صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 90

موضوع: PhD in finance - 2015 ( just information gathering)

پیش فرض پاسخ : PhD in finance - 2015 ( just information gathering)

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    http://institute.eib.org/wp-content/...efficiency.pdf
    اینم یه پروژه درباره سرمایه گزاری بر روی انرژی و...
    این مال کدوم دانشگاهه ؟ فقط فایل پی دی اف رو گذاشتید؟
    این دانشگاههایی که پروپوزال میخوان از الان واسه دکتری خیلی نامردن! خوب من از کجام موضوع بیارم آخه؟

Senior Member Gclub آواتار ها

http://scuoledidottorato.unicatt.it/...ssion-criteria
    این دانشگاه هم توی میلانه

http://www.bgse.uni-bonn.de/prospect...ts/admission-1

دانشگاه بن!
    دد لاینش گذشته!

Junior Member

این مطلب را دوستانی بخوانند که قصد دارند برایPhD of finance اقدام کنند. مطالبی رو دارم می نویسم که در صدها ساعت مطالعه سایت ها و نظرات ندیدم کسی بنویسه.
    من با لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر و ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران با معدل های۱۴.۷۰ و۱۸.۲۰ پارسال برایPhD of finance دانشگاه های امریکا اقدام کردم. اگرچه هیچ مقاله چاپ شده ای نداشتم اما سه مقاله در دست اقدام و یک کتاب تالیفی فارسی کاملا مرتبط با تخصصم داشتم. نمره تافل۱۰۷ پتانسیل خوبی برای من ایجاد کرد که بتونم برای جاهای خوب امریکا اقدام کنم (حداقل کسانی که تجربه بیشتری از من داشتند این رو می گفتند). در آزمون gre هم نمره۱۷۰ بخش quant و نمره۱۵۸ بخشverbal رو آوردم که به تعبیر خیلی از دوستان فراتر از باور بود (نمرم معادل نمره۷۳۰ درGMAT محسوب میشه در حالی که متوسط قبولی های دکترای فایننس در ده دانشگاه برتر جهان کمتر از این است).
    این نتایج باعث شد که اکثر دوستانم قویا منو تشویق کنند که برای جاهای خوب امریکا اپلای کنم و می گفتند اگر برای ده تا دانشگاه امریکایی در رتبه های۳۰ تا۹۰ اپلای کنی حداقل حداقل یک الی سه مورد پذیرش با فاند کامل می گیری. من هم بر همین اساس اقدام کردم، هفت مورد در امریکا در رتبه های ۴۰ تا۱۰۰ اقدام کردم و برای اطمینان هم شش برنامه اروپایی رو زدم (اگرچه میگفتم کارم در امریکا تمومه و اروپا فقط سوپاپ اطمینانه).
    نتایج جالب بود!
    نه تنها هیچ پذیرش با فاندی بهم ندادن، بلکه همشون بدون اینکه من رو به مصاحبه دعوت کنن مستقیما reject کردن!
    چرا؟
    دلیلش رو توجه کنید که تمام موضوع صحبتم اینجاست:
    در حالی که خیلی از دوستان برای دکترای رشته های مختلف مهندسی مستقیما با فاند پذیرش می گیرن و میرن، اما رقابت برای business schoolها خیلی متفاوته.
    در حقیقت دانشجوهای ارشد مهندسی در امریکا اصلا تمایلی به حضور در مقطع دکترای مهندسی ندارند چون تفاوت چندانی در پتانسیل شغلی شون ایجاد نمی کنه و می تونن همون پنج سال دکترا رو کار کنن و به جای فاند ۲۵ هزار دلاری و کلی فشار، برن سر کار و سالی۸۰ هزار دلار بگیرن و کلی هم در کار پیشرفت کنن. در نتیجه بخش بزرگی از دانشجوهای دکترای مهندسی در امریکا رو هندی ها، چینی ها، پاکستانی ها، افریقایی ها و ... تشکیل میدن. به بیان دیگر فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های دنیا اساسا وارد رقابت برای دکترای مهندسی نمیشن و در نتیجه شانس قبولی برای امثال ما بسیار بالاتر است. اما برای دکترا در business schoolها و بویژه برایfinance خیلی ها با رزومه های افسانه ای درخواست میدن (مثلا افرادی رو دیدم با معدل لیسانس 4 از 4 و معدل ارشد 4 و نمره جیاری کامل (یعنی۱۷۰ در ریاضی،۱۷۰ در وربال و 6 در writing!) که از دانشگاه هایی مثلharvard وMIT وNYU فارغ التحصیل شدن و از شناخته شده ترین اساتید توصیه نامه دارن). به بیان دیگه من رقیبای غولی داشتم که به مراتب از من بهتر بودن، که چنین رقیبایی در مهندسی کمتر وجود دارن.
    نتیجه گیری: شانس قبولی در دکترای مالی رو با شانس قبولی در دکترای هیچ رشته دیگه ای مقایسه نکنین تا یک سال عمرتون مثل من هدر نره.
    راه حل: یک راه حل که بعدها فهمیدم بعضی از دوستان در پیش گرفتن و نتیجه کاملا رضایت بخش بود اینه که به جای اپلای برای دکترا در امریکا، برای یکی از برنامه های کارشناسی ارشد مرتبط با مالی در اروپا (مثلfinance, financial mathematics , economics,و سایر حوزه های مرتبط) اقدام کردند. یعنی ظرف یک تا دو سال، یک مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های شناخته شده و معتبر اروپایی گرفتند (که در قضاوت امریکاییا ارزشش از مدارک ایرانی خیلی بیشتره) و بعد از همونجا برای دکتراشون اقدام کردند و خیلی خیلی راحت تر از امثال من پذیرش گرفتن و الان مشغول تحصیل در دانشگاه های کاملا خوب امریکایی هستند.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط rahmani91 نمایش پست ها
    این مطلب را دوستانی بخوانند که قصد دارند برایPhD of finance اقدام کنند. مطالبی رو دارم می نویسم که در صدها ساعت مطالعه سایت ها و نظرات ندیدم کسی بنویسه.
    من با لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر و ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران با معدل های۱۴.۷۰ و۱۸.۲۰ پارسال برایPhD of finance دانشگاه های امریکا اقدام کردم. اگرچه هیچ مقاله چاپ شده ای نداشتم اما سه مقاله در دست اقدام و یک کتاب تالیفی فارسی کاملا مرتبط با تخصصم داشتم. نمره تافل۱۰۷ پتانسیل خوبی برای من ایجاد کرد که بتونم برای جاهای خوب امریکا اقدام کنم (حداقل کسانی که تجربه بیشتری از من داشتند این رو می گفتند). در آزمون gre هم نمره۱۷۰ بخش quant و نمره۱۵۸ بخشverbal رو آوردم که به تعبیر خیلی از دوستان فراتر از باور بود (نمرم معادل نمره۷۳۰ درGMAT محسوب میشه در حالی که متوسط قبولی های دکترای فایننس در ده دانشگاه برتر جهان کمتر از این است).
    این نتایج باعث شد که اکثر دوستانم قویا منو تشویق کنند که برای جاهای خوب امریکا اپلای کنم و می گفتند اگر برای ده تا دانشگاه امریکایی در رتبه های۳۰ تا۹۰ اپلای کنی حداقل حداقل یک الی سه مورد پذیرش با فاند کامل می گیری. من هم بر همین اساس اقدام کردم، هفت مورد در امریکا در رتبه های ۴۰ تا۱۰۰ اقدام کردم و برای اطمینان هم شش برنامه اروپایی رو زدم (اگرچه میگفتم کارم در امریکا تمومه و اروپا فقط سوپاپ اطمینانه).
    نتایج جالب بود!
    نه تنها هیچ پذیرش با فاندی بهم ندادن، بلکه همشون بدون اینکه من رو به مصاحبه دعوت کنن مستقیما reject کردن!
    چرا؟
    دلیلش رو توجه کنید که تمام موضوع صحبتم اینجاست:
    در حالی که خیلی از دوستان برای دکترای رشته های مختلف مهندسی مستقیما با فاند پذیرش می گیرن و میرن، اما رقابت برای business schoolها خیلی متفاوته.
    در حقیقت دانشجوهای ارشد مهندسی در امریکا اصلا تمایلی به حضور در مقطع دکترای مهندسی ندارند چون تفاوت چندانی در پتانسیل شغلی شون ایجاد نمی کنه و می تونن همون پنج سال دکترا رو کار کنن و به جای فاند ۲۵ هزار دلاری و کلی فشار، برن سر کار و سالی۸۰ هزار دلار بگیرن و کلی هم در کار پیشرفت کنن. در نتیجه بخش بزرگی از دانشجوهای دکترای مهندسی در امریکا رو هندی ها، چینی ها، پاکستانی ها، افریقایی ها و ... تشکیل میدن. به بیان دیگر فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های دنیا اساسا وارد رقابت برای دکترای مهندسی نمیشن و در نتیجه شانس قبولی برای امثال ما بسیار بالاتر است. اما برای دکترا در business schoolها و بویژه برایfinance خیلی ها با رزومه های افسانه ای درخواست میدن (مثلا افرادی رو دیدم با معدل لیسانس 4 از 4 و معدل ارشد 4 و نمره جیاری کامل (یعنی۱۷۰ در ریاضی،۱۷۰ در وربال و 6 در writing!) که از دانشگاه هایی مثلharvard وMIT وNYU فارغ التحصیل شدن و از شناخته شده ترین اساتید توصیه نامه دارن). به بیان دیگه من رقیبای غولی داشتم که به مراتب از من بهتر بودن، که چنین رقیبایی در مهندسی کمتر وجود دارن.
    نتیجه گیری: شانس قبولی در دکترای مالی رو با شانس قبولی در دکترای هیچ رشته دیگه ای مقایسه نکنین تا یک سال عمرتون مثل من هدر نره.
    راه حل: یک راه حل که بعدها فهمیدم بعضی از دوستان در پیش گرفتن و نتیجه کاملا رضایت بخش بود اینه که به جای اپلای برای دکترا در امریکا، برای یکی از برنامه های کارشناسی ارشد مرتبط با مالی در اروپا (مثلfinance, financial mathematics , economics,و سایر حوزه های مرتبط) اقدام کردند. یعنی ظرف یک تا دو سال، یک مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های شناخته شده و معتبر اروپایی گرفتند (که در قضاوت امریکاییا ارزشش از مدارک ایرانی خیلی بیشتره) و بعد از همونجا برای دکتراشون اقدام کردند و خیلی خیلی راحت تر از امثال من پذیرش گرفتن و الان مشغول تحصیل در دانشگاه های کاملا خوب امریکایی هستند.
    من با نظر شما خیلی موافقم ولی یک نکنته مهم دیگه رو هم در نظر بگیرین.
    ما میخوایم بریم دکتری فاینانس بخونیم وقتی تو کشورمون یه بازار Derivative market درست حسابی نداریم. Swap contracts و خیلی از مفاهیم فاینانس برای ما هیچ معنا و مفهومی ندارن ، به شکل عمومی سطح دانش فاینانس در ایران خیلی پایین تر از آمریکاس. شانس شما وقتی زیاد میشه که یه مستر فاینانس اونجا بخونین و اثبات کنین که مفاهیم فاینانس رو میدونین.
    البته دانشگاه های خیلی سطح پایین تر پذیرش میدن برای دکتری فاینانس ولی اگه دنبال تاپ ها هستین اونها خوب میدونن که سطح سواد ایرانی ها تو فاینانس چقدر هست و عمرا ریسک نمیکنن
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahmani91 نمایش پست ها
    هم دانشکده ای عزیز(صنایع پلی) یه سوال دارم:
    عنوان مقاله هاتون و عنوان تزتون چی بود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    من با نظر شما خیلی موافقم ولی یک نکنته مهم دیگه رو هم در نظر بگیرین.
    ما میخوایم بریم دکتری فاینانس بخونیم وقتی تو کشورمون یه بازار Derivative market درست حسابی نداریم. Swap contracts و خیلی از مفاهیم فاینانس برای ما هیچ معنا و مفهومی ندارن ، به شکل عمومی سطح دانش فاینانس در ایران خیلی پایین تر از آمریکاس. شانس شما وقتی زیاد میشه که یه مستر فاینانس اونجا بخونین و اثبات کنین که مفاهیم فاینانس رو میدونین.
    البته دانشگاه های خیلی سطح پایین تر پذیرش میدن برای دکتری فاینانس ولی اگه دنبال تاپ ها هستین اونها خوب میدونن که سطح سواد ایرانی ها تو فاینانس چقدر هست و عمرا ریسک نمیکنن
    دوست عزیزم درسته این مارکت ها رو ما نداریم... اما ترکیه هم نداره و خیلی کشورهای دیگه!
    در ضمن تو کانادا چند تا دانشجوی دکترای فاینانس می شناسم که هیچ کدومشون هم این مارکت ها رو از قبل نمی شناختند... به نظرم مشکل جای دیگه است!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    هم دانشکده ای عزیز(صنایع پلی) یه سوال دارم:
    عنوان مقاله هاتون و عنوان تزتون چی بود؟
    تز من ربط کمی داشت (یک نوع ابزار مالی که در کنترل آلودگی محیط زیست بکار میره) به فایننس
    یک مقاله راجع به کارایی بازار و تحلیل تکنیکال داشتم که چاپ نشده بود
    یک مقاله راجع به یک شیوه نوآورانه تحلیل هزینه و فایده
    و یک کتاب کاملا مرتبط به زبان فارسی

من بهیه استادی که مسئول ادمیشن دانشگاهی توی تگزاس ** بود ایمیل زدم و جواب داد:

I have two questions:

1. what will be my chances to get admission? Shall I contact with faculty members to find supervisor?

2. which one of these are more important in admission criteria :

• improving GMAT score (current score is 570)
    • I am about to publish a paper about ******

If I continue with paper ( which is about 30 index of *****) then retaking GMAT should be postponed.

what is your advice?

جواب استاده:

1) It is difficult to determine your chances of admission since there are several professors on the admission committee. I can tell you that your GMAT score is well below our average. Although your quant score is OK, the low verbal and writing scores would be a concern.
    2) You should feel free to contact individual faculty members if you have questions. (I would be the best person to talk to for questions.) For finding a supervisor, we don’t assign students to a particular faculty member until they are already admitted into the program.
    3) Publishing a paper would help your chances of admission, especially if it is published in one of the leading finance journals.
    4) With respect to whether it is more important to improve your GMAT score versus a publication, it depends on how much you improve your score versus where the paper is published and your involvement on the paper. So, I can’t really answer this question.

دمش گرم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)