صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: قابل قبول بودن کارنامه

Junior Member

پیش فرض قابل قبول بودن کارنامه

من کارنامه لیسانسم رو دانشگاه انگلیسی میده و فرمت قابل قبولیه. در مورد کارنامه ارشد هم دانشکده به من گفتن خودت برو انگلیسی کن. اونا چک میکنند و بعد در پاکت دانشگاه میذارن و مهرشده میدن به من.
    1. پاکت دانشگاه انگلیسی-فارسیه، یعنی آدرس دانشگاه رو هم انگلیسی نوشته و هم فارسی زیرش نوشته. این مشکل داره؟
    2. کارنامه رو من خودم درست کردم سبک کارنامه لیسانس با پشت زمینه آرم دانشگاه که ضمیمه کردم. به نظرتون قابل قبوله؟ این مدلی 3 تا دانشگاه فرستادم. بقیش رو چکار کنم؟
    ویرایش توسط pApAr : January 8th, 2014 در ساعت 11:48 PM

پیش فرض پاسخ : قابل قبول بودن کارنامه

نقل قول نوشته اصلی توسط marieiq
    من کارنامه لیسانسم رو دانشگاه انگلیسی میده و فرمت قابل قبولیه. در مورد کارنامه ارشد هم دانشکده به من گفتن خودت برو انگلیسی کن. اونا چک میکنند و بعد در پاکت دانشگاه میذارن و مهرشده میدن به من.
    1. پاکت دانشگاه انگلیسی-فارسیه، یعنی آدرس دانشگاه رو هم انگلیسی نوشته و هم فارسی زیرش نوشته. این مشکل داره؟ دانشگاه ما كه همون پاكت فارسي رو فقط داره كسي هم به مشكل بر نخورده تا حالا
    2. کارنامه رو من خودم درست کردم سبک کارنامه لیسانس با پشت زمینه آرم دانشگاه که ضمیمه کردم. به نظرتون قابل قبوله؟ این مدلی 3 تا دانشگاه فرستادم. بقیش رو چکار کنم؟ يعني چي خودت كارنامه رو درست كردي؟؟؟؟

Junior Member

یعنی این که درسام رو ترجمه کردم و نمره هام رو ترم به ترم گذاشتم. دانشکده هم نمره هام رو با کارنامه فارسیم تطبیق داد (نظری) و گذاشتن توی پاکت دانشگاه و روی در پاکت رو مهر زدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط marieiq
    یعنی این که درسام رو ترجمه کردم و نمره هام رو ترم به ترم گذاشتم. دانشکده هم نمره هام رو با کارنامه فارسیم تطبیق داد (نظری) و گذاشتن توی پاکت دانشگاه و روی در پاکت رو مهر زدن.
    یعنی شما خودت شخصاً ترجمه کردی؟ خب چرا ندادی دارالترجمه که رسمی تر هم هست؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
    تا نیک ندانی که سخن عین ثواب است / باید که به گفتن دهن از هم نگشایی / گر راست سخن گویی و در بند بمانی / به زان که دروغت دهد از بند رهایی

Senior Member

ماريه جان،
    اولا چه دانشگاه خوبي داري و چه راحت باهات کنار اومده! great (کاش مي گفتي کدوم دانشگاه است؟!)
    اگه دانشگاه روي پاکتتون مهر و اينجور چيزا رو زده که مشکلي نيست. الان دانشگاهاي که توي تهران خودشون ريز نمره انگيسي ميدن ،تقريبا به همين صورته و تقريبا اکثر دانشگاها اونو قبول ميکنن. (در مورد دانشگاهاي امريکا) ولي جديدا ديدم که بعضي جاها مثل waterloo مشخص کرده که رسمي بودن مدارک ايران يعني مهر يه سري جاها ... را داشته باشه. حالا تا چه حد واسه اولش توي اين زمينه جدي باشن رو من اطلاع ندارم.
    ولي الان بچه هاي دانشگاهاي تهران ( که من اطلاع دارم) به همين صورت فرستادن و مي فرستن و سالهاي قبل هم همينطور بوده و مشکليم ايجاد نشده.

چه دانشگاه خوبي داري و چه راحت باهات کنار اومده! great (کاش مي گفتي کدوم دانشگاه است؟!)
    niva جان اگه فایل رو باز کنی خودت می فهمی!
    تا نیک ندانی که سخن عین ثواب است / باید که به گفتن دهن از هم نگشایی / گر راست سخن گویی و در بند بمانی / به زان که دروغت دهد از بند رهایی

Senior Member

مرسي. من بيشتر هواسم به پست دومشون بود.
    ولي کاشکي که واسه کارنامه انگيسي، اسم دانشگاه رو بصورت انگليسي مي نوشتي. حتما روي سايت دانشگاه رو نگاه کني، آرم انگليسي هم ديده ميشه.
    اوناي که آماده کردي رو ولش کن، ولي بعديا رو بد نيست که که آرم رو عوض کني. گرچه در کل خيلي مهم نيست... نمي خواد خودتو اذيت کني. دانشگاهاي ديگم تقريبا همينه...

Junior Member

دانشگاه فقط کارنامه فارسی میده بدون مهر میده البته به پسرها همون کارنامه رو هم نمیده. همونو میتونم ببرم وزارت علوم مهر بزنه و بعد دارالترجمه؟ آموزش کل هیچی رو به عهده نمیگیره. من خیلی رفتم باهاشون صحبت کردم. میگن خلاف قانون اساسیه؟؟؟ زبان رسمی کشور فارسیه و از این جور اراجیف. با معاون آموزش کل صحبت کردم که بالاخره دانشگاه های اونور mail میزنن که این transcript کوفتی رو اونا صادر کردن یا نه و بالاخره باید تایید بشه. پس یک فرم هایی بذارید که تو اونا اسم دانشگاه هایی که میخواهیم بفرستیم رو بنویسیم که بعداً بتونید mail رو تایید کنید (مثل شریف-لیسانس اونجا بودم). گفت که آره یه mail هایی میاد ولی من اصبلاً وقت این کارها رو ندارم.
    به فرض که دارالترجمه ای رو بفرستم، با این وضعیت فرقی هم داره؟ مهر فارسی روی پاکت هم مسخره است. من چیکار کنم؟ این دانشگاه کوفتی واقعاً منو دیوونه کرد.
    من اداره کار رفتم 6 ماه مهلتش هم گذشت. برای لیسانس رفتم مدرکم رو آزاد کنم گفتن که باید 1 سال از مدرک ارشدم بگذره. ارشد هم میگه باید دانشنامه لیسانس رو بگیری و باز هم یک سال بگذره. 1.5 ماه دیگه میشه یک سال. یه بحث دیگه هم که هست اینه که دارم تو پژوهشگاه نفت استخدام میشم. ممکنه بفهمن و مشکلی پیش بیاد یا ربطی نداره؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

اگه کارنامتون مهر نداشته باشه وزارت علوم تایید نمیکنه و نمیتونید ترجمه کنید. در رابطه با پاکت کارنامه هم سخت نگیرید من از دوستام شنیدم تو یک چشم بهم زدن درش رو پاره میکنن و اسکن میگیرن و تمام. کسی نگاه نمیکنه به این چیزا مهم اینه که seal باشه فقط.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member maryamf آواتار ها

من كارنامه ليسانس و فوقم رو ترجمه رسمي كردم ولي دانشگاه ليسانسم قبول نمي كنن seal كنن، جايي هم كه apply ميكنم تاكيد كرده official transcript مي خواد كه seal هم شده باشه. حداقل اين official trancript محسوب مي شه؟ تاييد وزارت علوم رو هم نداره چون تسويه كامل نكردم.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)