صفحه 3 از 24 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 235

موضوع: معافیت تحصیلی (قدیمی)

پیش فرض پاسخ : شرایط و مراحل اخذ معافیت تحصیلی

قانونش همينه كه شما از يه معافيت نميتونين ٢ بار استفاده كنين. توي جلسه اي كه در اين مورد دانشگاه شريف بود مسولش گفت كه اگه تا پارسال اين موضوع زياد جدي گرفته نميشد، از پارسال بدليل اينكه شما جاي يه نفر ديگه رو گرفتي و وارد دانشگاه شدي به محض انصراف شما رو به نظام وظيفه معرفي ميكنن و نميشه كاري كرد.

ahmadi_x7
    Guest

با توجه به اينكه قوانين نظام وظيفه شفاف نيستند كسي رو ميشناسيد كه بشه جواب قطعي واسه زمان حال حاضر گرفت؟
    از كساني كه تو اون جلسة شريف بودن كسي رو ميشناسيد كه معرفي كنيد؟

ahmadi_x7
    Guest

حالا كه من همه كارهامو كردم و حاضرم اين ريسك رو هم بكنم، به نظرتون راهي هست كه بشه اين مشكلو پيچوند؟

Junior Member

ممنونم از دوستان

دوستان محترم

من هم دانشجوي ترم آخر خواجه نصير هستم. يك سوال اساسي داشتم در مورد اينكه من اين ترم يعني بهمن ماه آخرين امتحانم را مي دهم و فارغ التحصيل مي شوم.
    اگر از حالا بخواهم اقدام به پذيرش براي ترم سال 2008 (پائيز) نمايم، مي توانم از طريق معافيت تحصيلي (كه مراحلش را ذكر كردي) اقدام كنم يا فرصتي ندارم و بايد بروم سربازي؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

شما از تاریخ فارغ التحصیلی 5 ماه وقت داری دفترچه اعزام بگیری و اونو پست کنی و بعد 6 ماه دیگه معافیتت تموم میشه و باید خودتو معرفی کنی. حالا اگه تو این مدت پذیرش بگیری، میتونی نامه پذیرش رو ببری تا برات دوباره معافیت تحصیلی صادر بشه.
    شرمنده که من جواب دادم
    ولی من خودم هم دارم از این 6 ماه فرجه استفاده میکنم الان
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

خيلي ممنونم از پاسختون

برخي از دوستان مي گويند حتما بايد پست كني بعد بايد بري دنبال پذيرش.. حتي اگر شد بايد آموزشي هم بروي..!

سوال اساسي ديگر :
    اگر من از حالا اقدام كنم چقدر طول مي گشد تا پذيرش بگيرم؟
    چون اولين ترم براي پذيرش پائيز سال ديگر است كي پذيرش براي آن موقع مي دهند تا بتوانم اقدام براي استفاده از معافيت (6 ماه فرصت فراغت از تحصيل) نمايم؟

در مجموع آيا زمان دارم چون با احتساب 6 ماه از اول اسفند ماه، بايد تا انتهاي مرداد ماه خارج شده باشم....!

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نه اینطور نیست کار خاصی نمیخواد بکنی فقط قبل از تموم شدن 5 ماه دفترچه رو حتما پست کن تا غیبت نخوری.
    من نمیدونم شما تا حالا چه کار کردی و امتحانهای زبان رو دادی یا نه و مدارکت آماده هست یا نه. اگه هست که باید الان پست کنی که تا اردیبهشت جوابها بیاد و وقت داشته باشی واسه بقیه کارا. در غیر اینصورت خوب واسه fall 2008 یک مقدار دیر شده.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

يعني چقدر دير...؟
    من مدارك دانشگاهم را ترجمه كرده ام. به دليل معدل پائين ليسانسم تنها دانشگاههايي را كه فكر مي كنم امكان پذيرش دارم سوئد مي باشد. بهمين خاطر هم مي خواستم امتحان زبان را خرداد بدهم تا حداقل نمره بالاي زبان گره گشا باشد..!

براي Fall 2008 هم فكر مي كنيد آخرين زمان تا اردبيهشت فقط جواب مي دهند..!

عملا يعني هيچي..!

به دليل معدل پائين ليسانسم تنها دانشگاههايي را كه فكر مي كنم امكان پذيرش دارم سوئد مي باشد
    مگه معدلتون چنده؟
    زیر 12-13 که نیست؟!
    بجای تغییر کشور میتونید rank دانشگاهو عوض کنید. که حدودش به خیلی چیزهای دیگر هم بستگی دارد: CV,GRE,TOEFL,paper ,etc
    این همه چون سایه تو چون نور باش&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; گر&nbsp;&nbsp; همه&nbsp; داری&nbsp; ز&nbsp; همه&nbsp; دور&nbsp;&nbsp; باش<br /> دوزخ&nbsp; گوگرد&nbsp; شد&nbsp; این&nbsp; تیره&nbsp;&nbsp; دشت&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ای خنک آن کس که سبکتر گذشت

Junior Member

من قبلا تافل دادم اما 2 سال پيش 570،در مورد GRE هم Verbal كه اصلي ترين بخش است دارم كار مي كنم اما تا اول اردبيهشت نمي توانم امتحان بدهم.
    من تمامي مداركم اگر اين ترم فارغ التحصيل بشوم 20 ارديبهشت آماده است.

برخي از دوستان مي گويند به دليل اينكه 80 درصد از دانشگاه ها تا چند روز آينده مهلت ارسال مدارك برايشان تمام مي شود، بهتر است يك واحد الان نگاه دارم مثل كارآموزي تا بتوانم حداقل براي ترم بهار 2008 فرصت داشته باشم.
    البته اين باعث مي شود كه مدرك ليسانسم را تا آخر تير نمي توانم بگيرم، قانون وزارت علوم اين است كه 2 بار فقط نمره مي گيرد. آخر بهمن و آخر تير. مدرك را فقط پس از اعلام نمرات ( چه يكي و چه صد تا نمره ) مي دهند.

نظر شما چيست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)