صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 84

موضوع: انتخاب سوپروايزر

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : انتخاب سوپروايزر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    اگه استاد سال اولش باشه که دانشجو میگیره خیلی بده؟
    شنیده ام چون تنیور نشده حسابی از آدم کار میکشن...
    استاد خانم آمریکایی و MIT بوده و موضوع کاریش به روز هست ولی امکانات آزمایشگاهی رو نمیدونم در چه حد داره (من آخر ترم اول هستم و استاد از اول ورود نداشتم).

ممنون
    سلام
    خیلی خوب نیست.کار که میکشند البته به خود استاد هم بستگی داره .در مورد امکاناتی که در اختیارتون میتونند بذارند و گرنت ایشون حتما اطلاعات کافی بدست بیاورید و در بودجه بندی پروپوزال خیلی دقت کنید. تیم و lab مجزا ندارند؟ چون اگر نداشته باشند یک مقدار سخت هست بخاطر اینکه مثلا پست داک یا PhD سال دو یا سه تیم میتونه شمارو راهنمایی کنه ولی اینطوری همه چی تقریبا به عهده خودتون هست در ضمن باید از lab مشترک یا مرکز استفاده کنید و PI اون lab یا سنتر قوانین خودش رو داره و...در این مرحله اینکه یک نفر MIT خونده باشه مهم نیست مهم اینه که ببینید بعدش با چه اختلاف رنکی جذب شده و بین فارغ التحصیلی و جذب گپ داشته؟...تز خود استاد رو حتما بخونید و استاد راهنمای خودشو بررسی کنید .دانشجوها تقریبا شبیه اساتیدشون عمل می کنند اینم یک راه هست.اگر حتی یک تجربه سوپروایزر داشته باشه یا یک پروپوزال نوشته باشه با دقت نظر متوجه عمق کار و نگاه و نوع نگرش و طراحی اکسپرمنتها در اون فیلد خواهید شد و همین مساله میتونه به شما دید خوبی بده.
    از نظرات سایر دوستان استفاده کنید.موفق باشید

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

سلام.
    استاد خانم آمریکایی و MIT بوده و موضوع کاریش به روز هست ولی امکانات آزمایشگاهی رو نمیدونم در چه حد داره (من آخر ترم اول هستم و استاد از اول ورود نداشتم).

ممنون
    تا حد زیادی به شخصیت خود استاد بستگی داره تا Tenure.
    همون طور که دوستمون گفتن بررسی رزومه و سابقه و شرایط شخص استاد می‌تونه خیلی کمک کننده باشه.
    ولی به طور کلی بخوایم بگیم، همون طور که معایب گفته شده ممکنه وجود داشته باشه، مزایایی هم هست. این که «ازتون کار بکشن» بستگی داره از چه زاویه‌ای بهش نگاه کنید. از یه زاویه‌ی دیگه همین یعنی امکان کار و پیشرفت بیشتر. با یه استاد با سابقه‌ی خیلی زیاد و از مشهورترین‌های فیلد بخوای کار کنی ماهی یک بار یه جلسه‌ی یک ربعه برات وقت می‌ذاره و همه چیزت پای خودته عملاً. عموماً با افزایش سابقه استادها به این سمت پیش می‌رن.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

سلام.

ممنون
    تجربه بسیار خوبی هم میتونه داشته باشه به خصوص اگر پابلیکیشنش زیاد باشه. کلا به نظر خود من فرد دانشیار بهتر از استاد تمام و استادیار است ولی تجربه من برای کار با فردی که تازه اومده بسیار خوب بوده. کلا ادم احساس راحتی میکنه و ایده های نو رو با اعتماد به نفس بیشتری میتونه ارایه بده بهش به نظرم تا استاد تمام.
    ویرایش توسط apply1361 : December 18th, 2016 در ساعت 11:46 AM

ApplyAbroad Guru

سلام.

ممنون
    بنظر من استاد فعالی که سعی میکنه ازتون کار بکشه بمراتب ارجحیت داره بر استاد نزدیک به بازنشستگی که کاری بکارتون نداشته باشه. برای تفریح که نمیرید. هرچقدر سخت تر کار کرده باشید شانس گرفتن پوزیشن خوب بعد از فارغ التحصیلی بیشتر است. واقعا ارزش ندارد که آدم یک دکترا همینطور تفریحی بگیرد مگر اینکه قصدش صرفا استفاده از عنوان مدرک در ایران باشد.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

سلام.

ممنون
    بقیه نظر دادن منم نظر میدم
    یه مقدار حرفام ممکنه بقیه رو ناراحت کنه، ولی تجربه ی خودمه! همین و بس و نمیشه گفته همه اینطورین!

کلا با خانمهای جوان و تازه مدرک گرفته و الخصوص مجرد کار کردن بسیار سخته! برای یک پسر!! من که واقعا اذیت شدم. من با خانمهایی که دکتری اقتصاد داشتن و ... زیاد کار کردم.
    ببین شما یه روز بهشون سلام نکنی و بی محلی، این میتونه نتایج کاری (سلام و برخوردات غیر کاری محصوب کن) رو کاملا تحت تاثیر قرار بده و اذیتت کنه.
    خانمها به شدت جزئ بین هستن و اگر رویه یه بخش دیدی ماهها گیر کردی بخاطر نظارتشون، بدون علتش چیه. این ریز بینی، و تازه کاری و الخصوص خانم بودنش، به نظرم خیلی بده و سخت و اذیت خواهی شد به نظرم.
    انتظارم داشته باش، هروز پیگیر کارت باشه و ...

من که تا الان حتی ارتباطاتی که با استاد خانم جوان و استادیار داشتم، همش تجربه ی بد و تلخ بوده! حتی موقع ایمیل زدن!
    ولی خوب اگر یه نفر میخای که دائما ساپورتت کنه، مشکلی نیست. ولی مدل من اینه که ازادی داشته باشم، و فقط برای سوال به استاد مراجعه کنم، نه اینکه هر دقیقه ...
    بازم میگم این تجربه ی من در کار کردن با خانمهای مجرد و دکتری گرفته بوده.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    بقیه نظر دادن منم نظر میدم
    یه مقدار حرفام ممکنه بقیه رو ناراحت کنه، ولی تجربه ی خودمه! همین و بس و نمیشه گفته همه اینطورین!

کلا با خانمهای جوان و تازه مدرک گرفته و الخصوص مجرد کار کردن بسیار سخته! برای یک پسر!! من که واقعا اذیت شدم. من با خانمهایی که دکتری اقتصاد داشتن و ... زیاد کار کردم.
    ببین شما یه روز بهشون سلام نکنی و بی محلی، این میتونه نتایج کاری (سلام و برخوردات غیر کاری محصوب کن) رو کاملا تحت تاثیر قرار بده و اذیتت کنه.
    خانمها به شدت جزئ بین هستن و اگر رویه یه بخش دیدی ماهها گیر کردی بخاطر نظارتشون، بدون علتش چیه. این ریز بینی، و تازه کاری و الخصوص خانم بودنش، به نظرم خیلی بده و سخت و اذیت خواهی شد به نظرم.
    انتظارم داشته باش، هروز پیگیر کارت باشه و ...

من که تا الان حتی ارتباطاتی که با استاد خانم جوان و استادیار داشتم، همش تجربه ی بد و تلخ بوده! حتی موقع ایمیل زدن!
    ولی خوب اگر یه نفر میخای که دائما ساپورتت کنه، مشکلی نیست. ولی مدل من اینه که ازادی داشته باشم، و فقط برای سوال به استاد مراجعه کنم، نه اینکه هر دقیقه ...
    بازم میگم این تجربه ی من در کار کردن با خانمهای مجرد و دکتری گرفته بوده.
    این تجربه مربوط به ایران بوده یا کدوم کشور بوده؟ حالا یه سری خصلت ها ممکنه در بین همه بانوان مشترک باشه ولی فاکتورهای خیلی مهمتری در شکل گیری روند کاری یه استاد نقش داره (که جناب maxi1 بهشون اشاره کردن) که جنسیت و تاهل و اینها توش گمه...

سلام.

ممنون
    سلام دوست عزیز
    خیلی خوشحالم که بالاخره به این نقطه رسیدید. امیدوارم خیلی دیر نشده باشه و جوابم بدرد شما بخوره. راستش منم مثل شما ترم اول هستم و درگیر همین انتخاب بودم. با اینکه تو ایران بعد از ارشد چندسال ریسرچ داشتم و زمینه کاریم مشخص بود و دوسش داشتم اما اینجا مجبور شدم اولویتم رو روی مسائل دیگه ای قرار بدم. بنظر من اینجا برای اینترنشنال ها به هر دلیل مشکل پیدا کردن با استاد خطرناکه. چون ممکنه منجر به برگشتنشون و رها شدن نیمه کاره درسشون بشه. پس اخلاق استاد اولویته. اینکه چقدر ساپورتیو باشه. چقدر صبور باشه خیلی مهمه. دیگه اینکه مهم نیست کارشو دوست داری یا آشنایی. اگه وقت بذاری و تلاش کنی آشنا میشی و یاد میگیری. یاد که بگیری کارت پیش میره و بهش علاقه مند میشی. مهم اینه که کارش بدردبخور باشه و بتونی ازش مقاله های خوب در بیاری و خودشم اهل کمک کردن تو این زمینه باشه. چون مقاله آخر کار برای اقداماتی مثل NIY و گرین کارت خیلی مهمه. استادهایی که با صنعت در ارتباط هستن هم از نظر آینده ی شغلی خیلی خوبن.
    مورد آخر وضعیت مالی استاده. با کسی کار کن که پول داشته باشه. بتونه RA بده به شما. TA بودن برای منو شمایی که کار اکسپریمنتال انجام میدیم خیلی وقت گیر و دردسره! ترک پیش با 3 تا کورس و 2 سمینار 20 ساعت TA داشتم که واقعن از درس خوندن هم افتادم چه برسه به ریسرچ.
    اینا مهمه.
    ولی آخر همه ی اینا اگه کار این استاد چشتونو خیلی گرفته، بنظر من همه جور آدمی پیدا میشه. نمیشه گفت هر خانوم مجرد جوون تنیور نشده ای سخته که بشه باهاش کار کرد. تابستون من با یکی از همینا ریسرچ داشتم. خوبی و بدی ها رو با هم داشت و هرچی بود گذشت.
    اینبار با توجه به روحیه ی حساسم یه استاد مرد آمریکایی پیدا کردم که به ادب و شعور و صبر معروفه و یه فاند عالی گرفته و قول داد از ترم دوم برای 4 سال RA بشم. اوضاع مقاله اش هم خوبه. فقط تو کارش صفرم! توکل به خدا اومدیم تجربه ی جدید داشته باشیم! یاد میگیریم!
    براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام دوستان. من یه سوال دارم. میخوام بدونم اگر تو دکترا بخوایم تو یه زمینه ی متفاوت با ارشد کارکنیم، چطوری توی ایمیل ها میتونیم نظر استاد رو جلب کنیم؟
    و اینکه آیا اصولا لازمه حتما در زمینه ی ارشدمون کار کنیم؟

سلام به همه دوستان و اساتید محترم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید من برای دکترا حقوق از کانادا دارم اقدام میکنم و برای اکثر دانشگاه ها و اساتیدی که رشته کاریشون به من میخوره امیل زدم ولی با جواب های زیر روبرو شدم يكسري از استادا كه مي گن صلاحيت سوپروايزر بودن و ندارن يكسري هام كه مي گن اين راه apply نيست تو بايد application form پر كني و از طریق برنامه زمانبندی دانشگاه اقدام کنی ویا اینکه میلم رو فروارد میکنن برای مسول مثلا بخش حقوق و اونم دقیقا میگه مثلا دد لاین فلان زمانه و از طریق برنامه دانشگاه اقدام کنید
    حالا مي خوام بدونم چطوري پس ميشه سوپروايزر انتخاب كرد؟ پظوری میتونم قبل از شروع برنامه دانشگاه استادی که زمینه کاریم هست رو پیدا کنم و با اون ارتباط داشته باشم من تو ايميلم چه نكته اي بايد بنويسم ؟ ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه تا حالا 100 مدل ايميل زدم ولي 1 سوپروايزر هم نتونستم پيدا كنم. تو application form هم اسم اونايي و نوشتم كه research area شون تقريبا مربوط به زمينه كاري من مي شد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil7906 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و اساتید محترم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید من برای دکترا حقوق از کانادا دارم اقدام میکنم و برای اکثر دانشگاه ها و اساتیدی که رشته کاریشون به من میخوره امیل زدم ولی با جواب های زیر روبرو شدم يكسري از استادا كه مي گن صلاحيت سوپروايزر بودن و ندارن يكسري هام كه مي گن اين راه apply نيست تو بايد application form پر كني و از طریق برنامه زمانبندی دانشگاه اقدام کنی ویا اینکه میلم رو فروارد میکنن برای مسول مثلا بخش حقوق و اونم دقیقا میگه مثلا دد لاین فلان زمانه و از طریق برنامه دانشگاه اقدام کنید
    حالا مي خوام بدونم چطوري پس ميشه سوپروايزر انتخاب كرد؟ پظوری میتونم قبل از شروع برنامه دانشگاه استادی که زمینه کاریم هست رو پیدا کنم و با اون ارتباط داشته باشم من تو ايميلم چه نكته اي بايد بنويسم ؟ ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه تا حالا 100 مدل ايميل زدم ولي 1 سوپروايزر هم نتونستم پيدا كنم. تو application form هم اسم اونايي و نوشتم كه research area شون تقريبا مربوط به زمينه كاري من مي شد.
    برای همه رشته ها لازم نیست از قبل سوپروایزر پیدا کنید. دانشکده حقوق را تجربه ای ندارم ولی شاید انتخاب سوپروایزر در این رشته بعد از پذیرش باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)