صفحه 16 از 24 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 235

موضوع: معافیت تحصیلی (قدیمی)

Senior Member emperial آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرایط و مراحل اخذ معافیت تحصیلی

این قانونی که میگی فقط برای فوق دیپلمه!!؟؟
    چون برای مقاطع دیگه که همچین جیزی نیست؟ لیسانس هر چی باشی میتونی بری هر رشته ای تو فوق بخونی.

در مورد تحصيل در كشور خودمان اين قانون بر قرار است و من اينو از نظام وظيفه پرسيدم.
    طبق قانون در صورتي كه شما تحصيلاتت در يك مقطع تمام شد و خواستي در زمان معافيت تحصيليت در مقطع بالاتر ثبت نام كني . رشته كه كه ثبت نام مي كني حتما بايد همون رشته يا رشته اي مشابه باشه تا مشمول معافيت تحصيلي بشي. مثلا من خودم فوق ديپلم برق قدرت دارم و مي خواستم براي كارشناسي مديريت صنعتي بخونم كه گفتند نمي توني در اين حالت از معافيت تحصيلي استفاده كني.اين براي كارشناسي به ارشد و دكتري هم بايد باشه.
    اما سوالي كه من دارم اينه كه اگه بخواي خارج از كشور تحصيل كني باز هم اين قانون " ادامه فقط در همان رشته " برقرار است يا خير؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan999999
    در مورد تحصيل در كشور خودمان اين قانون بر قرار است و من اينو از نظام وظيفه پرسيدم.
    طبق قانون در صورتي كه شما تحصيلاتت در يك مقطع تمام شد و خواستي در زمان معافيت تحصيليت در مقطع بالاتر ثبت نام كني . رشته كه كه ثبت نام مي كني حتما بايد همون رشته يا رشته اي مشابه باشه تا مشمول معافيت تحصيلي بشي. مثلا من خودم فوق ديپلم برق قدرت دارم و مي خواستم براي كارشناسي مديريت صنعتي بخونم كه گفتند نمي توني در اين حالت از معافيت تحصيلي استفاده كني.اين براي كارشناسي به ارشد و دكتري هم بايد باشه.
    اما سوالي كه من دارم اينه كه اگه بخواي خارج از كشور تحصيل كني باز هم اين قانون " ادامه فقط در همان رشته " برقرار است يا خير؟
    دوست عزیز این برای ارشد که بی معنی است و هر سال چند صد نفر در ارشد رشته ها رو عوض می کنند.. این قانون یه زمانی اونم 4 سال پیش اگه اشتباه نکنم بود. و اونم به وزارت علوم مربوط بود.. نظام وظیفه هیچ کاره است.. در مورد فوق دیپلم هم من اطلاع ندارم...

مثال زیاد دارم که مهندس کامپیوتر بود MBA می خونه.. معافیت هم براش صادر شد.. یا ریاضی صنایع.... دلیلش هم مشخصه چون معافیت رو وزارت ( دانشگاه ) در خواست می کنه نه نظام.....

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

پس ظاهرا اين مطلب فقط براي فوق ديپلمه ( از شانس من) ولي خوب آيا اين مطلب براي تحصيل در خارج از كشور هم صدق مي كنه؟

Junior Member

سلام .من هفته پیش نظام وظیفه بودم . یه اطلاعیه دیدم که نوشته بود دانشجویان انصرافی در صورتی که از زمان شروع تحصیلشون بیش از 4 ترم نگذشته باشه واگر پس از انصراف در کمتر از چهار ماه در دانشگاه جدید مورد تایید وزارت علوم مشغول به تحصیل شن براشون معافیت تحصیلی صادر می شه. رو یه استند بزرگ نوشته بود اینو. من الان دارم ارشد می خونم وسال اولم تموم شده و یه پذیرش فول فاند دارم هفته دیگه هم می رم برا ویزا. اگه این درست باشه برای ادا تحصیل 5تومن وثیقه ام نمی پره و غیبت هم نمی خورم اگه ویزا رو بگیرم و بخوام برم برا ادامه تحصیل. کسی هست که از این روش معافیت گرفته باشه یا خبر خاصی از نحوه انجامش داسته با شه ؟

Junior Member

سلام دوستان
    اگه یک دانشوجیی در حین تحصیل در مقطع دکتری یا ارشد پذیرش تو همون مقطع داشته باشه میتونه انصراف بده و بره؟ البته سربازی هم داشته باشه؟ یا اینکه تو این مقاطع قبول بشه ولی ثبت نام نکنه انوقت شرایط فرقی میکونه؟
    ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

ApplyAbroad Veteran
    reza.bahmaniar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universität des Saarlandes, CS and CuK

فککنم تو هر مقطع از تحصیلات فقط یه بار بشه از معافیت تحصیلی استفاده کرد. با این حساب اگه شما واسه دکتری معافیت تحصیلی تو ایران گرفته باشی نمی تونی دوباره اونو واسه یه دانشگاهه دیگه خارج از کشور بگیری. اما اگه ثبت نام نکنی و معافیت تحصیلی برات منظور نکنن گمان نمی کنم مشکلی باشه. البته این اطلاعاتی که من دارم. بهتره اساتید فن هم نظراتشون رو بدن.
    دوستان یه مقدار خویشتن داری بیشتری در جواب دادن به دوستانمون تو انجمن داشته باشیم !!
    .

Junior Member

با سلام
    من چند وقت پیش برای معافیت موارد خاص اقدام کردم ولی هنوز جوابش رو ناجا اعلام نکرده. چون داره حسابی دیر می شه می خوام برم تشکیل پرونده بدم برای گرفتن معافیت تحصیلی. تقریبا 10 ماه پیش فارغ التحصیل شدم. کسی می دونه که با این شرایط برام تشکیل پرونده می دن یا نه؟؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, University of Torornto

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_rez
    سلام .من هفته پیش نظام وظیفه بودم . یه اطلاعیه دیدم که نوشته بود دانشجویان انصرافی در صورتی که از زمان شروع تحصیلشون بیش از 4 ترم نگذشته باشه واگر پس از انصراف در کمتر از چهار ماه در دانشگاه جدید مورد تایید وزارت علوم مشغول به تحصیل شن براشون معافیت تحصیلی صادر می شه. رو یه استند بزرگ نوشته بود اینو. من الان دارم ارشد می خونم وسال اولم تموم شده و یه پذیرش فول فاند دارم هفته دیگه هم می رم برا ویزا. اگه این درست باشه برای ادا تحصیل 5تومن وثیقه ام نمی پره و غیبت هم نمی خورم اگه ویزا رو بگیرم و بخوام برم برا ادامه تحصیل. کسی هست که از این روش معافیت گرفته باشه یا خبر خاصی از نحوه انجامش داسته با شه ؟
    سلام
    میشه یه مقدار راجع به این قانون توضیح بدید. تا جایی که من میدونم فقط واسه داخل هست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad86
    سلام
    میشه یه مقدار راجع به این قانون توضیح بدید. تا جایی که من میدونم فقط واسه داخل هست
    بله دیروز رفتم وزارت علوم و این موضوع رو از خانم اصفهانی هم پرسیدم. گفت برای دانشجویانی که می خوان در داخل ادامه تحصیل بدن این موضوع امکان پذیره. اما برای کسانی که می خوان برن خارج هنوز قانون مشخصی وجود نداره و بحث سلیقه ای است. ممکنه تظام وظیفه موافقت کنه، ممکن هم هست نکنه. اگر انصراف بدیم و نظام وظیفه موافقت نکنه بلافاصله مشمول ایم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)