نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: مشکل ویزا برای کسانی که در سفر قبلی به آمریکا بیش از حد مجاز مانده اند (overstaying)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : مشکل ویزا برای کسانی که در سفر قبلی به آمریکا بیش از حد مجاز مانده اند (overst

بسته شدن سويس بيشتر تابع وضعيت تحصيلي شما و نحوه گزارش دهي DSO به سيستم سويس هست تا اينكه تقاضاي تمديد حضور شما كي رد شده. من احتمال ميدم كه سويس شما ٩٠ روز بعد از فارغ التحصيلي بسته شده باشه ولي ممكنه بسته به برخي شرايط تاريخ متفاوتي بوده باشه. دقيقش رو يا از همون سويس چي دانشگاه بايد بپرسيد يا با ايميل زدن به خود سويس. در هر حال چيزي كه من از شرايط شما استنباط مي كنم اينه كه حضور غيرقانوني شما از تاريخ ٢٦ مارچ شروع شده. اگه خواستيد اسكن نامه رو با پيغام خصوصي برام بفرستيد تا با دقت بخونم. من بعيد مي دونم در نامه درمورد دليل رجكت كردن درخواست شما يا لزوم ترك آمريكا چيزي ننوشته باشه. اگه بتونيد تاريخ دقيق بسته شدن فايل سويس رو هم به دست بياريد و بگيد شايد بهتر بتونم وضعيت رو بررسي كنم. اگه شانس آورده باشيد و تاريخ بسته شدن فايل سويس شما ١٨ مارچ يا بعد از اون بوده باشه، دچار مشكل حضور غيرقانوني نميشيد چون ظرف ١٤ روز از بسته شدن فايل سويس آمريكا رو ترك كرديد.

در ضمن من اعتقادي به تاسف خوردن به گذشته و كاشكي و شايد ندارم. ولي براي اطلاع آيندگان بنويسم كه شما مي تونستيد به جاي تقاضاي OPT (كه با توجه به شرايط شما احتمال قبول شدنش ضعيف بود) به راحتي قبل از بسته شدن فايل سويس (و به نظر من بلافاصله بعد از فارغ التحصيلي) تقاضاي F2 بكنيد. حتي در همون مدتي كه تقاضاي OPT شما pending بود مي تونستيد تقاضاي خودتون رو withdraw بكنيد و تقاضاي F2 بديد. احتمالا با تقاضاي جديد شما برخورد خوشبينانه اي نميشد ولي باز نتيجه كار بهتر از اين ميشد. يا گزينه احتمالي بهتر اين بود كه به محض دريافت نامه پذيرش از دانشگاه جديد (و حتي بدون نياز به صدور I20 از اون دانشگاه)، تقاضاي انتقال فايل سويس به اون دانشگاه مي كرديد. البته اين گزينه آخر تا حدي به تاريخ فارغ التحصيلي در دانشگاه قبلي و شروع كلاسها در ترم پاييز در اون دانشگاه جديد و زمان اقدام براي انتقال فايل سويس و همكاري DSO هاي دو دانشگاه داشت. الان هم بهتره كه به فكر عوض كردن موضعتون از F1 به F2 نباشيد و همون مسير F1 رو ادامه بديد. تقاضاي F2 كردن با شرايط شما (اقدام براي OPT به اون صورت) باعث شك بيشتر سفارت ميشه و حتي اگه بهتون ويزا هم بدن، بعد از ورود به آمريكا موقع تقاضاي تبديل به F1 با بدبيني به تقاضاتون نگاه ميشه و احتمال داره رجكت كنن.

به هر حال شما در مصاحبه دو مشكل عمده داريد. يكي اينكه افسر رو متقاعد كنيد كه حضور غيرقانوني شما در آمريكا به دليل راهنماييهاي اشتباه DSO دانشگاه بوده (اون حرفي كه در مورد reopen و fee waiver گفته مطلقا مزخرفه و خوب شد كه به حرفش گوش نكرديد). ريزنمرات غيررسمي چيز مهمي نيست و با توضيح دادن قضيه بدهكاري، احتمال زياد افسر مصاحبه كننده قانع ميشه. مشكل دوم غير از بحث حضور غيرقانوني اينه كه افسر رو متقاعد كنيد كه شما هدف آكادميك مشخصي داريد و صرفا براي برگشتن به آمريكا دنبال مستر دوم نيستيد. با توجه به وضعيت كلي شما تنها جايي كه ممكنه به حرفتون گوش بدن آنكارا هست. توكل كنيد به خدا انشاالله درست ميشه.

توصيه كلي هم كه هميشه به دوستان مي كنم اينه كه كارهاي اينجوري رو دست دست نكنيد و براي دقيقه نود نذاريد. يكي از پارامترهاي مهمي كه اداره مهاجرت موقع بررسي اينجور تقاضاها در نظر مي گيره زمان و نحوه اقدام شما براي تغيير يا تمديد status هست. اگه احساس كنن كه به تعبير خودشون frivolous اقدام كرديد و ميخواهيد زمان اقامتتون رو در آمريكا بيدليل كش بديد تا از اين ستون به اون ستون فرجي بشه، احتمال رجكت كردن خيلي بالا ميره. مشورت هم ميخواهيد بگيريد قبل از اينكه كار به جاي باريك بكشه مشورت بگيريد. من در حد فرصتي كه داشته باشم دريغ نمي كنم، هرچند ممكنه هر روز نتونم به فروم سر بزنم.
    ویرایش توسط Mehrad : April 16th, 2014 در ساعت 06:11 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)