صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 54

موضوع: مقایسه شهرهای بریتانیا از لحاظ شاخص های زندگی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مقایسه شهرهای بریتانیا از لحاظ شاخص های زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi2016 نمایش پست ها
    سلام

دوستان میشه لطف کنین کمکم کنین ؟

بین چهارتا شهر Bournemouth , Brighton , Manchester , Liverpool گیر افتادم .... نمیدونم کدومشونو انتخاب کنم ..... بورنموث و برایتون خیلی خوش آب و هوا هستن و آدم از تنهایی دلش نمیگیره .... همچنین ، برایتون خیلی به لندن نزدیکه و با قطار یه ساعته میتونیم برسیم لندن .... اما شنیدم این شهرهای ساحلی خیلی گرونن و امرار معاش در این دو شهر خیلی سخته ... آیا واقعا همینطوره ؟؟
    از طرفی میخوام منچستر و لیورپولو انتخاب کنم چون شنیدم شهرهای نسبتا ارزونی هستن ... درحالی که آب و هوای سرد و ابری دارن و دلم میگیره .... آیا واقعا همینطوره ؟ آب و هوای منچستر انقد سرد و ابریه !؟ اینم بگم که من از طرفدارای پروپاقرص منچستر یونایتدم !!! باور کنین اگه استادیوم Old Trafford رو از نزدیک ببینم ، پس میفتم !! هههههههه ......

به هر حال از دوستانی که این شهرها رو میشناسن خواهش میکنم بهم کمک کنن

با تشکر
    منچستر شهر ارزونی نیست. لیورپول ارزان است ولی منچستر خیر و در حد همان برایتون است حدودا (حدود 10-15 درصد ارزان تر). لیورپول حدود 20 درصد ارزان تر از منچستر است. اگه هر هفته میخواید بازیهای فوتبال رو ببینید منچستر رو انتخاب کنید در غیر این صورت خیلی مهم نیست چون هر از چند گاهی که باشه از هر کدوم از این شهرها میتونید برید منچستر برای دیدن مسابقه.

تفاوت دما در برایتون تا مثلا لیورپول یا منجستر اونقدری که شما فکر کنید نیست (تصور نکنید تفاوت مثل شمال و جنوب ایران است). متوسط دمای هر ماه این شهرها نهایتا 1 یا 2 درجه با هم تفاوت خواهد داشت. بعضی ها فکر می کنند جنوب انگلیس هوای گرم و مطبوع مدیترانه ای داره و وقتی به منچستر و لیورپول می رسیم میشه سرد و یخبندان قطبی! اصلا اینطور نیست. میزان بارندگی هم حدودا یکسان است. مهمترین تفاوت ساعت های افتابی در طول روز است که در جنوب بیشتره و البته فقط در تابستان محسوس است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    منچستر شهر ارزونی نیست. لیورپول ارزان است ولی منچستر خیر و در حد همان برایتون است حدودا (حدود 10-15 درصد ارزان تر). لیورپول حدود 20 درصد ارزان تر از منچستر است. اگه هر هفته میخواید بازیهای فوتبال رو ببینید منچستر رو انتخاب کنید در غیر این صورت خیلی مهم نیست چون هر از چند گاهی که باشه از هر کدوم از این شهرها میتونید برید منچستر برای دیدن مسابقه.

تفاوت دما در برایتون تا مثلا لیورپول یا منجستر اونقدری که شما فکر کنید نیست (تصور نکنید تفاوت مثل شمال و جنوب ایران است). متوسط دمای هر ماه این شهرها نهایتا 1 یا 2 درجه با هم تفاوت خواهد داشت. بعضی ها فکر می کنند جنوب انگلیس هوای گرم و مطبوع مدیترانه ای داره و وقتی به منچستر و لیورپول می رسیم میشه سرد و یخبندان قطبی! اصلا اینطور نیست. میزان بارندگی هم حدودا یکسان است. مهمترین تفاوت ساعت های افتابی در طول روز است که در جنوب بیشتره و البته فقط در تابستان محسوس است.
    ممنون از پاسختون ... راهنمایی های شما خیلی بهم کمک کرده

و اما سوال دیگری که برام پیش اومده ، اینه که : اگه برم لیورپول ، آیا میتونم برا خودم یه پس اندازی رو کنار بزارم برا روز مبادا !؟!؟ اگه برم برایتون ، آیا باید همه درآمدم رو صرف امرار معاش کنم !؟

میشه لطف کنید هزینه زندگی یه دانشجوی تنها در شهرهای لیورپول و منچستر و برایتون رو بهم بگین ؟
    اگه در مورد اجاره خونه ، قیمت خرید خونه و کارهای دانشجویی در این سه شهر هم توضیحاتی بدین خیلی ممنون میشم

قربون شما

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi2016 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون ... راهنمایی های شما خیلی بهم کمک کرده

و اما سوال دیگری که برام پیش اومده ، اینه که : اگه برم لیورپول ، آیا میتونم برا خودم یه پس اندازی رو کنار بزارم برا روز مبادا !؟!؟ اگه برم برایتون ، آیا باید همه درآمدم رو صرف امرار معاش کنم !؟

میشه لطف کنید هزینه زندگی یه دانشجوی تنها در شهرهای لیورپول و منچستر و برایتون رو بهم بگین ؟
    اگه در مورد اجاره خونه ، قیمت خرید خونه و کارهای دانشجویی در این سه شهر هم توضیحاتی بدین خیلی ممنون میشم

قربون شما
    به هر حال هزینه زندگی در لیورپول خیلی کمتر است و برای همین خیلی ساده تر میتونید پس انداز کنید. قیمت کرایه خانه و خرید خانه رو در سایت Rightmove ببنیید. هر شهری رو که میخواید بزنید و ببینید خانه ها حدودا چه قیمت هستند. برای کار دانشجویی هم حدود مینیمم حقوق انگلیس حساب کنید (7.5 پوند در ساعت).

Junior Member

سلام دوستان عزيز

ببخشيد ميشه در مورد شهر برمينگهام توضيح بدين ؟؟ از نظر هزينه زندگي ، كرايه خونه ، كار دانشجويي ، آب و هوا ، اينكه شهر زنده اي هست يا نه ...

به علاوه ، ممنون ميشم اگه برمينگهام رو با شهر برايتون هم مقايسه كنيد

از دوستان با تجربه تقاضا ميكنم كمكم كنن

سپاسگزارم

Junior Member

سلام دوستان واسه رشته ی حقوق اونم در مقطع کارشناسی ارشد چه شهری رو پیشنهاد می کنید ؟

Junior Member

دوستان کسی تجربه زندگی در بلفاست را داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mmokh نمایش پست ها
    دوستان کسی تجربه زندگی در بلفاست را داره؟
    من سفر رفتم چند بار. کلا در مقایسه با بقیه انگلیس کمتر توسعه یافته و هزینه ها هم پایین تره.

Junior Member

ممنون، با 2000 پوند دونفری میشه زندگی کرد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mmokh نمایش پست ها
    ممنون، با 2000 پوند دونفری میشه زندگی کرد؟
    بله یک زندگی معقول میشه داشت.

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

با سلام خدمت دوستان
    ببخشید شهر نیوکاسل از نظر امکانات و فرصت های شغلی چطوریه؟
    آیا کمپانی های خوب برای کار وجود داره؟ (بعد از فارغ التحصیلی)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)