صفحه 18 از 24 نخستنخست ... 89101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 235

موضوع: معافیت تحصیلی (قدیمی)

پیش فرض پاسخ : شرایط و مراحل اخذ معافیت تحصیلی

کسی از صحت این خبر اصلاع داره؟
    افزايش سقف معافيت تحصيلي
    با تصويب ستاد كل نيروهاي مسلح افزايش سقف تحصيلي معافيت تحصيل مشمولان وظيفه عمومي اعلام گرديد با توجه به اينكه در برخي موارد بدليل شرايط غير عادي و خارج از اراده دانشجو ممكن است سقف مجاز تعيين شده براي هر مقطع تحصيلي پاسخگوي نياز دانشجو نباشد فلذا بر اساس ابلاغيه ستاد كل نيروهاي مسلح ، با تصويب كميسيون موارد خاص دانشگاهها و وزارت خانه هاي علوم و بهداشت و درمان و دانشگاه آزاد اسلامي مدت مجاز تحصيل به شرح زير افزايش مي يابد:
    الف - مقاطع كارداني ، كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي ارشد ناپيوسته يك ترم
    ب- مقاطع كارشناسي پيوسته ، دكتري پزشكي پيوسته و دكتري PHD دو ترم

Junior Member

1.من آخرش نفهمیدم بالاخره این هزینه ضمانت که نظام وظیفه برای خروج مشمولان فارغ التحصیل برای ادامه تحصیل مقطع بالاتر میخواهد 15 میلیونه یا 5 میلیون ! (مگر کاهش نیافته؟ )

2.آیا میشه با چک کارمندی، این 15 میلیون ضمانت مربوط دریافت اجازه خروج برای فارغ التحصیل برای دوره بلند مدت (ارشد) را انجام داد ( آیا نظام وظیفه این نوع چک را به عنوان ضمانت قبول میکنه ؟؟)
    از دوستان اصلا کسی با چک تونسته معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل دریافت کنه؟

3.ضمنا، فرم ضمانت بانکی که نظام وظیفه می خواهد به شکل خاصی هست؟اگر کسی نمونه ای از اون را داره ممنون میشوم بر روی تالار قرار بدهد ( ویا از طریق پیام اطلاع دهد)

Junior Member

Question خود دانشگاه های ایران مدارک معافیت تحصیلی رو میفرستن؟ یا ما باید اقدام کنیم؟

اگر در دانشگاه های ایران قبول بشیم ،خود دانشگاه های ایران مدارک معافیت تحصیلی رو میفرستن؟ یا ما باید اقدام کنیم؟

Junior Member

من یکجا دیگه هم پرسیدم کسی جواب نداد

میخواهم بدونم اگه از یک دانشگاه پذیرش مشروط به شرط تافل 80 بگیرم ولی تافل من مثلا بالا تر از 50 باشه که وزارت علوم خودش خواسته
    آیا وزارت علوم گیر میده که چرا 80 دانشگاه را نیاورده ای یا چون مدارک خودش رو تکمیل کردم کاردی بهم نداره و قبول میکنه؟؟؟

Junior Member

آقا کسی می تونه به من جواب بده؟
    بعد از اینکه تو وزارت علوم پرونده درست شد و نهایتا نامه به وظیفه عمومی جهت صدور گذرنامه رو دادند، اجازه خروج رو برای کی می زنند؟
    منظورم دقیقا اینه که آیا وزارت علوم یا وظیفه عمومی می دونند که طرف گذرنامه رو (برای رفتن به سفارت) چند ماه قبل از خروج از کشور نیاز داره؟
    ممنون می شم اگه جواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط behnums نمایش پست ها
    آقا کسی می تونه به من جواب بده؟
    بعد از اینکه تو وزارت علوم پرونده درست شد و نهایتا نامه به وظیفه عمومی جهت صدور گذرنامه رو دادند، اجازه خروج رو برای کی می زنند؟
    منظورم دقیقا اینه که آیا وزارت علوم یا وظیفه عمومی می دونند که طرف گذرنامه رو (برای رفتن به سفارت) چند ماه قبل از خروج از کشور نیاز داره؟
    ممنون می شم اگه جواب بدید
    برای من مهر خروج را از تاریخ تحویل پاسم زدند به مدت 2 ماه. ولی خروج من بعد از این تاریخ بود. منم مجبور شدم دوباره از وزارت علوم نامه بگیرم و برم نظام وظیفه. این دفعه از تاریخ صدور مهر خروج دوباره به مدت 2 ماه برام مهر زدند.

البته من 4 سال پیش از ایران خارج شدم و معلوم نیست که هنوزم همین طور باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط orestes627 نمایش پست ها
    برای من مهر خروج را از تاریخ تحویل پاسم زدند به مدت 2 ماه. ولی خروج من بعد از این تاریخ بود. منم مجبور شدم دوباره از وزارت علوم نامه بگیرم و برم نظام وظیفه. این دفعه از تاریخ صدور مهر خروج دوباره به مدت 2 ماه برام مهر زدند.

البته من 4 سال پیش از ایران خارج شدم و معلوم نیست که هنوزم همین طور باشه
    سپاسگزارم
    اگه از دوستان کسی خبر جدیدتر هم داره ممنون می شم اگه بگه

سلام دوستان.
    راستش من بهمن ماه امتحان آیلتس دارم و تصمیم هم دارم برای ادامه تحصیل به دانشگاه UPM مالزی برم. الان هم 2 ماه از فرجۀ 6 ماهۀ من باقی مونده. بنابراین تصمیم گرفتم دفترچۀ خدمت رو هم بفرستم. البته از جهاد کشاورزی شهرمون در مورد امریه سئوال کردم. اونها هم گفتند که اگر بتونی دفترچه بگیری برای برج 12 می تونیم اعزامت کنیم (چون نیرو می خوان). بنابر این اگر نتونم پذیرش رو بگیرم و مجبور به رفتن به سربازی بشم این امریه واسم خیلی خوب می شه.

حالا سئوالم از دوستان اینه که اگر من اعزام بشم و در حال خدمت (در قالب امریۀ جهاد کشاورزی) باشم و نامۀ پذیرش رو دریافت کنم. می تونم معافیت از تحصیل بگیرم یا نه؟؟ امریه واسم مشکل ساز می شه؟ یا اصلا در هین سربازی و با داشتن نامۀ پذیرش می شه معافیت تحصیلی گرفت؟؟؟
    ممنون می شم دوستان راهنمایی بفرمایند.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

اگه پذيرش مشروط به آوردن مدرك IELTS باشه ، وزارت علوم قبول مي كنه ؟

سلام دوستان،من یه سوال مهم دارم که جوابش خیلی برام مهم هست...لطفا دوستانی که تجربه دارند کمک کنند...من ترم آینده رو یک واحد معرفی به استاد خواهم داشت و با توجه به شرایطم حدود 10 خرداد ماه می تونم که امتحان رو بدم و فارغ التحصیل شوم...با توجه به این که مشمول میشوم و باید مراحل گرفتن پاسپورت رو هم طی کنم ،می خواستن بپرسم به ویزای کانادا که حدود 2 ماه نیاز داره میرسم یا نه...اگه بشه به صورت عددی تاریخ انجام کارها رو بگید خیلی بهتر میشه...و این که قبل از اون تاریخ چه کارهایی رو می تونم انجام بدم(در حین تحصیل)که از زمان کم استفاده کنم؟....ممنون
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)