگاه آفر داشتم و اوایل ژوثن ویزاشو اقدام کرده ام و تو کلیرنس ام، الان از دانشگاه دوم آفر گرفته ام (هر دو واسه پاییز)، اگه همین الان به سفارت بگم که پذیرش جدید دارم و این 4-3 هفته ای که از پروسه ویزای اولی میگذره رو حساب میکنن تو پروسس دانشگاه جدید و میگن فقط آی 20 ایشو بفرست؟ یا کل پروسه (انتقال هزینه سویس، فرم جدید دس اس 160، و وقت مصاحبه جدید) دوباره شروع میشه؟

در اين زمينه خواهش مي كنم اگر نظري دارید بفرمایید.

Junior Member

سلام. من پذیرش فول فاند داشتم که به علت کلیرنس نتونستم به موقع به دانشگاه برم فاندم قطع شد ولی خوشبختانه از یه دانشگاه دیگه برای ترم پاییز افر فول فاند دارم. سوال من اینکه اگه من با i20 جدید بخام دوباره اقدام به گرفتن ویزا کنم در حالی که دوماه در کلیرنس هستم (با i20 دانشگاه قبلی ) تاثیری بر طولانی شدن کلیرنس و گرفتن ویزا داره؟. ممنون میشم از دوستان کمک کنن چون واقعا نمیدونم چیکار کنم.

کسی سابقه تغییر دانشگاه در زمانی که تحت کلیرنس بوده رو داشته؟
    امکانش هست با اتمام کلیرنس پذیرش اول دوباره به خاطر این تغییر ری کلیر بشیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)