صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: مشکل ویزا برای کسانی که در سفر قبلی به آمریکا بیش از حد مجاز مانده اند (overstaying)

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض مشکل ویزا برای کسانی که در سفر قبلی به آمریکا بیش از حد مجاز مانده اند (overstaying)

سلام!

همه دوستانی که مشکل overstaying دارند لطفاً تو این تاپیک مطرح کنند مشکلشون رو تا بررسی شه!

مهم ترین اطلاعاتی که باید اینجا بدید:

1. نوع ویزا!

2. میزان بیشتر موندن!

3. دلیل بیشتر موندن!

با تشکر
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Banned

پیش فرض پاسخ : مشکل ویزا برای کسانی که در سفر قبلی به آمریکا بیش از حد مجاز مانده اند (overst

سلام دوستان. شرایط من بنظرم کمی‌ پیچیده هست. برای همین کامل توضیح میدم. ممنونم اگر کمک کنید. من دسامبر 2013 در یک رشتهٔ غیر حساس از آمریکا فوق لیسانس گرفتم. اما چون سال اول (2012-2011) فاندم کامل نبود، نزیک 5000$ به دانشگاه بدهکار شدم که طبق توافقی با دانشگاه هر ماه قسط این پول رو میدم. دانشگاه هنوز مدرک و ریز نمرات اصلی‌ رو بهم نداده (بدلیل بدهکاری) و من ریز نمرات غیر رسمی‌دارم. 26 دسامبر من براي OPT اقدام کردم. توضیحش خیلی‌ مفصله و خلاصه اینکه در تاریخ 2014 MARCH، 18 (تقریبا ۳ ماه بعد) درخواست من رد شد و من نامه DENIAL رو در تاریخ 26 MARCH با میل دریافت کردم و APRIL 1 آمریکا رو ترک کردم یعني 14 روز بعد از اینکه ONLINE NOTICE و 6 روز بعد از اینکه نامه رو با میل گرفتم. چون SEVIS من COMPLETE شده بود بیشتر ماندن من UNLAWFUL PRESENCE حساب میشد. راستش الان هم خیلی‌ مطمئن نیستم که آیا چند روزی UNLAWFUL موندم یا نه. با محاسبه روزها خودم اینطور فکر نمیکنم.

در طول اون سه ماهی‌ که در آمریکا منتظر جواب OPT بودم، برای یک مستر دوم APPLY کرده بودم و فول فاند از یک دانشگاه دیگه پذیرش دارم. چون می‌خوام تغییر رشته بدم برای این مستر APPLY کردم و شاید بتونم از یک استاد نامه بگیرم که مثلا بعد از گذروندن پیش نیزها در رشتهٔ جدید می‌تونم برای دکترا APPLY کنم. حالا من براي 14 MAY از آنکارا وقت گرفتم برای مصاحبه. شوهرم در آمریکاست و اون هم دانشجوي دکترا هست. چند نگرانی دارم. اول اینکه چون قسط دانشگاه میدم حسابم رو نبستم و وکالت به شوهرم دادم که قسط رو هر ماه میده. قراردادی که با دانشگاه برای دادن قسط بستم رو هم دارم. چون ممکنه سفارت از من مدرک و ریزه نمره رسمی‌ بخواد، بنظر شما من به هر ترتیبی که شده پول جور کنم که مدرک من رو آزاد کنه دانشگاه یا سفارت این موضوع رو می‌پذیره و مثلا نمیگه موقع پیک آاپ ریز نمره رسمی‌ بیار؟ آیا اینکه من حسابم رو در آمریکا نبستم مشکل داره؟ دوم اینکه من پرس و جو کردم و اینطور که فهمیدم اون مدتی‌ که منتظر جواب OPT بودم برای من UNLAWFUL حساب نمی‌شه و من در تاریخی‌ که گفتم از آمریکا خارج شدم. پس نباید نگران این باشم که سفارت بهم بگه UNLAWUL PRESENCE داشتم. درسته؟ سوم اینکه توصیه شما برای قانع کردن آفیسر در مورد مستر دوم چیه؟ این مستر دوم هم خیلی‌ حساس نیست. همهٔ این شرایط برای من خیلی استرس داشت، بسیار ممنونم اگر راهنماییم كنيد.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشکل ویزا برای کسانی که در سفر قبلی به آمریکا بیش از حد مجاز مانده اند (overst

نقل قول نوشته اصلی توسط mohohamo نمایش پست ها
    سلام دوستان. شرایط من بنظرم کمی‌ پیچیده هست. برای همین کامل توضیح میدم. ممنونم اگر کمک کنید. من دسامبر 2013 در یک رشتهٔ غیر حساس از آمریکا فوق لیسانس گرفتم. اما چون سال اول (2012-2011) فاندم کامل نبود، نزیک 5000$ به دانشگاه بدهکار شدم که طبق توافقی با دانشگاه هر ماه قسط این پول رو میدم. دانشگاه هنوز مدرک و ریز نمرات اصلی‌ رو بهم نداده (بدلیل بدهکاری) و من ریز نمرات غیر رسمی‌دارم. 26 دسامبر من براي OPT اقدام کردم. توضیحش خیلی‌ مفصله و خلاصه اینکه در تاریخ 2014 MARCH، 18 (تقریبا ۳ ماه بعد) درخواست من رد شد و من نامه DENIAL رو در تاریخ 26 MARCH با میل دریافت کردم و APRIL 1 آمریکا رو ترک کردم یعني 14 روز بعد از اینکه ONLINE NOTICE و 6 روز بعد از اینکه نامه رو با میل گرفتم. چون SEVIS من COMPLETE شده بود بیشتر ماندن من UNLAWFUL PRESENCE حساب میشد. راستش الان هم خیلی‌ مطمئن نیستم که آیا چند روزی UNLAWFUL موندم یا نه. با محاسبه روزها خودم اینطور فکر نمیکنم.

در طول اون سه ماهی‌ که در آمریکا منتظر جواب OPT بودم، برای یک مستر دوم APPLY کرده بودم و فول فاند از یک دانشگاه دیگه پذیرش دارم. چون می‌خوام تغییر رشته بدم برای این مستر APPLY کردم و شاید بتونم از یک استاد نامه بگیرم که مثلا بعد از گذروندن پیش نیزها در رشتهٔ جدید می‌تونم برای دکترا APPLY کنم. حالا من براي 14 MAY از آنکارا وقت گرفتم برای مصاحبه. شوهرم در آمریکاست و اون هم دانشجوي دکترا هست. چند نگرانی دارم. اول اینکه چون قسط دانشگاه میدم حسابم رو نبستم و وکالت به شوهرم دادم که قسط رو هر ماه میده. قراردادی که با دانشگاه برای دادن قسط بستم رو هم دارم. چون ممکنه سفارت از من مدرک و ریزه نمره رسمی‌ بخواد، بنظر شما من به هر ترتیبی که شده پول جور کنم که مدرک من رو آزاد کنه دانشگاه یا سفارت این موضوع رو می‌پذیره و مثلا نمیگه موقع پیک آاپ ریز نمره رسمی‌ بیار؟ آیا اینکه من حسابم رو در آمریکا نبستم مشکل داره؟ دوم اینکه من پرس و جو کردم و اینطور که فهمیدم اون مدتی‌ که منتظر جواب OPT بودم برای من UNLAWFUL حساب نمی‌شه و من در تاریخی‌ که گفتم از آمریکا خارج شدم. پس نباید نگران این باشم که سفارت بهم بگه UNLAWUL PRESENCE داشتم. درسته؟ سوم اینکه توصیه شما برای قانع کردن آفیسر در مورد مستر دوم چیه؟ این مستر دوم هم خیلی‌ حساس نیست. همهٔ این شرایط برای من خیلی استرس داشت، بسیار ممنونم اگر راهنماییم كنيد.
    سلام

من یادمه برای یکی از بچه ها قبلاً خیلی گشتم.... شرایط مشابه داشت... زیر 6 ماه گویا جریمه نداره که نتونید اپلای کنید و رد کنند!

اما تضمینی هم نیست که تو مصاحبه علی رغم این که جریمه ندارید که نتونید اپلای کنید حتماً بهتون ویزا رو بدن!! من مواردی هم دیدم که دانشجویی موندن آفیسر میخواسته رد کنه و طرف قانع کرده و گرفته اینم یه نمونه اخیرش از عشق آباد:

خانم, متاهل , پزشک(متخصص داخلی) ,برای استپ 3 USMLE اقدام کردن(F1),قبلا ویزای 6 ماهه امریکا داشتن که به دلایلی 10 ماه مونده بودنو اون روز تازه از امریکا آمده بودن ​آفیسر گفته بود بشین نفر آخر بیا کارت دارم !!

بعد نفر 1 رو صدا کردن
    , آفیسر کلی ناراحت بوده که چرا ایشون بیشتر از ویزاشون مونده بودن و ضربدر قرمز رو زده و گفته ریجکت, دوستمونم شروع کردن بحث کردن و توضیح علت و التا هم برگرو پس گرفته !!و گفته اوکی ولی FBI CHECK باید انجام بشه !!!!
    پس راه داره و شما هم به نظر خیلی اوضاعتون ناجور نبوده! و شاید اصلاً overstay نبوده باشه... چون من یادمه جایی خونده بودم از موقعی که رد میشه درخواست یه تعداد روزی فرصت دارید که برید بیرون!

من به یکی از کاربر ها که تو این زمینه وارد هستند.... لینک سوال شما رو دادم... مطمئناً میان میخونند... و اگر اطلاع داشته باشن جواب میدن... کمی بیشتر منتظر باشید... شرایطتون خاصه.... و هر کسی نمیتونه جواب دقیق و صحیح بده! فعلاً فقط امیدوار باشید... در ضمن اگر فاند هم داشته باشید برای دکتری من احتمال قوی میدم که آفیسر راحت تر راضی بشه!

فقط من نفهمیدم شما که شوهرتون آمریکا هستند چرا F2 نشدید !؟
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

اینکه حضور غیر قانونی شما از چه تاریخی شروع بشه بستگی داره به اینکه فایل سویس شما در چه تاریخی بسته شده باشه و شما "قبل" یا "بعد" از بسته شدن فایل سویس تقاضای OPT (یا کلا تقاضای تمدید یا تغییر status ) داده باشید. به طور کلی‌ هر نوع تقاضای تمدید یا تغییر status باید "قبل" از انقضای status قبلی‌ انجام بشه که در مورد دانشجویان اعتبار وضعیت F1 منوط هست به باز موندن فایل سویس. وقتی‌ هم که فایل سویس بسته بشه، دو راه بیشتر وجود نداره: خروج فوری از آمریکا یا اینکه سویس چی‌ دانشگاه بتونه راهی‌ پیدا کنه که فایل سویس رو reinstate کنه (که احتمالش کمه).

اگه تقاضای خودتون رو "قبل" از بسته شدن فایل سویس داده باشید، تمام مدتی‌ که تقاضای شما pending بوده، حضور شما در آمریکا قانونی بوده. در صورتی که "بعد" از بسته شدن فایل سویس تقاضای تمدید حضور خودتون رو داده باشید، تقاضای شما غیر مجاز هست و رجکت میشه و و مدت pending بودن تقاضا به عنوان حضور قانونی لحاظ نمیشه و حضور غیر قانونی شما از همون تاریخ بسته شدن فایل سویس شروع میشه.

در صورتی که هیچ تقاضای "مجاز" برای تمدید حضور در آمریکا "قبل" از بسته شدن فایل سویس داده نشده باشه، مدت grace period برای ترک آمریکا از زمان بسته شدن فایل سویس، ۱۴ روز هست. در صورتی که "قبل" از بسته شدن فایل سویس تقاضای "مجاز" برای تمدید حضور در آمریکا داده باشید، در مدتی‌ که تقاضا pending هست، حضور شما قانونی هست. ولی‌ به محض رد شدن تقاضای شما، از تاریخی که نامه rejection صادر شده باید بلافاصله خاک آمریکا رو ترک کنید و grace period هم نداره. در صورتی که نامه rejection رو با پست فرستاده باشن، زمان حضور غیر قانونی شما ۵ روز بعد از تاریخ صدور (و نه تاریخ ارسال) نامه rejection شروع میشه.

اون بحث ۶ ماه هم بستگی داره که مدت زمان حضور غیر قانونی از کی‌ شروع بشه. تاریخ از دست دادن status قبلی.‌ یا در صورت تقاضای مجاز تمدید حضور، از تاریخ صدور نامه rejection. در صورتی که بیشتر از ۱۸۰ روز از حضور غیر قانونی در آمریکا بگذره، فرد متخلف تا ۳ سال ممنوع الورود به آمریکا خواهد بود.
    ویرایش توسط Mehrad : April 15th, 2014 در ساعت 02:26 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام ممنون از پاسختون. من همون mohohamo هستم. این پیام رو با اکانت جدیدم مینویسم. هایزنبرگ جان قبل از بسته شدن سویس چون opt اقدام کرده بودم و استاتوس من pending بود نمیتونستم f2 کنم. وقتی هم که opt deny شد چون سویس بسته شد نمیشد تغییر استاتوس داد. برای هر تغییری باید اول خارج میشدم و دوباره اقدام میکردم.

mehrad جان من دقیقا بعد از graduation برای opt اقدام کردم و استاتوس من تا 3 ماه pending بود. من دقیقا نمیدونم کی سویس بسته میشه . ایا اینطوره که بلاقاصله و بطور اتوماتیک بعد از اینکه در خواست کسی deny میشه sevis بسته میشه یا اینکه DSO سویس رو میبنده؟ ایا سویس من در تاریخ 18 مارچ بسته شد؟ من اینجا تاریخهای مهم رو مینویسم.
    18 مارچ: تاریخ online noticeدر سایت uscis که فقط نوشته بود که deny شدم و باید منتظر نامه ی uscis باشم چون یک سری option توش نوشته.
    21 مارچ: تاریخ روی صفحه اول نامه. نوشته که deny شدم و به عنوان option میتونم اقدام به file a motion to reopen or reconsider an adverse decision کنم. در هیچ کدوم از اینها حرفی از بسته شدن سویس یا leaving the country یا اینکه چقدر وقت دارم نزده فقط گفته که برای motion to reopen باید ظرف مدت 30 روز از تاریخ نامه اقدام کنم و application بفرستم.
    24 مارچ: نامه به ادرس DSO در دانشگاه قبلیم در colorado رسیده و چون من با شوهرم در ohio زندگی میکنم...
    26 مارچ: نامه رو با پست دریافت کردم. روی پاکت نامه هم expected delivery date رو 26 زده.
    1 اوریل: من امریکا رو ترک کردم. یعنی 6 روز بعد از دریافت نامه با فرض اینکه میتونستم reopen کنم ولی نمیدونستم کی سویس بسته شده و من چقدر فرصت دارم.
    در تمام این مدت DSO مشاوره اشتباه به من میداده. دلیل اینکه opt ام deny شد این بود که من چون وضعیت مالیم خوب نبود به همراه opt application برای fee waiver اون هم اقدام کردم که fee waiver request من reject شد و من دفعه دوم مدارک رو به همراه fee waiver دوباره فرستادم و بعدا فهمیدم که کاش برای fee waiver اقدام نمیکردم که وقت رو از دست نمیدادم. حتا DSO گفته بود که اگر بار اول fee waiver request تو reject شد باز هم فرصت داری که دوباره fee waiver request بدی. DSO نمیدونست که من 30 روز بعد از صدور opt i-20 وقت داشتم مدارکو بفرستم و خودم هم نمیدونستم و مدارکم چند روز بعد از اون 30 روز به uscis رسید و بعد از 3 ماه pending رد شد!! بعدش هر چقدر به ُDSO زنگ میزدم که مشاوره بگیرم گوشی رو برمیداشت و قطع میکرد و بعد ایمیل زد که تلفن زدن من call harrassment هست و اینکه کیس من اصلا emergency نیست و فقط میتونم ایمیل بزنم. دفعه اخر هم گفت که احتمال زیاد اگر file a motion to reopen کنم ایندفعه approve میشه به عنوان مدرک لازمه فقط ثابت کنم که ار deadline ها بی خبر بودم. اگر این کارو میکردم معلوم نبود چه بلایی سرم میومد و چقدر unlawful presence داشتم.
    وقت من 14 می هست مهمترین چیز اینه که ترم fall و فاندمو از دست ندم منوط به این که بدونم سویس کی بسته شده و unlawful presence داشتم یا نه و اگر داشتم چطور میتونم officer رو یه طوری قانع کنم. مدارک uscis و ایمیلهای DSO که بالا گفتم موجوده ولی نمیدونم کافی و راضی کننده هست یا نه. بنظر شما بهتر نیست که وقت مصاحبه f1 رو کنسل کنم و برای f 2اقدام کنم و وقتی رفتم دوباره استاتوس عوض کنم به f1? خواهش میکنم راهنماییم کنید.. ممنونم.
    ویرایش توسط javad1200 : April 16th, 2014 در ساعت 06:23 AM

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

بسته شدن سويس بيشتر تابع وضعيت تحصيلي شما و نحوه گزارش دهي DSO به سيستم سويس هست تا اينكه تقاضاي تمديد حضور شما كي رد شده. من احتمال ميدم كه سويس شما ٩٠ روز بعد از فارغ التحصيلي بسته شده باشه ولي ممكنه بسته به برخي شرايط تاريخ متفاوتي بوده باشه. دقيقش رو يا از همون سويس چي دانشگاه بايد بپرسيد يا با ايميل زدن به خود سويس. در هر حال چيزي كه من از شرايط شما استنباط مي كنم اينه كه حضور غيرقانوني شما از تاريخ ٢٦ مارچ شروع شده. اگه خواستيد اسكن نامه رو با پيغام خصوصي برام بفرستيد تا با دقت بخونم. من بعيد مي دونم در نامه درمورد دليل رجكت كردن درخواست شما يا لزوم ترك آمريكا چيزي ننوشته باشه. اگه بتونيد تاريخ دقيق بسته شدن فايل سويس رو هم به دست بياريد و بگيد شايد بهتر بتونم وضعيت رو بررسي كنم. اگه شانس آورده باشيد و تاريخ بسته شدن فايل سويس شما ١٨ مارچ يا بعد از اون بوده باشه، دچار مشكل حضور غيرقانوني نميشيد چون ظرف ١٤ روز از بسته شدن فايل سويس آمريكا رو ترك كرديد.

در ضمن من اعتقادي به تاسف خوردن به گذشته و كاشكي و شايد ندارم. ولي براي اطلاع آيندگان بنويسم كه شما مي تونستيد به جاي تقاضاي OPT (كه با توجه به شرايط شما احتمال قبول شدنش ضعيف بود) به راحتي قبل از بسته شدن فايل سويس (و به نظر من بلافاصله بعد از فارغ التحصيلي) تقاضاي F2 بكنيد. حتي در همون مدتي كه تقاضاي OPT شما pending بود مي تونستيد تقاضاي خودتون رو withdraw بكنيد و تقاضاي F2 بديد. احتمالا با تقاضاي جديد شما برخورد خوشبينانه اي نميشد ولي باز نتيجه كار بهتر از اين ميشد. يا گزينه احتمالي بهتر اين بود كه به محض دريافت نامه پذيرش از دانشگاه جديد (و حتي بدون نياز به صدور I20 از اون دانشگاه)، تقاضاي انتقال فايل سويس به اون دانشگاه مي كرديد. البته اين گزينه آخر تا حدي به تاريخ فارغ التحصيلي در دانشگاه قبلي و شروع كلاسها در ترم پاييز در اون دانشگاه جديد و زمان اقدام براي انتقال فايل سويس و همكاري DSO هاي دو دانشگاه داشت. الان هم بهتره كه به فكر عوض كردن موضعتون از F1 به F2 نباشيد و همون مسير F1 رو ادامه بديد. تقاضاي F2 كردن با شرايط شما (اقدام براي OPT به اون صورت) باعث شك بيشتر سفارت ميشه و حتي اگه بهتون ويزا هم بدن، بعد از ورود به آمريكا موقع تقاضاي تبديل به F1 با بدبيني به تقاضاتون نگاه ميشه و احتمال داره رجكت كنن.

به هر حال شما در مصاحبه دو مشكل عمده داريد. يكي اينكه افسر رو متقاعد كنيد كه حضور غيرقانوني شما در آمريكا به دليل راهنماييهاي اشتباه DSO دانشگاه بوده (اون حرفي كه در مورد reopen و fee waiver گفته مطلقا مزخرفه و خوب شد كه به حرفش گوش نكرديد). ريزنمرات غيررسمي چيز مهمي نيست و با توضيح دادن قضيه بدهكاري، احتمال زياد افسر مصاحبه كننده قانع ميشه. مشكل دوم غير از بحث حضور غيرقانوني اينه كه افسر رو متقاعد كنيد كه شما هدف آكادميك مشخصي داريد و صرفا براي برگشتن به آمريكا دنبال مستر دوم نيستيد. با توجه به وضعيت كلي شما تنها جايي كه ممكنه به حرفتون گوش بدن آنكارا هست. توكل كنيد به خدا انشاالله درست ميشه.

توصيه كلي هم كه هميشه به دوستان مي كنم اينه كه كارهاي اينجوري رو دست دست نكنيد و براي دقيقه نود نذاريد. يكي از پارامترهاي مهمي كه اداره مهاجرت موقع بررسي اينجور تقاضاها در نظر مي گيره زمان و نحوه اقدام شما براي تغيير يا تمديد status هست. اگه احساس كنن كه به تعبير خودشون frivolous اقدام كرديد و ميخواهيد زمان اقامتتون رو در آمريكا بيدليل كش بديد تا از اين ستون به اون ستون فرجي بشه، احتمال رجكت كردن خيلي بالا ميره. مشورت هم ميخواهيد بگيريد قبل از اينكه كار به جاي باريك بكشه مشورت بگيريد. من در حد فرصتي كه داشته باشم دريغ نمي كنم، هرچند ممكنه هر روز نتونم به فروم سر بزنم.
    ویرایش توسط Mehrad : April 16th, 2014 در ساعت 06:11 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام٬ status ما به دلیل بیماری من terminate شده و درخواست reinstatement هم به دلیل terminate شدن رد شد٬ باید از خارج امریکا درخواست صدور ویزا برای position جدید در همان دانشگاه با دپارتمان دیگری کنیم٬ به نظر شما:
    بریم کانادا و از اونجا درخواست بدیم یا برگردیم خونه؟ اگه کانادا نشد یا از همون اول برگشتیم خونه٬ کدوم سفارت رو پیشنهاد میدید؟

به خاطر مدرسه بچه مون باید هر چه سریعتر برگردیم.
    ویزای ورود F1 بود ولی بعدش به J1 تغییر دادیم.
    کل مدت سپری شده زیر ۱۲۰ روز است و خروج داوطلبانه انجام خواهد شد.

خیلی ممنون از جوابی که مینویسید.

Junior Member

با سلام،
    من به اتفاق همسرم july 2014 با ویزای توریستی وارد امریکا شدیم. ویزای ما تا 12/31/2014 اعتبار داشت، من تونستم post doc research fellow از یک دانشگاه خیلی معتبر بگیرم و برای change of status از توریستی به J1 در تاریخ 11/18/2014 اقدام کردم. start date ذکر شده در فرم DS-2019 برای این پوزیشن 04/01/2015 ( اول آپریل) هستش.
    الان بعد از 4 ماه که pending application بود بهم جواب دادن و RFE خواستن به این عنوان که باید valid status تا 30 روز قبل از شروع start date داشته باشم!
    من در حال حاضر بسیار نگران هستم چون نمیدونستم که باید ابتدا برای Extend ویازای توریستی اقدام میکردم و بعد برای change of status. و کاملا نگران از اینکه در این مدت سپری شده از پایان ویزای قبلی (یعنی از پایان دسامبر) تا اکنون که در امریکا بودیم حضور ما قانونی بوده یا خیر ؟ و اینکه با توجه به این شرایط چه باید بکنم؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید....

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

سلام،
    برای یک کنفرانس چهار روزه با ویزای B1 آمریکا هستم. ویزای من همون روز دوم کنفرانس (همون روزی که ارائه دارم !) تموم میشه و دو روز بعد overstay محسوب میشه. بلیت برگشتم روز اخر کنفرانس هست، هتل هم تا اون موقع رزرو کردم. با توجه به اینکه برای اون دو روز اقامت اضافی دلیل موجهی دارم، دفعه بعد تو ویزا گرفتن مشکلی پیش میاد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1812003 نمایش پست ها
    سلام،
    برای یک کنفرانس چهار روزه با ویزای B1 آمریکا هستم. ویزای من همون روز دوم کنفرانس (همون روزی که ارائه دارم !) تموم میشه و دو روز بعد overstay محسوب میشه. بلیت برگشتم روز اخر کنفرانس هست، هتل هم تا اون موقع رزرو کردم. با توجه به اینکه برای اون دو روز اقامت اضافی دلیل موجهی دارم، دفعه بعد تو ویزا گرفتن مشکلی پیش میاد؟
    There is a distinction between visa expiration date and duration of stay. Once you arrived, the immigration officer at the port of entry set a duration for your stay, which for B type visa's is usually 3-6 months. The visa expiration date has nothing to do with how long one can stay in the states

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)