صفحه 5 از 24 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 235

موضوع: معافیت تحصیلی (قدیمی)

پیش فرض پاسخ : شرایط و مراحل اخذ معافیت تحصیلی

من اگه بخوام به سوالت جواب بدم اسممو تو فروم حذف مي كنن!!!! :ولي دلو زدم به دريا و مي گم:
    ببين پويا جان:اين مملكت نه قانون داره نه صاحب(الان بحث سياسي شد!!!)چيزي به اسم نشدني تو اين مملكت وجود خارجي نداره.هر كاري كه بخواي مي توني انجام بدي به شرطي كه راه و چاهشو بلد باشي.اين موضوع بر مي گرده به اينكه بانك چقدر مي خواد با شما راه بياد.مطمئنا تو هم موافقي كه اگه ما يه پارتي كته كلفت تو يكي از همين بانكها داشتيم با يك تلفن ضمانتنامه بدون سپرده و بدون ضمانت هم ممكن بود بگيريم.پيشنهاد مي كنم بري اون بانكي كه مد نظرته و تا جايي كه ميشه اگه پارتي داري بگو سفارش كنن و خودتم حسابي برو رو مخشون.كار نشد نداره!!!!
    (حالا بهت ميگم چنتا پيغام خصوصي واسه گفتنه يه حرف راست بهم زدن... 8))
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

آیا پاسپورتی که اینجوری (برای تحصیل) می گیریم یک بار اجازه خروج داره؟ اگر اینجوری باشه چطوری باید بریم ویزا آمریکا بگیریم؟
    اگر یه بار نتوانستیم ویزا بگیریم و یا مثلا به هر دلیلی به این ترم نرسیدیم، بهترین کار چیه؟ آیا باید به وزارت علوم خبر بدهیم یا صبر کنیم تا ترم بعد و deffer کنیم؟
    ممنون از کمکتون
    Everything is possible

Junior Member

سلام
    واقعیت اینه که هیچ قانون مشخصی در رابطه با نوع وثیقه ای که میذارین وجود نداره و بستگی به بانک و میزان آشنایی و اعتبار شما در اون بانک داره. من خودم سند گذاشتم. توی یک بانک آشنا اینکارو کردم و ضمانت 4 ساله هم گرفتم (بر خلاف همه که 1 ساله میگیرن). در حالی که قبلا از چند تا بانک سوال کردم و یکیشون گفت از پارسال قانونی تصویب شده که دیگه سفته نگیریم. یکی دیگه هم گفت تصویب شده که فقط پول نقد بگیریم.جالبه که همین دیروز (10 اردیبهشت 87) دوست من با سفته ضمانت نامه گرفت. خلاصه اینکه دنبال آشنا اونهم توی شعبات بزرگ بگردین. توی شعبه های کوچک از خیلی از قوانین جدید اطلاعی ندارن و کار شما هم خیلی بیشتر طول میکشه

يه سواله خيلي مهم:
    الان من وثيقه گذاشتم و بانك ضمانت نامه منو صادر كرده. اين هفته بايد بيام تهران و اين ضمانت نامه رو ببرم نظام وظيفه.حالا بعد از اينكه من اين ضمانت نامه رو بردم نظام وظيفه ,‌اونا بهم يه نامه ميدن كه برم پاسپورت بگيرم يا دوباره به وزارت علوم نامه ميدن؟يعني بعد از تحويله ضمانت نامه به نظام وظيفه بازم بايد از اوزارت علوم نامه بگيرم واسه پاسپورت يا هومنجا نظام وظيفه مستقيما به اداره گذرنامه نامه ميده؟؟
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

سلام
    گویا باید وضعیت تحصیل رایگان رو هم معلوم کنی
    یعنی بعدش نظام وظیفه نامه میده به وزارت علوم تا ببینه خریدی یا وثیقه گداشتی یا نه
    اگه همه چی درست بود نظام وظیفه نامه میده به اداره گذرنامه تا بری برای پاسپورت
    نامه به اداره گذرنامه رو نظام وظیفه صادر میکنه و خودشون میفرستن براشون و شما روز بعدش باید بری اونجا تا اجازه خروج رو بگیری
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    سلام
    گویا باید وضعیت تحصیل رایگان رو هم معلوم کنی
    یعنی بعدش نظام وظیفه نامه میده به وزارت علوم تا ببینه خریدی یا وثیقه گداشتی یا نه
    اگه همه چی درست بود نظام وظیفه نامه میده به اداره گذرنامه تا بری برای پاسپورت
    نامه به اداره گذرنامه رو نظام وظیفه صادر میکنه و خودشون میفرستن براشون و شما روز بعدش باید بری اونجا تا اجازه خروج رو بگیری
    اداره ی گذرنامه ی تهران یا شهرستان ها؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من که تو تهران کارای نظام وظیفم رو انجام دادم و فرستادنم تهران حالا اگه از شهرستان اقدام کرده باشی دیگه نمیدونم کجا میفرستنت
    شوپنهاور

0hamed0
    Guest

البته نامه برای اداره گذرنامه رو آقای مقیمی تو وزارت علوم انجام میدن (بعد از دریافت تصفیه حساب تحصیل رایگان) و تازه میدن دست خودت که ببری گذرنامه. برای من که چند روز پیش انجام دادم این طوری بود.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط -Hamed-
    البته نامه برای اداره گذرنامه رو آقای مقیمی تو وزارت علوم انجام میدن (بعد از دریافت تصفیه حساب تحصیل رایگان) و تازه میدن دست خودت که ببری گذرنامه. برای من که چند روز پیش انجام دادم این طوری بود.
    من هنوز به این مرحله نرسیدم. رو حساب دفعه قبل گفتم که وثیقه گذاشته بودم
    اگه شما این راهو رفتی خود حتما همینطوره
    ممنون از توضیحت
    شوپنهاور

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

آره اینجوریه. منم خودم از آقای مقیمی پرسیدم. دو تا نامه می ده. یکی برای دانشگاه خودمون که بریم اصل مدرکمونو آزاد کنیم و یکی هم برای معرفی به اداره گذرنامه
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)