نقل قول نوشته اصلی توسط jlx1 نمایش پست ها
دوستان سلام
من ویزای 574 واسه PhD دارم و قبل از نوامبر 2011 تحصیل رو شروع کردم و ویزام تا اکتبر 2015 اعتبار داره
شش ماه دیگه تزم رو سابمیت می کنم و احتمالا اگوست سال اینده مدرکم رو بگیرم یعنی تنها چند ماه قبل از اتمام ویزای دانشجویی
سایت immigration رو مطالعه کردم و جهت اطمینان
در ارتباط با ویزای دائم 189 یا 190 چند تا سوال برام پیش اومده که ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

1- رشته من احتمالا در لیست SOL در گروه other spatial scientists قرار می گیره و اگه در لیست بالا نباشه در CSOL جزء environmental research scientists باشه
VETASSESS باید مدرک رو اسس کنه ولی یک سال سابقه کار میخواد که مدرکی از کاری که در ایران کردم ندارم
اگه رشتم اون موقع توی لیست اول نباشه ظاهرا نمی تونم واسه ویزای 18 ماهه 485 GRADUATE (که تجربه کاری نمی خواد) اقدام کنم و همچنین به خاطر شروع تحصیل بعد از نوامبر 2011 نمی تونم واسه POST STUDY WORK که ویزای چهار ساله هست اقدام کنم. با ویزای فعلی 20 ساعت در هفته میشه کار کرد. به نظر شما اگه یه کاری پیدا کنم- مثلا استاد راهنما بخواد در یک پروژه جانبی به من کار یک ساله بده- امکانش هست که مورد تایید vetassess قرار بگیره؟ که بتونم سال اینده قبل از اتمام ویزای دانشجویی برای اسس اقدام کنم؟

2- اگر بعد از فارغ التحصیلی نتونم کار پیدا کنم باید استرالیا رو ترک کنم. اگر جایی خارج از استرالیا کار پیدا کنم مثلا ایران، ایا vetassess تجربه کار یک ساله خارج از استرالیا رو قبول میکنه؟

ممنون می شم اگه پیشنهاد دیگه به ذهنتون میرسه مطرح کنید. خودم هم یه خورده گیج شدم که چکار کنم
سلام
در صورتی که در دانشگاه بورسیه بوده باشید ان چهار سال تحصیل در دانشگاه جزو سابقه کار در استرالیا حساب می شود .
در صورتی که در ایالت ویکتوریا دکترا بگیرید می توانید مستقیم و بدون گرفتن اسس اقامت دائم بگیرید.