صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 196

موضوع: تصحيح انواع SOP /Motivation letter/, ... !!!!(شرايط پست اول را مطالعه نماييد)

پیش فرض پاسخ : تصحيح انواع SOP /Motivation letter/, ... !!!!(شرايط پست اول را مطالعه نماييد)

وقت بخیر
    میشه نظرتون رو در مورد این sop بدونم
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی-آزاد

پیش فرض پاسخ : تصحيح انواع SOP /Motivation letter/, ... !!!!(شرايط پست اول را مطالعه نماييد)

با سلام، من اینجا نظر خودم رو میگم که کاملا" شخصی هست و طبق تجربیات خودم هستش.
    از غلط های گرامری (مثل: "more closer") که سرپوشی کنیم، چند نکته ی کلی دیگه به چشمم خورد که واستون مینویسم.
    1) معمولا" پاراگراف اول شرح هدف کل متن هستش و اصتلاحا" بهش topic sentence میگن و توش ذکر میشه این نامه برای چی داره نوشته میشه. توی SOP یا LOI شما میتونین در این پاراگراف ذکر کنید که هدف نامه اپلای برای رشته ی فلان یا دلایلتون برای اپلای برای دانشگاه فلان چی بوده. بنظر من اما پاراگراف اول شما خیلی عمومی هست.
    2) شما در پاراگراف دوم که مختص تحصیلاتتون گذاشتید، هیچ اشاره ای به دوران ارشدتون نکردید اما جلو تر ذکر کردید که مدرس دانشگاه بودید. این یه تداخل محسوب میشه برای من چون میدونیم همه که برای تدریس باید شما مدرکتون خودتون بالا تر از مقطع تدریستون باشه.
    3) یکی از دلایلتون برای ادامه تحصیل در خارج رو نبودن اون رشته در مقطع دانشگاهی در ایران ذکر شده. من با این که رشتم معماری نیست اما این امر رو بسیار غیر معقول میبینم. بنظرم یا باید از این امر بصورت 100% مطمعن بود یا اصلا" ذکرش نکرد.

در کل معلومه که روی این SOP کلی وقت گذاشتید و با چند تا تغییر کوچیک میتونه اماده ی ارسال باشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam_176 نمایش پست ها
    وقت بخیر
    میشه نظرتون رو در مورد این sop بدونم

دوستان ممنون می شوم، نظرتون رو در مورد Personal History Of Statement زیر بدین. مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی-آزاد

سلام دوست عزیز،
    اشکالات بسیاری رو توی جمله سازی، انتخاب کلمات، ساختار جمله و ... رو داره متنتون و حتی به زحمت میشه مفهوم متن رو فهمید.
    پیشنهاد من این هست که حتما با فردی که زبان انگلیسی قوی داره یا حتی رشته تحصیلیش ادبیات اتگلیسی بوده مشورت کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    دوستان ممنون می شوم، نظرتون رو در مورد Personal History Of Statement زیر بدین. مرسی

Junior Member

همون طور که گفتن نیاز به ویرایش داره
    در مورد موفقیت هاتون چیزی ننوشتید٬ مقاله ٬ مقام
    اینکه چرا این دانشگاه را انتخاب کردید یا چرا میخواید با فلان استاد کار کنید
    در آخر برای جمع بندی در مورد اهداف آینده و اینکه میخواید چیکار کنید بنویسید

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi20 نمایش پست ها
    همون طور که گفتن نیاز به ویرایش داره
    در مورد موفقیت هاتون چیزی ننوشتید٬ مقاله ٬ مقام
    اینکه چرا این دانشگاه را انتخاب کردید یا چرا میخواید با فلان استاد کار کنید
    در آخر برای جمع بندی در مورد اهداف آینده و اینکه میخواید چیکار کنید بنویسید

سلام،
    ممنونم از کامنت های شما، ولی این SOP نیست و Personal History Of Statement است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی-آزاد

سلام،
    - درسته که تفاوت هایی هست بین SOP و PHS، اما یکسری مسائل هست که توی تمامی نامهنگاری های رسمی و علمی مشترک هست که از مهم ترین اون قابلیت فهمیدن و دنبال کردن یک رشته فکری (که نویسنده اومده اونو شرح داده). متاسفانه نامه ی شما این عنصر کلیدی رو توی خودش نداره.
    - نکته بعدی که باید رعایت شه دوری از صحبت های عمومی هست. شما تا جای ممکن باید راجع به تجربیات خودتون و نحو اثر گذاری اون ها بر فرایند تصمیمگیری شما بنویسید. توی متن شما 3 پاراگراف اخر کاملا" کلی گویی هستش.
    بعد از این مشکلات کلی که همشون رو هم نمیشه ذکر کنم میرسیم به ریزه کاری ها مثل عدم استفاده از مخفف ها توی نامه های ارسالی. شما حتی اسم دانشگاه رو هم باید کامل بنویسید توی متنتون.

سلام،
    ممنونم از کامنت های شما، ولی این SOP نیست و Personal History Of Statement است.

Junior Member

رشته: دیتا ساینس (ارشد دوم)
    كشور/دانشگاه مقصد: ایتالیا
    نوع درخواست: Motivation letter
    شماره ويرايش : 1
    توضيحات اضافه: از لحاظ گرامری ایراداتی دارد(نیاز به بررسی گرامر نیست). لطفا از لحاظ محتوا و اینکه موتیویشن مناسبی هست یا نه از لحاظ ساختار؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی-آزاد

با سلام،
    از گرامر که صرف نظر کنیم، به نظر من، توی متن شما ترتیب موضوع ها صحیح هست اما بدلیل اطلاع محدود از زبان انگلیسی مطالبی رو که میخواستین بیان کنید نتونستید به طور احسن ارائه بدید.
    توضیحش سخته اما یک توصیه ی کلی میتونه این باشه که:
    - از کلمات پیجیده (erudition) خیلی استفاده نکنید و متن رو تا جایی که معقول هست ساده نگه دارید. (یادتون باشه ایتالیا زبون اولشون انگلیسی نیست)
    - علاوه بر اون سعی کنید مطلبی رو که میخواید ذکر کنید جوری بیان کنید که مخاطب خودش به اون نتیجه برسه... مثلا" به جای این که بگید من خیلی سختکوشم موقعیتی رو بیان کنید که توش سختکوشی شما نقطه بارز اون باشه. این روش رو توی تمام متن و تمام موضوع هایی که میخواید بیان کنید "سعی" کنید رعایت بشه.
    - در پاراگرافی که دلایل مهاجرت به کشور ایتالیا رو ذکر کردید یکم غیر حرفه ای به چشم میخوره، در کل سعی کنید تا جای امکان از منفی صحبت کردن پرهیز کنید. (اشاره به کلمه ی Annoying)
    - دانشگاه از مقام و مرتبه خودش به خوبی اگاه هست پس اشاره به رنکینگ دانشگاه در نامه ای که برای خودش میفرستید خیلی معقول نیست.
    - سعی کنید علاوه بر مزایای دانشگاه برای شما، از مزیت های شما برای دانشگاه هم بگید و ذکر کنید که کدوم یکی از تجربیات و یا تخصص های شما، شما رو برای این پروگرام یک کاندیدای عالی میکنه.
    امیدوارم این چند تا نکته بتونه بهتون کمک کنه توی نوشتن یک انگیزه نامه ی بهتر.

نقل قول نوشته اصلی توسط iatii نمایش پست ها
    رشته: دیتا ساینس (ارشد دوم)
    كشور/دانشگاه مقصد: ایتالیا
    نوع درخواست: Motivation letter
    شماره ويرايش : 1
    توضيحات اضافه: از لحاظ گرامری ایراداتی دارد(نیاز به بررسی گرامر نیست). لطفا از لحاظ محتوا و اینکه موتیویشن مناسبی هست یا نه از لحاظ ساختار؟

Junior Member

بچه ها برای انگیزه نامه به سفارت سوییس باید امضا کنم و تاریخ بزنم؟ یا مثل المان بالاش ادرس سفارتو‌بزنم؟ کسی میدونه لطفا کمکم کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)