صفحه 13 از 24 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 235

موضوع: معافیت تحصیلی (قدیمی)

پیش فرض پاسخ : با پرینت ایمیل admission میشه برای گرفتن پاس اقدام کرد.

فکر میکنم که ازت قبول کنن. من یادمه که بچه هایی که از سوئد پذیرش داشتن، پرینت پذیرششون رو به خانم اصفهانیی میدادن. البته بهترین کار اینه که یه تماس با خانم اصفهانی (واحد اعزام با هزینه شخصی وزارت علوم بگیرین).
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

پیش فرض پاسخ : با پرینت ایمیل admission میشه برای گرفتن پاس اقدام کرد.

درود
    لطفاً سؤال خود را تنها یکبار و در مرتبط ترین انجمن مطرح نمایید.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط و مراحل اخذ معافیت تحصیلی

سلام

1- کسی اطلاع داره که برای ادامه تحصیل در خارج/داخل یا سفر زیارتی آیا میشه غیبت دفترچه ای (یعنی 3 ماه اضافه خدمت) رو حذف کرد؟
    2- کسی که پذیرش و مدرک زبان داشته باشه ولی غیبت هم خورده باشه آیا وزرات علوم اصلا براش تشکیل پرونده میده!؟

شنیده بودم که نظام وظیفه فقط برای ادامه تحصیل مشمولین همکاری میکنه و غیبت رو می بخشه ولی از صحت اون بی خبرم!
    ممنون میشم اگه از تجربه و اطلاع دوستان بشه استفاده کرد.

شاد باشید.

ApplyAbroad Hero

نشد نداره.. ولی کلا اونطوری که من در جریان هستم. اگه غیبت داشته باشی دیگه نمی تونی از معافیت تحصیلی استفاده کنی.

ولی باز برو ملاقات مردمی دوشنبه از 5 یا 6 صبح .. و با سردار صحبت کن شاید اون موافقت کرد تا برات معافیت تحصیلی صادر کنند.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

درود
    يك مشكل براي يكي از دوستانم پيش اومده و من نتونستم زياد كمكش كنم (چون من 3 سال پيش كارت پايان خدمتم رو گرفتم الان ديگه زياد از قوانين و اوضاع خبر ندارم!) كه اينجا مطرح ميكنم. شرايط به اين صورت هست:

- دانشجوي دكتراي شريف
    - سربازي نرفته
    - i-20 با فاند كامل از يكي از دانشگاه هاي آمريكا (همين روزا ميرسه دستش)

حالا به نظر دوستان با تجربه با اين اوضاع چي كار ميشه كرد كه اين پذيرش از دست نره و بتونه بره آمريكا ؟ مشكل اصلي معافيت تحصيلي و خروج از كشور هست.

من بهش پيشنهاد دادم فعلا با وثيقه و استفاده از سفر زيارتي و اين حرفا پاسپورت رو بگيره و براي مصاحبه سفارت بره، بعد انصراف بده و با نامه i-20 بره وزارت علوم نامه بگيره و از نظام وظيفه دوباره درخواست معافيت تحصيلي بده و ... بذاره بره. ولي اين وسط كلي سوال پيش مياد كه نمي دونم جوابشون چيه! مثلا اصل مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد رو چطوري ميتونه آزاد كنه و بگيره و ... ؟
    ممنون.
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

Senior Member emperial آواتار ها

فکر میکنم چون یک بار از معافیت تحصیلی در مقطع دکترا استفاده کرده دیگه نمیتونه معافیت تحصیلی برای اون مقطع بگیره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Spiro

من بهش پيشنهاد دادم فعلا با وثيقه و استفاده از سفر زيارتي و اين حرفا پاسپورت رو بگيره و براي مصاحبه سفارت بره، بعد انصراف بده و با نامه i-20 بره وزارت علوم نامه بگيره و از نظام وظيفه دوباره درخواست معافيت تحصيلي بده و ... بذاره بره. ولي اين وسط كلي سوال پيش مياد كه نمي دونم جوابشون چيه! مثلا اصل مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد رو چطوري ميتونه آزاد كنه و بگيره و ... ؟
    ممنون.
    با سلام
    گرفتن مدارک لیسانس و فوق لیسانس هیچ مشکلی براش ایجاد نمی کنه. با گرفتن شماره معافیت تحصیلی از بخش مربوط تو دانشگاه خودشون و پرداخت هزینه مربوط به تعهد تحصیل رایگان، مدارک و ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانسش رو بهش می دن. ولی مشکل از اینجا شروع می شه که از نظر نظام وظیفه هر فرد در دوران تحصیل و در هر مقطع فقط یک بار می تواند از معافیت تحصیلی استفاده کند. یعنی اگه از شریف انصراف بده دیگه حتی برا دانشگاه های داخل ایران هم نمی تونه معافیت تحصیلی بگیره.

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

اين فقط يكبار كه گفتيد تا تموم شدن سربازي صادق هست ؟ يعني حتي وسط سربازي هم باشه باز هم نمي تونه از معافيت استفاده كنه؟!
    اما فكر ميكنم ميشه يكمي سناريو رو تغيير داد!
    يعني بعد از انصراف بره دفترچه خدمت رو بگيره و تاريخ اعزامش رو مشخص كنه (اما با اوضاعي كه الان هست و شنيدم احتمالا تاريخ اعزامش 6ماه الي 10 ماه بعد باشه) و برگه سبز رو بگيره.
    حالا توي اين وضعيت و اين مدت چند ماه تا شروع سربازي، ديگه سرباز حساب ميشه و ميتونه با i-20 اقدام كنه و پاسپورت و دوباره معافيت و ...؟

دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

ApplyAbroad Hero

موارد مطرح شده توسط دوستان کاملا درست می باشد.
    اینم لینک سایت نظام وظیفه که به طور کامل به سوالات جواب داده است. برای ایشون نمی شه معافیت دوباره صادر کرد. و اگز انصراف بدنند تا پایان سربازی نمی تونند.

شرايط درخواست معافيت تحصيلي جهت مقاطع كارشناسي به بالا در خارج از كشور چيست?

1-درخواست وزارت علوم ، تحقيقات و فنآوري

2- نداشتن غيبت

3- واگذاري وديعه

4- دانشجوي انصرافي نبودن

http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...c-30fee434246f

البته شاید بشه با دیدار ملاقات مردمی ( دوشنبه ها آخرین شانس رو امتحان کرد.) و نامه از یه بند پ تلاش آخر را کرد.... :-\
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero

یه موردی به ذهنم رسید. احتمالا یه آیین نامه می شه پیدا کرد. اونم باید از وزارت علوم پی گیری کرد.

این مورد رو تو سایت نظام وظیفه دیدم.
    نحوه انتقال دانشجويان از دانشگاهي به دانشگاه ديگر

1- با رعايت ماده16 آئين نامه اجرائي و توافق دو دانشگاه مبدا و مقصد

2- بدون شركت در آزمون

3- رعايت سقف سنوات تحصيلي
    4- درخواست اعلام انتقال به سازمان وظيفه عمومي

خوب اگه بتونند به عنوان transfer اقدام کنه. شاید معافیت فقط بشه تقییر داد. البته بگم که باید از وزارت اقدام کنه. تا اونا دنبال این مورد باشند.
    برای اینکار باید از آیین نامه داخلی وزارت مطلع شد. این کار یعنی بدون انصراف فقط انتقال مد نظر بشه.

( فقط این یه راه حل با درصد پایین هست. و برای دانشگاههای داخلی که می خواییم برای این مورد هم تلاش کنیم)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)