نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: بررسی عملیاتی بودن تغییر نرم افزار پایه فروم به XenForo

پیش فرض بررسی عملیاتی بودن تغییر نرم افزار پایه فروم به XenForo

با سلام،

اول از همه جا داره بگم که شما میدانید و من هم میدانم که این کار مشکل و طاقت فرسایی هست، ولی من این تاپیک رو ایجاد کردم که مدیران یکبار نسب هزینه به منفعت مهاجرت به XenForo رو بررسی کنند و به این موضوع فکر کنند.

نبود امکان تگ کردن در VB،
    نوتیفیکش های ضعیف VB
    هزینه لایسنس یالا
    و ...

دلیلی بود به زدن این تاپیک.

شاد باشید و ایام به کام.

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : بررسی عملیاتی بودن تغییر نرم افزار پایه فروم به XenForo

درود! این پست شما نظر من رو جلب کرد. در مورد XenForo میدونم که پشتیبانی فارسی هم داره و سیستم فروم کلا مدرنی هست. من هم شخصا استقبال میکنم که این تبدیل انجام بشه، ولی همینطور که خودتون هم گفتین، برای این دیتابیس حجیم ریسکش بالاست (هرچند هم در طراحی XenForo پیش بینی های لازم صورت گرفته باشه). بعلاوه با اینکه VB خیلی قدیمیه ولی این شاید یک حسن هم باشه، چون هر مشکلی براش پیش بیاد احتمالا چندین و چند نفر بهش برخوردند و تا حالا حل شده. البته اگر مدیران روزی این تصمیم رو بگیرند، فکر کنم میتونن لایسنس VB رو بفروشند و بخشی از هزینه های تغییر سیستم نرم افزاری انجمن تامین بشه!

یکی از قابلیت های محبوبی که میشه اشاره کرد همین تگ کردن هست که مثال زدید، اما برای تغییر اساسی نرم افزار فروم انگیزه های بیشتری نیاز هست وگرنه بعیده که مدیران ارشد به همین راحتی در این زمینه همت کنند. اگه دوستان و صاحب نظران مقایسه ی جامع تری انجام بدن، خیلی میتونه راهگشا باشه.
    ویرایش توسط Firefox : April 26th, 2014 در ساعت 09:57 PM
    مطالبی که می نویسم، صرفا بر مبنای نظر شخصی ام یا تجربیات دوستانم است. لطفا تعبیر عام نفرمایید.

پیش فرض پاسخ : بررسی عملیاتی بودن تغییر نرم افزار پایه فروم به XenForo

سلام.
    ممنون از پیشنهادتون.
    اول بگم که هزینه نرم افزار vbulletin در مقابل بقیه هزینه های سرورهای فروم به نسبت ناچیز هست و خیلی مشکلی رو حل نمیکنه.
    دوم اینکه همونطور که قید شده بود، اگر چه این نرم افزارها راه هایی برای انتقال داده ها دارند، ولی معمولا کامل و بدون مشکل نیست.
    سوم اینکه خیلی از امکاناتی که گفتید به طور plugin برای VB هم موجود هست ولی معمولا تاثیر منفی که روی سرعت سایت میگذارن استفاده از اونها در سایت با این سایز و ترافیک رو غیر ممکن میکنه.
    نهایتا اینکه vbulletin امکانات مدیریتی خیلی زیادی داره که برای اداره فروم به این بزرگی خیلی مفید هست. ممکنه که ظاهر فروم برای کاربران مثل بقیه باشه، ولی امکانات مدیریتی متفاوت هست.
    من ترجیحم به این هست که اگر هم میخوایم هزینه و ریسک انتفال نرمافزار رو قبول کنیم، بهتره که یک نرم افزار مدرن که با استفاده از AJAX و زبان بهتری از php نوشته شده باشه منتقل کنیم. که البته متاسفانه گزینه مناسبی هنوز پیدا نکردم.

در هر حال ممنون از نظرتون.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)