صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 71

موضوع: کارنامه (ریز نمره) برای سفارت و روز مصاحبه!

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض کارنامه (ریز نمره) برای سفارت و روز مصاحبه!

دوستان عزیز.... این تاپیک جهت بحث و بررسی اهمیت کارنامه (ریزنمره) برای سفارت و مصاحبه هست!

یکی از مدارک مهم برای روز مصاحبه کارنامه دوران تحصیلی هست!

بعضی سفارت ها مثل باکو و آنکارا روی این مدرک خیلی گیر هستند و چک می کنند!

بعضی سفارت ها گاهی گیر میشن مثل ایروان!

بعضی سفارت ها هم گاهی از اوقات بنا به شرایط خاص کیس مورد بررسی، چک می کنند ریز نمره ها رو... مثل عشق آباد و دبی!

آشنایی با رفتار سفارت ها از این نظر مفید هست که یه سری از کیس های خاص میتونند خطر ریجکت رو کم کنند... مثلاً کسی که رشته شیمی با گرایش نفت خونده و در کارنامش واژه نفت درج شده ترجیحاً به سفارت آنکارا یا باکو نمیره تا این موضوع مشخص نشه! و موارد مشابه!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

پیش فرض آفیسر در کارنامه ما به دنبال چیست؟!

اصولاً اکثر کسایی که رفتن مصاحبه میگن که مشخص نیست آفیسر توی کارنامه به دنبال چی میگرده! احتمال ها این هست:

1. چک کردن این که آیا شما واقعاً از دانشگاه گفته شده فارغ التحصیل شدید و این که آیا واقعاً رشته و مدرک با چیزی که گفتید مطابقت داره یا خیر؟!

2. بررسی نمره ها و معدل برای کسایی که یا دانشگاه مبدا خیلی پایین و گمنام بوده (آزاد، سراسری، پیام نور، غیرانتفاعی خیلی پایین یا شهرستان کوچک) یا این که دانشگاه مقصد رنکش خیلی پایینه! احتمالاً آفیسر معدل شما رو چک می کنه تا ببینه که چقدر دانشجوی لایقی هستید!

مورد داشتیم که طرف معدل 12!!!! داشته و دانشگاه خوبی بوده و آفیسر گفته نمره هات خوبه و دانشجوی خوبی هستی!

مورد داشتیم معدل پایین داشته و آفیسر دو دل شده که ویزا بده یا نه و با یه آفیسر دیگه صحبت کرده و گفته معدلش پایینه و آفیسر بعدی گفته که دانشگاهش دانشگاه خوبیه! و طرف گرفته!

کلاً خیلی نگران نشید... معدل 14 به بالا از دانشگاه خوب داشته باشید یا این که فاند داشته باشید احتمال مشکل خوردن نزدیک به صفره! حتی با 12 هم خیلی ها رفتن... بدون فاند!

دانشگاه های شهرای بزرگ هم مستثنی نیستند! حتی اگر پیام نور یا آزاد باشند!

نمونه کسی که با معدل 13.1 بهش گفتن معدلت خوبه:
    ریز نمراتت رو بده ببینم لطفا" ( من معدلم 13.1 بود و اینجا کلی ترسیم، اما فقط وفقط عنوان درس ها رو نگاه میکرد و از روی درسها، یه چیزایی تایپ میکرد، بعدم گفت 1 دقیقه من الان بر می گردم، که رفت به یکی نشون داد، یه سوال کرد و برگشت، نفهمیدم چی گفت)..خوب بنظر میاد که همه چی خوبه ( رفت از پشت میز کانتر کناری 2تا برگ زرد در آورد و رو یکیش کیس نامبرمو نوشت و به کانفرم دی اس ضمیمه کرد و بهم گفت، ببین من می دونم که تو دانشجوی خوب و برجسته ای هستی !!!!!!!!!! (نمی دونم با معدل 13 چطور اینو به من گفت)
    منبع... تازه ایشون 3 تا ریجکت قبلی هم داشته و فاند هم نداشته!

نمونه دیگه هم کم نبوده!

احتمالاً برای دوستانی که بدون فاند میرن معدل خیلی میتونه تعیین کننده باشه! ولی کسایی که فول فاند باشن معدل پایین تاثیر منفی نداره! برای کیس پارشیال فاند هم که احتمالاً تاثیر معدل به میزان فاند و اعتبار دانشگاه ربط پیدا می کنه!

3. گاهی آفیسر به درس ها هم نگاه میندازه و اگر درس حساسی ببینه میپرسه.. این بیشتر تو باکو اتفاق افتاده!

این 3 مورد موارد عمده بودند! اگر ایده ای دارید در انتها اضافه کنید!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

پیش فرض پاسخ : کارنامه (ریز نمره) برای سفارت و روز مصاحبه!

سفارت ها چی میخوان دقیقاً؟

Transcripts and diplomas from previous institutions attended

all student applicants, including continuing and transferring students, should be prepared to provide recent transcripts if requested.

School letters, grade books and transcripts for students

If you are currently enrolled in university, or recently graduated, you MUST bring your transcripts

Transcripts and diplomas from previous institutions attended

Qualifying for a Student Visa

The consular officer will determine whether you qualify for the visa. You should be able to discuss your study plan, the school you plan to attend, and your future career plans upon completion of your study. You must bring a copy of your official transcripts from your most recent course of study with you to the interview. Additionally, you may be asked for documentation to prove that you are able to pay for your studies. If you have a sponsor, please bring documentation about your sponsor’s source of income. Additionally, applicants must demonstrate that they properly meet student visa requirements including: Intent to depart from the United States upon completion of the course of study; and possess sufficient funds to pursue the proposed course of study.

I am a prep class student and am going to apply for an F1 to do language training. Do I need to submit my transcript

For students, your university education is often your strongest tie to Turkey. For full time university students, transcripts are the best way for us to evaluate your academic situation.
    مبنع

Additional Documentation May Be Required

Review the instructions for how to apply for a visa on the website of theembassy or consulate where you will apply. Additional documents may be requested to establish that you are qualified. For example, additional requested documents may include evidence of:

Your academic preparation, such as: Transcripts, diplomas, degrees, or certificates from schools you attended; and
    مبنع
    ویرایش توسط zebarjadi : May 7th, 2014 در ساعت 08:35 AM دلیل: درخواست Heisenberg7

حالا که فهمیدید ریز نمره چقدر مهمه! بریم ببینیم چه چیزی باید ببرید!

اول: اگر کارنامه رو ترجمه می کنید... لازم نیست همه تاییدات رو بزنید.. مثل وزارت امور خارجه و دادگستری... بلکه همین که تو سربرگ قوه قضائیه باشه و مهر مترجم داشته باشه کفایت میکنه! ولی اگر وسواس دارید تاییدات هم بگیرید که خیالتون راحت باشه! ولی هزینه الکیه!

دوم: اگر چند مقطع مختلف هستید حتماً همه مقاطع رو ببرید... اگر یکیش رسمیه.. یکیش نیست هم باز هر دو رو ببرید!

سوم: دقت کنید نسخه اصلی رو به آفیسر ندید که احتمال داره که بر نگردونند... معمولاً باکو نگه میداره... ولی آنکارا پس میده! در آنکارا هم مواردی بوده که پس ندادند!

چهارم: برای کسایی که برای ارشد و دکتری میرن... کارنامه های دانشگاهی کافیه:

یعنی اگر ارشد میرید... لیسانس کافیه!

یعنی اگر دکتری میرید... لیسانس و فوق کافیه!

لازم نیست دبیرستان و پیش دانشگاهی رو ببرید!

پنجم: کسایی که برای لیسانس میرن باید دبیرستان و پیش دانشگاهی رو ببرند!

ششم: در ضمن به غیر از باکو، همه سفارت های دیگه، ریزنمره ای که تو اپلای استفاده کردید... علی رغم رسمی... نیمه رسمی بودن رو قبول می کنند! (به احتمال خیلی خیلی زیاد! چون موردی گزارش نشده که نکنند)

هفتم: اگر به رسمی نبودن کارنامه گیر دادن خودتون رو گم نکنید و سریع زمان بخرید... بگید موقع پیک آپ ویزا رسمیش رو میارم!!

حالا به تفکیک کشور:

باکو:

این سفارت باکو دیگه خودش رو زیادی لوس کرده.... البته حق هم دارن... کیس برای بررسی کم دارن واسه همین برای خودشون دردسر ایجاد می کنند سعی می کنند مدارک زیادی رو از اپلیکنت ها بگیرند برای بررسی!

اگر دانشگاه هایی هستید که کارنامه ترجمه شده اینگلیسی نیمه رسمی... مثل دانشگاه تهران و دانشگاه شریف بهتون میدن، که معمولاً تو پاکت هست (پاکتش برای سفارت مهم نیست) مشکلی نداره و سفارت قبول می کنه!

اگر کارنامه شما از این مدل هاست که باید وارد سیستم دانشجویی بشید و خودتون پرینت کنید... مثل امیرکبیر و یا سیستم گلستان و غیره! به احتمال زیاد تو باکو مشکل میخورید! نمونش خانمی به نام Fatemeh007 که احتمالاً از فک و فامل james bond هم بودن... تو باکو این مشکل رو میخورن:

بعد گفت که این ریز نمرات غیر رسمین، منم گفتم آره من هنوز فارغ التحصیل نشدم که بهم ریز نمره اصلیو بدن، گفت کی میشی؟ منم گفتم دو هفته دیگه، گفت که خوب هر چه سریعتر بفرست مدارکتو برامون چون باید پروسس ویزاتو شروع کنیم، من پرسیدم به کجا و چه جوری و گفتم امیدوار بودم نخواید، گفت که نه می خوایم و من می دونم که اینجوریه که ریجکتت نکردم و بفرست به آدرس میل سفارت منم گفتم اوکی
    منبع

البته این آفیسر سیاه پوست سفارت باکو ذاتاً آدم گیری هست... و برا مثال مهر های انتخابات در صفحه آخر شناسنامه رو هم چک می کنه!! حالا همین آفیسر اگر فردا منتقل شه دبی... احتمالاً برای دبی هم باید ریزنمره نیمه رسمی یا تمام رسمی ببرید!

درضمن در اکثر مواقع کارنامه هایی که میدید رو دیگه نمیبینید! چون نگه میدارن! حواستون باشه که تک نسخه رسمیتون رو ندید!

آنکارا:

آنکارا یکم کمتر سخت گیری می کنه! مثلاً همین کارنامه های پرینتی امیرکبیر و سیستم گلستان رو هم قبول می کنه! معمولاً دم در کارنامه ها رو میگیرن!

معمولاً دم در میگن ریز نمره! پیش اومده کسی هم لیسانس رو داده هم ارشد و هر دو رو گرفتند... شده هم که گفتن کدوم مقطع آخریه و آخری رو پس دادند!

برای کسایی که دکتری میرن، اگر معدل یکی از مقاطعتون پایینه و وسواس گرفتید میتونید کلک بزنید یکی رو بدید.. اگر موقع مصاحبه آفیسر گیر داد که اون یکی کو بگید دم در تحویل دادم مگه به شما ندادند؟ که میگه نه! بعد یه جوری خودتون شروع کنید مدارکتون رو بگردید و بگید... مثل این که جا مونده!!! و بدید بهش... دیگه اینم یه راهه دیگه!

ایروان:

یکی از باجه ها در حال حاضر پیش اومده که چک کنه: اینجا و اینجا و اینجا!

دبی:

پیش میاد که ببینند. اما نه برای همه رو... همراه داشته باشید که اگر خواستند بدید!

عشق آباد:

به ندرت پیش میاد که ببینند. ولی همراه داشته باشید که پیش آمده که درخواست کنند از دانشگاه!
    ویرایش توسط Heisenberg7 : May 5th, 2014 در ساعت 08:42 PM

تجربه شما چگونه بود؟!

آفیسر چه گیری به ریز نمره شما داد؟!

آیا نگه داشت پیش خودش یا نه؟ فکر می کنید چرا نگه داشت؟!

اگر عشق آباد بودید و ریز نمره خواستند حتماً خلاصه شرایطتتون رو هم بگید!

لطفاً مواردی که توضیح داده شده رو دوباره سوال نکنید! سوالات وسواسی ممنوع!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    دوستان عزیز.... این تاپیک جهت بحث و بررسی اهمیت کارنامه (ریزنمره) برای سفارت و مصاحبه هست!

یکی از مدارک مهم برای روز مصاحبه کارنامه دوران تحصیلی هست!

بعضی سفارت ها مثل باکو و آنکارا روی این مدرک خیلی گیر هستند و چک می کنند!

بعضی سفارت ها گاهی گیر میشن مثل ایروان!

بعضی سفارت ها هم گاهی از اوقات بنا به شرایط خاص کیس مورد بررسی، چک می کنند ریز نمره ها رو... مثل عشق آباد و دبی!

آشنایی با رفتار سفارت ها از این نظر مفید هست که یه سری از کیس های خاص میتونند خطر ریجکت رو کم کنند... مثلاً کسی که رشته شیمی با گرایش نفت خونده و در کارنامش واژه نفت درج شده ترجیحاً به سفارت آنکارا یا باکو نمیره تا این موضوع مشخص نشه! و موارد مشابه!
    با سلام خدمت همه دوستان
    مدارک که میگن می خواد همون دیپلم با ریز نمرات + مدرک لیسانس با ریز نمراتش کافیه ؟ راستی من مدرک کاردانی هم دارم . اون هم لازمه ؟

یه سوالی داشتم من ریزنمرات فوقمو بصورت unofficial از خود دانشگاه تهران گرفتم ولی خوب هیچ مهری روش نداره حتی مهر دارالترجمه. به نظرتون سفارت دبی گیر میده به این قضیه؟ برم بدم دارالترجمه ترجمه کنه دوباره مهر بزنه یا نمیخواد؟

سلام. من وقت گرفتم برای سفارت تو باکو. مدارک لیسانسم رسمیه ولی مدرک فوقمو نگرفتم و ریزنمراتشم غیر رسمی. ممکنه به مشکلی بر بخورم؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط samanehghgh نمایش پست ها
    یه سوالی داشتم من ریزنمرات فوقمو بصورت unofficial از خود دانشگاه تهران گرفتم ولی خوب هیچ مهری روش نداره حتی مهر دارالترجمه. به نظرتون سفارت دبی گیر میده به این قضیه؟ برم بدم دارالترجمه ترجمه کنه دوباره مهر بزنه یا نمیخواد؟
    سلام

خود کارنامه با کارنامه ای که از اینترنت بری پرینت کنی فرقی داره؟! اگر english هست و دانشگاه داده کافیه....! دبی احتمال ریزنمره چک کردنش کمه! به نظرم هیمنطوری اقدام کنید.. من دانشگاه تهران ندیدم بچه ها به مشکل بخورن!

نقل قول نوشته اصلی توسط reallmadrid نمایش پست ها
    سلام. من وقت گرفتم برای سفارت تو باکو. مدارک لیسانسم رسمیه ولی مدرک فوقمو نگرفتم و ریزنمراتشم غیر رسمی. ممکنه به مشکلی بر بخورم؟

ممنون
    غیر رسمی داریم تا غیر رسمی.. مثلاً چیزی که شریف میده با این که نوشته روش غیر رسمیه... ولی هم مهر داره هم امضا! مال شما چقدر غیر رسمیه؟! کلاً صنعتی اصفهان کارنامه هاش چه مدلیه!؟

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)