صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 91011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 196

موضوع: تصحيح انواع SOP /Motivation letter/, ... !!!!(شرايط پست اول را مطالعه نماييد)

پیش فرض پاسخ : تصحيح انواع SOP /Motivation letter/, ... !!!!(شرايط پست اول را مطالعه نماييد)

نقل قول نوشته اصلی توسط pacific135 نمایش پست ها
    رشته: Mechanical Engineering
    كشور/دانشگاه مقصد:
    Netherland/Eindhoven
    نوع درخواست:
    Motivation letter
    شماره ويرايش :
    1
    توضيحات اضافه:
    http://s9.picofile.com/file/8332720692/ML1.rar.html
    سلام لطفا پسورد رو بفرستید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تصحيح انواع SOP /Motivation letter/, ... !!!!(شرايط پست اول را مطالعه نماييد)

سلام دوستان اگر ممکنه به sop من نگاهی بندازید.
    با تشکر
    رشته: Materials engineering
    كشور/دانشگاه مقصد: Italy/polimi
    نوع درخواست: SOP
    شماره ويرايش : ( 0 )
    http://s11.picofile.com/file/8407278...p_1_r.zip.html

Junior Member

رشته :ریاضی
    دانشگاه: کارلتون، PhD
    ویرایش:1
    توضیحات: دانشگاه این موارد را خواسته: past research experience and motivation for applying to this particular PhD program, is it a
    good academic fit, does the program contribute to the candidates future career plans

لطفا صرفا از نظر محتوایی بررسی شود.(از نظر گرامری و لغت پر از اشتباه هست)
    با تشکر
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: rar sop.rar (12.3 کیلوبایت, 30 views)

Junior Member

لطفا پسورد را بفرمایید.

Junior Member

دوست عزیز ممنون ازینکه قصد دارین به فایل بنده نگاه بندازید.

من نمیتونم برای شما پیام خصوصی ارسال کنم که رمز را بگم، چون خطا میده که صندوق شما پر است و امکان دریافت پیام ندارید.
    (من خیلی وارد نیستم، شاید باید راه دیگری را امتحان کنم!)

Junior Member mahmood majdi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید

رشته:MBA
    كشور/دانشگاه مقصد:Canada
    نوع درخواست: مثلا SOP & Motivation letter
    شماره ويرايش : 0
    توضيحات اضافه:
    https://s16.picofile.com/file/841718...nal_.docx.html
    ویرایش توسط mahmood majdi : December 12th, 2020 در ساعت 12:11 AM

Junior Member mahmood majdi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید

سلام. کسی نیست راهنمایی کند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی-آزاد

با سلام،
    من با توجه به تجربه و نظر شخصی خودم پیشنهاد هایی رو میدم که میتونه باعث ارتقای متنتون بشه:
    1) پست های قبلی که توی همین تاپیک نوشته شده رو بخونید. خیلی از نکاتی که مربوط به Topic Sentence هست رو توی پاراگراف اول رعایت نکردید و خیلی دور از نکته اصلی (که اپلای برای فلان رشته ی فلان دانشگاه هست) شروع کردید متنتون رو.
    2) پاراگراف ها متاسفانه یک Timeline یا روند منطقی رو طی نمیکنن. مثلا" پاراگراف سومتون هیچ ربطی به پاراگراف قبلی نداره و اطلاعاتی که توش ذکر شده کمکی به هدف اصلی شما (که گرفتن ادمیشن از یک دانشگاه هست) نمیکنه. نشون دادن روحیه مستقل و خود اشتغالی صفت های خوبی هستن اما نه در زمینه ای اینچنین متفاوت نسبت به رشته ی تحصیلی شما و حوزه ی فنی.
    3) در پاراگراف چهارم سعی کردید از خصوصیات و تجربیات شخصی خودتون بگید اما برای خواننده بیشتر شبیه تعریف از خود هست. بیاید بجای گفتن این که مثلا با کوهنوردی ارزش طبیعت رو بیشتر فهمیدم، یک تجربه ای رو شرح بدید که باعث این درک و فهم در شما شد.
    4) پاراگراف ششم رو پیشنهاد میکنم حذف کنید، در بهترین حالت و با بهترین طرز بیان هم نهایتا" این رو میرسونه که شما علاقه دارید تحصیلتون رو در خارج از کشور ادامه بدید. این علاقه ی شما نیست که شما رو برای موقعیت Qualified میکنه. درک کلی این هست که تمام کسانی که برای این پوزیشن اقدام میکنن علاقه به قبول شدن در اون رو دارن.
    5) در پاراگراف هفتم قسمت بزرگی رو تخصیص دادین به تعریف و تمجید از دانشگاه و سیستم اموزشی کشور هلند. مطمئن باشید خودشون از کیفیت تحصیل و تدریسشون اطلاع دارن و این نوع تمجید رو فقط به چشم منفی (چاپلوسی) میبینن.

امیدوارم تونسته باشم در نوشتن یک SOP بهتر کوچکترین کمکی رو کرده باشم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood majdi نمایش پست ها
    سلام. کسی نیست راهنمایی کند؟

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر میشه لطفا این SOP رو بررسی بفرمایید.
    رشته: Rehabilitation Sciences
    كشور/دانشگاه مقصد: Canada
    https://s16.picofile.com/file/8420730618/SOP.zip.html

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی-آزاد

سلام،
    نکاتی رو که ذکر میکنم با توجه به تجربه و ترجیح شخصی بنده هست و امیدوارم بتونه به بهتر شدن SOP تون کمک کنه.
    - پاراگراف اولتون رو با ذکر نام، حرفه و علاقتون شروع کردید. درسته که گفتن تمامی این اطلاعات از ملزمات یک SOP هست اما اوردن اونها در اولین پاراگراف، همگی باهم و بدون هیچ مقدمه ای اصلا" جالب نیست. پیشنهاد میکنم اسمتون رو بعنوان سربرگ (Headline) به یک سبک گرافیکی خاص بالای متنتون ذکر کنید و پایینش ادرس دانشگاه و دپارتمان مربوطه رو ذکر کنید (مثل یک نامه رسمی و شیک). در پاراگراف اول هم عموما" هدف و موضوع مورد بحث در کل متن اورده میشه (برای چه رشته ای، در چه مقطعی و چه دانشگاهی دارید این SOP رو مینویسید).
    - متاسفانه متن شما هم از یک رویه منطقی پیروی نمیکنه، برای مثال پاراگراف 2 و 3 درباره دوران لیسانس هست، 4 و 5 فوق لیسانس و بعد دوباره پاراگراف 6 برمیگردید سمت لیسانس (شباهتش با فیلم Memento قابل ستایش هست (: )
    - بعضی پاراگراف ها (مثل پاراگراف 7 و 8) ظاهرا" کاملا" از متنتون جدا هستن. بدون هشدار میاد و بدون خداحافظی غیب میشه. اطلاعاتی که ذکر شده نشون دهنده ی توانایی ها و دستاورد های شما هست اما به نحوی بیان شدن که هیچ ارتباطی با پاراگراف های قبل و بعد ندارند.
    - در پاراگراف 9 شما اومدید اهداف و دلایلتون رو برای انتخاب این پروگرام نوشتید. در وهله ی اول، اهدافی که ذکر شده بسیار عمومی هستن (اشاره به "توانایی ایجاد ارتباط از مهم ترین جوانب زندگی بشری هست" ). همچنین، اگر مقطع تحصیلی مورد نظر شما PhD هست، این که شما بگید یکی از دلایلتون گرفتن ایده های جدید و توانایی برای پژوهش هست بنظر بنده غیر حرفه ای هست. موقعیت های PhD دارای چهارچوب های مشخصی هستند و انتظار میره حداقل شما Area of research خودتون رو انتخاب کرده و توانایی های لازم رو هم داشته باشید.
    - در اخر شما اسم یکی از اساتیدی که باهاش مکاتبه کردید رو اوردید که بنظر بنده کار بسیار اشتباهی هست. این که استاد نام شما رو ذکر کنه به پنل معمول هست، اما ذکر اسم ایشون توی SOP شما کار جالبی نیست.
    - اشکال های ساختاری و گرامری هم توی متنتون دیده میشه که بیشتر بدلیل نوشتن به سبک فارسی هست، پیشنهاد میکنم مشورتی داشته باشید با افرادی که دانش جامع تری از زبان انگلیسی دارند.

امیدوارم این نکات مفید بوده باشه براتون.
    درود

نقل قول نوشته اصلی توسط ped_gamer نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر میشه لطفا این SOP رو بررسی بفرمایید.
    رشته: Rehabilitation Sciences
    كشور/دانشگاه مقصد: Canada
    https://s16.picofile.com/file/8420730618/SOP.zip.html

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)