صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 90

موضوع: PhD in finance - 2015 ( just information gathering)

Senior Member Gclub آواتار ها

پیش فرض پاسخ : PhD in finance - 2015 ( just information gathering)

http://www.albany.edu/graduatebullet...phd_degree.htm

یکی از استادمون پیشنهاد کرد این دانشگاه هم اپلای کنم!
    گفتیم چشم!
    شانس دارم که هنوز اپلایش بازه ظاهرا!

این دانشگاه هم اپلای کردم
    رشته دکترای اقتصاد
    http://phdeconomics.luiss.it/programme-structure

دانشگاهش قویه ظاهرا
    http://phdeconomics.luiss.it/faculty-members/

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

نقل قول نوشته اصلی توسط rahmani91 نمایش پست ها
    این مطلب را دوستانی بخوانند که قصد دارند برایPhD of finance اقدام کنند. مطالبی رو دارم می نویسم که در صدها ساعت مطالعه سایت ها و نظرات ندیدم کسی بنویسه.
    من با لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر و ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران با معدل های۱۴.۷۰ و۱۸.۲۰ پارسال برایPhD of finance دانشگاه های امریکا اقدام کردم. اگرچه هیچ مقاله چاپ شده ای نداشتم اما سه مقاله در دست اقدام و یک کتاب تالیفی فارسی کاملا مرتبط با تخصصم داشتم. نمره تافل۱۰۷ پتانسیل خوبی برای من ایجاد کرد که بتونم برای جاهای خوب امریکا اقدام کنم (حداقل کسانی که تجربه بیشتری از من داشتند این رو می گفتند). در آزمون gre هم نمره۱۷۰ بخش quant و نمره۱۵۸ بخشverbal رو آوردم که به تعبیر خیلی از دوستان فراتر از باور بود (نمرم معادل نمره۷۳۰ درGMAT محسوب میشه در حالی که متوسط قبولی های دکترای فایننس در ده دانشگاه برتر جهان کمتر از این است).
    این نتایج باعث شد که اکثر دوستانم قویا منو تشویق کنند که برای جاهای خوب امریکا اپلای کنم و می گفتند اگر برای ده تا دانشگاه امریکایی در رتبه های۳۰ تا۹۰ اپلای کنی حداقل حداقل یک الی سه مورد پذیرش با فاند کامل می گیری. من هم بر همین اساس اقدام کردم، هفت مورد در امریکا در رتبه های ۴۰ تا۱۰۰ اقدام کردم و برای اطمینان هم شش برنامه اروپایی رو زدم (اگرچه میگفتم کارم در امریکا تمومه و اروپا فقط سوپاپ اطمینانه).
    نتایج جالب بود!
    نه تنها هیچ پذیرش با فاندی بهم ندادن، بلکه همشون بدون اینکه من رو به مصاحبه دعوت کنن مستقیما reject کردن!
    چرا؟
    دلیلش رو توجه کنید که تمام موضوع صحبتم اینجاست:
    در حالی که خیلی از دوستان برای دکترای رشته های مختلف مهندسی مستقیما با فاند پذیرش می گیرن و میرن، اما رقابت برای business schoolها خیلی متفاوته.
    در حقیقت دانشجوهای ارشد مهندسی در امریکا اصلا تمایلی به حضور در مقطع دکترای مهندسی ندارند چون تفاوت چندانی در پتانسیل شغلی شون ایجاد نمی کنه و می تونن همون پنج سال دکترا رو کار کنن و به جای فاند ۲۵ هزار دلاری و کلی فشار، برن سر کار و سالی۸۰ هزار دلار بگیرن و کلی هم در کار پیشرفت کنن. در نتیجه بخش بزرگی از دانشجوهای دکترای مهندسی در امریکا رو هندی ها، چینی ها، پاکستانی ها، افریقایی ها و ... تشکیل میدن. به بیان دیگر فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های دنیا اساسا وارد رقابت برای دکترای مهندسی نمیشن و در نتیجه شانس قبولی برای امثال ما بسیار بالاتر است. اما برای دکترا در business schoolها و بویژه برایfinance خیلی ها با رزومه های افسانه ای درخواست میدن (مثلا افرادی رو دیدم با معدل لیسانس 4 از 4 و معدل ارشد 4 و نمره جیاری کامل (یعنی۱۷۰ در ریاضی،۱۷۰ در وربال و 6 در writing!) که از دانشگاه هایی مثلharvard وMIT وNYU فارغ التحصیل شدن و از شناخته شده ترین اساتید توصیه نامه دارن). به بیان دیگه من رقیبای غولی داشتم که به مراتب از من بهتر بودن، که چنین رقیبایی در مهندسی کمتر وجود دارن.
    نتیجه گیری: شانس قبولی در دکترای مالی رو با شانس قبولی در دکترای هیچ رشته دیگه ای مقایسه نکنین تا یک سال عمرتون مثل من هدر نره.
    راه حل: یک راه حل که بعدها فهمیدم بعضی از دوستان در پیش گرفتن و نتیجه کاملا رضایت بخش بود اینه که به جای اپلای برای دکترا در امریکا، برای یکی از برنامه های کارشناسی ارشد مرتبط با مالی در اروپا (مثلfinance, financial mathematics , economics,و سایر حوزه های مرتبط) اقدام کردند. یعنی ظرف یک تا دو سال، یک مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های شناخته شده و معتبر اروپایی گرفتند (که در قضاوت امریکاییا ارزشش از مدارک ایرانی خیلی بیشتره) و بعد از همونجا برای دکتراشون اقدام کردند و خیلی خیلی راحت تر از امثال من پذیرش گرفتن و الان مشغول تحصیل در دانشگاه های کاملا خوب امریکایی هستند.
    دوست عزیز
    یک جای کار اساسا لنگ میزنه. چون خ از بچه ها هستنکه با رزومه شبیه شما البته یک کم بهتر برکلی و پنسیلوانیا گرفتن. در ضمن دوستمون راجع به اطلاعات مالی ایران میگه. خ از کسانیکه پذیرش میگرن از افریقا هستن اونا دارن؟ خیلی ها از رشته ها ی ریاضی و فیزیک میرن اونا هم دارن؟ کیس شما یک کیس عادی نیست چون دپارتمانهای زیادی هستند که با جی مت حدود 700 (ده تا اول 740-800 میخوان) میگیرن و حدود 730 شما خیلی از نفاط ضعف رو پوشش میده. علت را باید در جای دیگر یافت چون با 730 برکلی داره میخونه.

Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-شهید چمران(فوق لیسانس)

دوستان توجه کنند که QFبا financeکاملا متفاوته.QFریاضی مالی هست و یک شاجه از ریاضییات هست و عموما توسط دپارتمان ریاضی و فایننس اما در در دپارتمان ریاضی ارائه میشه و خیلی از دانشگاهها اصلا بجز لیسانس ریاضی یا فیزیک یا کامپیوتر ساینس باقی رو قبول ندارن. برخی هم رشته های فنی رو زدن. تعداد دانشگاههایی که انرا ارائه می دهند بسیار کم هست. من چندتا میگذارم اینجا که شاید بدرد بخوره.
    http://math.njit.edu/academics/gradu...ance/index.php
    http://www.mbs.ac.uk/masters/courses...financial-eng/
    http://www.business.rutgers.edu/mqf
    http://tepper.cmu.edu/prospective-st...tional-finance
    http://www.math.columbia.edu/mafn/
    https://www.imperial.ac.uk/quantitative-finance/
    و دانشگاههایی مانند

• Cornell University
    • Massachusetts Institute of Technology Sloan School of Business
    • New York University Courant Institute of Mathematical Sciences
    • Princeton University
    • Rutgers University
    • Stanford University
    • University of California At Berkeley (Haas School of Business)
    • University of Chicago
    • سوربن و بوکونی هم داره.

این مطلب را دوستانی بخوانند که قصد دارند برایPhD of finance اقدام کنند. مطالبی رو دارم می نویسم که در صدها ساعت مطالعه سایت ها و نظرات ندیدم کسی بنویسه.
    من با لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه امیرکبیر و ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران با معدل های۱۴.۷۰ و۱۸.۲۰ پارسال برایPhD of finance دانشگاه های امریکا اقدام کردم. اگرچه هیچ مقاله چاپ شده ای نداشتم اما سه مقاله در دست اقدام و یک کتاب تالیفی فارسی کاملا مرتبط با تخصصم داشتم. نمره تافل۱۰۷ پتانسیل خوبی برای من ایجاد کرد که بتونم برای جاهای خوب امریکا اقدام کنم (حداقل کسانی که تجربه بیشتری از من داشتند این رو می گفتند). در آزمون gre هم نمره۱۷۰ بخش quant و نمره۱۵۸ بخشverbal رو آوردم که به تعبیر خیلی از دوستان فراتر از باور بود (نمرم معادل نمره۷۳۰ درGMAT محسوب میشه در حالی که متوسط قبولی های دکترای فایننس در ده دانشگاه برتر جهان کمتر از این است).
    این نتایج باعث شد که اکثر دوستانم قویا منو تشویق کنند که برای جاهای خوب امریکا اپلای کنم و می گفتند اگر برای ده تا دانشگاه امریکایی در رتبه های۳۰ تا۹۰ اپلای کنی حداقل حداقل یک الی سه مورد پذیرش با فاند کامل می گیری. من هم بر همین اساس اقدام کردم، هفت مورد در امریکا در رتبه های ۴۰ تا۱۰۰ اقدام کردم و برای اطمینان هم شش برنامه اروپایی رو زدم (اگرچه میگفتم کارم در امریکا تمومه و اروپا فقط سوپاپ اطمینانه).
    نتایج جالب بود!
    نه تنها هیچ پذیرش با فاندی بهم ندادن، بلکه همشون بدون اینکه من رو به مصاحبه دعوت کنن مستقیما reject کردن!
    چرا؟
    در حالی که خیلی از دوستان برای دکترای رشته های مختلف مهندسی مستقیما با فاند پذیرش می گیرن و میرن، اما رقابت برای business schoolها خیلی متفاوته.
    در حقیقت دانشجوهای ارشد مهندسی در امریکا اصلا تمایلی به حضور در مقطع دکترای مهندسی ندارند چون تفاوت چندانی در پتانسیل شغلی شون ایجاد نمی کنه و می تونن همون پنج سال دکترا رو کار کنن و به جای فاند ۲۵ هزار دلاری و کلی فشار، برن سر کار و سالی۸۰ هزار دلار بگیرن و کلی هم در کار پیشرفت کنن. در نتیجه بخش بزرگی از دانشجوهای دکترای مهندسی در امریکا رو هندی ها، چینی ها، پاکستانی ها، افریقایی ها و ... تشکیل میدن. به بیان دیگر فارغ التحصیلان بهترین دانشگاه های دنیا اساسا وارد رقابت برای دکترای مهندسی نمیشن و در نتیجه شانس قبولی برای امثال ما بسیار بالاتر است. اما برای دکترا در business schoolها و بویژه برایfinance خیلی ها با رزومه های افسانه ای درخواست میدن (مثلا افرادی رو دیدم با معدل لیسانس 4 از 4 و معدل ارشد 4 و نمره جیاری کامل (یعنی۱۷۰ در ریاضی،۱۷۰ در وربال و 6 در writing!) که از دانشگاه هایی مثلharvard وMIT وNYU فارغ التحصیل شدن و از شناخته شده ترین اساتید توصیه نامه دارن). به بیان دیگه من رقیبای غولی داشتم که به مراتب از من بهتر بودن، که چنین رقیبایی در مهندسی کمتر وجود دارن.
    نتیجه گیری: شانس قبولی در دکترای مالی رو با شانس قبولی در دکترای هیچ رشته دیگه ای مقایسه نکنین تا یک سال عمرتون مثل من هدر نره.
    راه حل: یک راه حل که بعدها فهمیدم بعضی از دوستان در پیش گرفتن و نتیجه کاملا رضایت بخش بود اینه که به جای اپلای برای دکترا در امریکا، برای یکی از برنامه های کارشناسی ارشد مرتبط با مالی در اروپا (مثلfinance, financial mathematics , economics,و سایر حوزه های مرتبط) اقدام کردند. یعنی ظرف یک تا دو سال، یک مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های شناخته شده و معتبر اروپایی گرفتند (که در قضاوت امریکاییا ارزشش از مدارک ایرانی خیلی بیشتره) و بعد از همونجا برای دکتراشون اقدام کردند و خیلی خیلی راحت تر از امثال من پذیرش گرفتن و الان مشغول تحصیل در دانشگاه های کاملا خوب امریکایی هستند.

این مطلب کاملا درسته و تجربه من هم عملا همینو می گه...
    من اخیرا دانشگاه کوچ برای دکترای فاینانس اقدام کردم با مسئول برنامه که صحبت می کردم دیدم از موضوعاتی توی فاینانس صحبت می کنه که من روحمم ازش بیخبره!! من دوسال Financial Economics خوندم و حتی تزمم هم توی زمینه ریسک مالی بوده ولی دیدم اصلا علاقه ای به شنیدنش هم نداره!!!) و چند تا واحد فوق لیسانسم درسهای فاینانس بود... خودش هم گفت که چیزی که توی فوق لیسانس من خوندم بیشتر Financial Accounting هست و حتی موضوعاتی مثل OPTION Pricing هم به quantitative Finance مربوطه و دانشکده های ریاضی و یا صنایع عموما ارایه می کنند ...
    استاد مذکور، استاد مقیم آکسفورد هم بود و به حرفش کاملا اعتماد میشه داشت
    من بزودی فهرست کتابهایی رو جمع آوری خواهم کرد که توی سطح دکترا تدریس می کنند تا اصلا ببینم داستان چیه

Junior Member

نتایج جالب بود!
    چرا؟

Completely true. They use GMAT only as a first pass filter not an entry ticket. Also, donot pay much attention to the posted average GMATs on their websites. - normally the people who get in have a score over 700 and there are so many applicants with over 750 score, so do not think that 730 gets you in. A high GMAT score just help you incrementally. and helps to imrpove your image. You need to have very good in english which should be reflected in your SOP CV emails and etc.

Couple of points:
    Don't try to find funding through faculties. There is no external funding in Finance. All of Ph.D. support is coming from school not your advisor - completely different from engineering schools. Contacting faculties only helps if you have a very good record and can impress the faculty, who happens to be in the admission committee.

Understand the competition. A Ph.D. graduate from top 20 US schools earn well over 180,000$ right after graduation and everyone knows this, so expect a brutal competition. You have to exactly know where the field is and where it is heading. There is a huge difference between what you learn there and what it is done in world. Learn about current research from faculties' websites from top schools or top journals, JF, JFE, JFQA, RFS. It will help you a lot when you write your SOP and don't try to brag a lot on your SOP ( you will later see how different SOPs look when someone actually know about the subject. You won't see it as a newbie but a faculties learn exactly how much you know.

This is the truth: most of programs invite people to onsite interviews so that they minimize the risk of admitting the wrong person - most of schools have only 2-3 spots per year. Being abroad reduces your chance a lot - it is not fair I know but it is the rational response from them. Being from Iran is another negative point. Not so many students are from Iran, so they don't know Iranian schools and Iranian students while they are biased towards students from countries that they already have a student from. Also the truth is that Iran is not a capitalist country, so even if you study economics in Iran, what you learn there is not comparable. This also hits you with your CV. Most of the applicants already have some sort of experience in the field of finance ( job, internship, thesis, degree, training program) , but you are not able to do that.

My tips:
    Try to improve your english as much as you can. You need to write concise, clear, and natural - unfortunately, our writings look awkward until we spend a lot of time reading and writing in english. For GMAT, you need to look into 700+ scores for top 30 US schools to make up for ohter things.
    I can tell top 10 schools are not achievable for us - you need to be in US (maybe europe) with a Ms./Bs. from top 10-15 school with sold CV (research or useful work experience - e.g. working in Credit risk desk of some investment bank...). For top 50 you have chances, but not that acceptance rate is around 5% and applicants pool is good. Even some American applicants apply to 20+ schools and they only get 2-3 offers. Expect to get 1 admission out of 3-5 interviews (they had 12-15 onsite interviews for 5 spots and so many Skype interviews).

In summary, I can think of two strategies: 1) apply from Iran, but put a lot of effor by getting GMAT 700-710+ and do a great job with your CV, SOP and your grades (given that you have a relevant Ms. degree in Econ. MBA or so from a good school like Sharif Tehran. For this strategy you need to apply to so many places and you need to have a solid application.
    The other strategy invloves going to US. or Europe and and getting a M.S. degree in Finance, MBA, Statistics, or etc and build your CV while you are doing your Ms. by internship, research projects and other stuff. The thing is that, once you get out you have a lot of options to imrpove your CV and english. The only problem is that most of finance and MBA Ms are not funded and only few provide partial funding, so you have to search and those spots are so competetive. One way to do that is doing your Ms. in statistics or some other preferably related major and taking finance courses so that you could use your funding to take finance courses.
    In the end, you need some exposure to finance and solid statistics knowledge and very good english. No one expects publication - I donot know who the hell said that you need a publication in top journals ). People get tenure track from top 20 US schools with 4 publications in top 3 journals. Each paper in finance takes 2-3 years of time of an experience researcher with access to expensive data and after that there is only 10% acceptance rate for top 10 journals. Again, think about it people can get a permanent salary of over 200,000$ if they can publish 4 top journal papers in 5 years and most of them can't and these are the peoples that already graduated from top 20 finance Ph.D. schools so they are not stupid.

Hope this helps and sorry for the messy format. Apparently no one is allowed to type in english here and they will delete this post shortly - I hope not because I gathered this info in 3 years.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    این مطلب کاملا درسته و تجربه من هم عملا همینو می گه...
    من اخیرا دانشگاه کوچ برای دکترای فاینانس اقدام کردم با مسئول برنامه که صحبت می کردم دیدم از موضوعاتی توی فاینانس صحبت می کنه که من روحمم ازش بیخبره!! من دوسال Financial Economics خوندم و حتی تزمم هم توی زمینه ریسک مالی بوده ولی دیدم اصلا علاقه ای به شنیدنش هم نداره!!!) و چند تا واحد فوق لیسانسم درسهای فاینانس بود... خودش هم گفت که چیزی که توی فوق لیسانس من خوندم بیشتر Financial Accounting هست و حتی موضوعاتی مثل OPTION Pricing هم به quantitative Finance مربوطه و دانشکده های ریاضی و یا صنایع عموما ارایه می کنند ...
    استاد مذکور، استاد مقیم آکسفورد هم بود و به حرفش کاملا اعتماد میشه داشت
    من بزودی فهرست کتابهایی رو جمع آوری خواهم کرد که توی سطح دکترا تدریس می کنند تا اصلا ببینم داستان چیه
    دوست عزیر میتونم ازتون بپرسم، چندتا موردی که ایشون پرسیدن ازتون چی بوده؟ (تو حوزه مالی منظورمه)

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    دوست عزیر میتونم ازتون بپرسم، چندتا موردی که ایشون پرسیدن ازتون چی بوده؟ (تو حوزه مالی منظورمه)
    http://press.princeton.edu/titles/8123.html
    الان که دارم کتاب بالا رو میخونم تازه دارم متوجه سوالای ایشان میشم
    از طرفی تازه میفهمم چرا روی وربال جیمت تاکید میشه. ..

Junior Member

سلام، منم بعد از یک سال اپلای کردن در دکترای فایننس دقیقا به همین نتیجه رسیدم، من با چن تا از اساتید دانشگاه که ایرانی هستن در آمریکا و استرالیا هم هستن صحبت کردم، دقیقا حرف شما رو زدن. افراد با قابلیت های برجسته و ضریب هوشی فوق العاده بالا میتونن پذیرش با فاند در این رشته بگیرن،و بهتره برای مستر اقدام بشه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavanrn نمایش پست ها
    سلام، منم بعد از یک سال اپلای کردن در دکترای فایننس دقیقا به همین نتیجه رسیدم، من با چن تا از اساتید دانشگاه که ایرانی هستن در آمریکا و استرالیا هم هستن صحبت کردم، دقیقا حرف شما رو زدن. افراد با قابلیت های برجسته و ضریب هوشی فوق العاده بالا میتونن پذیرش با فاند در این رشته بگیرن،و بهتره برای مستر اقدام بشه.
    دقیقا من هم سالهاست این را می گم ولی نمی دونم چرا دوستان همش اسرار میکنن میشه بورس دکتری فایننس گرفت والا از ایران طی 10 سال اخیر شاید 10 نفر هم نتونستن بورس بشن
    واقع بین باشید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)